Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Emerytura i kilka niejasności
Opublikował Wiadomość
ablla 
2


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 75
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Popierambyłemw WAM ie dostaniemy :)
 
 
merlinek1212 
2
młody emeryt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 75
Skąd: gdzieś taka sobie wieś...
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

....ciąg dalszy odprawy (nie mieszkaniowej). Temat w moim przypadku oparł sie o oficera personalnego w brygadzie (moja JW podlega pod 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej) i Pan kapitan stwierdził że przepisy Ustawy o służbie wojskowej można różnie interpretować i 400% odprawy po 15 latach służby (ciągłej )może sie należeć ale nie musi, wszystko zależy od interpretacji, sam jednak nie wyraził konkretnej opinii w mojej sprawie. Czyli nadal porażka :cry:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

merlinek1212 napisał/a:
sam jednak nie wyraził konkretnej opinii w mojej sprawie. Czyli nadal porażka


Dziwni, Ci Twoi kadrowcy w 25 BKPoW :?: :?: :?: , przepisów nie znają :?: , tak podstawowych :?:

Sprawę monitorujemy, wyłącznie potrzebna jest chwila cierpliwości w sprawie ...

Ps. :cool: Rozmawiałem z ...., szkoda słów, zostałem odesłany ... :czytanie: :nie2:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
merlinek1212 
2
młody emeryt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 75
Skąd: gdzieś taka sobie wieś...
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Witam!!!
I w tym momencie focus, zastanawiam sie czy składać wypowiedzenie z dniem 31.07.2007, czy też dać sobie spokój i odbębnić swoje do pełnego kontraktu, bo zaraz się okaże że mój kadrowiec stwierdzi, że 12 pensji się też mi nie należy. Loteria to w tym wypadku mało powiedziane, dadzą a może nie dadzą.....A najgorsze jest to ze Ci panowie nawet nie próbują dociekać sedna sprawy, tylko wychodzą z założenia-złóż wypowiedzenie a potem sie okaże. Ech szkoda gadać :( :( :(
 
 
artukos 
3
emeryt


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 126
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Witam!

Rzeczywiście dziwna sprawa.
Odnośnie 12 pensji poruszaliśmy podobny temat (przetestowałem go osobiście)
patrz tutaj
A mianowicie:
Żołnierz, który ma 12 lat służby zawodowej i np 3 lata szkoły chorążych, może być pewien, że pełnił nieprzerwanie zawodową służbę wojskową przez okres, co najmniej piętnastu lat.
1) Art. 96 mówi, że świadczenie pieniężne, (12 pensji), przysługuje żołnierzowi, który pełnił nieprzerwanie zawodową służbę wojskową przez okres, co najmniej piętnastu lat. Przepis art. 94 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
2) Natomiast art. 94 ust. 3 mówi, że do okresu zawodowej służby wojskowej, zalicza się okresy pełnienia nieprzerwanej czynnej służby wojskowej.
3) Nauka w szkołach wojskowych (kandydata na żołnierza zawodowego) zaliczana jest jako służba czynna Art. 124 i 125.
Podsumowując nauka w szkołach podoficerskich chorążych i oficerskich (kandydackich), jaki służba terminowa, zaliczana jest jako zawodowa służba wojskowa.

Tak wiec moim skromnym zdaniem, przysługuje Ci 12 pensji.

A jak naliczają Ci dodatek za długo letnią służbę? Zaliczają ci tylko część lat z wysługi?

Pozdrawiam!
_________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. Sokrates
 
 
ablla 
2


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 75
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

merlinek1212 napisał/a:
Witam!!!
I w tym momencie focus, zastanawiam sie czy składać wypowiedzenie z dniem 31.07.2007, czy też dać sobie spokój i odbębnić swoje do pełnego kontraktu, bo zaraz się okaże że mój kadrowiec stwierdzi, że 12 pensji się też mi nie należy. Loteria to w tym wypadku mało powiedziane, dadzą a może nie dadzą.....A najgorsze jest to ze Ci panowie nawet nie próbują dociekać sedna sprawy, tylko wychodzą z założenia-złóż wypowiedzenie a potem sie okaże. Ech szkoda gadać :( :( :(


w tym przypadku merlinek1212to i ja sie zastanwiam czy złozyc czy czekac do końca ale na logike powinny nam sie nalezeć wszystkie swiadczenia ciekawe co na to moi kadrowcy jutro sie przekonam :(
 
 
akus2 
4


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 186
Skąd: Dęblin
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Witam

Dla pewności proponuję pisemną formę "zapytania" do Dowódcy JW rejstrowaną w kancelarii jawnej. Odpowiedź też będzie w formie pisemnej i w razie puźniejszych niejasności będzie się na czym oprzeć.
 
 
merlinek1212 
2
młody emeryt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 75
Skąd: gdzieś taka sobie wieś...
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

:gent:
artukos sęk w tym, że jak bym miał te ponad 10 lat zaw. czy też dwa pełne kontrakty po 5 lat plus moje 4 lata nadtermin. i 1,5 roku ZSW nie byłoby problemu- a tak kadrowcy u mnie mają problem-chce uciekać przd końcem drugiego kontraktu-patrz moje posty wyżej

ablla-pilnie oczekuje na forum Twojej wypowiedzi, co powiedzą Twoi kadrowcy.

akus2-na pisemną formę zapytania do dowódcy JW już trochę zapoźno, nim otrzymam odp. będzie już sierpień, pozatym jak znam życie dowódca oprze sie na wyjaśnieniu radcy prawnego w mojej JW-a ten niestety słaby w temacie i bardziej przekonany, że mi sie nie należy pełna odprawa po 15 latach służby. Co ciekawe dodam, że ów mój kadrowiec z uporem twierdzi że 12 pensji dostanę ale 400% odprawy już nie bo nie mam 10 lat zaw. sł wojskowej (liczy mi tylko kontrakty do zawodowej). W takim razie co z zapisem w art. 96 pkt 4
Cytat:
4. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 pkt 1, nie przysługuje żołnierzowi w przypadkach, o których mowa w art. 94 ust. 5 i 6.

-nie mam dwóch kontraktów po 5 lat -nie ma 12 pensji-poprostu kadrowiec sam sobie przeczy.
 
 
bravo1 
5
już na emeryturze


Pomógł: 5 razy
Wiek: 65
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 312
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

A może spróbować zapytać o opinię Oddział Prawny DWLąd. Myślę, że nie odmówią pomocy chaciaż jak znam życie to są zawaleni robotą.
Trzeba próbować.
A może wyżej :?:
Departament prawny MON.
_________________
IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY NIKT PRZEZ CIEBIE NIE PŁAKAŁ
 
 
merlinek1212 
2
młody emeryt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 75
Skąd: gdzieś taka sobie wieś...
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

bravo1będę próbował,czasu mało -przyjdzie posłużyć do końca....
 
 
ablla 
2


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 75
Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

No i jestem po rozmowie z Panem kadrowcem :)
a wiec powiedział mi ze nie dostane 400% odprawy tylko jak ustawa mówi

5. Żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej na podstawie art. 111
pkt 1, 6, 15 i 16 albo wskutek wypowiedzenia przez żołnierza stosunku
służbowego zawodowej służby wojskowej w czasie trwania kontraktu na pełnienie
służby terminowej lub kontraktu na pełnienie służby stałej, jeżeli pełnił
zawodową służbę wojskową przez okres krótszy niż dziesięć lat - przysługuje
50% kwoty odprawy, o której mowa w ust. 1 i 2.
ponieważ zrywam kontrakt

a ja mu na to ze :

Art. 94.

3. Do okresu zawodowej służby wojskowej, o którym mowa w ust. 1 i 2, zalicza
się okresy pełnienia nieprzerwanej czynnej służby wojskowej, z wyłączeniem
okresów zawieszenia w czynnościach służbowych lub tymczasowego aresztowania,
chyba że prawomocnym orzeczeniem postępowanie karne lub dyscyplinarne, będące
przyczyną zawieszenia lub aresztowania, zostało umorzone bądź żołnierz został
uniewinniony na podstawie prawomocnego wyroku lub orzeczenia o uniewinnieniu
w postępowaniu dyscyplinarnym.

i według mnie ja nie mam 10 lat , a bedzie ponad 15 latek to o co chodzi :( to on na to ze musza być konsekwencje zerwania umowy ze inni jak zrywaja umowe to musza za szkołe płacic ale to jest wogóle nie na temat :(

juz sam nie wiem co robic niby to tylko dwa miesiace dłuzej ale jesli ktos ma juz prace inna w cywilu :)

i własnie mam tutaj pytanko ktos mi podpowiedział ze mozna napisac do Dwódcy jednostki o zwolnenie z zajec słuzbowych w celu przekwalifikowania ( przyuczenia ) czy jest to mozliwe

Pozdrawaiam Ablla
 
 
asiazina
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

;)
witajcie kochani to znów ja!!

właśnie mąż był w JW i powiedzieli mu że papiery (sam chce odejść z wojska na emeryture po 15 latach) juz poszły ...

czy ktos wie jak długo trwaja te wszystkie procedury ???
kiedy bedzie jakieś pismo że oficjalnie bedzie emerytem ??

bo chodzi o to ze chcemy składac jak najszybciej wnioski do biura emerytalnego o te 12 pensji i potem do WAM o odprawe mieszkaniowa?

czy ktos był w podobnej sytuacji??

prosze o pomoc...

pozdrawiam :hey:
 
 
ablla 
2


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 75
Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

Skoro złozył wypowiedzenie to sześć miesięcy
i wychodzi :) chyba ze skócony okres wypowiedzenia
potem na koniec domkumenty do WBE i do WAM i wszystko

A przy okazji to ja mam pytanie czy mąż dostanie całośc odprawy czy 50% :)
i kiedy w sumie miał mu sie konczyc ten kontrakt
 
 
artukos 
3
emeryt


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 126
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

ablla napisał/a:
No i jestem po rozmowie z Panem kadrowcem :)
a wiec powiedział mi ze nie dostane 400% odprawy tylko jak ustawa mówi

5. .....wskutek wypowiedzenia przez żołnierza stosunku
służbowego zawodowej służby wojskowej w czasie trwania kontraktu na pełnienie
służby terminowej lub kontraktu na pełnienie służby stałej, jeżeli pełnił
zawodową służbę wojskową przez okres krótszy niż dziesięć lat
- przysługuje
50% kwoty odprawy, o której mowa w ust. 1 i 2.....


Tutaj nie ma mowy o 10 latach służby w kontrakcie, tylko o 10 lat służby zawodowej, a o służbie zawodowej pisałem wcześniej.

Odprawa ci się należy jak psu pełna micha.!!!

Pozdrawiam
_________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. Sokrates
 
 
merlinek1212 
2
młody emeryt


Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 75
Skąd: gdzieś taka sobie wieś...
Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

Ablla jestem ciekaw co Ci kadrowiec powiedział na temat dwunastu pensji?-(bo mój twierdzi że 12 pensji jak najbardziej mi się należy). Ja idę dalej, składam wypowiedzenie 31.07.2007, jeśli panowie z S-1 nie zaliczą 400% odprawy, będzie odwołanie a jeśli to nie pomoże to droga sądowa. Pozatym zaoroponuj swemu kadrowcowi,żeby zapoznał się z takim dokumentem : :czytanie:
MON
Departament Kadr i szkol. wojskowego
Dep. Kadr Wewn. 2/2004
Działalność Kadrowa w Siłach Zbrojnych RP cz.1
Przepisy prawne i procedury Kadrowe


generalnie są to wytyczne jak interpretować zapisy w ustawie o sł. wojskowej. Jest tam wytłumaczenie tego nieszczęsnego art.94 pkt.5, które brzmi:
Cytat:
Do stażu służby,od której uzależniona jest odprawa zalicza sie okresy nieprzerwanej czynnej służby wojskowej (a nie tylko zawodowej).....
:viktoria: :viktoria:

jest to dosłowny cytat, ale jak widać nie wszyscy qmają o co chodzi.Dla mojego kadrowca też nie jest to argument. Pytanie to po co takie broszury sie ukazują?????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group