Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań - Nadterminowi
Opublikował Wiadomość
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pią 27 Lip, 2007   

payday niestety aktu prawnego nie mogłem znaleźć ale widzialem to kiedyś na kwicie. Niestety nie ma już takiej należności jak przejazd raz w roku dla nadterminowych ... a rok temu było :( I to także nam zabrano!
 
 
Mauzer 
1



Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 33
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Czw 02 Sie, 2007   

Żeton ja w tym roku brałem za przejazd w styczniu

Chyba próbuja Cię oszukać w JW :D
 
 
Mauzer 
1



Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 33
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Nie 05 Sie, 2007   

Masz rację kolego wiking w tym rozporządzeniu MON nie ma mowy o żołnierzach nadterminowych .
Ja bezproblemowo kase za przejazd pobrałem w tym roku i moji koledzy też.

Ale widocznie się należy bo nasz finansowiec chyba nie ma zamiaru tej kasy potem wypłacać z własnego portfela. :D
 
 
latawiec
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Jak to jest???W jednostce w której służę kadrowiec powiedzial mi że są etaty dla szer zawodowych ale tylko dla rezerwistów skierowanych z WKU.Czyli trzeba iśc do cywila by ewentualnie wrócic do armii.Trochę śmieszne.Mieszkam 12 km od jednostki w której służę, a przychodzą szer zaw z drugiego końca Polski.Nadmieniam ze jestem zołnierzem nadterminowym.
 
 
gosc1
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Odpiszcie dla Latawca jeśli jesteście w temacie.Ciekawy temat z którym też się spotkałem.
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Trochę dziwna sytuacja.Przecież lepiej przyjąć kogoś po ZSW niż brać człowieka z cywila.Chodzi mi o mniejszą "kwitologię" a nawet i doświadczenie.Chyba kadrowiec wprowadza w błąd.Jeśli jest etat w JW szer.zaw. to priorytetem jest przyjąć kogoś z JW a nie zza bramy.Znam takich personalnych co celowo wprowadzają ludzi w błąd "by już nie przyłaził,nie zawracał głowy itd"
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Jak dla mnie to normalka. U nas w firmie lepiej jest dla "przełożonych" przjąć kaprala z cywila niż mianować st. szer. ndt. na pierwszy stopień podoficerski. Oczywiscie nadterminowy spełnia wszelkie normy (ukonczony kurs podoficerski, itp.). Podobnie jest z st. szer. - wolą przyjąć z cywila niż przeformować nadterminowego. No, cóż w czasch żołnierskiego niedoboru - każda dusza się liczy. A ten nadterminowy skoro jest już tyle lat nadterminowym, to co mu tam jeszcze troche. Kto by się nim przejmował.
Witamy w paranoi.
 
 
latawiec
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

Bardzo mądrze napisane Żeton.Teraz doszedł chłopak z Podkarpackiego/400km/ od domu.
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

I zapewne długo nie napracuje.Tej armii nigdy nie uzawodowią.
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
przemo7117
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Witam . mam pytanie: Jak to jest z wolnym dniem dla żołnierza nadterminowego . na podstawie jakiego dokumentu może opuści koszary .
PJ przysługuje ŻZSW owszem ale ten oto żołnierz za pobyt na przepustce jedn. dostaje wyrównanie za wyżywienie a żołnierz NDT w tym dniu nie pełni obowiązków służbowych :modli:
wpis o dzień wolny w książce wniosków i petycji
żołnierzowi NDT nie przysługuje wolne za służnę
więc w jaki sposób mogę wyjśc legalnie z jednostki??????

czy żołnierz NDT może kończy pracę jak kadra o 15:30???

definicja żołnierz nadterminowego - jest to pełnienie służbyw formie zasadniczej z pewnymi cechami służby zawodowej

co to są za cechy?????????
proszę o odpowiedz :modli:
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007   

przemo7117 napisał/a:
na podstawie jakiego dokumentu może opuści koszary .


Albo PJ chociaż to nie jest praktykowane wśród nadterminowych,chociaż niektórzy dowódcy kompań tak rozwiązuja dni wolne dla swoich żołnierzy albo wychodzą na przepustce stałej.W jednych jednostkach jest to przepustka identyczna jak ma kadra w w innych zwykłach przepustka stała jaką mają ZSW z tym tylko że godziny wyjsć są 00.00-00.00 tak zwana "stałka zerowa"


przemo7117 napisał/a:
wpis o dzień wolny w książce wniosków i petycji
żołnierzowi NDT nie przysługuje wolne za służnę
więc w jaki sposób mogę wyjśc legalnie z jednostki??????


Wolne za służbę nie przysługuje ale je udziela dowódca kompanii lub bezpośredni przełożony za jego zgodą,i zależy gdzie ale większych problemów z wyjściem być nie powinno,żadnych wpisów żołnierze ndt nie robią choć znam przypadki gdzie zakładali sobie Zeszyt przepustek by legalnie w ramach "dni wolnych"móc wyjść do domu itd.

przemo7117 napisał/a:
czy żołnierz NDT może kończy pracę jak kadra o 15:30???


Teoretycznie mógłby siedzieć od 6.00-do ostatniej godziny zajęć ale w praktyce wychodzi do domu jak kadra.Czas pracy uzależniony jest zadaniami służbowymi.


przemo7117 napisał/a:
definicja żołnierz nadterminowego - jest to pełnienie służby w formie zasadniczej z pewnymi cechami służby zawodowej


Pierwszy raz spotykam się z takim określeniem.Jak coś od termita potrzebują np.jak zbliża się poligon czy trzeba wziąć służbę to traktowany jest jak wszyscy ale ogólnie są nagminnie :sex2: w d..... prze cały MON i przełożonych.Wszelkie dodatki zostały im zabrane.Chory korpus,nie wiadomo jak ich traktować itd.Zresztą chyba coraz mniej termitów w wojsku.Nikt z młodych nie zostaje pracować za 1000zł.Jeśli myślisz o pracy w takim charakterze to odradzam.
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
przemo7117
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

a czy są jakieś przepisy które konkretnie opisują tok pełnienia służby nadterminowej ??
coś jak regulamin :czytanie:
 
 
Pułkownik Kwiatkowski 
5
last fair-walka z betonem



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Gru 2004
Posty: 413
Skąd: 152mm
Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   

Tak jest coś takiego jak:

Cytat:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 12 października 2004 r.
w sprawie trybu przyjmowania oraz sposobu odbywania nadterminowej zasadniczej służby wojskowej
(Dz. U. z dnia 4 listopada 2004 r.)


Chętnym mogę przedstawić całość
_________________
Walka z betonem i obalanie mitów.......
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007   


Proszę bardzo


 
 
gosc1
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   Przejście do innej jednostki

Jak wygląda sposób przejścia do innej jednostki"termita".Czy długo się czeka i czy są sprawiane trudności?Czy trzeba się z wszystkiego rozliczyć czy też przechodzi się jak w ZSW.Do kogo trzeba pisać wniosek.Proszę o odpowiedź na te i inne pytania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group