Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań - Nadterminowi
Opublikował Wiadomość
jorgus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Jeśli wiecie to napiszcie.
 
 
newton82 
1
st.szer.ndt


Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 26
Skąd: cyrk
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   

Przeniesienie żołnierza nadt. jest o wiele łatwiejsze niż zawodowego.Jeśli tylko nikt Ci nie bedzie robił specjalnych kłopotów to nie potrwa to długo.Dobrze by było gdybyś miał z tamtej JW glejt że chętnie Cie przyjmą i tylko piszesz wniosek do swojego d-cy.Rozliczasz się z tego co dostałes w starym pododdziale.
_________________
kto był w wojsku ten w cyrku sie nie śmieje
 
 
 
LBJ
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

A ja zadam pytanie z innej beczki.
Czy żołnierzy służby nadterminowej wysyła sie jeszcze na misje poza granicami kraju? Czy jest nadal taka możliwość bo słyszałem, że już nie ale chciałbym sie przekonać.
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

Oj dawno o czymś takim nie słyszałem. Może jeszcze Syria - ale wątpie.
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

... Syria hmmmm, może i tak ... a Liban :?: ... jednostki logistyczne, z tego co wiem wysyłają żołnierzy zsw nadtermin. do republiki libańskiej ...

Kłaniam SIVSON :gent:
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
YogyBear 
1



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Oczywiście, że Liban mój kolega leci tam już drugi raz tylko, że potrzebują głównie kierowców. Kiedy byłem na egzaminach do PSZ Toruń spotkałem wielu nadterminowych i większość była już na misjach w wielu miejscach także musisz sie dowiedzieć w swojej jednostce czy jest takie zapotrzebowanie. Tylko, że uposażenie jest o wiele mniejsze niż dla szer. zaw. a będziesz miał tyle obowiązków co on, a czasem i więcej nasłuchałem się o tym ale kogo obchodzi los jakiegoś "termita".
 
 
jorgus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   Proszę o odpowiedź

Jak dlugo trwa procedura przejścia " termita" do korpusu szer. zawodowych w tym samym rodzaju wojsk ale do innej jednostki.Proszę o wyczerpujące odpowiedzi w tym temacie a także o sposobie razliczenia się ze sprzętu oraz umundurowania.
 
 
YogyBear 
1



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Czw 20 Gru, 2007   

Mam pytanie odnośnie urlopów żołnierza nadterminowego, urlop wypoczynkowy przysługuje mu ustawowo 26 dni roboczych, a co z urlopem krótkoterminowym? Czy również wykorzystuje się go jak żołnierz zawodowy bez uwzględnienia dni wolnych ustawowo od pracy czy jak żołnierz ZSW razem z dniami wolnymi? Pytam w związku ze zbliżającymi się świętami, mam 4 dni urlopu ale wykorzystuję je razem ze świętami, czy powinienem dni świątecznych nie liczyć?

Wiem, że w różnych jednostkach różnie się na to patrzy i że zależy to od przełożonego, ale chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :gent:

[ Dodano: Wto 08 Kwi, 2008 ]
Witam ponownie, chciałbym przedstawić kolejne pytanie odnośnie służby nadterminowej szukałem odpowiedzi na forum, w kadrach i takowej nie otrzymałem, chodzi mi o zwolnienia od zajęć , czyli L-4. Czy, gdy zachoruję i zmuszony jestem do wyjazdu do domu (bo lekarz jednostki nie może mnie przyjąć, ponieważ lekarza POZ mam u siebie), to czy mogę zwolnienie przesłać faksem, jak to do tej pory robili moi znajomi, które normalnie zostanie podane do rozkazu jako zwolnienie od zajęć, czy postępowanie w tym przypadku jest jednakowe jak dla żołnierzy zsw po przez komendanta garnizonu jako przedłużenie PJ lub urlopu. Czy w tym przypadku jestem traktowany jak żołnierz zawodowy, którym przecież nie jestem, a z mojego uposażenia odprowadzana jest składka zdrowotna, czy jak żołnierz zsw? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
 
chemik1422 
1
chemik1422


Wiek: 41
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: lublin
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Jeśli chodzi o misje to nadterminowi mogą jezdzić wszędzie z mojej jednostki jeżdżą również do Iraku czy Afganistanu.Chyba że coś sie zmieniło niedawno,ale nic mi o tym nie wiadomo.Co do L4 to u nas jest tak że nadterminowy przedstawia osobiście zwolnienie lub wysyła je faksem

[ Dodano: Nie 24 Sie, 2008 ]
Jeśli chodzi o misje to nadterminowi mogą jezdzić wszędzie z mojej jednostki jeżdżą również do Iraku czy Afganistanu.Chyba że coś sie zmieniło niedawno,ale nic mi o tym nie wiadomo.Co do L4 to u nas jest tak że nadterminowy przedstawia osobiście zwolnienie lub wysyła je faksem.Urlop o jakim piszesz żołnierz nadterminowy wykorzystuje włącznie z świętami
 
 
COPPERFIELD
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

wiking napisał/a:

Czy na pewno nadterminowi wyjeżdżają do Afganistanu i Iraku?


Właśnie, bo w mojej JW nie wolno wysyłać nadterminowych, oczywiście oprócz UNIFIL i UNDOF. Chętnych do Afagniu i Iraku odsyłano z kwitkiem i mówiono, że tylko zawodowi. :zly4:
 
 
omeno 
1


Wiek: 36
Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Myszków
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   a ja mam takie pytanie...

Czytam i czytam i mnie to już tak zamieszało, że nie wiem. Czy jeśli odsłużyłem 3 miesiące zasadniczej służby zawodowej i podpisałem kontrakt na nadterminowego żołnierza to reszta mojej służby musi być skoszarowana, czy mogę po odsłużeniu powiedzmy 8 godzin jechać do domu, dziewczyny itp...i wrócić jutro powiedzmy na 6 czy 7?
_________________
Co cię nie zabije to wzmocni
 
 
czopero 
1
poborowy


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 20
Skąd: wrocław
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2008   

To zależy jak podchodzą do żołnierzy nadterminowych u Ciebie w jednostce. U mnie (co się chwali) żołnierze nadterminowi wychodzą jak kadra.

czopero, Ty chyba jakiś niewyuczalny jesteś :cry: Klik
Bądź łaskaw zapoznać się z tym dopiskiem w poście.

Dziękuję. P_E

_________________
żołnierz
 
 
mały 
1


Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Głogów
Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008   urlop

Witam,
będąc nadterminowym byłem na urlopie, w którego trakcie podpisałem kontrakt na zawodowego i tu mam pytanie, czy od dnia kiedy zostałem zawodowym mój urlop powinien zostać przerwany i powinienem stawić się w jednostce a w to miejsce powinienem mieć naliczony nowy, odpowiedni do czasu jaki pozostał do końca roku ?
 
 
Krzychalec 
1


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Siedlce
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008   

Witam, mam pytanie czy jak idę teraz do OSK w Grudziądzu i bede robił tam prawo jazdy to czy moge skłądac wniosek o zostanie nadterminowym???

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu. P_E
 
 
kosaelk 
5
Animo Et Fide



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 303
Skąd: Z piekieł ku niebu...
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2008   

Pytanie może popularne ale dość problematyczne...
Otóż, złożyłem już dokumenty o ndt. Dzisiaj dowiedziałem się że poszły (pocztą) do sztabu Dywizji. W związku z tym udałem się do swego Szefa z zapytaniem czy w tym czasie mogę wykorzystać przysługujący mi obecnie urlop ustawowy. Usłyszałem jakże satysfakcjonującą mnie odpowiedź: "Ze względu na obsługę roczną nie pojedzie nikt..."
A więc moje pytanie jest takie... Na co mogę liczyć i czy jest jakiś sposób aby na ten urlop w tym miesiącu wyjechać - bardzo mi zależy a tutaj wszystko wskazuje na totalną klapę...
Oraz czy ewentualnie w przypadku nie wykorzystania owej "taryfy" podczas ZSW po wcieleniu mnie do służby ndt, w/w urlop mi przepadnie czy zostanie doliczony do stawki urlopowej żołnierzy ndt. bo chyba nie mam co liczyć na jakiekolwiek wypłaty z tego tytułu ??:/
Proszę o obszerną odpowiedź.
_________________
"Co Cię nie zabije to Cię wzmocni lecz mierz siły na zamiary a nigdy odwrotnie..."
Ratownik z powołania i zawodu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group