Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań - Nadterminowi
Opublikował Wiadomość
YogyBear 
1



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 37
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

Oglądał ktoś w dniu wczorajszym posiedzenie sejmu na TVP3? Poseł, którego nazwiska nie pamiętam wypowiedział się w ciekawy sposób: " nie może być tak, że żołnierz nadterminowy jest traktowany jak żołnierz drugiej kategorii":) ciekawe prawda? :dobrarobota: :rozmowa:
 
 
kosaelk 
5
Animo Et Fide



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 303
Skąd: Z piekieł ku niebu...
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

W takim razie czym wg niektórych jest służba zasadnicza to aż się boję pomyśleć...
Ale do brzegu, otóż dowiedziałem się iż urlop ustawowy planowany jest mi na miesiąc listopad, lecz w związku z faktem iż zmieniam jednostkę mój chief wpadł na pomysł że ten urlop to ja sobie wykorzystam tam i on mnie na nic nie puści... pomijając że owa obsługa którą rozpoczęliśmy w dn. dzisiejszym kończy się z końcem tego miesiąca:/ Kiedy pytałem w kanc. kadrowej usłyszałem iż w dokumentach które powrócą z DYwizji przyjdzie właśnie rozkaz o powołaniu mnie do ndt. Jeśli w jakiś logiczny sposób nie wyjaśnię tej kwestii memu szefowi będę stratny jak Zabłocki na mydle... a mój urlop pójdzie na wieczne zapomnienie:(
Pomocy:(
Rzecz w tym że mam skierowanie na zabieg chir. i nie wiem czy załatwić to poprzez rozkaz wyjazdu czy na siłę próbować przekonać go aby jednak udzielił mi urlopu - na zabieg stawić się muszę ale nie bardzo wiem w jaki sposób to rozegrać bez straty na czasie i sprawie...
_________________
"Co Cię nie zabije to Cię wzmocni lecz mierz siły na zamiary a nigdy odwrotnie..."
Ratownik z powołania i zawodu...
 
 
 
Maciunia 
1


Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Panowie ma pare pytań dotyczących nadterminowej służby:

1.Ile w chwili obecnej wynosza zarobki st szer ndt brutto i ile mniej więcej wychodzi netto.
2.Żołnierz ndt oprócz służb normalnie prauje powiedzmy od &:30 do 15:30.Tak??
3.Jezeli tak jest to co potem.Może opuścić JW i powiedzmy spać poza koszarami/internatem??
4.Cz nadterminowym i zawodowym również przysługują zniżki na przejazdy PKS/PKP??
5. czy długo trwa przeniesienie z nadterminowej do zawodowej służby wojskowej??
6.Jak obecnie wygląda droga z ZSW na nadterminową służbę i czy nadterminową służbe można odbywać w innej jednostce niż ZSW??

Chyba tyle pytań.Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedzi. :gent:
 
 
Piotrus 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 337
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Ad.4. Zniżki na przejazdy PKP po wcześniejszym wykupie odpowiedniej legitymacji przez JW. Często zdarza się tak, że jeżeli nie załatwi się tego do końca listopada (dotyczy legitymacji na rok następny) to potem są kłopoty.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

wiking napisał/a:
... służyć możesz wszędzie, tylko musisz wystąpić z wnioskiem do dowódcy jednostki o służbę nadterminową i wskazać jednostkę w której chcesz służyć.


Na pewno ?
 
 
Piotrus 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 337
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

szer. Szwejk
Oczywiście w miarę posiadanych wolnych miejsc dla szeregowych.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Piotrus napisał/a:
Oczywiście w miarę posiadanych wolnych miejsc dla szeregowych.


Jak to wygląda w praktyce ? Czy etat jednostki różnicuje stanowiska szeregowych, tzn. dzieli je na stanowiska szer. ZSW, szer. i st. szer. NZSW oraz st. szer. zawodowych ? Czy dowódca jednostki może zastąpić dowolną ilość żołnierzy ZSW żołnierzami NZSW, czy też ograniczony jest w tym zakresie limitem finansowym ? Na razie funkcjonuje jeszcze ZSW, skąd więc biorą się wolne stanowiska dla żołnierzy spoza danej jednostki ?
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Czw 16 Paź, 2008   

JungeR

Cytat:
Witam. Na mojej kompani od niedawna funkcjonuje biurko podoficera dyżurnego. Służbę Podoficera ciągną chyba pełnią tylko żołnierze nadterminowi starsi szeregowi , którzy maja zgodę dowódcy jednostki na zamieszkanie poza koszarami jak i są wyprowiantowywani z posiłków. Służbę podoficera przyjmuje się o godzinie 8.00 do 8.00 dnia następnego (24h). Czyli po służbie normalnie idziemy do domu. I tu jest pytanie Czy za ten dzień po służbie należy nam się wyprowiantowanie???? W końcu od 24 do 8 rano pełnimy obowiązki służbowe.!!!!! A pieniążki nam przepadają bo posiłków i tak nie jemy. Uważam ze ten dzień powinien być wyprowiantowany…..Czy mógł by ktoś to porządnie wytłumaczyć jak to jest w przepisach!!!!!


Przepis mówi o tym, że żołnierzowi nadterminowemu przysługuje norma wyżywienia 010 w czasie wykonywania obowiązków służbowych.
Moim zdaniem przyjęty na wyżywienie w czasie pełnienia służby jesteś w dniu pełnienia służby czyli od godz. 8.00 do 24.00 i wtedy jest to pełna norma wyżywienia. Są jeszcze inne warianty np od godz. 14.00 do godz. 8.00 dnia następnego i jest to także pełna norma wyżywienia 010.
Wszystko zależy od Dowódcy i propozycji szefa służby żywnościowej w sprawie organizacji żywienia stosowanej w jednostce . Normę żywienia można podzielić i stosować ją w różnych formach czy to równoważnik, żywienie w naturze lub suchy prowiant.
Inna kwestia to taka czy czasami nie został Wam wypłacony równoważnik w zamian za wyżywienie w naturze ?

Cytat:

249
DECYZJA Nr 561/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 6 grudnia 2007 r.

w sprawie organizacji żywienia

13. Dowódcy jednostek wojskowych prowadzących gospodarkę żywnościową, jeśli obowiązujące przepisy nie stanowią inaczej, decydują o:
1) formach stosowania norm wyżywienia;
2) rozwiązaniach organizacyjnych żywienia, uwzględniających potrzeby służby i miejscowe
uwarunkowania;
................
15. W warunkach wymagających odrębnego planowania niektórych posiłków, w ramach zasadniczych
norm wyżywienia, wartości pieniężne tych norm przeznacza się w części wynoszącej: 25% — na śniadanie,10% — na drugie śniadanie, 40% — na obiad i 25% — na kolację.


Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
mada 
1


Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

kosaelk napisał/a:
Pytanie może popularne ale dość problematyczne...
Otóż, złożyłem już dokumenty o ndt. Dzisiaj dowiedziałem się że poszły (pocztą) do sztabu Dywizji. W związku z tym udałem się do swego Szefa z zapytaniem czy w tym czasie mogę wykorzystać przysługujący mi obecnie urlop ustawowy. Usłyszałem jakże satysfakcjonującą mnie odpowiedź: "Ze względu na obsługę roczną nie pojedzie nikt..."
A więc moje pytanie jest takie... Na co mogę liczyć i czy jest jakiś sposób aby na ten urlop w tym miesiącu wyjechać - bardzo mi zależy a tutaj wszystko wskazuje na totalną klapę...
Oraz czy ewentualnie w przypadku nie wykorzystania owej "taryfy" podczas ZSW po wcieleniu mnie do służby ndt, w/w urlop mi przepadnie czy zostanie doliczony do stawki urlopowej żołnierzy ndt. bo chyba nie mam co liczyć na jakiekolwiek wypłaty z tego tytułu ??:/
Proszę o obszerną odpowiedź.


Mam podobny problem!odpowiedzcie co sie dzieje z tym urlopem którego nie zdąży się wykorzystać jeszcze w ZSW po przejściu na ndt!! :viktoria:
 
 
COPPERFIELD
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Nic się nie dziej po prostu przepada. I to tyle w tej kwestii. ;)
 
 
mada 
1


Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Aha! :( szkoda.Dzięki za odpowiedź.A to jest pewne.Znaczy już miałeś albo ktoś miał taką sytuację?

Ostrzegałem...
Dodatkowo: Po znakach przestankowych stosujemy spacje.

 
 
COPPERFIELD
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Osobiście przerabiałem. Jedyna możliwość to tak aby dogadać się z dowódcą pododdziału i kadrowcem w kwestii terminu przyjęcia do służby nadterminowej. Powinno się udać. :viktoria:
 
 
Navy 
1


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 47
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008   

Czy to prawda, że nadterminowi mają mieć od nowego roku płacone za służby ?
Jeśli tak to ile ?

Mój dowódca powiedział, że tak (na tym kończyła się jego wiedza ... :) )
_________________
 
 
kosmodisk 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Jakie dokumenty muszę wziąć do JW by złożyć podanie na żołnierza ndt. ?? Wiem coś o zaświadczeniu o niekaralności, ale słyszałem też, że nie muszę odwiedzać sądu i wydawać 50 złotych na nie ponieważ wojsko może załatwić sobie je same... Jak to jest? Pzdr
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Proszę bardzo poniżej dokumenty, a jeżeli jeszcze potrzebne byłyby inne to zapewne oficer kadrowy poinformuje Ciebie.

Cytat:
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej
z dnia 12 października 2004 r.
w sprawie trybu przyjmowania oraz sposobu odbywania nadterminowej zasadniczej służby wojskowej
(Dz. U. Nr 238, poz. 2396, z 2007 r. Nr 1, poz. 4, z 2008 r. Nr 82, poz. 491)

2. Do zgłoszenia dołącza się następujące dokumenty:
1) świadectwo lub dyplom potwierdzające posiadane wykształcenie;
2) potwierdzające nabyte kwalifikacje i uprawnienia;
3) zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

............................
§ 22. 1. W sprawach przyjęcia do służby nadterminowej, przedłużenia czasu pełnienia tej służby na kolejny okres, oddelegowania do innej jednostki wojskowej, zmiany stanowiska służbowego, przenoszenia do innej jednostki wojskowej oraz zwolnienia ze służby nadterminowej żołnierz może składać zażalenie do przełożonego dowódcy jednostki wojskowej, który podjął rozstrzygnięcie w tej sprawie, w terminie 14 dni od dnia doręczenia lub zapoznania z treścią tego rozstrzygnięcia.

2. Przełożony rozpatruje zażalenie, o którym mowa w ust. 1, w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia i o sposobie jego rozpatrzenia niezwłocznie zawiadamia żołnierza.


Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group