Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WAT - wszystko o...
Opublikował Wiadomość
Maka_91 
1


Wiek: 32
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 30
Skąd: Wieś
Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   

Ja dobrze wiem dlaczego ale jak wyrazić to słowami żeby dobrze wypaść to inna sprawa. Jak u Was wyglądała taka rozmowa i jak argumentowaliście?

[ Dodano: Nie 11 Lip, 2010 ]
Z rozmową dałem sobie jakoś radę. Była to krótka pogawędka z żołnierzem i tyle.

Mam jeszcze pytanie odnośnie podstawowego szkolenia wojskowego przed podjęciem studiów na WAT.

Gdzie to szkolenie się odbywa bo nie mogę znaleść informacji o tym... Czy jest to na szkolnym poligonie czy gdzieś "w Polsce" w jakimś miejscu? Gdzie Wy byliście?
 
 
Vizharan 
1


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Skąd: ...
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

Maka_91 z tego co widziałem jak byłem w środe (7.07) na rozmowie i testach to inteligentna osoba zainteresowana wojskiem i nauką na politechnice spokojnie to przechodziła z pozytywnym wynikiem. Co mnie zdziwiło oficer, ktory prowadził rozmowe z osobami chetnymi na kierunek chemiczny to, że on wcale nie namawiał ludzi na przyjście do tej uczelni, wręcz odwrotnie mówiac kandydatom na żołnierzy zawodowych o mankamentach i slabych stronach WAT'u (oczywiście tylko tych oficjalnych). Ale na WAT rozmowa była tylko zdana lub nie w przeciwieństwie do WSOWL, więc nie ma się czym martwić. Jeśli nadajesz sie choć trochę na oficera i mówiłeś składnie to przeszedłeś.

Co do szkolenia (tzw unitarki) to nie wiadomo gdzie będzie. Zresztą co za różnica skoro nie ty płacisz za przejazd? ;> I zawsze odbywało się w Polsce. Prawie 4 tyg przygotoania do bycia żołnierzem dla jednych miłe wspomnienie dla innych rezygnacja ze studiów.
Pozdrawiam i do zobaczenia w szkole :viktoria:
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

Maka_91 napisał/a:
Gdzie to szkolenie się odbywa bo nie mogę znaleść :modli: informacji o tym...

Chcesz być żołnierzem czy harcerzem ?
kempczol nie stresuj Kolegi :efendi2:
 
 
vania 
1
vania


Wiek: 36
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: WAT
Wysłany: Pon 12 Lip, 2010   

Maka_91 napisał/a:
Gdzie to szkolenie się odbywa bo nie mogę znaleść informacji o tym... Czy jest to na szkolnym poligonie czy gdzieś "w Polsce" w jakimś miejscu? Gdzie Wy byliście?

Tzw. "unitarka" będzie prowadzona na ośrodkach WAT-u.Miejsce zajęć będzie uzależnione od ćwiczeń czyli strzelanie rzecz jasna będziecie mieli na strzelnicy,taktykę na poligonie,tzw."musztre" na placu apelowym.Co do trwania unitarki no niestety w tym roku przynajmniej na WAT-cie będzie ona trwała około 6 tygodni wiążę się to z odrobieniem niektórych programowych zajęć z roku.Jednak cały okres "unitarki" spędzicie na WAT-cie.
 
 
 
Maka_91 
1


Wiek: 32
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 30
Skąd: Wieś
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

kempczol napisał/a:
Chcesz być żołnierzem czy harcerzem ?


Ciekaw jestem czy Ty nie interesowałeś się tym gdy zaczynałeś przygodę z wojskiem.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

Unitarka fajna sprawa. :cool: Pamiętam, że nasi dowódcy na poletku szumnie zwanym pasem taktycznym potrafili wytworzyć taką atmosferę rywalizacji, że trzonek saperki kompletnie zniszczył mi skórę na wewnętrznej stronie dłoni. Krew się lała, a ja kopałem dalej. Wtedy, nie było to raczej miłe. Ale po latach wspominam to z sentymentem.

Poza tym, nigdy bym nie pomyślał wcześniej, że jestem w stanie (byłem) przebiec z plutonem kilometr w OP-1. Maska mi tak zaparowała, że prawie nic nie widziałem.

No i te biegi na 3 km. Opinacze, moro, maska i kbk AK owinięty ręcznikiem, żeby plecy przeżyły.

Przepraszam. Ale mi się wspominki włączyły. :cool:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lip, 2010   

Belial, podziwiam Twoje doświadczenie żołnierskie. Twój słuch zaś... czemu panowie ze służb go nie wykorzystują ? :cool:
 
 
jaca 
1
Kadet


Wiek: 32
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: że znowu!
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   Progi punktowe

Witam, jest już po ogłoszeniu wyników :zly4: , więc mógłby ktoś napisać progi punktowe jakie trzeba było osiągnąć w tym roku aby dostać się na WAT?
 
 
 
Maka_91 
1


Wiek: 32
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 30
Skąd: Wieś
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Zadzwoń do działu rekrutacji i może Ci powiedzą.
 
 
Jejas 
1



Wiek: 34
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

Mechatronika ok 70pkt.

Pozdrawiam.
_________________
"Sky Is the Limit"

Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
 
Vizharan 
1


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Skąd: ...
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

Chemia 80 pkt.
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

Patrząc na uchwałę 44/III/2009 Senatu WAT to trochę mało te 80 czy 70 pkt. Aby zaliczyć konkurencje sportowe trzeba mieć min. 130pkt., a gdzie matura i rozmowa.
 
 
zenek123 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010   

Kolego Drill,

W postępowaniu rekrutacjnyn na studia wojskowe na Wacie na punkty przeliczana jest matura.

Z testu fizycznego minimum trzeba zdobyc 130 pkt., ale wynik z niego jest brany pod uwage tylko i wyłącznie w przypadku rozpatrywaniu kandydatór z równą liczbą punktów.

Rozmowa kwalifikacyjna jest tylko na zaliczenie.

Wielka szkoda, że nie przeliczają punktów jak na WSOWL we Wrocławiu.
 
 
 
Elpremiero 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 49
Skąd: (_)
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   

Vizharan, dostałeś się może na chemię wojskową?
 
 
Vizharan 
1


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Skąd: ...
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   

zenek123 Niestety masz racje i zgadzam się co do niesprawiedliwego podliczania pkt.
Nie chce spamować i obciążać bez sensu serwa więc tylko odpowiem.
Elpremiero zabrakło mi 4 pkt na wojskowe, ale za to dostałem się do w. inżynieryjnych na WSOWL i musze powiedzieć, że dużo bardziej mi to odpowiada.
Pozdrawiam :viktoria:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group