Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WAT - wszystko o...
Opublikował Wiadomość
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014   

PDT, Janek jest tylko jeden! Kopiowanie jego poczynań jest bezczelną profanacją!
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
pchorson 
1


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 21 Paź, 2014   

Cytat:

Po za tym "Buldogów" już nie ma, a mam nadzieję, że i OP-1 za jakiś czas już nie będzie.


Ciekawe:) Widzę, że kolega chyba z AW2 bo w AW1 wszyscy mają buldogi
 
 
brecho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Paź, 2014   

W AW2 też są i buldogi i stalowe hełmy.
 
 
FullTaktifull 
1
Odi profanum wulgus et arceo


Wiek: 28
Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 5
Skąd: Mielec
Wysłany: Nie 26 Paź, 2014   

Dziękuje za odpowiedzi :efendi2: a czy nie mógłby mi ktoś udzielić jeszcze informacji o LiK-u, jak jest i opinie o tym kierunku? ;)
_________________
Wszysto jest trucizną, decyduje tylko dawka.
 
 
PiotrM 
1
'56


Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015   

Witam ,mam kilka pytań odnośnie WAT:

1.Co moglibyście mi powiedzieć na temat kierunków
-mechatronika ( o ile wiem można się dostać do korpusu wojsk przeciwlotniczych)
-mechanika i budowa maszyn (wielka niewiadoma)
-geodezja i kartografia(również niewiadoma)
Chodzi mi oczywiście o ilość nauki , do jakiej jednostki można trafić czy zajęcia mogą one obejmować (wiem ,że polityka kadrowa MON jest wielką niewiadomą ,ale chodzi o np. zajęcia w terenie ,bo zapewne istnieje taka możliwość)

2.Czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej może dać we znaki fakt ,iż nie brałem udziału w znaczących konkursach itd.

3.Jak wyglądają przepustki w trakcie np. świąt?

4.Czy któryś z powyższych kierunków mógłby się przydać ,gdybym chciał w przyszłości założyć własną firmę? ( wiem ,że potrzebna jest zgoda dowódcy JW)

5.Jak stoi sprawa z wymianą studentów pomiędzy innymi "tego typu" szkołami?

6.Jak osoby na tym forum ,które ukończyły WAT wspominają tam naukę,jej poziom oraz kadrę?

PS. Przeczytałem cały temat

Z góry dziękuje za odpowiedź,
Pozdrawiam :gent:
 
 
gca_2000 
1



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

PiotrM napisał/a:
Witam ,mam kilka pytań odnośnie WAT:

1.Co moglibyście mi powiedzieć na temat kierunków
-mechatronika ( o ile wiem można się dostać do korpusu wojsk przeciwlotniczych)
-mechanika i budowa maszyn (wielka niewiadoma)
-geodezja i kartografia(również niewiadoma)

Kierunek kierunkiem, nie sugeruj się do końca tym co możesz robić po studiach. Na razie sugeruj się tym w czym mógłbyś się najlepiej czuć. Każdy kierunek to różne specjalności więc będzie w czym wybierać w trakcie studiów.

PiotrM napisał/a:
Chodzi mi oczywiście o ilość nauki , do jakiej jednostki można trafić czy zajęcia mogą one obejmować (wiem ,że polityka kadrowa MON jest wielką niewiadomą ,ale chodzi o np. zajęcia w terenie ,bo zapewne istnieje taka możliwość)

Nauki jest sporo na każdym kierunku więc o to bać się nie musisz. Jednostka? Dobrze się ucz to na pewno źle nie trafisz po promocji. Zajęcia w terenie? Mówisz o laboratoriach, ćwiczeniach czy seminariach? ;)

PiotrM napisał/a:
2.Czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej może dać we znaki fakt ,iż nie brałem udziału w znaczących konkursach itd.

Nikt Cię o kangura pytać nie będzie ;)

PiotrM napisał/a:
3.Jak wyglądają przepustki w trakcie np. świąt?

Jest kilka zmiennych które są powiązane i mają na to wpływ: stan zaliczenia sesji, ilość żołnierzy zabezpieczających kompanie honorową lub inne wyjścia np. do kościoła, rok studiów oraz dobre chęci dowódcy pododdziału.

PiotrM napisał/a:

4.Czy któryś z powyższych kierunków mógłby się przydać ,gdybym chciał w przyszłości założyć własną firmę? ( wiem ,że potrzebna jest zgoda dowódcy JW)

Pytanie co najmniej dziwne. Patrząc na kierunki to firmę możesz założyć po każdym. Na dobrą sprawę to nie ma nic wspólnego. A co masz na myśli mówiąc "w przyszłości"? Po studiach czy na emeryturze? Jak po studiach to życzę żebyś jeszcze znalazł na to czas i chęci ;)

PiotrM napisał/a:
5.Jak stoi sprawa z wymianą studentów pomiędzy innymi "tego typu" szkołami?

Za moich czasów w żadne erasmusy się nie bawili. Po za tym z natury się nie lubiliśmy ;)

PiotrM napisał/a:
6.Jak osoby na tym forum ,które ukończyły WAT wspominają tam naukę,jej poziom oraz kadrę?

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że szkoła oficerska to nie tylko uczelnia ale przede wszystkim wstęp do zawodowej służby wojskowej. Można powiedzieć że kariera zaczyna się wraz z otrzymaniem pierwszego stanowiska służbowego a nie z ubraniem munduru na unitarce. Idąc na WAT musisz chcieć być przede wszystkim żołnierzem a nie mechatronikiem, elektronikiem czy geodetą. Pozdrawiam
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

Jeżeli kolega liczy na ciche i spokojne stanowisko po ukończeniu WAT-u to może być troszeczkę zaskoczony jak wyląduje gdzieś na krańcu Polski.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

gca_2000 napisał/a:
Dobrze się ucz to na pewno źle nie trafisz po promocji.
Trafi "ze względu na potrzeby SZ".
PiotrM napisał/a:
1.Co moglibyście mi powiedzieć na temat kierunków
Nazwy kierunków mogą niewiele mieć wspólnego z tym co się faktycznie studiuje i co się później robi. Mechatronika, która kiedyś nazywała się wydziałem elektromechanicznym, kształciła w szerokim zakresie uzbrojenia.
gca_2000 napisał/a:
-geodezja i kartografia
Kiedyś bodajże wydział inżynierii lądowej i geodezji, po tym wydziale znajomi robili uprawnienia rzeczoznawców budowlanych i pracują wyceniając nieruchomości.
Pozostałe sprawy wyjaśnił gca_2000.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gca_2000 
1



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

szeryf3 napisał/a:
Jeżeli kolega liczy na ciche i spokojne stanowisko po ukończeniu WAT-u to może być troszeczkę zaskoczony jak wyląduje gdzieś na krańcu Polski.


Uważam że stwierdzenie "ciche i spokojne stanowisko" nie istnieje. Ciche i spokojne to może być otoczenie na krańcach Polski.
Wiem co się działo na 5 roku kiedy każdy sprawdzał na google.maps gdzie się znajdują możliwe jednostki. Pierwszą rzeczą na jaką patrzyliśmy - to ile km jest do większego miasta ;)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Kiedy ja kończyłem WAT, to nie istniało nic takiego jak internet. A co dopiero - google.maps.

Mapę to sobie kupiłem papierową. I zawiesiłem na makatce. Porobiłem "chorągiewki" na szpilkach z nazwami pułków i poumieszczałem. A kiedy tak sobie analizowałem rozmieszczenie, to tylko jedno było dla mnie ważne - aby tylko tam Kolej dochodziła. Dlatego też mój ukochany pułk śmigłowców transportowych nie miał u mnie szans. Choć później nie raz zdarzało mi się bywać w Leźnicy z wizytą.

Nastaw się na służbę. To nie przeżyjesz rozczarowań.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
PiotrM 
1
'56


Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Cytat:
Kierunek kierunkiem, nie sugeruj się do końca tym co możesz robić po studiach. Na razie sugeruj się tym w czym mógłbyś się najlepiej czuć. Każdy kierunek to różne specjalności więc będzie w czym wybierać w trakcie studiów.

Chodzi o to ,że nie wiem do końca co może znajdować się na danym kierunku . Jestem w tej sprawie totalnie zielony. Z tego względu nie potrafię się "określić" . Nadal nie wiem czy próbować swoich sił na WAT. Znam tylko jedną osobę stamtąd ,co się dostała ,ale ostatecznie wybrała WSOSP (tak na marginesie).

Cytat:
Pytanie co najmniej dziwne. Patrząc na kierunki to firmę możesz założyć po każdym. Na dobrą sprawę to nie ma nic wspólnego. A co masz na myśli mówiąc "w przyszłości"? Po studiach czy na emeryturze? Jak po studiach to życzę żebyś jeszcze znalazł na to czas i chęci ;)

Jeśli starczyłoby mi zdrowia i chęci ,to ja najbardziej - w trakcie służby . Będąc obiektywnym ,to faktycznie dziwne pytanie,mając na względzie specjalizację . :cool:

Cytat:
Jeżeli kolega liczy na ciche i spokojne stanowisko po ukończeniu WAT-u to może być troszeczkę zaskoczony jak wyląduje gdzieś na krańcu Polski.

Nie wiem gdzie można to wyczytać z mojej wypowiedzi . Sam aktualnie mieszkam w "dziurze" ,w której jest lotnisko wojskowe ,na którym samoloty będą niedługo spadać . Lokalizacja nie gra roli ,skoro ludzie wyjeżdżają za granicę i nikt nie narzeka . Mi chodzi o to ,żeby robić coś pożytecznego i coś co będzie mi sprawiało satysfakcję

Cytat:
Nastaw się na służbę. To nie przeżyjesz rozczarowań.

Na to właśnie liczę :gent:
Staram się być praktyczny - więc dlatego myślałem nad tą szkołą . Ale nie znając jej realiów i kierunków ,po których nie wiem co mogę robić ,to summa summarum trudna decyzja . Przez to też uczę się w wakacje i mam dylemat - czy warto się uczyć tej fizyki tylko ze względu na WAT? Najbardziej ciekawymi opcjami wydają się "mechatronika" lub "mechanika i budowa maszyn" ,ale zupełnie nie wiem "z czym to się je". Ktoś mi ostatnio wspominał ,że jest ciekawa specjalizacja na elektronice związana z "Walką elektrotechniczną" ,ale ponoć chodzą tam tylko najlepsi :cool:

Pozdrawiam :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15934
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Mechanika, elektronika, geodezja ...
Najpierw odpowiedz sobie na pytanie jaką szkołę ukończyłeś, aby później nie było problemów z nauką.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gca_2000 
1



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

PiotrM napisał/a:
jest lotnisko wojskowe ,na którym samoloty będą niedługo spadać .


Z całym szacunkiem, niech się Twoje słowa w g***o obrócą.


PiotrM napisał/a:
Przez to też uczę się w wakacje i mam dylemat - czy warto się uczyć tej fizyki tylko ze względu na WAT? Najbardziej ciekawymi opcjami wydają się "mechatronika" lub "mechanika i budowa maszyn" ,ale zupełnie nie wiem "z czym to się je". Ktoś mi ostatnio wspominał ,że jest ciekawa specjalizacja na elektronice związana z "Walką elektrotechniczną" ,ale ponoć chodzą tam tylko najlepsi


Zamierzasz iść w tym roku już i dlatego się uczysz? Bo jak w tym roku to chyba już trochę późno na wybór kierunku a jak za rok to daj sobie jeszcze siana, wakacje są ;) A na poważnie to wiedza ze szkoły średniej jak sama nazwa wskazuje średnio się przyda. No chyba że typowo jesteś np. w technikum elektronicznym i chcesz isć na elektronikę to na jednym przedmiocie dasz sobie radę na początku lepiej niż pozostali. Na 2 semestrze każdy będzie miał tak samo trudno ;) Jeżeli chodzi o walkę elektroniczną to była rzeczywiście taka specjalność ale z tymi najlepszymi to bym się wstrzymał.
 
 
PiotrM 
1
'56


Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

gca_2000 napisał/a:
Z całym szacunkiem, niech się Twoje słowa w g***o obrócą.


Broń Boże nikomu źle nie życzę - po prostu piszę to z pewnym smutkiem/złością ,bo wiem co tam się dzieje i moi znajomi/sąsiedzi tam pracują ...

gca_2000 napisał/a:
Zamierzasz iść w tym roku już i dlatego się uczysz? Bo jak w tym roku to chyba już trochę późno na wybór kierunku a jak za rok to daj sobie jeszcze siana, wakacje są ;) A na poważnie to wiedza ze szkoły średniej jak sama nazwa wskazuje średnio się przyda. No chyba że typowo jesteś np. w technikum elektronicznym i chcesz isć na elektronikę to na jednym przedmiocie dasz sobie radę na początku lepiej niż pozostali. Na 2 semestrze każdy będzie miał tak samo trudno ;) Jeżeli chodzi o walkę elektroniczną to była rzeczywiście taka specjalność ale z tymi najlepszymi to bym się wstrzymał.


Obecnie ukończyłem 2 klasę LO ( profil językowo-matematyczny) i po prostu chciałem się do wszystkiego wcześniej przygotować :) Ostatnio uzyskałem prawną pełnoletniość ,więc mam pewne dylematy ,które chciał rozwiać powyższymi pytaniami. W mieście ,w którym jestem wszędzie jest daleko.
Ciekawi mnie ta "walka elektroniczna" ,ale na tą specjalizację nie wiem jakie tam mam szanse. Wiem ,że Grudziądz się tym specjalizuję ,a jak jest na szczeblu brygad/dywizji ,to nie mam wiedzy .
PS. Nie mam aktualnie już fizyki ,więc dlatego musiałbym już teraz podjąć decyzję. A na samej matematyce i języku długo nie "przetrwam" i czego się spodziewać :czytanie:

Pozdrawiam :gent:
 
 
gca_2000 
1



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

też tak myślałem że wat to sama matematyka i fizyka a jak się okazało to tylko dwa z wielu różnych przedmiotów do zaliczenia. Oczywiscie wiele z nich jest ze sobą powiązanych ale to czasem zupełnie inna bajka.
Angielski - duży plus bo od samego początku będą cisnąć o angielski im szybciej się uda Ci się go zaliczyć tym będziesz miał łatwiej

W profilu masz zachodniopomorskie to mówiąc o lotnisku masz zapewne na myśli albo Świdwin albo Mirosławiec. Fakt latają tam głównie SU ale Mirosławiec nastawia się na bezzałogowce a w Świdwinie masz dowództwo 1SLT więc pod względem wojskowym nie jest źle. Lotniska nie da się tak szybko przenieść, co innego zlikwidować :nie3:

Walka elektroniczna jest na wydziale elektroniki a to od razu mogę powiedzieć że nie jest łatwo. Zaczynało nas 100 a skończyło 60.

Za 6 lat może się jeszcze duuuużo zmienić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group