Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne oporządzenie
Opublikował Wiadomość
yuri629
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   Prywatne oporządzenie

Witam!
Mam takie pytanie: czy jakieś prawo, regulamin reguluje możeliwość kozystania z prywatnego ekwipunku? Np. mam mundur rip-stop produkcji KAMY, kamizelkę OW2 z ładownicami itp. (wszystko wz. 93 pantera) i tu pytanie, czy mogę owe rzeczy używac zamiast przydziałowego?
 
 
batory32 
1


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 31
Skąd: SP pomorze
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   

tak
patrz przepisy ubiorcze
(i czasami patrz przełorzeni taka własna incjatywa Im się nie podoba)
 
 
yuri629
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007   

Rozumiem, że należałoby zapytać się dowódcy o pozwolenie takowe. Co do przepisów, czy posiada ktoś link do danego problemu?
ps. Czy te przepisy obowiązują tylko żołnierzy zawodowych czy też poborowych?
Pozdro
 
 
celok 
2



Wiek: 58
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 94
Skąd: zachód
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   

Jeżeli posiadane umundurowanie posiada wszystkie cechy wymagane i zatwierdzone przez odpowiednie władze - to nie ma problemu.Każdy mundur , przedmiot mundurowy ma tzw.symbol umundurowania . np.MON/1243.- który jest zarezerwowany tylko do użytku w WP.
Co prawda stary zawsze może Ci powiedzieć że posadaszte przedmioty z nielegalnego źródła, a nie od sł.mund.
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   



Niestety, ale nie mogę sie z Wami zgodzić.
Regulują to bowiem przepisy mundurowe, zarządzenia i inne wytyczne przełożonych.
A po drugie to D-ca decyduje o ubiorze swoich podwładnych, bowiem w wojsku w myśl starego przysłowia może być hujo...o, ale jednakowo :!:

Pozdro

 
 
M. Kurmanow 
5
Grupa Doradztwa i Projektów



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2004
Posty: 576
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   

Powiedzmy sobie oględnie, że praktyka na szczęście jest inna i na szczęście dowódcy nieco lepiej rozumieją co jest potrzebne w polu a co nie.
_________________
Deridere et probent
 
 
szturman
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

Zgadzam się w zupełności z Catch 22... Dużo zalezy od d-cy JW, w mojej na przykład nie ma z tym problemu - prawie 80 % żołnierzy mojej kompznii uzytkuje oporządzenie "nieregulaminowe" tzn. nie obięte przepisami lub regulaminami....
 
 
HR 
2


Wiek: 39
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 88
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

W ZSW raczej nie pozwolą Ci mieć własnego sprzętu. Choć mojemu przyjacielowi dowódca pozwolił wziąć swój sprzęt na poligon: kupczaki i ow2, ale gore-texu już nie bo to "symbol władzy" :lol:
_________________
Tobie Ojczyzno!
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

Szanowni Państwo, jakie prywatne oporządzenie? Takie rzeczy regulują przepisy. Czy broń również zabierzecie prywatną, bo ze służbowej kiepsko się strzela? Zgoda z Deronem.
:gent:
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

To co MON oferuje mnie nie zadowala, a od sprzętu zależy życie żołnierza .......
Jasne broni nie kupie , ale kamizelkę taktyczną , mundur, buty , plecak, mam i używam.
i mam to ........czy jest regulaminowe , jest w kamo wz 93 i jest bardzo dobrej jakości i pomaga mi wykonywać moje obowiązki służbowe.
Jak MON da mi coś dobrego to się ucieszę bardzo bo nie wydam prywatnych złotówek na sprzęt.
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Kwi, 2007   

Zatem, należałoby raczej skupić wysiłki na wyegzekwowaniu od MON wyposażenia odpowiedniego dla żołnierza, a nie inwestować prywatne fundusze. Nie widzę żadnego powodu, by dokładać do armii. Szczególnie w kwestii wyposażenia polowego, ćwiczebnego i bojowego. "Samowyposażanie się" prowadzi do tego, że MON osiąga coraz wyższe stopnie samozadowolenia, wierząc w to, że żołnierze są świetnie wyposażeni nie biorąc, jednak, pod uwagę faktu, że w 50% jest to zasługą ich prywatnych inwestycji, a nie MON.
Może zamiast głupawych posunięć politycznych (vide: lustracja), czy kierowania ludzi na komisje lekarskie "bo tak" (średnio 600 PLN x 14500 żołnierzy - policzcie sobie) zainteresować się i zainwestować w sprzęt?
:gent:
 
 
@sD 
5


Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 856
Skąd: Stamtond
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

Nie bardzo rozumiem draken do kogo Ty pijesz z tymi uwagami ??? To chyba raczej nie żołnierze zajmują się lustracją??? Co do wyposażenia we własne sorty mundurowe - mam do wyboru zadbać o własne zdrowie i wygode albo być regulaminowy i zaoszczędzić (choć na starość te oszczędności i tak wyjdą na zdrowiu)... Wybór dla każdego logicznie myślącego wydaje się byc prosty... Co do broni - jakby była tańsza i dostępna też bym się nie szczypał....

Co do przysłów Deron - może już czas je zmienić podobnie jak przepisy z lat `60 - `80 UBIEGŁEGO WIEKU??? Akurat to trąci mi mocno czerwonym betonem...

Deron to niesłychanie spokojny i kulturalny człowiek, który nie chce zauważać Twych zaczepek. Ja jednak zauważam i ze stoickim spokojem pokazuję Ci :kartka:

P_E



Wybacz P_E, ale to nie jest zaczepka. Nie pierwszy raz interpretujesz czyjeś słowa jak atak czy zaczepkę w zasadzie bezpodstawnie... I mimo, że sporo osób dopytywało się o co Ci konkretnie chodzi (łącznie ze mną) to nie udzielasz się z odpowiedziami. Wiem, że jako moderator masz niejako pozycję cenzora, ale spojrzyj na innych z nieco bardziej pozytywniejszym nastawieniem. Co do DERONA - akurat jego posty to mi sie bardzo podobają :gent: i ten czerwony beton kompletnie się jego nie tyczył - natomiast co do mentalności i przepisów obowiązujących w naszej armii jak najbardziej.
_________________
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   



Masz rację - oj trąci, trąci :D
Wnioskuję, że nie dowodzisz i nigdy nie dowodziłeś żołnierzami.
Nie wyobrażam sobie, aby moi byli podwładni chodzili w ubiorach w/g swojego uznania.
To jest wojsko, a nie fabryka gwoździ, więc jeśli komuś nie pasuje - to.......
Może dożyję takich czasów w których podwładny będzie sam określał swój ubiór, a humanizacja życia wojskowego osiągnie apogeum.

Pozdro

 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

@sD napisał/a:
Nie bardzo rozumiem draken do kogo Ty pijesz z tymi uwagami ??? (...)
Do nikogo. Wyraziłem moje zdanie. Przepis jest przepisem, a na przepisach opiera się wojsko. To jest armia, nie harcerstwo.
:gent:
 
 
@sD 
5


Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 856
Skąd: Stamtond
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2007   

Deron napisał/a:


Masz rację - oj trąci, trąci :D
Wnioskuję, że nie dowodzisz i nigdy nie dowodziłeś żołnierzami.
Nie wyobrażam sobie, aby moi byli podwładni chodzili w ubiorach w/g swojego uznania.
To jest wojsko, a nie fabryka gwoździ, więc jeśli komuś nie pasuje - to.......
Może dożyję takich czasów w których podwładny będzie sam określał swój ubiór, a humanizacja życia wojskowego osiągnie apogeum.

Pozdro



bardzo błędne wnioski - i tak na co dzień właśnie w moim dowodzeniu to moja robota opiera się w znacznej mierze na walce z bzdurnymi przepisami, które powstaly dwie- trzy epoki temu i betonem przełożonych.... Nie ma to też nic wspólego z humanizacją, raczej z podejściem do obowiązków. Ja też nie pozwalam na łażenie po koszarach, kto w czym chce ale w czasie działania nie mam nic p-ko. Jeżeli już ktoś wykazuje się inicjatywa i angażuje własne środki finansowe w coś co lepiej mu pozwoli wykonać zadanie to dlaczego mam się nie zgodzić???
Jakoś w Iraku to się sprawdza i nie slychać tam głosów sprzeciwu...

Dla niektórych to praca dla innych coś więcej ale jak trzymamy się hasła pt. "sztuka jest sztuka" ... :gent:

Tak już na koniec to ostatnio mam nieodparte wrażenie, że naszej armi do fabryki gwoździ zaczyna sporo brakować o harcerzach nie wspominając.... :D
_________________
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group