Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobbing a służba
Opublikował Wiadomość
nitoposi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Paź, 2007   

mobbing
:!:

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 ]
czy kryterium (wyznacznikiem) w przyznawaniu nagród uznaniowych przy okazji świąt różnego rodzaju ma być "kto ile razy był na L4"
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 31 Paź, 2007   

W pewnym zakresie ma to sens, bo jak ktoś był na długich i częstych zwolnieniach, to ktoś drugi wykonywał za niego obowiązki więc powinien być doceniony chociażby po przez zwiększoną nagrodę pieniężną. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
zwyczajny
Banita


Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 502
Wysłany: Sro 31 Paź, 2007   

Powinne być ustalone jednakowe kryteria w całej Armii, moim zdaniem.

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 ]
Powinne być ustalone jednakowe kryteria w całej Armii, moim zdaniem. (dot. nagród pieniężnych)
 
 
mari
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Witam. Czy planowanie poligonu na grudzień z terminem jego zakończenia dwa dni przed Wigilią wigilią to nie znęcanie się nad rodzinami żołnierzy? Tak to odbieramy i zastanawiam się który mądry coś takiego wymyślił. Czy mogę sie gdzieś na coś takiego poskarżyć? Przychodzi mi nawet do głowy,żeby skontaktować się w tej sprawie z żoną Prezydenta RP.
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

mari napisała
Cytat:
Witam. Czy planowanie poligonu na grudzień z terminem jego zakończenia dwa dni przed wigilią to nie znęcanie się nad rodzinami żołnierzy? Tak to odbieramy i zastanawiam się który mądry coś takiego wymyślił. Czy mogę sie gdzieś na coś takiego poskarżyć? Przychodzi mi nawet do głowy,żeby skontaktować się w tej sprawie z żoną Prezydenta RP.

Nie gniewaj się mari, ale ...uśmiałam sie do łez :D
Jak dla mnie, to cieszyłabym się , gdyby przyjechał 2 dni przed Świętami, zawsze mogłoby być gorzej. Pomyśl sobie ,że może być niespodziewana służba w same Święta, jakiś dodatkowy nadzór, jakaś kontrola i wtedy siedzenie (oby tylko) pod telefonem. Mogłabym wyliczyć jeszcze wiele takich "kataklizmów", które osobiście przeżyłam-przyjazd na komunię syna w dzień komunii, bo wcześniej nie dało rady, zjazd z poligonu dzień przed przeprowadzką 700 km, bo coś tam się wydarzyło a transportu nie dalo rady odmówić.
To jest służba, nie praca od -do, trzeba się liczyć ze wszystkimi aspektami a to jest chyba jeden z mniejszych problemów
p.s Nadal jestem rozbawiona--Pierwsza Dama, skarga, o raany :lanie:
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Ten zły
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Wybacz mari - ale chyba odmiennie pojmujesz służbę/pracę w wojsku ;) .
Tutaj nie ma żadnych gwarancji,że same święta spędzisz z rodziną ,a narzekanie na opisana przez Ciebie sytuację jest doprawdy :lanie:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15965
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

mari, nie chcę być złośliwy, ale zadam pytanie. Ile świąt spędziłaś poza domem - służba, poligon ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

mari napisał/a:
Witam. Czy planowanie poligonu na grudzień z terminem jego zakończenia dwa dni przed Wigilią wigilią to nie znęcanie się nad rodzinami żołnierzy? Tak to odbieramy i zastanawiam się który mądry coś takiego wymyślił. Czy mogę sie gdzieś na coś takiego poskarżyć? Przychodzi mi nawet do głowy,żeby skontaktować się w tej sprawie z żoną Prezydenta RP.


Nie dziwie się reakcji przedmówców.
Jednak nie będę złośliwy, gdyż są tutaj 2 osoby ze "Strefy 51" i na 100% zarobiłbym kolejny paseczek. :cool:
Mari :efendi2: Twoja wypowiedź, to woda na młyn tych, którzy są przeciwnikami kobiet w WP.

A co Ty mi odpowiesz na to:
Jutro wychodzę w morze i wracam w piątek. Brakuje mi 1 dnia, by mieć minimum do uzyskania dodatku morskiego.
Czy też mam zacząć szukać winnych zaistniałej sytuacji ?
Płynę bo chcę i muszę.

Zastanów się proszę, czy aby nie pomyliłaś się zakładając mundur !

Pozdrawiam. :gent:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

A w innym poście mari napisała
Cytat:
A na moim mężu-dowódcy kompanii przełożony nagminnie

Panowie ona pisała o swoim mężu że jest na poligonie, a nie o sobie(mari jest tą rodziną zmartwioną tym że jej mąż ma poligon. Czy nadal ma napisać o zwolnienie z armii jeśli w niej nie służy?? :brawo:
 
 
ptwardy 
3
emeryt 2005


Wiek: 63
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 126
Skąd: SP
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

mari - nie zliczę ile Wigilii, świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocnych etc. spędziłem na dyżurze, a żona z małymi dziećmi sama w domu, przez 25 lat służby. To jest WOJSKO, a nie ciepłe kluchy.
_________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

No fakt ! :czytanie:
Tym bardziej tej pani nie rozumiem. :???:
Mąż miał wypadek i mu, przepraszam za kolokwializm :efendi2: , jaja obcięło ?!
Jeżeli żona robi to za jego plecami, no to facet ma problem.
Natomiast jeśli za jego zgodą, to faceta chyba ma ... :lol:
Coś tu jest nie tak !
 
 
Maro
2


Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 71
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Widzisz Mari, mąż też chce odpocząć a nie nosić torby za tobą po sklepach i trzepać dywany :-o A na poważnie, to mam nadzieję, że nie jetseś Żołnierzem Zawodowym. Pomyśl o rodzinach Żołnierzy przebywających poza granicami kraju zanim następnym razem zabierzesz głos. Zdrowych, rodzinnych Świąt życzę wszystkim forumowiczom :hey:
 
 
marek090967 
3
SAPER


Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 108
Skąd: SZCZECIN
Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

Witam.
Dajcie kobiecie spokój, a może jej mąż służy w 3 Włocławskim pułku drogowo mostowym w Chełmnie. Oni również są na poligonie nad Wisłą raptem 4 km od JW, zakwaterowani są na terenie jednostki i mimo to, że mieszkają za jednostką noce spędzają w koszarach bo dowódca batalionu podjął taką decyzję i kropka ale żołnierze rezerwy którą tam powołali po apelu wieczornym ci z Chełmna noce spędzają w swoich domach. Kadra tego batalionu nawet sobotę i niedzielę tam spędzi mimo to, że 100% żołnierzy na niedzielę wyjechało do domu. Jedyne pocieszenie dla tych ludzi to choinka, którą dowódca batalionu nakazał ustawić na poligonie zawiesić ozdoby i światełka aby pokazać się przed generałem, który ma tam przybyć w dniu 19.12.07 aby spotkać się z rezerwą i podzielić się kiełbaską z ogniska. Pecha ma dowódca plutonu, który dostał komendę wystrugania 500 patyczków na te kiełbaski. Chyba siedzi i struga te patyczki po nocach jak ten świstak. Ja też tam będę 19.12 i zrobię parę zdjęć to zamieszczę na forum.
Padną zapewne pytania co na to kadra tego batalionu, więc odrazu wam odpowiem - ci ludzie są tam tak zastraszeni, że boją się odezwać bo dowódca tego batalionu poprostu tych ludzi terroryzuje. Mobbing przy tym co tam się dzieje to łagodna nazwa.
Kadra z którą miałem przyjemność tam rozmawiać myśli tylko o jednym - rzucić kwity do cywila bo tak mają starganą psychę. Proponowałem aby opisali ten cyrk na naszym forum ale i tego się boją.
Mówiąc krótko tam panuje terror przez duże T !!!
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2007   

To chyba jednak macie tam problem Koledzy.
Skoro nie macie odwagi sami napisać, to lepiej żon do tego nie używajcie.
Jak dzieją się nieprawidłowości to na co czekacie ?!
To nie są czasy UW ! :nie2:
Pozdrawiam :gent:
 
 
ptwardy 
3
emeryt 2005


Wiek: 63
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 126
Skąd: SP
Wysłany: Pon 17 Gru, 2007   

Aha. To ja już wiem. Dca batalionu w niedalekiej przyszłości chce koniecznie zostać generałem i będzie sprawdzał kurzyki w WC, w podległych jednostkach.
_________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group