Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Nie 16 Mar, 2008
Dodatki dla kontrolerów ruchu lotniczego?
Opublikował Wiadomość
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Nie 16 Wrz, 2007   Dodatki dla kontrolerów ruchu lotniczego?

Witam. :gent:
Z zasłyszanych plotek - podobno kontrolerzy ruchu lotniczego posiadający uprawnienia i zajmujący etat kontrolera mają otrzymać dodatki.
Czy ktoś z forumowiczów wie coś bliżej w tym temacie?
Pozdrawiam.
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
freesoul
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2007   

...rzeczywiście temat warty rozwinięcia ale nieomieszkam wtrącić tutaj swoich 3 groszy a mianowicie : tak jak SIL bił się ciągle i przypominał na forach i w innych miejscach czytaj walczył o dodatki dla siebie tak Kontrolerzy, Nawigatorzy byli i są cicho...takie dodatki byłyby wreszcie czymś naturalnym, ale jak je teraz przyznać ?bo są kontrolerzy i kontrolerzy, tak jak kiedyś byli Ci fajni kontrolerzy cywilni i ci be...czyli kontrolerzy wojskowi a teraz ten podział idzie dalej - są ci the best - cywilni są Ci the best - wojskowi czyt. z 31. Bazy i cała reszta na których Ci the best wojskowi patrzą już jak kiedyś ci cywilni na wojskowych...jak zatem podzielić te dodatki? wg mnie musiałaby to być wykładnia lat pracy, uzyskanych licencji czyt. ICAO lub FAA, istotne w pracy uprawnienia...pozdrawiam całe ATC i zapraszam do większej aktywności

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 ]
moja teza się potwierdza, zero zainteresowania ze strony kontrolerów własnymi sprawami...
niestety
 
 
swistak 
2
swistak


Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 66
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2007   

No a co z Nawigatorami, nigdzie nie wyczytałem żeby mieli dostać jakieś dodatki :zly2:
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Pon 24 Wrz, 2007   

Bardzo miło by było jakby ktoś z wyższych przełożonych docenił pracę wojskowych kontrolerów ruchu lotniczego. Sądzę że niczym się nie różnimy od "cywilów". Powiedziałbym nawet więcej: niech cywilny kontroler przyjdzie kiedyś na zbliżanie lub na wieżę do Świdwina, Mirosławca lub Powidza. Sądzę, że tak szybko by nie "ogarnął sprawy". Dynamizm, nagłe zmiany decyzji, prędkość itp.. Tym się różni wojskowe latanie od cywilnych "sztywnych procedur podejść do lądowania". Pozdrawiam!
 
 
freesoul
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007   

Nawigatorzy też...zerknij do wywiadu z gen. Błasikiem w Polsce Zbrojnej ok 3,4 tyg temu.
Ale panowie !!!! moja główna teza to brak zainteresowania własnymi sprawami przez personel kontrolerski i nawigatorski...!!!!!!!!!!!!! zobaczcie ile osób wypowiada się na te tematy np na forum, ile jest nawigatorsko - kontrolerskich tematów ? itd itp...
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007   

A co my mamy zrobić?? Jak nawet żołnierzom zawodowym nie wolno zakładać związków zawodowych. Miał być dodatek dla kontrolerów, a dzisiaj w pracy otrzymaliśmy pismo (które powinno trafić także do innych jednostek) od Dziekana Korpusu Oficerów w sprawie zmian wprowadzanych od 2008r. w związku z motywowaniem żołnierzy zawodowych. Jest m.in. o podwyższeniu uposażeń zasadniczych dla wszystkich, o "zachętach finansowych", o propozycji wprowadzenia dodatkowego wynagrodzenia za pełnienie całodobowych nieetatowych służb dyżurnych, o wprowadzeniu stałego dodatku specjalnego dla oficerów, podoficerów i szeregowych zawodowych wykonujących bezpośrednią obsługę statków powietrznych, ale nic nie ma o dodatku dla kontrolerów wojskowych. Zapomnieli o nas? Zobaczymy może będzie jeszcze jakieś inne rozporządzenie.
 
 
swistak 
2
swistak


Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 66
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Freesoul, pytasz czemu tak mało osób wypowiada się na forum?
Odpoiedz jest prosta, mało nas podejrzewam, że łącznie nawigatorów i kontrolerów nie ma za dużo więc jak to się ma np. do innych specjalności?
Kiepsko nieprawdaż, a co za tym idzie kto tu powalczy o nas, zresztą na górze nasze interesy są skromnie reprezentowane :cry:
Ostatnio zmieniony przez swistak Sob 29 Wrz, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Na Krzesinach kontrolerzy już dostali dodatki.... :yahoo: Obowiązków :jupi5:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Na ciecinach nie mają niektórzy tak źle, trzeba wiedzieć tylko gdzie ucho przystawić, uwierzcie mi!
 
 
freesoul
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

pisze już chyba 3 czy 4 raz, tak teraz nic nie napiszę, żadnych informacji, chcę byście wiedzieli że moje odpowiedzi są usuwane przez "prawie emeryt" a ostrzeżenia są przez niego dawane - taka sobie wolność tego forum...pozdrawiam tego pana i wszystkich forumowiczów

Nie myl anarchii z Regulaminem i porządkiem. W temacie podważania forumowego N jesteśmy bezwzględni :!: Gdyby ktoś mi coś tu nakazywał, byłbym pierwszym, który to Forum opuści.
Wysyłam Cię na urlop w celu przemyślenia celowości Twego tu pobytu.

P_E



[ Dodano: Sob 29 Wrz, 2007 ]
proszę mi udowodnić łamanie regulaminu - tak na forum , by wszyscy mogli to przeczytać, mój tekst i zarzut, zapraszam do otwartości...
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

A gdzie zachęta dla kontrolerów w nowych stawkach :?: :?: :?:
Jakoś nikt o nich nie pamięta..... :(
Posiłków za zabezpieczenie lotów brak, szkodliwe zabrali i to jest motywacja :?:
PZDR
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

No i niestety mieliśmy rację;dziś czytam informacje o nowych stawkach dla grup uposażenia i nowych dodatkach - ani słowa o kontrolerach i nawigatorach. Zatem nici z tego o czym mówił gen Błasik iz będzie wnioskował o takowe. Wszystko więc zatem w rękach i językach Krzesiniaków, to Wy możecie ten problem zgłosić, to Wy przecież możecie zacząć odchodzić z armii a waszego odejścia już nikt nie przeoczy !!! Niech oczy się otworzą !!!, gdyż bez kontrolerów ruchu lotniczego i nawiatorów nawet pilot F-16 NIE POLECI, ni nawet SILowiec :)
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Witam. Od kiedy to dowództwo tak dba o tą grupę specjalistów? Nic sobie z tego nie zrobią. Mała sila przebicia i etaty związane ze służbą ruchu lotniczego zajmowane przez osoby po innych specjalnościach(w szefostwie). Bez komentarza.
p.s. nie ma siły przebicia to o czym mówimy.
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

Napisałem maila do Przewodniczącego Konwentu Dziekanów z pytaniem o dodatki dla kontrolerów i nawigatorów. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi. Fajnie by było jakby "poruszyli" tą sprawę. W końcu są zamiast związków zawodowych i interesują się sprawami żołnierzy. W wojsku trzeba niestety walczyć o docenienie, zwłaszcza jeżeli chodzi o odpowiedzialne prace. Sądzę, że jedyne co możemy zrobić to to, aby każdy z nas napisał takiego ładnego maila do Przewodniczącego Konwentu Dziekanów z zapytaniem o dodatki. Zachęcam bardzo: http://www.kdkowp.wp.mil.pl/index2.html Tylko uważajcie na adres e-mail. Jak kliknąłem na stronie to mój program pocztowy zamiast konwent@sp.mil.pl wyświetlił konwent@wlop.mil.pl . Może to coś da.
 
 
woyager 
1


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   

a ja sie stanawiam czemu o dodatkach dla załóg okrętów podwodnych nikt nie wspomniał.
może wszyscy wychodzą z założenia ze maja lżejsza prace w mniej uciażliwych warunkach :lol:
ano bidulków jest tak mało w wojsku. nie maja siły przebicia to ich zawsze w d..e będą kopać.
to sie nie liczy ze miesiącami w roku siedzą w wysokim i zmiennym ciśnieniu, stłoczeni na kilkunastu metrach kwadratowych wdychając toksyny i śpiąc parę godzin na dobę. nie wspominając o narażeniu życia. i to wszystko na bardzo niskich grupach u.
kto by tam się nimi przejmował. Na pewno nie korpus dziekanów. :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group