Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Raport o służbie kobiet w SZ RP za 2006 rok
Opublikował Wiadomość
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Neo11 nie kop sie z koniem - nasze normy od tego roku sie zmieniają - zapraszam do pracy w wojsku popracujesz, parę rzeczy zrozumiesz, bo w całej tej farsie to uwierz mi nie o normy z wf'u chodzi ;) wiesz ile rzeczy nam sie należy, ale ich nie mamy i nawet się o nie - nie domagamy :?: Nie wiesz..............................

Co do ulg to są jeszcze kategorie wiekowe to może tez je znieśmy, bo czemu ktoś kto ma 40 lat ma zdawać inny wf niż mający lat 25 :?:
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

agnieszka,

Widzisz ja z natury ubóstwiam kopać się z koniem. Normy się zmieniają czy to oznacza że będą takie same jak dla mężczyzn ? No i nie odpowiedziałaś mi na pytanie zdawałaś na własne życzenie ten sam egzamin co mężczyźni czy nie ? Jak ktoś chce być w wojsku to kategorie wiekowe egzaminu z wuefu też powinny być zniesione. Bo albo wyrabia mimo wieku albo nie ...

Do wojska sie nie garnę bo jestem za stara i ciężko mi się podporządkować innym. Widzisz ja uważam że cała ta dyskusja jest bez sensu bo kobiety zostały w ciągnięte w grę podtytułem jesteśmy dobrymi żołnierzami mimo że jesteśmy kobietami. A nie o to chodzi. Jesteście dobrymi żołnierzami i tyle.

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 ]
agnieszka napisał/a:
wiesz ile rzeczy nam sie należy, ale ich nie mamy i nawet się o nie - nie domagamy :?:


A dlaczego się ich nie domagacie dla świętego spokoju ? Jak wam się należą to trzeba o to walczyć i tyle ...
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Wybacz ale mam swoje normy z wf i je zdaje to chyba oczywiste. Poza tym jesteśmy żołnierzami - kobietami, jak ktoś mówi inaczej jego problem. A, że zostałyśmy wciągnięte w grę hmmm natura. Ja pracuje sama na siebie i tez mnie czasem wkurza kobieta - żołnierz, ale co to zmieni. Patrz na siebie nie na innych, a to co robisz rób dobrze albo jeszcze lepiej.

Myślisz, że część z nas nie wiem, że wiele rzeczy robie się dla prasy, a nie dla nas samych Do tego niektóre panie maja takie przedziwne problemy, że hoho:?: Np. paznokcie czy też niektóre noszą tipsy :D że niby trzeba to unormować, a wg mnie po co :?: Zagonić jedna z druga do czyszczenia broni i po problemie. To samo się tyczy makijażu - wysłać w pole jak leje deszcz :P


Sama ostatnio w takiej farsie brałam udział i wróciłam z wielkim nie smakiem i poczuciem straconego czasu.

Cała awanturę wobec nas robią mężczyźni :-o czy widziałaś tu temat czy ankietę założona przez kobieta z zapytaniem jakimi jesteśmy żołnierzami czy coś w tym stylu :?: Otóż NIE


A wracając do wf'u to są takie stanowiska na których nawet 5 z I kategorii wiekowej facetów Ci życia nie uratuje :D - bomba na SD i życzę powodzenia :tongue10:
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

agnieszka napisał/a:
Wybacz ale mam swoje normy z wf i je zdaje to chyba oczywiste


I to błąd. Ja mam świadomość tego że sama bym zdała egzamin z norm dla mężczyzn.

Chcesz być traktowana jak żołnierz to bądź żołnierzem a nie żołnierzem- kobietą

agnieszka napisał/a:
Sama ostatnio w takiej farsie brałam udział i wróciłam z wielkim nie smakiem i poczuciem straconego czasu.


Jeśli była to farsa to po co brałaś w tym udział ?

Cytat:
A wracając do wf'u to są takie stanowiska na których nawet 5 z I kategorii wiekowej facetów Ci życia nie uratuje


I co z tego , za to nikt by Ci nie zarzucił że miałaś piątkę bo masz niższe normy.


agnieszka napisał/a:
żołnierzami - kobietami,


A co to dwa gatunki są żołnierzy ? Żołnierze - kobiety i żołnierze - mężczyźni. Jak do pory uważałam że są żołnierze ale może masz rację popatrzę na to inaczej.

A jeśli chodzi o paznokcie i makijaż to jak sie nie mylę w armii amerykańskiej też zostało to uregulowane i jest po kłopocie.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Przykro mi nie zrozumiałaś mojej aluzji.

Wiesz co to jest rozkaż :?: Na takie coś się coś wykonuje - tak w skrócie dla laików.

A, że ja się z koniem nie kopie to nie widzę sensu dyskusji z Tobą.
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

agnieszka napisał/a:
Na takie coś się coś wykonuje - tak w skrócie dla laików


A wiesz co to jest samodzielne myślenie? Jak już miałaś możliwość powiedzieć prasie z czym masz problem to trzeba było to wykorzystać. Tak w skrócie dla blondynek ;)
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Ale fajna dyskusja jeszcze trochę i wojsko zacznie mi się podobać.
Czytam i widzę, że Pani Agnieszka zapodała sobie w głowie obronę praw żołnierza-kobiety przed żołnierzem-mężczyzną i nie przyjmuje żadnych argumentów. Ręczę Ci Agnieszko, że problem sam się obroni poprzez właściwe wykonywanie obowiązków zarówno przez jedne jak i drugich. A różnicowanie w normach z WF-u no cóż tak to jest, ktoś to wymyślił, na pewno nie ja.
Mi po prostu jako tej gorszej płci nie podoba się powiedzenie kobieta żołnierz, mówmy normalnie żołnierz nie angażując w tą walkę płci, bo zajdziemy donikąd.
Dla mnie poza macierzyństwem i wszystkim co z tego wynika, kombinowanie z urojonymi przywilejami dla kobiety w wojsku to jakaś paranoja.
Żołnierz i koniec kropka.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

miki,

Święta racja :brawo:
 
 
sosen 
6


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Dzika102
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

agnieszka napisał/a:
Wybacz ale mam swoje normy z wf i je zdaje to chyba oczywiste.

Jak narazie dzięki nierównym normom jesteście żołnierzami kategorii B.
I naprawdę nie mam zamiaru Cię ani żadnego żołnierza obrażać - po prostu - to jest najzupełniej logiczne - skoro masz lżejsze normy - to znaczy że nie wymaga się od Ciebie tyle ile od mężczyzn... ten jest lepszy kto spełnia wyższe normy. Tak było, jest i będzie.
Nie wykluczam, że z palcem w nosie możesz i Ty i Twoje koleżanki przejść te testy... może i rzeczywiście tak jest...
A skoro tak, - czyli jesteście na równi sprawne z mężczyznami, dlaczego nie wnioskujecie i nie walczycie równie zaciekle o zrównanie norm dla wszystkich żołnierzy, a koncentrujecie się na przekrzykiwaniu głosów które "śmią" obnażać logiczne fakty ?

Cytat:

Poza tym jesteśmy żołnierzami - kobietami, jak ktoś mówi inaczej jego problem.


Proszę się nie gniewać, ale sformułowanie żołnierz-kobieta koreluje z dowcipem o śwince morskiej. Ani morska, ani świnka.
Jesteś żołnierzem a nie żołnierzem-kobietą-blondynką/szatynką/zależne-od-nastroju-z/bez-tipsami-bez/z-maskarą-etc.

I nie rób sztucznych podziałów
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Miki nikogo nie zamierzam broni, bo ja tam w pracy nie narzekam i mi się krzywda nie dzieje, mimo, że jestem na stanowisku dowódczym. A to już nie moja wina, że nie potraficie czytac między wierszami zołnierz - kobieta, kobieta - żołnierz.

A co tych przeróżnych przywilejów czy to ja o nie proszę, czy je chce, czy ja się ich domagam - nie zauważyłam.

Panowie zajmijcie się swoja pracą, bo sądząc czasem po wypowiedziach na forum to niektórzy potrafią tylko płakać i narzekać jak im to źle, jacy to źli są ich przełożeni, a jaki to zły system. Chcecie zmian to zacznijcie od waszego podwórka - a co do wf'u to hmmmmmmmm u mnie połowa brygady ma z niego dwóje i są to sami żołnierze płci męskiej i jaki z tego wniosek :?: [/b]
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Agnieszka jaka Ty jesteś... no brak słów ! :tongue10:
Normalnie brzmisz jak 300% żołnierza.
Tylko wydaje mi się, że zaczynasz się gubić w tym wątku. :efendi2:
Poczytaj troszkę wypowiedzi innych a potem... :cool:
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

agnieszka napisał/a:
A to już nie moja wina, że nie potraficie czytac między wierszami zołnierz - kobieta, kobieta - żołnierz.


A ta swoje. Blondynka jak nic.

Cytat:
Panowie zajmijcie się swoja pracą,


Nie wiem czy zauważyłaś ale dyskutowałaś z kobietą .
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   Raport.............

agnieszka napisał/a:
Miki nikogo nie zamierzam broni, bo ja tam w pracy nie narzekam i mi się krzywda nie dzieje, mimo, że jestem na stanowisku dowódczym. A to już nie moja wina, że nie potraficie czytac między wierszami zołnierz - kobieta, kobieta - żołnierz.
Panowie zajmijcie się swoja pracą, bo sądząc czasem po wypowiedziach na forum to niektórzy potrafią tylko płakać i narzekać jak im to źle, jacy to źli są ich przełożeni, a jaki to zły system. Chcecie zmian to zacznijcie od waszego podwórka - a co do wf'u to hmmmmmmmm u mnie połowa brygady ma z niego dwóje i są to sami żołnierze płci męskiej i jaki z tego wniosek :?: [/b]


Wierszy nie piszę dlatego między nimi ciężko coś znaleźć. Dla mnie jak napisałem wyżej istnieje pojęcie żołnierz i nie będę szukał innych. Pracą swoją zajmuję się w godzinach służbowych a często i poza nimi. Nie płaczę i nie narzekam bo lubię swoją pracę (służbę), przełożonych należy szanować i wtedy pewnie nie będą źli. co do systemu to zazwyczaj wyrażam własne zdanie. Jeżeli będę chciał zmian to zacznę od naszego a nie od "waszego" podwórka, bo jak mniemam jesteśmy w tej samej armii.
Na koniec dodam jeszcze jedno zdanie nigdy nie różnicowałem płci w wojsku (u siebie w jednostce przede wszystkim) tylko wyrażam swoje własne poglądy na temat służby wojskowej, które nie muszą być zgodne z innymi.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

miki,

Nie mam sensu jej tłumaczyć. Zaparła się że jest jej gorzej bo jest kobietą jak chce to niech będzie żołnierzem-kobietą tylko niech się nie dziwi że nikt nie będzie jej traktował poważnie.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

Neo11 czytaj wyżej ja nie narzekam i nie uważam, że jest mi źle jako kobiecie w wojsku, to raczej panowie jak widzę maja niektórzy problem, że jest w nim pleć odmienna.

Miki no i chwała Ci za to, że nie rozróżniasz płci w pracy, choć kobiety jeśli je masz na JW mogą normalnie pracować :brawo:
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group