Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 16 Paź, 2007
Nowe rozporządzenie (rozłąkowe) już podpisane
Opublikował Wiadomość
art30 
2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: innym razem
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Witam. z ciekawaościa przeczytałem to novum i od razu nasunęło mi sie pytanie...
W sytuacji, kiedy odebrałem z WAMu ekwiwalent za rezygnacje z kwatery mieszkanie służbowe mi nie przysługuje. Jesli zameldowany jestem na stałe z rodziną w miejscu odległym o 400 km od miejsca, w którym pełnię służbę, to czy "dodatek rozłąkowy" będzie mi przysługiwał :?: (WAM mieszkania mi nie zaproponuje, bo już nie mam prawa do lokalu z wam).
pOZDRAWIAM :gent:
_________________
don’t dread the superiors, but have respect for them.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

art30,
Niestety, WAM wobec Ciebie spełnił zobowiązanie. Zadecydowałeś inaczej, więc "rozłąkowe" Ci się nie należy. :( Bynajmniej tak rozumiem zapisy rozporządzenia. Przy okazji, gdy będzie Konwent w Mirosławcu (06 listopada) nie omieszkam zadać parę pytań prawnikowi odnośnie zapisów tego rozporządzenia, bo parę spraw jest dla mnie niejasnych.
O ile zyskają na tym żołnierze, gdzie nie ma lokali (czyli de facto duże miasta/garnizony), o tyle "w lesie" nie ma takiego problemu, więc "rozłąkowy" odpada. WAM na siłę będzie wypychał mieszkania, a jak się nie przyjmie, więc nici z kasy. :(

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
art30 
2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: innym razem
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Witam.
Tak własnie interpretuję ten zapis. Chyba kolejny przepis zrobiony pod pewną grupę ŻZ. Mam na mysli służących w stolicy i innych dużych miastach, gdzie rzeczywiście jest problem z mieszkaniami. Niestety "zesłanych" do małych garnizonów to nie dotyczy, gdyż w zielonych garnizonach WAM prosi się o zasiedlenie pustostanów. Zatem nie dość, że życie na dwa domy, i to w "lesie", bez rodziny, to jeszcze poza kręgiem szczęśliwców, którzy moga taki dodatek otrzymać.
Tylko pogratulować pomysłodawcom.
pozdrawiam :gent:
_________________
don’t dread the superiors, but have respect for them.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

art30,
życie "na dwa domy" na własne życzenie - chyba przyznasz? Nikt nie kazał brać ekwiwalentu lub wykupować mieszkanie, prawda ? Trzeba jednak stwierdzić, że jest to krok naprzód. Rozporządzenie zawsze można zmienić - oby na naszą korzyść. Czego Wam i sobie życzę.

Też z leśnego garnizonu

Stevie

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
rtm 
4



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 275
Skąd: WLąd
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Pięknie - następny "kwit", który wymaga dodatkowych wyjaśnień. A gdzie jest napisane, że osobom które wykupiły mieszkania dodatek nie należy się :?: A tak na marginesie - "życie na dwa domy" nie zawsze bywa naszym wyborem - chyba przyznasz? :(
 
 
MEMJ 
1


Wiek: 49
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

W tym kwicie nic nie ma napisane że dodatek rozłąkowy nie będzie sie należał tym którzy wykupili mieszkania.Więc głowa do góry.Tak samo ze zwrotem za dojazdy.W końcu może coś sie polepszy dla tych którzy żyją na dwa domy.
 
 
Famer 
5


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 805
Skąd: PL
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Według mnie to rozporządzenie napisane jest właśnie "pod" tych, którzy wykupili mieszkania z WAM-u.

"3. Dodatek nie przysługuje:
1) żołnierzowi, któremu w nowym miejscu pełnienia służby lub w miejscowości pobliskiej przyznano prawo zamieszkiwania z członkami rodziny w lokalu mieszkalnym będącym w dyspozycji Wojskowej Agencji Mieszkaniowej;
2) w razie przeniesienia służbowego do miejscowości, w której żołnierz lub jego małżonek posiada dom lub samodzielny lokal mieszkalny albo jest on zameldowany na pobyt stały; "


Czyli wykupiłeś jedno mieszkanie - kolejne Ci się nie należy, zatem otrzymujesz rozłąkowe po przeprowadzce służbowej. Następnie wynajmujesz od kogoś mieszkanie w nowym miejscu pełnienia służby, sprowadzasz rodzinę (żeby rozłąka nie była bolesna - bo jak wiadomo, pieniądze szczęścia nie dają). A mieszkanie wykupione w poprzednim miejscu służby wynajmujesz komuś innemu. Takim cudem koszty wynajmu mniej więcej się zbilansują (przy założeniu, że delikwent nie przeniósł się z Orzysza do Warszawy), a 510 zł. wpada co miesiąc extra do kiesy. Jedyny wymóg to nie meldować się na stałe w nowym miejscu (co jest bajecznie łatwe do spełnienia) oraz nie wymeldowywać rodziny z poprzedniego mieszkania.
 
 
bmwwojtek 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Famer

Dokładnie się z Tobą zgadzam. Miał to być dodatek w szczególności dla podoficerów a oni z tego najmniej skorzystają.

Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze!!!
 
 
`qaz 
1


Dołączył: 06 Lip 2004
Posty: 35
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

I takim kombinatorom powinno się "wrzucać na garba" tak jak tym, co brali dofinansowanie na lewe kolonie. Przez takich "specjalistów" ucierpią ci, którzy naprawdę będą żyć na dwa domy. Sprawdza się typowo polskie przysłowie - daj palec a wezmą całą rękę, widać to w niektórych postach. Nie ma radości jest już tylko plan jak UKRAŚĆ kasę. Pozdrawiam
 
 
Megi 
1



Wiek: 45
Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 43
Skąd: Kujawy/Pomorze
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Właśnie się przenoszę i do końca nie wiem co mam zrobic żeby zabrac przeniesieniowe....w poniedziałek prauję już w nowej JW i jestem w stanie się tam zameldowac. Do miejsca zamieszkania żony i syna będę miał 120 km i jak teraz zrobic żeby wyciągnąc jak najwięcej kasy...która i tak mi się należy :viktoria:
 
 
 
Famer 
5


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 805
Skąd: PL
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Jakie to kombinowanie? Zwykłe korzystanie i właściwe przestrzeganie prawa. Ułomnego prawa.
Kolonie były może i lewe (nie znam akurat tego tematu), a tu lewizny nie ma żadnej.

Jak napisałem w moim wcześniejszym poście, mój znajomy jest właśnie w takiej sytuacji: w mieście A wykupił mieszkanie z WAM-u, a następnie przeniósł się służbowo do miasta B. W mieście B wynajął mieszkanie na własną rękę, ściągnął rodzinę, jednak się nie zameldował w mieście B i nie wymeldował z miasta A. Natomiast mieszkanie w mieście A wynajął komuś za kasę i mu się bilansuje. A teraz dostanie jeszcze dodatkową kasę.

Żaden przekręt.
 
 
stefan31 
3


Wiek: 50
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 110
Skąd: polska pólnocno-wschodnia
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Takie właśnie jest brzmienie rozporządzenia.Oby kadrowcy i finansowcy nie interpretowali tego pod siebie a co za tym idzie na naszą stratę
 
 
waldit 
Gość Specjalny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 294
Skąd: Z Logistyki, nie z bajki.
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007   

Witam
Z informacji, które otrzymał wczoraj Konwent Dziekanów Minister ON podpisał Rozporządzenie. Czekamy na ogłoszenie, gdyż zapisy rozporządzenia wchodzą w życie pierwszego dnia miesiąca po miesiącu ogłoszenia.
Pozdrawiam
Waldit
 
 
bmwwojtek 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007   

Tak jak się spodziewałem na ostatnią chwilę przed wyborami aby żołnierze nie załapali jak niewielkiej grupy to dotyczy. Tak jak pisał art30 tylko Ci z dużych garnizonów gdzie jeszcze brakuje kwater i Ci którzy otrzymali ekwiwalent. Nie piszę tego wcale złośliwie gdyż sam należę do tej drugiej grupy ale jak zawsze staram się o sprawiedliwość dla tych którzy nie zawsze mają tyle szczęścia. Choć już nie raz za to wysłuchałem od przełożonych choć by gdy wygrałem przed NSA sprawę o KLASĘ SPECJALISTY i starałem się o to dla innych (i co ? - wycięto mój etat).
To wszystko ma ładnie wyglądać na papierze. :zly4:
 
 
waldit 
Gość Specjalny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 294
Skąd: Z Logistyki, nie z bajki.
Wysłany: Czw 18 Paź, 2007   

Szanowny bmwwojtku!!
Jak wynika z szacunków MON, które otrzymaliśmy kilka miesięcy temu, jednym ze świadczeń ( rozłąkowe, zwrot kosztów dojazdu) objętych zostanie ok. 7000 żołnierzy zawodowych. Poza tym fakt istnienia tego świadczenia może pozwolić wielu z nas na podjęcie decyzji o przyjęciu ewentualnej propozycji pracy w innnym garnizonie ( np. w ramach osiągania tożsamości stopnia ze stanowiskiem w korpusie podoficerów). Świadczenie dotyczyć będzie przede wszystkim żołnierzy, którzy wykupili lokale mieszkalne lub pobrali ekwiwalent lub w garnizonie, do którego zostali przeniesieni brak jest lokali mieszkalnych ( kwater).
Konwent Dziekanów sygnalizował kierownictwu resortu potrzebę wprowadzenie tego dodatku ( na wyraźne żądania kadry) już w zeszłym roku, a stosowny projekt rozporządzenia był opracowany przez MON już w kwietniu. : www.kdkowp.wp.mil.pl/aktualnosci/2domy.htm Jego wdożenie wstrzymane było sprawami proceduralnymi, niezależnym od resortu ON.
Pozdrawiam
Waldit
P.S. Jakże trafne jest przysłowie, mówiące: "Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził...."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group