Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 16 Paź, 2007
Nowe rozporządzenie (rozłąkowe) już podpisane
Opublikował Wiadomość
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

No nie wiem...
Ja mieszkam ( jestem zameldowany ) wraz z żoną w miejscowości A, oraz mam kwaterę internatową ( nie jestem tymczasowo w niej zameldowany ) w miejscowości B w której służę i pobieram tzw przejazd raz w m.
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

detonator, no to życzę szczęścia. Wymogi formalne spełniłeś, rzeczywistość jest inna.

Dziwne, że jeszcze nie zabrali Tobie miejsca w internacie za brak zameldowania.

P.S.
iknow, nic nie wspomina o korzystaniu z zakwaterowania zbiorowego, przydzielonego mu miejsce w internacie lub w kwaterze internatowej, bez prawa zamieszkiwania z członkami rodziny. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Dzięki za rozjaśnienie.
Nawet nie miałem świadomości.
Żeby nie być na bakier z prawem, muszę się jeszcze przed urlopem zameldować.
PS
Mogę być zameldowany jednocześnie w dwóch miejscowościach ?
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

W internacie meldują tymczasowo.
Ja po otrzymaniu miejsca w internacie od razu albo wypełniałem wniosek o zameldowanie i meldowała mnie pracownicy internatu albo informowano mnie, że muszę się zameldować tymczasowo pow. 3 miesięcy, a dokument z zameldowania musiałem dostarczyć do internatu.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
iknow 
2


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 54
Skąd: zzz
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Witam, nie no mam mieszkanie służbowe i tym. zameldowanie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

iknow, a kogo to chcesz raz w miesiącu odwiedzać, biorąc pod uwagę celowość świadczenia ?

Jeżeli nie otrzymujesz dodatku za rozłąkę, to nie dostaniesz zwrotu kosztów przejazdów odbywanych nie częściej niż raz w miesiącu do miejscowości zamieszkania członka rodziny i z powrotem. Obie należności są ze sobą ściśle powiązane.

Zapoznaj się z poniższym zapisem i sam oceń
Cytat:
Art. 68.
1. Żołnierzowi zawodowemu pozostającemu w związku małżeńskim lub posiadającemu dzieci pozostające na jego utrzymaniu, który w miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 398, z późn. zm. 14)) korzysta z zakwaterowania zbiorowego, przydzielono mu miejsce w internacie lub w kwaterze internatowej, bez prawa zamieszkiwania z członkami rodziny, przysługuje dodatek za rozłąkę i zwrot kosztów przejazdów odbywanych nie częściej niż raz w miesiącu do miejscowości zamieszkania członka rodziny i z powrotem.

Podajecie za mało informacji aby coś jednoznacznie określić, np. nie wiem czy miejscowość A jest miejscowością pobliską czy nie ....

A może należy się zwrot kosztów codziennych dojazdów ?
Cytat:
2. Żołnierzowi zawodowemu zamieszkującemu poza miejscem pełnienia służby w miejscowości, która nie jest miejscowością pobliską w rozumieniu ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przysługuje prawo do zwrotu kosztów codziennych dojazdów z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby i z powrotem.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

A czy jak w miesiącu lipcu pracował żołnierz 2 dni robocze a potem l4 to należy się rozłąkowe
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

foxi, tak. Należy się już za jeden dzień.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Dzięki .
 
 
klawik 
2


Wiek: 46
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 53
Skąd: z knieji
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Czy nie mając prawa do bezpłatnego zakwaterowania w internacie(rozliczony z WAM)biorąc odpłatnie internat,należy się dodatek rozłąkowy?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Tak.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
skydiver80 
2
Follow me!


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Przeniosłem się do nowej jednostki z dniem 03.10. Spełniam wszelkie wymagania do wypłaty rozłąki i zwrotu kosztów przejazdu. Obowiazki przejąłem w październiku, wniosek z odpowiednimi załącznikami złożyłem w październiku. Decyzja dow. jest datowana już w listopadzie. Zapoznałem się (ze względu na ciągłe podróże służbowe) dopiero 10.11. Czy przysługuje mi rozłąka i zwrot za bilet za miesiąc październik, czy dopiero od listopada? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12867
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Od następnego miesiąca.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Cytat:
§ 4. 1. Dodatek za rozłąkę wypłaca się na pisemny wniosek żołnierza zawodowego, złożony do dowódcy jednostki wojskowej, począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym żołnierz spełnił warunki określone w art. 68 ust. 1 ustawy.
(...)
5. Dodatek za rozłąkę wypłaca się do dziesiątego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni na podstawie zatwierdzonego przez dowódcę jednostki wojskowej wykazu żołnierzy, którzy w danym miesiącu kalendarzowym są uprawnieni do jego otrzymania.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
ben_eb 
1
ben_eb


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Gru, 2016   

Dzień dobry! Chciałbym się dowiedzieć czy za oddelegowanie żołnierza na kurs który trwa dwa tygodnie należy się jakiś urlop rozłąkowy lub jakieś świadczenie? Słyszałem że powyżej 10 dni jest coś takiego ale nie mogę nigdzie znaleźć. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group