Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 16 Paź, 2007
Nowe rozporządzenie (rozłąkowe) już podpisane
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 23 Cze, 2015   

prohormon napisał/a:
PDT napisał/a:
prohormon napisał/a:
Jak wygląda sprawa z rozłąkowym na rodziców? należy się czy nie? jakiś art.?


Jeszcze ssiesz :?: Najwyższy czas "odgryźć pępowinę".

Miśku karmelkowy, jestem w internacie bo się buduje a zameldowany jestem wciąż u rodziców ponieważ mam działalność i miejsce biura w urzędzie jest podane - tam :)


Nie zrozumiałeś ironii a tzw. "misiów karmelkowych" szukaj sobie w najbliższym otoczeniu. A tak na marginesie to co ma tzw. rozłąkowe do działalności gospodarczej?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

Cześć, koledzy potrzebuję wzór wniosku na rozłąkowe i dodatkowo, kilka informacji skąd takie dokumenty?

1. oświadczenie o pozostawaniu w związku małżeńskim lub posiadaniu dzieci pozostających na jego utrzymaniu;
2. oświadczenie o niekorzystaniu z uprawnienia do świadczenia mieszkaniowego;
3. dokument, z którego wynika korzystanie z jednej z form zakwaterowania tymczasowego bez prawa do zamieszkiwania z członkami rodziny, na podstawie ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r.
4. dokument potwierdzający miejsce zamieszkania członków rodziny.
Pozdrawiam
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

1, 2 wniosek - kadry, ew. finansówka w JW
3 - WAM
4 - urząd miasta gdzie zameldowani są członkowie rodziny.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

Dzięki Alex za szybką odpowiedź. Właśnie z tymi kadrami to problemik, jednostka podlega pod innego kadrowca itd. itp. czyli ciągłe przepychanki więc jeśli ktoś z kolegów posiada to bym był bardzo wdzięczny. Szczęśliwego NR.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

Może się różnić od tego co wymaga dany OG
http://1orel.wp.mil.pl/pl/7.html
https://www.google.pl/url...C77FE2Q&cad=rja
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
KTO 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 59
Skąd: polska
Wysłany: Czw 31 Gru, 2015   

Dziękuję serdecznie.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

KTO, jest jeszcze taki przycisk "pomógł". Moim skromnym zdaniem Alex zasłużył na taki gest.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

beryl73, "pomógł" może dać tylko założyciel tematu. :gent:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

Przepraszam za moje niedopatrzenie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

KTO, dodam jeszcze, że w zależności na jaki cel wydawane jest owe zaświadczenie z urzędu miasta to cena będzie kształtować się albo 17 zł, albo za darmo.

[ Dodano: Wto 12 Sty, 2016 ]
====================================================
Nie alimenty, nie utrzymywanie dziecka w przypadku rozwodu decydują o otrzymywaniu dodatku za rozłąkę.

Zgodnie z orzeczeniem NSA I OSK 408/10 - Wyrok NSA z 2010-09-09
Sąd stwierdził, że niewystarczająca jest wykładnia literalna przepisu rozporządzenia, lecz konieczne jest również dokonanie wykładni celowościowej.
Nieprzesiedlenie się członków rodziny musi być związane z przeszkodami natury faktycznej lub wolą członków rodziny, np. z brakiem możliwości wspólnego zamieszkania w nowym miejscu pełnienia służby z powodu braku lokalu mieszkalnego, brakiem możliwości odpowiedniego zatrudnienia dla członka rodziny czy też chęcią kontynuowania edukacji przez członka rodziny w dotychczasowym miejscu zamieszkania. W rozpatrywanej sprawie natomiast nieprzesiedlenie się dziecka wraz z nim do nowego miejsca pełnienia służby spowodowane zostało przeszkodą natury prawnej.
Władza rodzicielska nad dzieckiem, jest powierzona matce, zaś ojcu ograniczono władzę rodzicielską do współdecydowania o istotnych sprawach związanych z wychowaniem, wykształceniem i leczeniem dziecka. Zatem nieprzesiedlenie się dziecka nie wynika z przeszkód faktycznych czy też jej woli, lecz z prawomocnego wyroku Sądu, który jednoznacznie wskazuje, że dziecko nie może i nie będzie mogło przesiedlić się z nim do nowego miejsca pełnienia służby.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Rakieta01 
1


Wiek: 33
Dołączył: 19 Maj 2016
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Witam wszystkich. Starałem się odnaleźć odpowiedź na moje pytanie w tym temacie ale z racji b. słabego internetu ( karta odpala się ponad min. )nie jestem w stanie przebrnąć przez wszystkie strony tematu. Moje pytanie brzmi: Czy za pobyt na poligonie w wymiarze przekraczającym miesiąc należy mi się rozłąkowe (śpimy w namiotach) ? Mam żonę i dzieci. Nie pobieram dodatku mieszkaniowego ponieważ w garnizonie, w którym służę jestem zameldowany na pobyt stały i posiadam kwaterę z WAM. Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi i ewentualne podanie podstawy prawnej.
_________________
Nie należy się! A dlaczego? Nie bo nie...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

Nie należy się.
USTAWA z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2010 r. w sprawie świadczeń socjalno-bytowych dla żołnierzy zawodowych.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Rakieta01 
1


Wiek: 33
Dołączył: 19 Maj 2016
Posty: 13
Skąd: centrum
Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

:gent:
_________________
Nie należy się! A dlaczego? Nie bo nie...
 
 
iknow 
2


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 54
Skąd: zzz
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Witam, pytanko z podobnej tematyki : o zwrot kosztów przejazdu raz w miesiącu, mieszkam w miejscowości A wraz z żoną, a zameldowani jesteśmy u rodziny w miejscowości B(ponad 200 km). czy należy mi się taki zwrot? czy jak już ze mną żona siedzi to już nie?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

Nie należy się.

P.S.
Tak na marginesie przejrzałem wnioski jaki są wymagane w niektórych jednostkach z wnioskiem załącznikiem do rozporządzenia. Te pierwsze (z jednostek) bardzo ewoluowały w stosunku do oryginału. :efendi2:
Wymaga się dodatkowych oświadczeń, zaświadczeń ...
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group