Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Czw 25 Paź, 2007
Jakie nowe oblicze "Polski Zbrojnej" ?
Opublikował Wiadomość
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2007   Jakie nowe oblicze "Polski Zbrojnej" ?

A może zamiast ankiety - która ma ograniczoną i narzuconą przez nas liczbę odpowiedzi utwórzmy wątek np. "Plusy i minusy PZ" w którym każdy mógłby napisać co mu się podoba a co go drażni. Bardzo fajnie by było jakbyście wskazali też jakie tematy interesują was bardziej - a jakie mniej. Zresztą nie trzeba nawet tworzyć wątku. Możecie pisać bezpośrednio do redakcji. Piszcie też do nas jeśli wiecie o jakimś konkretnym temacie. My staramy się monitorować prasę, NFoW, dopytywać się co słychać w jednostkach - ale o tym jakie są problemy w waszych garnizonach najlepiej wiecie wy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i liczę, że nie tylko "PZ" będzie coraz bliżej was, ale również wy będziecie coraz bliżej "PZ".

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej

Wydzieliłem ten wątek jako osobny temat. Proszę o merytoryczne uwagi. Stevie
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 19 Paź, 2007   

Stevie napisał/a:
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, przywróciliśmy kolumnę porad prawnych i staramy się na bieżąco odpowiadać na pytania nurtujące żołnierzy.


W moim odczuciu przywrócenie kolumny porad prawnych w formie prezentowanej przez PZ nie spełnia oczekiwań, wręcz jestem skłony powiedzieć, że są całkowicie zbędne w obowiązującym kształcie. Wspomniane ,,porady prawne'' są wyłącznym cytowaniem /pisanych/ przepisów z ustaw i rozporządzeń. Brak ,, własnej'' interpretacji /objaśnienia, ukierunkowania w określonym działaniu / przez przedstawiciela komórki prawnej - referenta, stają się niczym innym jak uwypukleniem suchych faktów wynikających z przepisów prawa. :(

Artur B. napisał/a:
"Plusy i minusy PZ" w którym każdy mógłby napisać co mu się podoba a co go drażni.


Zdecydowanie i do znudzenia sprawy związane z misjami pokojowymi. :modli:

Ps. Uczestniczyłem w misjach poza granicami państwa, tym bardziej mnie :zly3:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Pią 19 Paź, 2007   

Artur B. napisał/a:
Zresztą nie trzeba nawet tworzyć wątku. Możecie pisać bezpośrednio do redakcji. Piszcie też do nas jeśli wiecie o jakimś konkretnym temacie.


Myślę że lepiej założyć nowy temat - pozwoli to uniknąć "dublowania" spraw które bola wszystkich.Tym bardziej ,że do forum dostęp nie jest niczym utrudniony i jak sami przyznajecie na bieżąco "śledzony" ;)

No i przede wszystkim nie potrzeba się podpisywać z imienia i nazwiska :)
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
kassandra 
4
krytyczny 66



Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 277
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 19 Paź, 2007   

Proponuję PZ rubrykę "Wieści z NFOW" ;)
_________________
pro publico bono
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pią 19 Paź, 2007   

focus napisał/a:

Artur B. napisał/a:
"Plusy i minusy PZ" w którym każdy mógłby napisać co mu się podoba a co go drażni.

Zdecydowanie i do znudzenia sprawy związane z misjami pokojowymi.
Ps. Uczestniczyłem w misjach poza granicami państwa, tym bardziej mnie :zly3: [/color]


Jakieś konkrety ? że ta rubryka ci się podoba czy raczej drażni/denerwuje ? Redakcja chyba liczy na nasze konstruktywne wypowiedzi/krytykę .
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
LeShizoku
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2007   

Myślę, że to doskonały pomysł, żeby pisać co nam się podoba i nie podoba w PZ na NFoW - bo jak słusznie zauważył
Jankes napisał/a:
nie potrzeba się podpisywać z imienia i nazwiska


Mi na przykład zdarzyło się kiedyś napisać coś do Redaktora, ale leży w szufladzie... właśnie z uwagi na to, że trzeba by było się podpisać ;) (nie chodziło o żadną wielką sprawę, ale raczej mój komentarz do konkretnego wydarzenia...)

Jest jedna rzecz, która mnie zawsze dopada, a dotyczy PZ - gazeta jest dostępna tylko w kilkunastu miejscach (wiem, że to zależy od klienteli - i niektóre kioski po prostu nie zamawiają, bo nie mają dla kogo; ale PZ nie ma w wielu salonach prasowych) - tak, tak wiem, że mogę sobie zamówić prenumeratę... ale mam małą skrzynkę i sąsiedzi mi zaraz PZ przechwycą.
I nie wiem na ile Redakcja ma na to wpływ, ale w 70% znajduję PZ blisko Playboya (i reszty)... nie mam nic przeciwko temu, ale jakoś dziwnie mi to nie pasuję - mieszanie poważnych spraw z głupotami.

I marzyłoby mi się jeszcze jedno - co rano otwieram wszystkie ważne strony www, które dotyczą naszych Sił Zbrojnych, ale mimo to nie łatwo jest mi śledzić wychodzące ustawy. Więc może zamiast działu prawnego, mały substytut: rubryka z aktualną listą jaka ustawa ostatnio wyszła i czego dotyczy.

I... pamiętacie jak wyglądały ostatnie numery "Żołnierza polskiego"? Może PZ też mogłaby mieć taki mniejszy format.

Brak mi też artykułów o środowisku wojskowym - bo prawda jest taka, że pod względem hermetyki środowiskowej prawie nic się u nas nie zmieniło. A widzę, że sporo cywili sięga po PZ... nie mając większego pojęcia o Siłach Zbrojnych, "bo nie mają kolegi w żadnej jednostce, więc jak to jest być żołnierzem muszą sobie doczytać"

I FAKT: mało o misjach. A jak już coś jest to o Afganistanie, albo Iraku, a przecież my jesteśmy jeszcze w kilku miejscach - nawet jak tam czasami mało się dzieje, to trzeba pamiętać o tym, że tam jesteśmy
 
 
GrPol 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 542
Skąd: ZSD
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Obecną formułę PZ uważam za nalepszą z dotychczasowych.

Za najsłabsze uważam wywiady. Nie chodzi o dobór osób przepytywanych, ale raczej o fakt, że są ... nudne. Z trudem przebrnąłem przez kilka z nich, lekturę wielu przerywałem. Brak im "pieprzu" i tempa, przypominają przepytywanki z kartki, redaktorzy rzadko albo wcale nie reagują na wypowiedzi interlokutora, sprawiają wrażenie jakby trzymali się "planu konspektu". Przed napisaniem posta starałem się mocno przypomnieć sobie co mnie poruszyło, zastanowiło, przykuło do któregoś z wywiadów. Przykro, ale nic.
Brakuje mi tego zapłonu, który w pierwszym pytaniu wywiadu prowadzonego przez, na przykład, Piotra Najsztuba rozpala ciekawość i każe śledzić rozmowę po ostatnie zdanie. Uważam, że powinniście coś z tym zrobić.

Proponuję wprowadzić temat miesiąca. "Miesięcznik" to sprawa, wydarzenie, informacja, fakt (plotka?), przepis, impreza, produkt, myśl - cokolwiek, co uznane za ważne podlega śledzeniu, obróbce, komentarzom, wyjaśnieniom, przybliżeniom ... Jednym słowem rozkładane jest na części pierwsze, a następnie składane w całość z podsumowującym komentarzem. Jeżeli trzeba temat jest kontynuowany (ale nie rolowany w kółko Macieju, jak np. dopancerzanie Rosomaków).
Przykład: puchowe ubiory zimowe dla PKW Afganistan. [pomysł,specyfikacja,przetarg,krój,materiał,wykonawca,wykonanie,jakość,wpływ na zdolność bojową żołnierza,kamizelki: wchodzą, nie wchodzą?, opinie testujących użytkowników itp. itd.]

Dajcie głos wojsku poprzez publikowanie wypowiedzi zamieszczanych na forum PZ i NFoW. Nie wszystkich i nie na chybił-trafił oczywiście. Proponuję formułę jednego pytania, tematu w tygodniu i publikowania niecenzurowanych (ale cenzuralnych ;) ) wypowiedzi forumowiczów.
Przykład: Dzisiaj masz fartowny dzień. Możesz wybierać: TUR czy ROSOMAK?
_________________
Każdy dzień rozpoczynam od szklanki uśmiechu z miodem
"Jeżeli to prawda, że pesymista to po prostu dobrze poinformowany optymista, to ja błogosławię swoje permanentne niedoinformowanie"
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

GrPol napisał/a:
Obecną formułę PZ uważam za nalepszą z dotychczasowych.

Moim zdaniem obecna formuła jest bardzo słabiutka a jak jest obiektywnie wie Redakcja na podstawie danych dotyczących sprzedaży. Z łezką w oku wspominam wydania z początku lat 90-tych. Obecne podobne są do lat 80-tych ale wtedy ŻP nie miał konkurencji ze strony cywilnych czasopism.

Brakuje kompletnie artykułów o obecnych i historycznych strukturach wojskowych (jak na początku lat 90-tych), jeszcze ok. 2000 r. jak opisywano struktury to były nazwy jednostek, dyslokacje i podległość.
Opisy uzbrojenia też są ubożuchne.
Jeżeli chodzi o cywilów gazeta musiałby podnieść swój poziom obecny jest słabiutki.

Co do kierunku to na początek proponowałbym przeprowadzić profesjonalne badanie rynku.
 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007   

Pomysł z daniem głosu wojsku bardzo mi sie podoba. Co byście powiedzieli na taką formułę: raz w tygodniu publikowalibyśmy na forum (jeśli Stevie pozwoli) jedno pytanie dotyczące aktualnych kwestii w których zabieralibyście głos (jeśli oczywiście bylibyście zainteresowani). Spośród odpowiedzi wybieralibyśmy 3 najciekawsze i publikowalibysmy w PZ w stalym dziale (np. Okiem NFoW - taka robocza propozycja ale jeszcze pomyslimy).
Co do tematu miesiaca: staramy sie wprowadzic na stale cykl Wszystko o... - ktory bylby wlasnie czyms takim (bardzo dokladna, 5-stronicowa analiza jakiegos zagadnienia)
Materialy o misjach - postaramy sie pisac wiecej o innych PKW niz Afganistan czy Irak, celna uwaga.

Czekam na dalsze uwagi!

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcja Wojskowa
 
 
Jasio 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 459
Skąd: emeryt
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007   

Panowie- najgorsza jest obłuda.

Prasa , IV władza ( nie mylić z IV RP) winna pisać prawdę.

Polska Zbrojna mimo iż jest " wojskowym " czasopismem przez kadrę nazywana jest dość obraźliwie " brukowcem wojskowym'.

Pytanie dlaczego?

A to dlatego /wg mnie / iż nie Piszecie Prawdy :!:

Tak prawdy, nie nawet półprawdy tylko . Wątków i tekstów nie będę przytaczał.

Nie raz z redaktorami polemizowałem tu na Forum , i efekt był wręcz odwrotny.

Swego czasu usłyszałem " zakazano " mi pisać!

Więc wyznając teorię spiskową dziejów, wszechobecne podsłuchy, donosicielstwo itp ( chyba się mi udzieliło ) wątek zakończę.

Zapraszamy do jednostek .... ze stolicy świat wydaje się być , i nie mniemam iż takowy jest, piękniejszy.

Problemy stają się malutkie a nasze sprawy , poruszane tu nikogo nie interesują , a fałszywa rzeczywistość dalej jest i przypuszczam będzie tradycją kultywowana.

Pozdrowionka z linii....

:hey:
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007   

A może taki mały dział - wokół wojska?
A w nim co sie dzieje w procesach legislacyjnych nas dotyczących, które partie chcą nam dać podwyżki a które mieszać w emeryturach? Co było na posiedzeniu sejmowej KON, co jeden z posłów powiedział o oficerze - redaktorze PZ. Napiszcie - macie dojścia i wiedzę którzy politycy myślą o nas, a którzy myślą o nas przez pryzmat zbijania kapitału na kopaniu wojska. Bądźcie wojskowym czasopismem.
Informacyjnie - bez zabaw w polityczkę oczywiście ;)
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007   

Pismo się zmienia - bez wątpienia (ale rym ;) )
Arturze, dział prawny jest bardzo potrzebny, ale nie w tym stylu co obecnie. Podawanie suchych faktów nic nie daje. Niekiedy trzeba jasno wytłumaczyć o co w przepisach "biega" (mankament nie tylko w PZ). Np. ostatnio czytelnik zwrócił się do Was o poradę, czy należy mu się nagroda za WF (zdawał w drugim terminie ze względów zdrowotnych - zwolnienie, choć w pracy był). Przytoczono nr rozporządzenia i stwierdzono tylko, że mu sie nie należy. A ja mam wątpliwości co do tej porady (moim zdaniem, należy mu się). Mam wrażenie, że porady w ten sposób pisane są nie profesjonalne i "na odczepnego". Warto zwrócić na to uwagę.

Dodatkowo, dużym, zainteresowaniem cieszyły się "kamyczki". Może do tego wrócić ?
Poza tym, uważam, ze więcej informacji powinno być z dziedziny zmieniającego się prawa. Projekty i opinie na ten temat. Kto jest pomysłodawcą takowego, co ma na myśli, co chce tym osiągnąć, Na jakim etapie jest dany projekt, co o nim sądzi Konwent i żołnierze (konfrontacja autora projektu z opiniami żołnierzy), itd. W dobie ciągle zmieniającego się prawa, to temat bardzo istotny i żywo komentowany przez brać żołnierską.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007   

Redakcja powinna sobie postawić przede wszystkim pytanie do kogo ma być skierowane pismo?
Młodzieży czy żołnierzy? Tych co dopiero się zaczynają interesować WP czy tych, którzy już coś wiedzą?

W każdym razie na pewno powinno prezentować wyższy poziom niż strona MON.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007   

Przy okazji - nie patrz na wyniki sond, bo są one niewiarygodne. Powodem są grasujące roboty. "Czeszą" stronę bardzo dokładnie, włącznie z sondami i jeśli napotkają możliwość -"oddają głos" na pierwszą opcję. Jeśli byłaby rejestracja, to już byłby problem z głowy. Lepiej takie sondy przeprowadzać na portalu lub forum z wymogiem rejestracji.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Czw 01 Lis, 2007   

Parę luźnych uwag odnośnie PZ.

PZ powinna być skierowana do żołnierzy a nie do nastolatków czy miłośników wojska.
Przyznaje brak tu "Żołnierza Polskiego" i jego ogromnej roli w propagowaniu spraw wojska wśród młodzieży i miłośników wojska. Co za .K_S. wpadł na pomysł by zamknąć ten tytuł?!.

Moim zdaniem należało by zrezygnować z stron rodzajów wojsk. To bieżące wydarzenia i nurtujące nas problemy powinny decydować czy kolejny raz będziemy czytać o F-16 czy może są inne mniej spektakularne ale ważniejsze dla ogółu sprawy.
Zostawił bym natomiast stronę dla ŻW ale tu znowu nie w formie „jaka fajna i wysportowana jest ta ŻW” tylko raczej co z ich pracy wynika dla SZ i w czym ich wiedza może być pomocna.
Strona dla służby zdrowia i jej problemów.
Strona dla szkolnictwa wojskowego.
Porady prawne może w formie poradnika (odpowiednio pogrupowane zagadnienia i przygotowane strony) tak żeby np. po roku zbierania można sobie stworzyć takie małe przydatne kompendium wiedzy prawnej.

I opinie różne i różnych ludzi. Np. jeżeli pan A mówi że ma świetny pomysł to zaraz na następnej stronie opinia pana (panów) B ,który ma zgoła odmienny punkt widzenia na dany problem.

Natomiast zrezygnowałbym z różnych ciekawostek, tematów z pogranicza harcerstwa i sportów ekstremalnych, cytowania artykułów z prasy cywilnej z beznadziejnymi ich komentarzami itd.

Podsumowując chciałbym żeby PZ była skierowana głównie do żołnierzy i pracowników wojska.

:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group