Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Czw 25 Paź, 2007
Jakie nowe oblicze "Polski Zbrojnej" ?
Opublikował Wiadomość
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007   

Pytanie też czy PZ ma być rentowna?
Jeżeli tak to potem można rozważać do jakiej grupy i czy to wystarczy.
W każdym razie sądząc z dystrybucji dla cywilów odnoszę wrażenie, że skierowanie jej tylko do żołnierzy to za mało. Chyba, że MON wyłoży więcej pieniędzy.
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Czw 01 Lis, 2007   

PiterNZ że też Ty każdy temat musisz o finanse oprzec ;)
A uważasz że teraz i w tej formie ten tytuł ma takie powodzenie na rynku cywilnym.?
Zapewnie sam wiesz że duża częśc grup zawodowych ma swoje branżowe pismo i tego my też się trzymajmy.
Zreszta juz to pisałem reaktywowac "Żołnierza Polskiego"

:gent:
 
 
PiterNZ
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007   

Earpman napisał/a:
A uważasz że teraz i w tej formie ten tytuł ma takie powodzenie na rynku cywilnym.?
Nie.

Earpman napisał/a:
Zreszta juz to pisałem reaktywowac "Żołnierza Polskiego"

Dokładnie ale bez części przeznaczonej dla żołnierzy. Takie popularne pismo propagujące WP.

Earpman napisał/a:
Zapewnie sam wiesz że duża częśc grup zawodowych ma swoje branżowe pismo i tego my też się trzymajmy.

Dokładnie ale wtedy zmiana profilu, pismo dla żołnierzy i prawdopodobnie wycofane z cywilnej dystrybucji. Myślę, że bardzo dobry pomysł.
Oczywiście koszty pokrywa MON.
 
 
tapi 
5


Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 581
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Sro 07 Lis, 2007   

Witam.
Długo się zastanawiałem czy w powyższym temacie zabrac głos, jest to niewątpliwe cenna
incjatywa dziennikarzy Naszego pisma, którzy zwracają się do Nas , do Naszych forumowiczów z bardzo interesującą propozycja, żeby zmienić coś co nie jest zbyt interesujące, pismo czytam od lat śledzę jego wzloty i corz częstsze niestety upadki.
Zdaję sobie sprawę z tego, że w wielu domach jest to jedyna kolorowa gazeta pojawiająca się w wielu wojskowych domach .
Ale po kolei:
Po ostatniej zmainie szaty stracili czytelnicy- czytelnicy miesięcznika "Bandera", bo właśnie wskutek tej wątpliwej zmiany przestał ukazywać się na rynku czytelniczym tygodnik, później miesięcznik MW pod wspomianym tytułem, młodszym czytelnikom przypomnę ,że Bandera wpierw jako tygonik "Marynarz Polski", później "Bandera" towarzyszyłm mojemu rodzajowi SZ od chwili tworzenia się MW po zakończeniu działań wojennych.
Z chwilą załamania się "morskiego rynku prasowego", w latach 89/90 był jedynym morskim periodykiem, który śmiało - w owym okresie czasu podejmował szeroko pojętą tematykę morską - no cóż szkoda, ale tu nasuwa się pytanie o promocję Marynarki Wojennej, tematyki wojenno- morkiej, pisanej przychylnym i zrozumiałym piórem w środowisku młodzieży, a taką funkcję spełniał miesięcznik "Bandera"-no cóż szkoda,
ale czy nieodwracalna???[/code]
Wracając do "Polski Zbrojnej", która przez inne media nazwana jest tubą propagandową
Ministra.
Tu należałoby się zastanowic -Jaki wpływ mają dziennikarze na zawartość Swojej,
Gazety, w stosunku do płatnika ?
Jednocześnie nasuwa się drugie pytanie do jakiego środowiska ma Tygodnik docierać??
Warto w końcu więcej uwagi poświęcić stronie merytorycznej , i tu zgadzam się z opiniami moich przedmówców, że niektóre teksty - jak wywiady, są mdłe i nie zrozumiałe, "pachną minioną epoką"
Z moich obserwacji wynika, że poważną grupę czytelników stanowią żołnierze Zasadniczej Służby Wojskowej, miedzy innymi dla Nich Tygonik zwłaszcza w końcowej fazie miesiąca, w okeresie świąt jest jedyną kolorową gazetą, i często w rozmowach powołują się na artykuły
zamieszczane w Polsce Zbrojnej szczególnie w aspekcie zmian prawnych, wzmianek, artykułach o swojej macierzystej JW.
Sam się zastanawiałem co ja bym zmienił w Tygodniku, aby Ów mógł trafić na moją domową ławę rasową, zacznę od ostatnich stron:
- przywróciłbym Kamyczki - cięte pióro, i taki sam obiektyw na temat absurdów życia
wojskowego, w pewnym okresie czasu tygodnik od tego działu rozpoczynało się czytac i
czasami również tylko na tym dziale kończyło się czytać.
- Zamieściłbym zdjęcie dziewczyny - powiedzmy tygodnia - wszak tyle wspaniałych
dziewcząt mamy w swoich szeregach.
-Recenzje nowości filmowych, ciekawych pozycji książkowych przedstawionych w bardzo ineresujący sposób, nie na zasadzie kronikarskiej.
-Wybrane ciekawe filmy tygodnia z programów telewizyjnych .
- Krzyżówkę nawet dla znużonych czuwaniem służb dyżurnych.
-Ciekawe postacie - sportowcy i ich osiągnięcia sport masowy, hobbyści.
- Porady Prawne w formie z przed zmiany szaty graficznej, a więc "Zderzenia z Paragrafem".
- Stronę ŻW, prewencja, relacje z rozpraw sądowych, ku przestrodze mających nadmiar
energii i niezdrowe pomysły.
- Kobiety w Wojsku, wymiana doświadczeń, problemy służby, po ciekawe porady kulinarne.
- Strona inerwencyjna Tygodnika, listy czytelników reakcje- krótko reportaż interwencyjny,
powiedzmy raz w miesiącu, kiedyś była taka rubryka -telefon listy od czytelników.
-Informacje na temat wprowadzenia nowego sprzętu w napisane w sposób przejrzysty, piórem zrozumiały dla przeciętnego czytelnika, broń uzbrojenie Armii Obcych zresztą -to się Wam kiedyś udawało.
-Sprawy Zołnierzy ZSW od poboru do wyjścia do cywila - żołnierzy ZSW mamy parę dziesiątek tysięcy. Tygodnik na pewno trafi do Nich na WKU.
- Rzetelne reportaże z misji, poligonów, ćwiczeń, Jednostek Wojskowych.
- Relacje ze spotkań czytelników z Dziennikarzami PZ-okresowo.
- Problemy nurtujące Kadrę - mężowie zaufania, sylwetki mężów zaufania, działalność Konwentu - szeroko pojęte sprawy socjalne .
Osiągnięcia Wojska .
Wywiady robione z "kurzymi produktami w skorupkach"
Zdaję sobuie sprawę, że są to duże wymagania, no ale skoro "Tygodnik" ma być w domu na prasowej ławie to ......................???????
_________________
Żołnierz ma więcej obowiązków niż praw, ale wśród praw, które żołnierzowi należy szczególnie zabezpieczyć, to prawo do dobrego DOWODZENIA.

 
 
piotrek1979 
4



Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 201
Skąd: EPPI
Wysłany: Nie 25 Lis, 2007   

A mnie bardzo się podobają liczne wywiadyi artykuły typu : "co w koszarach piszczy". Natomiast omijam szerokim łukiem wypowiedzi redaktora naczelnego THE WARSAW VIOCE (nie dlatego że pisze bzdury tylko że wypowiedzi podobnych mu red. nacz można spotkać w innych tygodnikach i dziennikach.)Oraz recenzje stron internetowych typu : "misz masz". To wszystko znaję w prawie każdej innej gazecie kupionej w kiosku, w prawie każdej. Więcej wojska, więcej pasji do wojska, i wiecej o wojsku w wojsku panowie redaktorzy.
 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Gru, 2007   

Szanowni forumowicze!

Trochę OT - ale mam nadzieję że zostanie mi wybaczone. Na stronie Redakcji Wojskowej www.redakcjawojskowa.pl znajduje się baner odsyłający do krótkiej ankiety na temat PZ. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w naszej sondzie - wnioski z nadesłanych ankiet będą nam służyć w dalszej modyfikacji formuły "Polski Zbrojnej"

Pozdrawiam serdecznie

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej
 
 
tapi 
5


Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 581
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Sro 19 Gru, 2007   

Witam.
Temat został założony w Październiku, trochę wypowiedzi na Naszym forum się uzbierało i szkoda Szanowny Panie Arturze, że się Pan do nich słowem nie odniósł, więcej w tym temacie nie zamierzam zabierać głosu.

POZDRAWIAM.
_________________
Żołnierz ma więcej obowiązków niż praw, ale wśród praw, które żołnierzowi należy szczególnie zabezpieczyć, to prawo do dobrego DOWODZENIA.

 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2007   

Major skraca się mjr jeśli występuje w mianowniku bo wtedy r jest rzeczywiście ostatnią literą słowa. Natomiast jeśli mamy zdanie: "To była sprawa majora X" to przy skrócie będziemy mieli zapis "To była sprawa mjr. X" (lub "To była sprawa mjra X") ponieważ ostatnią literą skracanego słowa nie jest r tylko a. Tak więc kropka po mjr ppłk mgr inż etc. nie zawsze jest literówką.

Co do ankiety - jest, nie mówiłem że to sonda tylko ankieta do pobrania po kliknięciu w baner pod tytułem ankieta - myślę że to mimo wszystko dość klarowny zapis :)

Pozdrawiam serdecznie

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej
 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2007   

Skoro żadna dobra dusza nie podała to ja podam :)

http://www.redakcjawojsko...42&Itemid=10569

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2007 ]
TRY_206

Podaj konkretnie gdzie popełniliśmy błąd hi hi

Literówek staramy się oczywiście unikać, ale to nie udaje się nawet pismom w których dział korekty jest znacznie bardziej rozbudowany niż u nas. Oczywiście za wszystkie błędy przepraszamy i obiecujemy poprawę. Pamiętajmy że nie myli się tylko ten kto nic nie robi :)

Pozdrawiam serdecznie

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 20 Gru, 2007   

Rysio napisał/a:
Szukałem bannera.

I szukało nas chłopców dwóch. :gent: Ja też, po zapowiedzi, szukałem, i nie znalazłem. :lol:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2007   

Jeszcze raz podam wam linka

http://www.redakcjawojsko...42&Itemid=10569

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pią 21 Gru, 2007   

Artur B., Szkoda, że nie ma wersji do wypełnienia on-line. Na pewno było by prościej, a i uczestników było by zapewne więcej. :(
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

Niektórzy stęsknili się za moim głosem (pozdrawiam tapiego i Rysia), a teraz mam chwilkę czasu więc postaram się odpowiedzieć na część uwag.

1. Porady prawne - wiem, też mnie boli, że te kolumny były dotychczas zbyt "suche". Wynika to jednak z tego, że prawników cywilnych specjalizujących się w prawie wojskowym nie jest zbyt wielu, a żołnierze z którymi nawiązywaliśmy kontakt niechętnie podają swoją interpretację. W Redakcji nie mamy na etacie prawnika więc musimy liczyć na pomoc z zewnątrz, Tym niemniej pewne kroki podjęliśmy - red. Paulina Glińska coraz uważniej sama przygląda się kwestiom prawnym i coraz częściej pojawiają się w tym dziale jej większe teksty - jeśli nawet nie interpretujące przepisów (Paulina nie jest prawnikiem więc trudno jej o interpretacje), ale moim zdaniem dość dokładnie je opisujące. W dziale prawo jest też ramka co nowego w której pojawiają się informacje o nowych aktach prawnych i "adresy" gdzie ich szukać (numery DzU i Monitorow Polskich). Poza tym tygodniowo Paulina odpowiada na ok. 30-40 prostszych pytań wysyłając je bezpośrednio do osób które zadają pytanie - więc nie wszystko widać w PZ-ce. Będziemy jeszcze szukać prawników chętnych do współpracy. A może któryś z was kogoś takiego zna? Jeśli tak proszę o kontakt na adres artur.bartkiewicz@redakcjawojskowa.pl

2. Co do tych nieszczęsnych literówek - czasem faktycznie się zdarzają, ale zdarzają się wszędzie tam gdzie pracuje się ze słowem. W każdym wydaniu dziennika, tygodnika, etc. jestem w stanie znaleźć kilkanaście błędów typu literówki, składnia, interpunkcja. Tak już jest - ale staramy się robić ich jak najmniej i dalej będziemy się o to starać.

3. Wywiady - no cóż, faktycznie żaden z nas nie jest tak doświadczonym dziennikarzem jak Piotr Najsztub i pewnie długo nie będzie. Nie zgodzę się jednak z tym, że wszystkie są mdłe. Faktycznie zdarzają się lepsze i gorsze. Moim zdaniem niektórym wywiadom przeprowadzanym przez red. Przeciszewskiego albo red. Goławskiego niewiele można zarzucić. Reszta stara dorównać do ich poziomu. Ale uwagi o wywiadach przekazałem dziennikarzom. Obiecali poprawę.

4. Rubryka listy od czytelników - jak najbardziej. Nawet taką mamy. Nazywa się "Waszym zdaniem" i co jakiś czas ją publikujemy. Problem polega na tym, że tych listów jest niewiele, a jak się pojawiają to najczęściej z zastrzeżeniem, że nie do publikacji. Wiem, że są gazety, które same do siebie piszą i same sobie odpowiadają, ale ja bardzo nie chce żeby PZ była taką gazetą.

5. Krzyżówki, programy telewizyjne, zdjęcia dziewczyn, porady kulinarne - hmm można by do tego pewnie wiele dodać, ale moim zdaniem wtedy gazeta zaczynałaby być trochę takim wszystkim i niczym. Chciałbym raczej, aby docelowo stała się 100% wojskowym tygodnikiem opinii czyli pismem publicystycznym. Ale może macie inne zdanie - proszę o uwagi.

6. Strony rodzajów sz - już zmieniliśmy formułę. Od przyszłego roku zamiast tych stron będą po dwie strony poświęcone wybranej jednostce danego rsz. Takie prezentacje - struktura, wyposażenie, poziom uzawodowienia, etc. Myślę, że to będzie faktycznie lepsze rozwiązanie niż szukanie na siłę wydarzeń by zapełnić te kolumny w momencie kiedy nic ważnego się nie dzieje.

A wszystkich zachęcam do wypełnienia ankiety o której już pisałem i do dalszego dzielenia się uwagami.
Pozdrawiam serdecznie i życzę mnóstwo nie tylko żołnierskiego szczęścia w Nowym Roku

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej
 
 
Earpman 
8



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 3948
Skąd: SZ RP
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Powinien byc również dział, który by informował o pracach, opiniach naszych wybrańców (polityków), dotyczących sfery obronności a działających chociażby w ramach sejmowej Komisji Obrony Narodwej.

quest71 napisał/a:
Artur B., Szkoda, że nie ma wersji do wypełnienia on-line.

W rzeczy samej.
Wyciąc lub wydrukowac ankietę, wypełnic, kupic kopertę, znaczek, znaleźc skrzynkę.....obrzydlistwo ;)

:gent:
 
 
Artur B.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

Ściągniętej z internetu ankiety nie trzeba drukować. Wystarczy wypełnić ją w Wordzie i wysłać na adres aneta.wisniewska@redakcjawojskowa.pl. Naprawdę niewiele pracy.

Pozdrawiam serdecznie

Artur Bartkiewicz
Redaktor Naczelny
Redakcji Wojskowej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group