Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[PILNE!]Pytania do DO
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   [PILNE!]Pytania do DO

Jeżeli ktoś ma pytania do Dowództwa Operacyjnego w sprawach np. urlopów po misji, odszkodowań, należności, itp. to proszę do jutra rana napisać je tutaj.
Nasz przedstawiciel przekaże je DO i postara sie o odpowiedź.


:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Gdzie grzęzną wnioski na "Gwiazdy"?
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 967
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Pytanie odnośnie dodatkowego urlopu (niezwiązanego z obligatoryjnym urlopem zdrowotnym po misji), czy należy się w wyniku stwierdzonej przez BHPowca pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia (I, II i III st. szkodliwości).
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
czestmir 
1


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 42
Skąd: z pólnocy
Wysłany: Czw 01 Lip, 2010   

Mam pytanie odnośnie darmowych świadczeń stomatologicznych na 6 miesięcy po przyjeździe. Czy należy się już takie świadczenie.
 
 
qwerty1234 
1


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Pytanie 1.
Chcialbym sie dowiedziec co dzieje sie z zolnierzem w momencie powrotu z misji kiedy zakonczy juz badania i bedzie oczekiwal na certyfikat.
Czy Dowodca Jednostki ma prawo wyslac go na urlop wypoczynkowy w tym czasie lub nakazac mu przychodzenie do pracy?

Pytanie 2.
Czy istnieje jakas podstawa prawna ktora pozwala Dowodcy Jednostki na skierowanie zolnierza w 8 dniu po powrocie z misji automatycznie na urlop aklimatyzacyjny?

W wielu jednostkach tak wlasnie sie dzieje i nikt nie wie co jest podstawa, skoro rozporzadzenie okresla to jasno.

Pytanie 3.
Co dzieje sie z zolnierzem w okresie 14 dni jakie zgodnie z przepisami musza uplynac aby otrzymany certyfikat komisji lekarskiej sie uprawomocnil?

W nowym rozporzadzeniu zapisano ze:

Urlopu aklimatyzacyjnego udziela się bezpośrednio po stawieniu się żołnierza w jednostce i przedstawieniu ostatecznego (uprawomocnionego - 14 dni)orzeczenia wojskowej komisji lekarskiej, określającego zdolność do zawodowej
służby wojskowej.

Rozporzadzenie nie okresla jasno co dzieje sie z zolnierzem do tego momentu.

W rozmowach z moimi kolegami wiem ze praktycznie w kazdej jednostce jest inaczej i Dowodca jednostki moze robic co mu sie podoba.


Wydaje mi sie ze JEDNOZNACZNA odpowiedz DO na powyzsze pytania pozwolilaby ujednolicic sytem urlopow po misjach w skali kraju oraz upokoila by nastroje wsrod zolnierzy obecnie przebywajacych na misjach.

NFOW dziekuje za mozliwosc zadania tych pytan.
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Witam,

Podane pytania zostaną przekazane w dniu dzisiejszym podczas rozmowy przedstawiciela SNFoW z osobami kompetentnymi do udzielenia odpowiedzi na te pytania. Jeśli z braku czasu nie będzie możliwym omówić tych spraw na spotkaniu, pytania zostaną przedstawione do opracowania na później, zaś udzielone na nie odpowiedzi przedstawię w późniejszym czasie. Niejasności jest sporo, zaś podana tematyka jest mi znana nie od dzisiaj i za pewne będę starał się rozwiać wszelkie wątpliwości, które jak dotychczas pozwalają na to, aby w jednostkach wojskowych nie do końca zadania w tej mierze wykonywane były zgodnie z literą prawa.


Pozdrawiam Radca WP
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   Po spotkaniu w DO

Witam ponownie,

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam co ustaliłem w DO SZ w Warszawie.

Na wstępie chciałbym zapewnić wszystkie osoby, które zwróciły się z poszczególnymi zapytaniami, że w większym lub mniejszym stopniu poruszyłem na spotkaniu wszelkie zagadnienia, których wyjaśnienie, czy też zasygnalizowanie pojawiających się w ich materii niejasności tego wymagało. Na pytania uzyskałem odpowiedzi, lecz z uwagi na fakt, że DO jest organem administracji publicznej nie jestem upowazniony do przedstawienia słownego stanowiska na zadane pytania. Nastąpi to jednak już wkrótce w sposób pisemny. Z oczywistych względów nie było możliwym omówienie tychże problemów w sposób szczegółowy z uwagi na ograniczony czas jaki został mi poświecony na rozmowę. Biorąc jednak pod uwagę, że moja wizyta nie była jedynym zamierzem jakie realizuje DO w trakcie dnia swojej pracy można zgodzić się z tym, że poświęcono mi dużo uwagi i spokojnie wysłuchano sugestii jakie miałem do przekazania.

Ostateczne, w drodze wzajemnego zrozumienia występujących problemów uzyskałem odpowiedź, która upoważniać mnie będzie do zbierania na łamach forum wszelkich ważnych zapytań ze strony żolnierzy w sprawach, w których załatwienie obejmuje zakres kompetencyjny DO, zaś gdy sprawy te będą wychodziły poza obszar ustanowiony dla DO - organ ten obiecał nieść pomoc w zakresie udzielania wskazówek i pouczeń do jakiego organu należy zwrócić się z danym problemem lub gdy będzie to możliwe postara się również istotne kwestie w tej mierze ustalić z urzędu - w ramach pomocy.

Reasumując - pytania, które zostały postawione dotychczas zbiorę w jeden plik i przeniosę na formalne pismo do DO SZ, w którym postaram się przedstawić sens zapytań. Formalne stanowisko DO SZ będę przedstawiał do wiadomości ogółu na stronie Stowarzyszenia Niezależne Forum O Wojsku.

Prosiłbym o zachowanie spokoju i uzbrojenie się w cierpliwość w zakresie udzielanych przez organ odpowiedzi, bowiem w nie których sytuacjach ich opracowanie musi zostać skonsultowane w odpowiednimi komórkami podległymi służbowo pod DO.

O każdym pisemnym wystąpieniu do DO informował będę na łamach forum w tym temacie.


Pozdrawiam Radca WP :czytanie:
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Kris_Magnus 
1


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011   

Radca WP,
Witam Szanownego Radcę
chciałbym się dowiedzieć czy uzyskano odpowiedzi na pytania przedstawione w nw. temacie http://www.nfow.pl/viewto...aklimatyzacyjny
jeśli tak to bardzo proszę o wskazówki gdzie mogę znaleźć je na forum, bądź jakie jest stanowisko Radcy WP w zakresie pytań przedstawionych przez użytkownika QWERTY 1234 , dla pewności pozwolę sobie zacytować :

Pytanie 1.
Chcialbym sie dowiedziec co dzieje sie z zolnierzem w momencie powrotu z misji kiedy zakonczy juz badania i bedzie oczekiwal na certyfikat.
Czy Dowodca Jednostki ma prawo wyslac go na urlop wypoczynkowy w tym czasie lub nakazac mu przychodzenie do pracy?

Pytanie 2.
Czy istnieje jakas podstawa prawna ktora pozwala Dowodcy Jednostki na skierowanie zolnierza w 8 dniu po powrocie z misji automatycznie na urlop aklimatyzacyjny?

W wielu jednostkach tak wlasnie sie dzieje i nikt nie wie co jest podstawa, skoro rozporzadzenie okresla to jasno.

Pytanie 3.
Co dzieje sie z zolnierzem w okresie 14 dni jakie zgodnie z przepisami musza uplynac aby otrzymany certyfikat komisji lekarskiej sie uprawomocnil?

dziękuje z góry za szybką odpowiedź
pozdrawiam
Kris_Magnus
 
 
Technik 
1


Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   zaświadczenie

Poczuwam się do tego by poinformować wszystkich z 9 zmiany PKW Afganistan by sprawdzili swoje zaświadczenia wydane przez S 1. Jeśli zaświadczenie takie jest podpisane tylko przez podoficera specjalistę sekcji personalnej to nie jest ważne. jestem właśnie po rozmowie z WBE i kierownik stwierdził, że brak jest zapisu w owym zaświadczeniu, że zaświadczenie podpisane jest przez niego z upoważnienia Dowódcy Kontyngentu (osoba upoważniona przez D 9 zmiany PKW i numer rozkazu w jakim to upoważnienie się ukazało). We wcześniejszych zaświadczeniach z innych zmian taki zapis faktycznie jest. reasumując brak takiego zapisu powoduje nie ważność zaświadczenia. Oczywiście, jeśli podpisał je Dowódca kontyngentu to jest ważne. Sprawdzałem u kolegów z którymi byłem i też mają ten błąd formalny.

Z ustaleń jakie poczyniłem to, aby uzyskać nowe zaświadczenie o pobycie na misji trzeba zwrócić się do Zastępcy DO z pismem o wydanie nowego. Ten to wysyła do Afganistanu i czekamy na nowe zaświadczenie. Problem mają Ci co właśnie odchodzą na emeryturę i przedstawiają takie zaświadczenie oraz Ci co zrobią to w przyszłości.
 
 
mastablasta 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 91
Skąd: z kątowni
  Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

No faktycznie w podpisie jest tylko podoficer specjalista :(
A mam zaświadczenie z III zmiany i pisze tam jak wół, że z upoważnienia Dcy PKW i numer rozkazu. Nie ma tego zapisu na zaświadczeniu z IX zmiany :(
Co za kicha, wiecznie pod górę.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

To tylko profesjonalizm albo zbytnia biurokracja.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 30 Gru, 2011   

I tak Panowie macie szczęście ze wyłapaliście to teraz a nie po wycofaniu się z Afganistanu, znając nasze SZ to wtedy dopiero byłyby jaja jak uzyskać nowe zaświadczenie.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Belangas7 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 25
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Witam!
A o jakie zaświadczenie konkretnie chodzi?
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

O pobycie na misji z którego wynika ile procent Ci przysługuje do przyszłej emerytury. W kwestii podpisu zgadzam się, że powinien widnieć podpis dowódcy lub zastępcy kontyngentu. :gent:
 
 
Belangas7 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 25
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 31 Gru, 2011   

Będę musiał to sprawdzić:) Dziękuję za informację.

[ Dodano: Pon 02 Sty, 2012 ]
No i sprawdziłem. Mnie podpisał Szef sekcji S-1.

[ Dodano: Pon 02 Sty, 2012 ]
No i sprawdziłem. Mnie podpisał Szef sekcji S-1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group