Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa - jak oceniasz ich pracę?

Jak oceniasz pracę Żandarmerii Wojskowej?
Pozytywnie
14%
 14%  [ 13 ]
Raczej pozytywnie
12%
 12%  [ 11 ]
Raczej negatywnie
25%
 25%  [ 23 ]
Negatywnie
46%
 46%  [ 42 ]
Nie mam zdania - nie interesuje mnie to
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Opublikował Wiadomość
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Wto 25 Gru, 2007   Żandarmeria Wojskowa - jak oceniasz ich pracę?

Sprawdzmy jak wygląda sytuacja statystycznie.
 
 
Barret 
3


Wiek: 49
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 124
Wysłany: Wto 25 Gru, 2007   

W RAdomiu tez chlopaki zwykle stoja przed wjazdem do JW o 7 rano. Jak przysiega (sa w Radomiu co miesiac) to ich za bardzo nie widac, a czesto przydaliby sie zeby troche pijanych zawodnikow przytemperowac. Jednak na AirShow 2007 dzialali ostro i za to chyle czola, choc nie wydaje mi sie by byli to "lokalni".
 
 
rex7
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Gru, 2007   

Jeżeli chociaż 20% reprezentuje poziom zbliżony do anty-gwiazdy Forum, to cała Żandarmeria kwalifikuje się do weryfikacji - ponownego egzaminu z prawa, testu psychologicznego i testu na zdolność rozumowania (np.IQ).

W pewnym momencie ktoś, komu zabrakło wyobraźni, postanowił z ŻW uczynić kolejną służbę specjalną. Niestety kulturę organizacyjną i mentalną w tego typu instytucji zmienia się w okresach rzędu 10 lat. Efekt jest jak w powiedzonku L.Wałęsy o brzytwie.
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sro 26 Gru, 2007   

Raczej negatywnie i negatywnie to najczęściej padające odpowiedzi. Zobaczymy jak będzie przy większej ilości głosujących. Raczej wątpię aby stosunek głosów pozytywnych i negatywnych uległ większym zmianom.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sro 26 Gru, 2007   

Glosowałem na negatywnie dlatego ,że żandarmeia z miejscowości , w której mieszkam i służę nadaje się w większości przypadków do zatrzymywania samochodów cywilnych i nękania kierowców ( żołnierzy ) . Również negatywnie oceniam ich pracę jeśli chodzi o dokonywanie kontroli podczas służby patrolowej ze względu na to ,iż wiedzą ,że trzeba zwrócić uwagę żołnierzowi ( najczęściej zawodowemu ) gdy na założony niepoprawnie beret natomiast gdy widzą grupkę pijanych wyrostków lub nagannie zachowujący się szer wracających z PJ to od razu się zmywają .
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
Ex - military
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007   odpowiedz.

Zeton - zle to widze, a jezeli ta ankieta trafi do najwyzszych przelozonych z MON to daje to wiele do myslenia i powinni zajac stosowne stanowisko w tej sprawie, a zmiana Komendanta Glownego ZW od (broni masowego razenia) wiele nie zmieni tej negatywnej sytuacji, ale poczekajmy moze sie myle, ale jak narazie to NEGATYWNIE oj bardzo negatywnie, a szkoda.

Nikt z nas nie wie ilu na NFOW jest z ZW, iz na forum jak to na forum, kazdy moze podac co chce i rodzaj sluzby tez, a nie wspomne o tzw. OS, OZ, OCH i osob, ktore maja zalozone teczki w O-R, ale to juz loteria, iz oni powinni glosowac na TAK - pozytywnie.
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   odpowiedz na odpowiedz.

Ex - military twoje OZI i teczki w O-R to inna sprawa. Odbijam tak samo piłeczke i przypominam Tobie ile to niezadowolonych żołnierzy jest, że ŻW mu zwraca uwagę, że wypisuje mandat, a broń Boże poucza i przestrzega i niepotrzebnie wojskową pupę zawraca, że jakieś profilaktyki "nikomu niepotrzebne" prowadzi bo Polak to dumny jest i nie chce słuchać innych - szczególnie jak Polakowi nie po myśli to co inny Polak powie.
Ciekawe czy na forum więcej ozi czy żołnierzy niezadowolonych z pracy ŻW?
 
 
Sterowiec 
4


Wiek: 56
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 220
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Moja odpowiedz na pytanie ankiety brzmi : negatywnie. Opinię swoją zdążyłem wyrobić sobie po 22 latach służby nie tylko w Garnizonie Sołecznym. Tu żandarmeria jest niezauważalna. Ale służąc choćby w Sochaczewie zapamiętałem polowania z lornetką na jadących swoimi prywatnymi samochodami do pracy ŻZ. Jadąc zgodnie z przepisami nigdy nie byłem zatrzymany przez Policję,natomiast przez ŻW,po uprzednim wypatrzeniu przez ustawionego około kilometra wcześniej na czujce szeregowca uzbrojonego w lornetkę ,jak najbardziej. Ale cywile mieli uciechę widząc kolejkę aut i ich kierowców dmuchających w balonik,wyciągających wszystko z bagażnika tylko dlatego,że głupi prowadzili swój samochód w mundurze. Natomiast w Warszawie ...To już nie tak prosto. Do dziś pamiętam minę żandarma,który przyjechał do mnie do jednostki w sprawie potrącenia pewnego kapitana przez służbową Vectrę. Całe dostojeństwo prysło gdy okazało się ,że Vectra wiozła ówczesnego D-cę WL. Pan bodajże porucznik zadał pytanie o świadków,na moja odpowiedź ,że zdarzenie musiał widzieć pasażer auta, odparł : a jak pan sobie to wyobraża ?! Mam dzwonić do genarała?! I tak właśnie widzę naszą kochaną ŻW,napuszoną i pełną urzędowej ,,ważności",zajmującą się duperelami w stosunku do maluczkich a jednocześnie bezradną, ślepą i głuchą tam, gdzie w grę wchodzi ewentualne wdepnięcie na odcisk przełożonym.
 
 
Belfegor 
4



Wiek: 54
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 290
Skąd: Louvre
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Ode mnie panowie żandarmi dostaliście odpowiedź nr 3. ale Troszeczkę jednak "na kredyt", bo długi czas się zastanawiałem nad 4. I nie będę komentował mojej decyzji, bo w tych kilku postach koledzy ukazali obraz żendarma z punktu widzenia żołnierza zawodowego. I pod tym się i ja podpisuję. Tam gdzie w przypadku konfrontacji z policjantem mogłoby się skończyć na pouczeniu, w przypadku konfrontacji z żandarmem można być pewnym kary z najwyższej półki. I to wszystko w celu wykazania się i poprawy statystyk.
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 658
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Odpowiedź nr 4 za całkowitą amatorszczyznę:
- nieumiejętność wypełnienia rozkazu wyjazdu na samochód służbowy ŻW (szef służby czołg - sam "zawiesił " się jak zobaczył te rozkazy - i jak taka osoba ma kontrolować)
- zupełne nieprzestrzeganie przepisów ubiorczych (rewia mody - widziałem już takie połączenia, że włosy dęba stają - i jak taka osoba ma zwrócić uwagę żołnierzowi ZSW)
- nieprzestrzeganie RO SZ RP (zupełne ignorowanie starszych podoficerów i oficerów (nie żandarmów) przez kaprali i st. kaprali - i jak takie osoby mają kontrolować żołnierzy ZSW), przejeżdżanie pojazdem służbowym pomiędzy pododdziałem, a dowódcą przemawiającym do swoich podwładnych z prędkością ok. 30 km/h
- zupełna nieznajomość ustawy o ŻW i Policji (często się na nią powołują, a nie wiedzą nawet kto odpowiada za bezpieczeństwo zatrzymanego pojazdu i kierowcy - o przeprowadzeniu samej kontroli drogowej nie mówię, bo to żenada - wypada się chociaż przedstawić)
- nieznajomość (bo chyba nie świadome łamanie) zapisów kodeksu ruchu drogowego - przekraczanie ok. 3-krotnie maksymalnej dopuszczalnej prędkości na terenie JW, ignorowanie znaków "STOP", "zakaz zatrzymywania" i wielu innych
Nie ma sensu dalej się "pastwić"
Pozdrawiam żandarmów solidnie wykonujących swoją pracę - niestety ja mam taki ogólny obraz ŻW.
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Prosimy o wypowiedzi. Na forum jest zarejestrowanych ponad 10 tysięcy użytkowników :modli:
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
Boba Fett 
Banita
Bounty Hunter


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1050
Skąd: Kamino
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Około 75% ocenia Waszą pracę negatywnie. Jakieś 25% - pozytywnie.
Uważasz, że ten stosunek ulegnie zmianie?
:lanie:
_________________
What if he doesn't survive? He's worth a lot to me.
 
 
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Te 25% to żołnierze żandarmerii , którzy głosowali ,że jest OK :lol:
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
tank102
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Gru, 2007   

Witam wszystkich na Forum i pozdrawiam w szczególności założyciela Steviego!
To mój pierwszy post tutaj choć "obserwatorem" forum jestem od dość dawna ponieważ wolę słuchać niż gadać ale w tym temacie nie mogłem milczeć ...
Niestety oceniłem Panów Żandarmów negatywnie (odpowiedź nr 4).
Dlaczego?
Bardzo dobrze uzasadnił to "the naturat", mogę dodać od siebie przykłady:
1) Brak reakcji kiedy są potrzebni - cywilny pojazd uderzył w wojskowego Stara, odpowiedź ŻW: nie mamy czasu, jeśli żołnierz nie był sprawcą to niech Policja się tym zajmie ...; pijany młodzieniec wszedł na teren JW przez ogrodzenie i szukał tam szczęścia, przechwyciła go służba dyżurna, telefon do ŻW i 30 minut czekania choć z placówki mieli dosłownie 100 m;
2) Zatrzymywanie pojazdów do KRD w miejscu o dużym natężeniu ruchu na zakazie! Jednoczesny brak reakcji w tym samym miejscu (droga do JW) kiedy stają tam pojazdy cywilne i blokują ruch.
3) Prowadzenie KRD na zasadzie "aby coś znaleźć i wypisać mandat". Tutaj chylę czoło przed wyszkoleniem Panów z ŻW bo swoim okiem (gołym, nie uzbrojonym) potrafią ocenić ustawienie i jasność świateł w pojeździe i jednocześnie stwierdzić, że nie spełnia norm, ciekawe czy każdy z nich ma uprawnienia diagnosty samochodowego?
4) Jak to jest z tą ich KRD jeśli st. szer. ndt. ŻW prowadzi kontrolę pojazdów? Policjant zanim dojdzie do takiego etapu przechodzi 10 mcy szkolenia podstawowego, praktykę jako typowy "krawężnik" niekiedy kilka lat, potem kurs specjalisty RD i dopiero po wielu egzaminach rusza z suszarką i lizakiem! Nawet do wystawiania mandatów musi posiadać kurs i uprawnienia ...
5) Bardzo dużo dumy, buty i nonszalancji w stosunku do innych żołnierzy łącznie z lekceważeniem starszych stopniem, przykład - st.szer. i szer. ŻW przechodząc obok POR nie oddali honorów bo stał do nich plecami.
6) Kiepska znajomość regulaminów, przepisów prawa a także zasad kulturalnego zachowania się wśród najmłodszej kadry ŻW, niekiedy graniczy to wręcz z chamstwem!
7) Dużo lepsze wrażenie mam po kontaktach z żandarmami "starszymi służbą" choć tu też różnie bywa ...
8) Brak patroli ŻW wieczorem i w nocy wokół JW gdzie i oni sami mają placówkę, mam wrażenie, że ich patrol jest tylko po to aby stać do KRD rano i po południu, ewentualnie wesprzeć Policję aby ładnie wyglądało ...
9) Styl jazdy pojazdami służbowymi zarówno w trasie jak i po mieście, zwłaszcza takimi które mają więcej koni pod maską niż poczciwy Lublin. Pamiętajcie Panowie Żandarmi, żeby pojazd mógł naruszać przepisy RD musi być pojazdem uprzywilejowanym a jak takowy wygląda i się zachowuje jasno i wyraźnie mówi ustawa.
Na zakończenie: Więcej pokory, skromności i kultury Panowie z ŻW, poza tym więcej pracy nad samym sobą a nie nad statystyką ...
Poza tym osobiste pytanie do Panów z ŻW: Dlaczego na Waszej stronie internetowej tak mało poświęcone jest miejsca okresowi 1945-1990? Czyżby nie było wtedy w polskiej armii stróżów porządku i dyscypliny? Tylko jedno krótkie zdanie to zbyt mało jak na tak bogatą historię sięgającą 1609 roku ...
Pozdrawiam wszystkich Żołnierzy WP w szczególności Twórców i Adminów Forum.
tank102
 
 
przemo 
5
Emeryt 01.06.2010



Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 448
Skąd: Z warsztatu
Wysłany: Pią 28 Gru, 2007   

Zdecydowanie czwóreczka dla specjalistów z KRD!Znających się w dużej mierze na bzdurach typu kontrolka gaśnicy!Byłem świadkiem jak "mistrz prostej"łamał przepisy,a panowie zamiast reagować przyglądali się bacznie!I na dodatek zarobili na oczach wielu świadków :paluszek: :brawo:
_________________
SALUS REIPUBLICAE SUPREMA LEX
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group