Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
1,5 roku od wysłania wniosku o dopuszczenie do tajności i ..
Opublikował Wiadomość
adam61 
5
Już emeryt.


Pomógł: 1 raz
Wiek: 62
Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 448
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 11 Sty, 2008   1,5 roku od wysłania wniosku o dopuszczenie do tajności i ..

Witam , mam mały dylemat zastanawiam się jak postąpić w pewnej sytuacji , mianowicie na pewnym stanowisku według wykazu stanowisk ustalonego wcześniej jest klauzula do ST natomiast na etacie jest ktoś kto ma aktualnie do Z , wniosek na ST wysłano ok.1,5 roku temu i dotychczas nie ma odpowiedzi. Wiem że na tym stanowisku nie ma dokumentów o klauzuli T i ST jednak jest duże prawdopodobieństwo że mogą tam wystąpić i dlatego jest przewidziana klauzula ST . Według mnie jest to złamanie przepisów ustawy ,co powinienem w tym wypadku zrobić? :?: Najlepiej tak aby i wilk był syty i owca cała. :gent: :?:

Poprawiłem tytuł by lepiej odzwierciedlał treść postu Najlepiej jest jeżeli sformułujesz taki tytuł, by można było zorientować się o co w poście chodzi. (Ułatwia to innym znalezienie informacji), tytuł ,,co zrobić" pisany zresztą małą literą :-o o niczym nie mówi

P_E
 
 
george40 
5


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 641
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

A co robi POIN?
To jego dzialka...
 
 
Izi 
4



Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 205
Skąd: z sejfu...
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

Jedyne co możesz zrobić do wykonać telefon do Panów z SKW i spytać czy wiadomo im coś na temat postępowania wobec wskazanej osoby...
Niestety ustawa sobie, a terminy w niej wskazane sobie :(
_________________
'Sapere aude'
/'Miej odwagę być mądrym'/
 
 
MariuszB 
2



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 84
Skąd: wiesz?!
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

Tak jak kolega koleżanka Izi powiedziała, zadzwonić najpierw do SKW i zapytać się czy w ogóle dotarły do nich Twoje papiery, bo może być jak w moim przypadku, że leżały w szafie pancernej u POIN. Za poźno się zacząłem tym interesować gdzie są moje papiery i przepadł mi termin kursu, a na następny musiałem czekać rok. POIN był bardzo zdziwiony, że leżą u niego w szafie i zadał mi pytanie, dlaczego poszedłem do SKW, a nie do Niego, więc odpowiedziałem, że u Pana to ja byłem pół roku temu, a teraz to ja czekałem na wezwanie od SKW. Na drugi dzień papiery trafiły do SKW. pozdro
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   Postępowanie

Drodzy koledzy po wejściu do NATO zaczęto od nas wymagać poświadczeń bezpieczeństwa i tak po złożeniu ankiety w 1999 roku otrzymałem poświadczenie w 2001.To i tak był sukces bo istniało WSI i ktoś się tym zajmował.Dziś nasze kierownictwo cywilne w dobie walki o stołki rozbiło WSI i wielu ludzi albo poszło do cywila albo jest w dyspozycji i czeka co dalej czy praca czy cywil.Nie ma się co martwić ankietami bo nawet jak wyjda z jednostki to poleżą w SKW czy innym odłamie byłej WSI.Jest szansa że znowy wydłużą ważność starych ankiet.
Pozdrawiam.
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Pią 22 Lut, 2008   

Wszytko jasne , zawsze kij ma dwa końce, obrywasz tym, którym zamierza walnąć trzymający kij. Nie posiadając odpowiedniego poświadczenia możesz pracować , lub zawsze zostać zwolnionym z zajmowanego stanowiska.
 
 
mrosi 
1
Tak sobie


Wiek: 50
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   Re: 1,5 roku od wysłania wniosku o dopuszczenie do tajności

adam61 napisał/a:
Witam , mam mały dylemat zastanawiam się jak postąpić w pewnej sytuacji , mianowicie na pewnym stanowisku według wykazu stanowisk ustalonego wcześniej jest klauzula do ST natomiast na etacie jest ktoś kto ma aktualnie do Z , wniosek na ST wysłano ok.1,5 roku temu i dotychczas nie ma odpowiedzi. Wiem że na tym stanowisku nie ma dokumentów o klauzuli T i ST jednak jest duże prawdopodobieństwo że mogą tam wystąpić i dlatego jest przewidziana klauzula ST . Według mnie jest to złamanie przepisów ustawy ,co powinienem w tym wypadku zrobić? :?: Najlepiej tak aby i wilk był syty i owca cała.


Z tego co się orientuję to kierownik jednostki organizacyjnej powinien zawiesić Cię w wykonywaniu obowiązków służbowych. Dlaczego? Jest w każdej jednostce dokument pt. Wykaz stanowisk i prac zleconych z którymi wiąże się dostęp do informacji niejawnych...". Stanowi on podstawę do określenia w jakim zakresie dostępowym delikwent na danym etacie powinien się obracać. Jest on bezpośrednio związany z etatem jednostki. W związku z tym, że nie posiadając poświadczenia bezpieczeństwa do informacji o klauzuli np. "TAJNE" , gdzie takie poświadczenie jest wymagane do pracy na stanowisku np. dca stacji nie możesz pełnić tychże obowiązków.
_________________
Różnica między terrorystą a kadrowcem w wojsku? Z terrorystą można negocjować...
 
 
 
legionista 
1


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Trzebiatów
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

wg. ustawy o ochronie informacji niejawnych - art 42. pkt.3 SKW ma trzy miesiące na przeprowadzenie takiego postępowania / do Ś T/ - zaskarż ich do Sądu Administracyjnego - będzie to ewenement, ale może się obudzą i będą robić to co do nich należy i w terminie określonym w ustawie.
:cool:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

mrosi napisał/a:
Z tego co się orientuję to kierownik jednostki organizacyjnej powinien zawiesić Cię w wykonywaniu obowiązków służbowych.


Nie zawiesić, :nie2: lecz odsunąć od dostępu do informacji oznaczonych określoną klauzulą.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

Po zaskarżeniu to pewnie otrzyma ale odmownie :!:

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Hack 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 115
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

Co do zaskarżenia to: nie warto kopać się z koniem, jak mawiał jeden z naszych uzdolnionych trenerów piłki nożnej.
_________________
Qui diuturna (diutina) pace volunt frui, bello exercitati esse debent (Kto chce korzystać z długiego pokoju, winien być wyćwiczony w wojnie)
 
 
kraz99 
1


Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: ...
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

Nie znalazłem tematu bardziej pasującego do mojego problemu więc napiszę tu. Wybieram się na misję gdzie potrzebne mi jest poświadczeni bezpieczeństwa (poufne). Ankietę wypełniłem,karany nie byłem,ze szpiegami kontaktu nie miałem ale obawiam się że będę się musiał z pewnej sprawy tłumaczyć. Przypuszczam że sprawa wydania dla mnie poświadczenie może się wydłużyć np. przez ewentualne odwiedziny panów z SKW. Czy będę mógł wyjechać na misję posiadając samo zaświadczenie o przeszkoleniu do dostępu do informacji niejawnej ? Wiem że wielu kolegów na przeszłych zmianach dostawali poświadczenia dopiero po powrocie z misji. Czy coś się zmieniło ?

Piszę w dwóch tematach bo pytania dotyczą dwóch odmiennych kwestii tej samej sprawy.Bardzo proszę o odpowiedź.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010   

kraz99 na IV zmianie ludzie byli na stanowiskach, gdzie było wymagane tajne a poświadczenia bezpieczeństwa dostawali w trakcie zmiany, a nawet już po misji.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
trójka 
2
BFBC 2


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: Pn
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

kraz99 SKW zajmuje się poświadczeniami od tajne wzwyż. Twoje poświadczenie wyda Ci albo nie wyda POIN w JW.
 
 
polnocny 
2


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 90
Skąd: kresy
Wysłany: Wto 04 Maj, 2010   

Nie do końca jest to prawdą. O przeprowadzenie postępowania sprawdzającego występuje osoba uprawniona do wyznaczania na dane stanowisko. Jeśli chodzi o PKW nie jest to d-ca JW... I tu zaczynają się schody . Faktem jest, iż (moim zdaniem) istnieje tu pewna luka prawna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group