Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strajk?? Protest?? Pracowników Wojska
Opublikował Wiadomość
dirke 
1


Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: STĄD
  Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   Strajk?? Protest?? Pracowników Wojska

Witam,
dziś dotarła do mnie wiadomść, że pracownicy wojska jednego ze składów należących do 4 RBM odmówiła w dniu dzisiejszym pracy, ze względu na niskie płace. Czy ktoś może posiada obszerniejsze informacje??
 
 
ryba66
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

mysle ze to dopiero początek...
 
 
militaro 
5


Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 455
Skąd: Wr-w
Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Dlaczego nasi przełożeni zawsze kopią studnię jak już się pali ( albo już się spaliło ) :!:

Jak już prawie nie ma 40% wartowników OWC to wysyła się pisma ze trzeba im podnieść pensje. Zanim ta podwyżka dojdzie do skutku ( jeśli dojdzie :!: ) nie będzie dalszych 20%.

To samo będzie z innymi.
Przecież pracownicy sa na równi pochyłej od lat, regulacje nie pokrywają >> realnej <<inflacji więc te 7% które się obiecuje to "śmiech przez łzy".

A jak odejdą fachowcy to tej dziury sie nie odtworzy przez następne kilka lat.
 
 
MARKOS 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 293
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

No to może wreszcie ktoś zacznie mysleć o tych ludziach, bez których często nic i nikt nie mógłby działać.
 
 
dirke 
1


Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: STĄD
Wysłany: Sro 16 Sty, 2008   

Racja jest taka, że niekiedy jesteśmy traktowani jak pracownicy niższej kategorii. I nie dziwi mnie fakt, że PW zaczynają walczyć o swoje. W końcu musi ta bomba wybuchnąć. Motywowani z pewnością działaniem lekarzy i pielęgniarek ruszyli do boju o swoje. I chawała im za to... Możliwe, że i inni się przyłączą...
 
 
dysortografik 
1


Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: UE
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Przydała by się jakaś aktywność ze strony związków zawodowych (no chyba że teraz ostro negocjują zwiększenie kwot podwyżek). :viktoria: Taaaak a ci którzy w to wierzą zasilają pewnie regularnie portfele cyganek wróżących na starówce.
 
 
 
Borówka 
1


Wiek: 21
Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Dirke, z całym szacunkiem ale jesteś na forum od wczoraj a już zajmujesz się ploteczkami. Jak myślisz kto niby ma Ci potwierdzić tę informację?
 
 
militaro 
5


Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 455
Skąd: Wr-w
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

dysortografik napisał/a:
Przydała by się jakaś aktywność ze strony związków zawodowych (no chyba że teraz ostro negocjują zwiększenie kwot podwyżek). :viktoria: Taaaak a ci którzy w to wierzą zasilają pewnie regularnie portfele cyganek wróżących na starówce.


Jakie związki ? :oops:

To nasze CRZZ nazywasz związkami ? :lol:
 
 
dysortografik 
1


Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: UE
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

I wszystko jasne. Gdyby nasze związki były chociaż rąbkiem cienia cienia związków górniczych . Niestety strach blokuje ich działanie. Więc nie spodziewam się jakichś przerw w pracy czy dorywczych strajków jak w pierwszym poście. Zresztą niepotwierdzona inforamcja to plota i za parę dni będzie wielkaaaa no i się dowiemy że pracownicy opanowali wartownie i ostrzeliwują sie na każdy widok szefa Sekcji S-1 :viktoria: (czemu mnie to nie dziwi?). A jakoś nic nie słychować w mediach w tym zakresie. Protest trzeba zacząć od dobrego public relations. Wojsko panicznie boi się nagłaśniana pewnych spraw g.v. sprawa odmrożonych stóp żołnierzy zawodowych po poligonie, czy sepsy (totalny polew z tłumaczeń dowódców, czy oświadczeń które mieli rzekomo podpisywać żołnierze, że niby nie było im zimno :???: . Dlatego protest należy zacząć od nagłośnienia w mediach (sępów jest dużo :brawo: ) i nadania mu widocznego przekazu społecznego. Może to być dziwne ale są ludzie którzy nie wiedzą że w wojsku pracują cywile. I w tym leży problem. Armia nie jest postrzegana jako miejsce pracy iluś tam tysięcy cywili. Prosty przykład szybkie skojarzenia górnik-kopalnia, nauczyciel-szkoła, pracownik cywilny- nooo.. ten gość w fabryce kalkulatorów :brawo: zgadłeś. Tym bardziej że przekrój specjalizacji tych pracowników to cała gama zawodów: od sprzątaczki po głównego księgowego. Dlatego trudno o poparcie społeczne i polityczne dla ludzi których nie ma. Nagłośniony protest nawet niewielkiej grupy ludzi pomaga im również pozostać w pewnym stopniu nietykalnymi, bo reportaż o pokrzywdzonych (wyrzuconych z pracy) można na fali zainteresowania powtórzyć . A tak jak nic nie słychać wszystko można sprowadzić do plotki i tak należy to na dzień dzisiejszy traktować :ciekawe: . A już prawie umiałem pisać krótkie posty :-(
A teraz uwaga ważna informacja wyraz w którym można zrobić błędy (fonetyczne też) w każdej literze uwaga: FSHUT :brawo:
 
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

Sami siebie nie szanujemy. Słyszałem, że na poligonie Drawskim znów wybrano tego samego przewodniczącego zwiazków zawodowych PW. I znów będzie to samo, bo najlepiej cicho siedzieć i swego stołka pilnować.
Meldunki z nastrojów ponoć idą, ale bardzo wyważone. Ale co tam. Pewnie jak zwykle wylądują w śmietniku. Bo kto ma się nimi zająć?
Dlatego popieram każdy bardziej wyrazisty protest, i jeżeli w 4RBM coś zaiskrzyło, to gratuluję odwagi :brawo:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
militaro 
5


Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 455
Skąd: Wr-w
Wysłany: Czw 17 Sty, 2008   

.... a ja mam zdanie przeciwne :gent: , właśnie że się szanujemy, ot w naszych 2-ch jednostkach ( na tym samym terenie ) prawie wszyscy zrezygnowali z tych "związków".

Najbardziej wyrazistym protestem są coraz częstsze (samo)zwolnienia ---> ( a jakoś za bramą tłumów nie widać :!: ).

Lekarze nie pójdą poza resort zdrowia a nasi opuszczają resort obrony ... bezpowrotnie.
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008   

Właśnie co to były za wybory w Drawsku? Czy może chodziło o p.Jagiełe? Jeżeli tak to mamy dalej spolegliwość aż do bólu.
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
januszw47 
1
januszw47


Wiek: 64
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 7
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008   

jakieś 5 lat temu niektórzy nasi przełożeni mówili " jak wam nie pasuje to droga wolna " " za bramą czekają dziesiątki chętnych" podobnie z pracownikami cywilnymi z niskimi pensjami teraz okazuje się ze chętnych coś mało i 'mundurowych" i cywilnych, ogłoszenia są ale z miernymi skutkami- eeeeeeeeeeeeeeee pisać się nie chce jeszcze miesiąc wytrzymam, a lubiłem to co robiłem- będzie mi tego brak- ale wolę normalność jak głupotę
_________________
januszw
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008   

Może ktoś da jakąs propozycje co cywile mószą wkoncu zrobić żeby ich problem był zauwazony i zostali powaznie potraktowani a nie zastraszani i lekceważeni?
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
greg67 
1
greg67



Wiek: 56
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 24
Skąd: żeś się urwał
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008   

A ja właśnie dzisiaj walnąłem kwitem, i sie zaczeło... a dlaczego, a może pan sie zastanowi ...itd. Ale jak powiedziałem że tylko 2200 złotych na rękę może mnie zatrzymać ... to rozmowa się skończyła...
Jedna kartka papieru 5 gr.
Dwie minuty pisania 1zł
Zobaczyć minę szefa BEZCENNE!!! :brawo:
_________________
Żyj i daj żyć, życz a będzie Ci życzone, pożycz a Ci nie oddadzą!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group