Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Za dużo żeby umrzeć za mało żeby żyć
Opublikował Wiadomość
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

No i po podwyżkach dla pracowników wojska! Dzisiaj ogłoszono, że żadnych podwyżek nie będzie przynajmniej w naszej JW.
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009   

Roztropek napisał/a:
No i po podwyżkach dla pracowników wojska! Dzisiaj ogłoszono, że żadnych podwyżek nie będzie przynajmniej w naszej JW.



Jak to nie będzie?,u mnie już wypłacono wyrównanie całe 260 zł :( ...
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Cytat:
Czy fundusz wynagrodzeń pracowników wojska nie został uszczuplony?


Do 15 stycznia br. Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wojska czeka na ostateczne rozliczenie wydatków na wynagrodzenia pracowników w 2009 r.
- Podejrzewamy, że kilka mln zł z wynagrodzeń pracowników przeznaczono w ubiegłym roku na wydatki rzeczowe zamiast osobowe – informuje portal-mundurowy.pl Zenon Jagiełło, przewodniczący tego związku. Innymi słowy, pieniądze zamiast na pensje mogły pójść na podatki, prąd, itp.
Związkowcy oczekują także na wyznaczenie spotkania z szefem MON w celu wyjaśnienia kilku istotnych spraw. Jedna z nich dotyczy polityki wynagrodzeń pracowników w 2010 r. Zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową, podwyżek nie będzie, ale mogą pojawić się oszczędności wynikające z mniejszego limitu etatów. Te pieniądze mogą pójść na podwyżki płac.
W resorcie obrony przewiduje się w tym roku działania restrukturyzacyjne, w m.in. w wojskowych komendach uzupełnień. W latach 2010 -2012 r. – na podstawie programu rozwoju SZ - planuje się zredukować łącznie ok. 5 tysięcy etatów przewidzianych dla pracowników wojska.
Ponadto MON, nie informując związkowców o planach dyslokacyjnych, domaga się opinii w tych drażliwych społecznie kwestiach. Związkowcy mają nadzieję, że nie będą musieli długo czekać na spotkanie z ministrem obrony.
Ry
Za www.portal-mundurowy.pl

Czy ktokolwiek z pracowników jest jeszcze zaskoczony taką sytuacją ? Oprócz związkowców oczywiście, czekajcie i miejcie nadzieję dalej ...
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 11 Sty, 2010   

Czy nie powinno być tak, że ZZ nadzorują wydatkowanie pieniądzy na płace PW? Mieli by wtedy pewność, a nie tylko podejrzenia. Wystarczy zapytać dowódcę JW. A to chyba leży w kompetencjach przewodniczących zakładowych organizacji związkowych. Przewodniczący Jagiełło zsumuje wyniki i ma "czarno na białym".
Mnie ciekawi jedynie co zrobi, kiedy te rozliczenia się nie zgodzą. Zrezygnuje z przewodzenia tą nieskuteczną formacją?
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Maraton 
4


Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Radiolawiem, że każdy ma prawo do własnego zdania i odczuć. Mnie osobiście Twoje stwierdzenie "nieskuteczna formacja" nie przypadło do gustu. Zapewne śpiewalibyśmy hymny pochwalne związkowcom gdyby Ci wywalczyli nam 100% podwyżki. Moim skromnym zdaniem podwyżki ubiegłoroczne dostaliśmy dzięki staraniom naszych przedstawicieli. Gdyby nie ich rozmowy i negocjacje nasze portfele były by teraz chudsze. Czy wierzysz, że bez starań związku MON skapnął by nam cokolwiek. Czy bez naszych przedstawicieli ktokolwiek domagał by się rozliczenia funduszu za 2009roku? Łatwo jest krytykować gdy robimy to po kątach. Utyskujemy na małą skuteczność. Proponuję więc spróbować być w stosunku do pracodawcy na nie w sposób otwarty. Związki mają występować w obronie pracowników, aby to robić muszą być przeciw pracodawcom. Jeśli to takie proste masz pole do popisu. Jako pracujący emeryt jakieś minimum finansowe masz zapewnione. Nawet jeżeli podpadniesz i pracodawca "zmusi" Cię do odejścia przeżyjesz. Zaryzykujesz to dla innych? Widzisz w JW czy administracji wojskowej są tylko przedstawiciele związku. Im nie przysługuje z mocy prawa parasol ochronny. Władze naczelne związku też nie mają lekko. Poruszać muszą się w granicach prawa, zaznajomieni winni być z przepisami (kadrowymi, finansowymi i.t.d). Ponadto nie możemy zapominać, że nie posiadamy prawa do strajku. A które związki są skuteczne, te które przy braku argumentów słownych czy uników pracodawców swojego resortu mogą "palić opony". Kończąc proszę przemyśl swoją wypowiedź.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Maraton, ja wiem, że nie jest łatwo być działaczem związkowym. Ty zapewne też wiesz, że moja krytyka wobec zachowań zarządu głównego NSZZ PW jest niezmienna od wielu lat i nie pozbawiona podstaw. Wcale nie chodzi mi o wysokość wywalczonych podwyżek. Z moimi dochodami jakoś poradzę sobie. Mnie chodzi o sposób walki o te podwyżki i sposób traktowania szarych PW. Nie krytykuję ZZ jako takich. Krytykuję kierownictwo, które dawno już utraciło wszelkie więzi z pracownikami i nie chce ich odtworzyć. Być może stoi ono nie po tej stronie barykady i tylko opóźnia proces przemian.
Natomiast terenowi działacze ZZ, powinni być kierowani w mądry sposób. Powinni otrzymać wsparcie prawne od góry i przede wszystkim zbierać i przekazywać informacje. "Góra" jest od ich analizy i podejmowania skutecznych działań.
Wypowiedź P. Jagiełły jest nieprofesjonalna i pozbawiona wszelkiego zaangażowania. Może zadowolić co najwyżej naszego pracodawcę, a nie nas - pracowników.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Maraton 
4


Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 158
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Dzięki za odpowiedź. Teraz dotarły do mnie Twoje intencje. Osobiście nie mogę sobie wytłumaczyć braku Ś.P. koleżanki Rutkowskiej. W moich oczach była równowagą w działaniach czy może braku działań P. Jagiełły. A tak dla informacji obecnie jestem tylko członkiem związku. Przegrałam z lizusami i tymi którzy dodawali mi sił mówiąc-z wojskiem nikt nie wygra. Są chwile, że żałuję złożonej rezygnacji, myślałam, że się wypaliłam, niech powalczą młodzi, odważni. Nie do końca miałam rację, ale ciągle wierzę, mam nadzieję i wiem, że musimy mieć przedstawiciela. W pojedynkę nic nie ugramy.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 17 Sty, 2010   

Nie jest prawdą, że z wojskiem nikt nie wygra. Wojsko ignoruje Prawo i walczyć z nim można tylko prawem i znajomością przepisów. Mając wiedzę o aktualnej gospodarce budżetem płacowym i znając przepisy oraz prawo, można wygrać dla nas spore pieniądze, szacunek i odpowiednie traktowanie.
To, że złożyłaś rezygnację o niczym nie świadczy. Teraz możesz potrzeć na ręce i działania nowego przewodniczącego. Wspierać go gdzie trzeba a także ganić za złe działania. Troszkę więcej wiesz od przeciętnego członka związku i to stanowi Twój kapitał. Pociągnij za sobą innych.
Lepiej jest zrezygnować, niż ulec pracodawcy. Nie dać się kupić za kilkadziesiąt złotych podwyżki lub inne "gratisy". Jeśli ten związek was nie zadowala, pora zebrać się i przystąpić do innego. Pracodawca musi się liczyć z każdym przedstawicielstwem ZZ. A konkurencja jeszcze nikomu na złe nie wyszła.
Co do podwyżek, to jest nadzieja ale tylko w działaniach na samej górze. Dowódca JW nic tu nie może. Co najwyżej bardziej sprawiedliwie rozdzielić to, co już dostał.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
zibi-dziadek 
2


Wiek: 67
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   za dużo żeby umrzeć za mało żeby żyć

"ALF
Ekspert

Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 968

Wysłany: Wczoraj 12:09
Konkrety?? Te znane sa juz od dawna .....Waloryzacja 1% i to tyle ....Wychodzi netto srednio po 16 zl. Może dzieki zaangazowanej postawie zz dojdziemy do granicy 20 zl /etat ...I to po prostu tyle Temat tegorocznych podwyżek możemy wlasciwie zamknąć już teraz....Sami widzicie....Juz prawie marzec a zz nadal żyją spotkaniami oplatkowymi , z ktorych gladko przejdą do ''trącania sie'' z pracodawcami jajeczkiem wielkanocnym Oby to jajo bylo swieże a pukniecie celne....W sam..... :-P"
_________________
'' Ludzie istnieją dla siebie wzajemnie. Albo ich więc pouczaj, albo znoś ''. Marek Aureliusz - ''Rozmyślania ''.

Ps.Pozwoliłem sobie zacytować wypowiedzi ALFA z forum Pracowników wojska . :gent:
_________________
śmiercicha
 
 
Maja.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Cytat:
Związkowcy z ZG NSZZ PW zaniepokojeni planami MON


http://www.portal-mundurowy.pl/ - 2010-03-31

Wczoraj w Zarządzie Głównym NSZZ Pracowników Wojska omawiano problemy, które wystąpiły w Wojskowej Administracji Koszar w związku ze zmniejszeniem zatrudnienia i przekazywaniem środków na wynagrodzenia z tytułu tego zmniejszenia do Rejonowych Zarządów Infrastruktury. Uznano, że takie praktyki są sprzeczne z zasadą gospodarowania funduszem wynagrodzeń przez pracodawców.
W tej sprawie - jak czytamy w komunikacie ZG NSZZPW - związek wystąpi z pismem do pełnomocnika MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi. Ponadto uzgodniono, że w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z szefem Infrastruktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie związkowców z dyrektorem Departamentu Spraw Socjalnych, pełnomocnikiem MON ds. Współpracy ze Związkami Zawodowymi.
W trakcie spotkania omawiano sprawy związane z rozliczaniem środków na wynagrodzenia pracowników wojska w 2009 r. oraz zmiany organizacyjne i dyslokacyjne w latach 2010-2012.

19 mln zł na Afganistan
Przedstawiciele MON poinformowali, że z ponad 1,7 mld zł przeznaczonych na wynagrodzenia pracowników wojska w 2009, około 24 mln zł przekazano na inne wydatki, w tym ponad 19 mln zł na zabezpieczenie misji w Afganistanie. "Odbyło się to pomimo wyrażenia ostrego sprzeciwu strony związkowej" - czytamy w komunikacie ZG NSZZPW. Należy zauważyć, że minister obrony narodowej deklarował wcześniej, że wszystkie środki zapisane w ustawie budżetowej na wynagrodzenia i uposażenia, zostaną przeznaczone wyłącznie na ten cel.

Zmiany organizacyjne i dyslokacyjne
Zgodnie z „Programem Rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2009-2018” nastąpi zmniejszenie ilości garnizonów. Ponadto różnym formom zmian organizacyjnych (przeformowaniu, sformowaniu, rozformowaniu) poddanych zostanie około 350 jednostek wojskowych, a 20 jednostek zostanie przedyslokowanych.
W trakcie spotkania związek został poinformowany, że 24 marca 2010 r. szef MON podpisał decyzję Nr 88/MON w sprawie zatrudnienia i funduszu wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowej, która określa stany osobowe pracowników w kolejnych latach dla poszczególnych dysponentów oraz zawiera zasady działania pracodawcy w przypadku zmniejszenia zatrudnienia oraz współpracy ze związkami zawodowymi. "Decyzja ta nie była uzgadniana ze Związkiem", który będzie domagał się wyjaśnień.

W sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników w 2010 r. planowane jest spotkanie z Czesławem Piątasem, sekretarzem stanu w MON ds. społecznych i profesjonalizacji, do którego dojdzie – jak się wstępnie zakłada – w drugiej dekadzie kwietnia br.

zibi-dziadek, miałeś rację "pukną" PW po kieszeni po "pukaniu jajkami" ;)
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010   

PODWYŻKI DLA PRACOWNIKÓW WOJSKA -cudowne 1% ,ciekawe jak to podzielić ? ;)
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
senior 
1



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Witam,
mam, MAM ... podwyżkę!!! :efendi2: ... 21,56 zł - ze skutkami. Nie wiem czy :lol: czy może :cry: ?
Pozdrawiam
_________________
Ludzi coraz więcej a człowieka coraz mniej!
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Jaki pracodawca, taka podwyżka :(
Za taką kasę, to profesjonalizacja MON'owi wyjdzie, ale bokiem.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
kris02 
4


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 239
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2010   

Gdzie są związki zawodowe :?:
 
 
krzysiek56_7 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 283
Skąd: mazowsze
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2010   

Ani :lol: , ani :cry: ,tylko za tą kasę :piwko:
_________________
"Najlepsza woda jest u źródła".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group