Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy] Rozliczenie roczne-ubezpieczenie zdrowotne
Opublikował Wiadomość
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

W takim razie najprostszym będzie telefon do Twojego WBE, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Wczoraj właśnie dostałem decyzję o przyznaniu rocznego wynagrodzenia (dość długo szła bo od 12 grudnia mimo, że kasę miałem na koncie przed świętami) oraz zaświadczenie o możliwości odliczenia (7,75% podstawy) z wyliczoną już sumą. Zaświadczenie otrzymałem ja i do wiadomości urząd skarbowy. Tak to właśnie wygląda jak ktoś nie wie. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

Chciałbym się dopytać, abym nie był w błędzie.
Jeżeli wysłałem do WBE wniosek, że chcę się rozliczyć wspólnie z małżonkiem to WBE powinno mi przysłać bardziej szczegółowe rozliczenie za rok podatkowy niż wykazanie ,,Podstawy składki zdrowotnej" ,,Wymiar procentowy" ,,Kwota składki podlegająca odliczeniu"
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 12 Lut, 2013   

szeryf3, od kiedy jesteś na emeryturze ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
DONTPANIC 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 259
Skąd: Skądinąd
Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

szeryf3 napisał/a:
wysłałem do WBE wniosek, że chcę się rozliczyć wspólnie z małżonkiem


Mieszkacie we dwóch?
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Ale to chyba nie w Polsce? U nas takich małżeństw jeszcze nie ma?

Dostaniesz pełny PIT do rozliczenia całości dochodów, ulg i odliczeń.
Powinieneś dostać.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15954
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

lokom napisał/a:
Dostaniesz pełny PIT do rozliczenia całości dochodów, ulg i odliczeń.
Zależy ile jest na emeryturze. Może nic nie dostać.
Dlatego zapytałem od kiedy jest na emeryturze.

[ Dodano: Sro 13 Lut, 2013 ]
szeryf3, jeżeli w ubiegłym roku pobierałeś emeryturę to otrzymasz PIT-40A, jeżeli nie pobierałeś emerytury, to może otrzymasz PIT-11.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Na emeryturze jestem od 1.12.2011 roku i wybrałem opcje pobierania uposażenia co miesiąc. Pełnoprawnym emerytem jestem od 1.12.2012 roku.
 
 
wojak? 
3


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 138
Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Witam.
WBE niezależnie czy bierzesz jednorazowo czy pobierasz przez okres 12 mies pobiera 29% (20% zryczałtowany podatek plus 9% składka na ubez.zdrowotne) do odliczenia w roku następnym jest 7.75%.Pobierając przez okres 12 mies czyli od 01.12.2012 pobierzesz tylko jednokrotnie czyli w pit 37 za 2012 możesz sobie odliczyć tylko za jeden miesiąc podwójnie pobraną skladkę za ubezpieczenie zdrowotne 7,75% w roku następnym czyli 2013 jeśli nie będziesz uzyskiwał dodatkowych dochodów oraz nie bedzię opłacana składka zdrowotna nie będziesz miał nadpłaty z tzw składki na ubezpiecznie zdrowotne wiec 11x7.75% zostawisz dla skarbu państwa.

Pozdrawiam.
 
 
motorola37 
2


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 51
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Panowie mam taki temat w 2012r odszedłem z armii wyszedł mi dochód za 2012r. w wysokości 200 000 brutto wraz z małżonką. Niestety wbiliśmy się w II próg podatkowy. Kwota jest taka duża ponieważ wziąłem wynagrodzenie za cały rok z WBE (71 000 brutto ). Nie za bardzo siedzę w podatkach a wiem ze kwota coś do ok. 85000 z groszem na osobę stanowi I próg natomiast powyżej tej kwoty jest już II próg. Może ktoś z Was w tym siedzi i pomoże mi rozwikłać ten problem, czy dobrze myślę i ewentualnie ile by trzeba był tego podatku zapłacić. Pozdrawiam
_________________
badź dzielny
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

12 pensji wzięte jednorazowo z góry iest opodatkowane ryczałtem w wysokości 20% (zapłaconym skarbówce przez WBE od razu) i tej sumy nie wykazuje się już w zeznaniu PIT. Zerknij w stosowną decyzję z WBE, tam powinno być to szczegółowo omówione a także podana wysokość odprowadzonej składki na ubezpieczenie zdrowotne i kwoty, którą z tego tytułu możesz odliczyć właśnie w rocznym zeznaniu PIT. :gent: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
motorola37 
2


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 51
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Jeżeli to prawda to kamień z serca .Dziękuję bardzo
_________________
badź dzielny
 
 
Ryś 
7
Pomóc - rzecz ludzka



Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 2608
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Prawda na 100%. :gent:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".

Aż nadto bardzo szczęśliwy emeryt :) :) :)
 
 
motorola37 
2


Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 51
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Jeszcze raz dzięki :gent:
_________________
badź dzielny
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   

Witam serdecznie,
proszę o weryfikację czy dobrze wypełniłem PIT , ponieważ do zwrotu mam 0 zł :(
Pokrótce, PIT 36, wyliczony podatek: 9680, składka na ubezp zdrowotne (po dodaniu tutaj 7,75%): 5781, podatek należny 3900, suma zaliczek pobranych: 8505, Różnica pomiędzy sumą należnych zaliczek za rok, a podatkiem należnym: 4 605 ,
I własnie, żeby było ciekawiej, różnica pomiędzy podatkiem należnym a pobranymi zaliczkami nie nie może być ujemna, w przypadku kiedy tak jest, wpisujemy w odpowiednią rubrykę liczbę 0 i tyle mamy do zwrotu. :(
:gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group