Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy] Rozliczenie roczne-ubezpieczenie zdrowotne
Opublikował Wiadomość
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Ten program który podałem w linku przepisuje automatycznie, sprawdziłem. :gent:
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

steell napisał/a:
Spróbuj tym programem
http://www.pity.pl/
Od wielu, wielu lat korzystam tylko z powyższego programu.
A tu druga strona http://pit.dobry.pl/

*333* napisał/a:
Dziękuję wszystkim za pomoc i naprowadzenie, jutro lecę z korekta PIT za 2016
pozdrawiam serdecznie i życzę Kolegom i Koleżankom z NFOW wszelkiej pomyślności
:gent:
No nieźle. Najpierw składasz PIT, a później pytasz się na forum. Kolejność powinna być odwrotna ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Penetrator 
1


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 34
Skąd: Z wojska
Wysłany: Pią 05 Lut, 2021   

Witam, odgrzebuję temat, ale proszę niech ktoś napisze gdzie w zeznani PIT należy dodać składkę zdrowotną z WBE? Czy to ma być całe 9% ww. składki?

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2021 ]
Proszę o pomoc, to dla mnie pilna sprawa.
 
 
robpiwcio 
2


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 78
Skąd: polska
Wysłany: Pon 08 Lut, 2021   

Wpisujesz w części "G" poz. 116 pita 37. Musiałeś dostać z WBE dokument o wypłaconych ci należnościach, i tam jest pozycja że pobrano zaliczke na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 7,75 %, które podlega zwrotowi w zeznaniu rocznym. Należy dodać wszystkie składki zdrowotne jakie miałeś pobrane w 2020 roku i wpisać w tą pozycje w zeznaniu pit-37.

Musiałeś też dostać PIT-11 z jednostki, tam tez miałeś pobraną składkę zdrowotną. Jeśli pracowałeś, to też prawdopodobnie miałeś odprowadzane składki zdrowotne.

Całą kwotę odliczasz jeśli 12 pensji pobrałeś jednorazowo.
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Pią 12 Lut, 2021   

Czy traci sie finansowo, a może zyskuje jak pobiera się 12 pensji z góry lub co miesiąc?
_________________
gregor
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 12 Lut, 2021   

Jak umrzesz w czasie pobierania co miesiąc to się traci.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kogut1984 
1
Maniek


Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: polska
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

Witam. W decycji z WBE nie ma pozycji składka zdrowotna 7.75 tylko 9 %. Czy od tej kwoty wyliczonej dla 9% sami sobie obliczamy 86. 11 % która podlega zwrotowi?
 
 
robpiwcio 
2


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 78
Skąd: polska
Wysłany: Nie 21 Lut, 2021   

Nie w decyzji, tylko w zaświadczeniu dot. wypłaconych należności przysługujących po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej.
W punkcie 5 tego zaświadczenia jest wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne 7, 75%
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 22 Lut, 2021   

Zalogowałem się na swój profil e-pacjent i dowiedziałem się, że moje składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaca ZUS. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
rydz 
4



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 270
Skąd: PL
Wysłany: Pią 26 Lut, 2021   

robpiwcio napisał/a:
Wpisujesz w części "G" poz. 116 pita 37. Musiałeś dostać z WBE dokument o wypłaconych ci należnościach, i tam jest pozycja że pobrano zaliczke na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 7,75 %, które podlega zwrotowi w zeznaniu rocznym. Należy dodać wszystkie składki zdrowotne jakie miałeś pobrane w 2020 roku i wpisać w tą pozycje w zeznaniu pit-37.

Musiałeś też dostać PIT-11 z jednostki, tam tez miałeś pobraną składkę zdrowotną. Jeśli pracowałeś, to też prawdopodobnie miałeś odprowadzane składki zdrowotne.

Całą kwotę odliczasz jeśli 12 pensji pobrałeś jednorazowo.


Tylko że w pozycji 116 nie chce przyjąć tej kwoty z zaświadczenia p.5 bo jest za duża - większa niz 114 i 115 łącznie, a nie może być.
_________________
Inna miała być codzienność.
 
 
Luzac 
3


Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 136
Wysłany: Sob 27 Lut, 2021   

Wpadłem w drugi próg podatkowy. Nie narzekam trudno ale mam trzy PIT-11 a jedną z opcji przy wypełnianiu jest deklaracja, że jeżeli przynajmniej jeden dzień pracowałem poza miejscem zamieszkania to należy mi się w ramach "kosztów uzyskania przychodów" większy limit ( zamiast 3000 to 3600). Nadmieniam, że żadnych zwrotów za przejazd i rozłąkowego nie pobierałem. Jak zaznaczam opcję z większym limitem to mam do zapłacenia dwa razy mniej podatku.
 
 
robpiwcio 
2


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 78
Skąd: polska
Wysłany: Sob 27 Lut, 2021   

Ja właśnie sie dzisiaj rozliczałem i mi przyjęło bez problemu. Wyskoczył komunikat, że kwota jest za wysoka, niż w dokumentach jakie otrzymał urząd. Ale dało radę zatwierdzić i mi naliczyło te dodatkowe składki.
I zwrot wyszedł tak jak mi miał wyjść.
Najwyżej skarbówka będzie wzywać na wyjaśnienie, to im pokażę pismo z WBE.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group