Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PW a działalność gospodarcza
Opublikował Wiadomość
dirke 
1


Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: STĄD
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   PW a działalność gospodarcza

Mam pytanko, czy osoba będąca pracownikiem wojska może założyć własną działalność gospodarczą?? Czy jest to jakoś uwarunkowane?? A może wręcz ZAKAZANE (nawet myślenie o tym:>) ???
 
 
majster 
1


Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 24
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Według mojej najlepszej wiedzy, nie ma przepisów państwowych zabraniających pracownikom wojska pracy na więcej niż jednym etacie czy też zakładania własnej działalności. Wzajemne relacje i zobowiązania pomiędzy pracodawcą a pracownikiem określa umowa o pracę wraz z "wynikającymi z niej" uregulowaniami prawnymi.
Zatem brak takich przepisów na "poziomie państwa" nie oznacza, że nie może być ograniczeń w prowadzenia takiej działalności w danym konkretnym przypadku. Trzeba sobie przejrzeć umowę o pracę i wszystkie dokumenty na które się ona powołuje.
W moim przypadku takie ograniczenie częściowo istnieje. Ponieważ z racji wykonywania pracy jako pracownik wojska mam styczność z pewnymi zakładami "cywilnymi" (wykonuję swoją pracę na rzecz MON również na ich terenie i we współpracy z nimi), nie wolno mi podejmować pracy w tych zakładach, ani pobierać od nich wynagrodzenia w żadnej postaci. Poza tym - hulaj dusza.
_________________
"Staraj się widzieć świat takim jakim jest, a nie takim jakim być powinien." - Niccolo Machiavelli
 
 
Marcinn36
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Mar, 2008   

Witam !
Akurat jesteś w tej dobrej dla ciebie sytuacji ponieważ jesteś pracownikiem Wojska i pewnie zatrudniony jako pracownik niebędący członkiem korpusu służby cywilnej zatrudnionym w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek sfery budżetowej.
Więc możesz dorabiać. Zgodzę się z przedmówcą, że powinieneś sprawdzić wpierw swoją umowę o pracę czy nie ma obwarowań jakiś w twojej umowie o pracę o ile mi wiadomo to przełożeni w Wojsku nie robią w tej kwestii problemów.
Co do Policji to są dużeeee problemy w stosunku do cywili oj duże a z jednej pensyjki ciężko żyć.

I w tym wam zazdroszczę, kurde wy to możecie sobie do marnej pensji chociaż dorobić a nie jak w Policji jak nie może dorobić Policjant to CYWILOM zabronić bo jak to może być aby Cywilowi było lepiej żyć niż Panu Policjantowi przez duże P co to nas tak bronią przed bandytami. U nas to zabronione i kończące się postępowaniem dyscyplinarnyym takich mamy wspaniałych i NADGORLIWYCH PRZEŁOŻONYCH w POLICJI.

Życzę tobie dobrych zarobków i sukcesów w pracy.
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

Pamiętaj! zawsze możesz dorobić na konto współmałżonka lub dzieci, ja to pamiętam z własnego wcześniejszego życia jako ŻZ.
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group