Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odroczenia od zasadniczej służby wojskowej
Opublikował Wiadomość
bardzociekawy 
1
ciekawy


Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 26 Lis, 2008   

jork, dziękuje za odpowiedź :efendi2:

Odroczenie miałem do 30 czerwca 2007 . Termin pokazania się w WKU mam wyznaczony na 5.12.2008 . Czy mam zadzwonić do WKU i poinformować ich że wysłali (za pomocą dzielnicowego) list na stary nieauktualny adres ? Osoba która odebrała ów list prawdopodobnie poświadczyła że mi go dostarczy .
 
 
olo 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 231
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008   

Panie bardzociekawy mam wrażenie że ktoś Ci nie powiedział do końca prawdy, a mianowicie :
1) osiemnasto miesięczny okres dyspozycji liczony jest od ustania odroczenia, ale to ty kolego powinneś się zgłosić do WKU z świadectwem ukończenia szkoły
2) fakt wymeldowania na inny adres powinien / dla twojego dobrze pojętego interesu / być zgłoszony do WKU / oczywiście Urząd Ewidencji Ludności musi o tym powiadomić WKU / ale czy to uczynił , chyba nie skoro przychodzą do ciebie wezwania
3) jeżeli wezwanie zostało dostarczone na twój stary adres przy pomocy policji, to znaczy nie mniej i nie więcej tylko to że jesteś już poszukiwany przez WKU / bo podejrzewam nikt nie odbierał wezwań /
4) skoro policja dostarcza wezwanie to nastepnym krokiem w twojej sprawie będzie skierowanie wniosku do prokuratury, a tam lub sądzie wszystko sobie wyjaśnisz, wszystko czyli dlaczego do WKU nie dotarła informacja o przemeldowaniu, dlaczego nie dostarczyłeś świadectwa ostatnio ukończonej szkoły i dlaczego nie stawiałeś się na wezwnia
Dlatego proponuję zgłosić sie do WKU i wyjaśnić sprawę jak najszybciej - do wojska już nie pójdziesz nie musisz sie bać - na tą chwilę powoływani są tylko ochotnicy.
Pozdrowienia dla wszystkich cykorów :gent:
 
 
bardzociekawy 
1
ciekawy


Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008   

Witam :gent:
1) Świadectwo ukończenia szkoły (aktualne - ostatnie) dostarczyłem kilka lat temu . Miałem odroczenie ze względu na nauke (studia) ale na ostatnim roku spasowałem i zostałem oczywiście skreślony i to miesiąc wcześniej niż mijał termin mojego odroczenia. 18 miesięcy biegnie od momentu zakończenia odroczenia. Powinienem się stawić 17 miesięcy temu w WKU i powiedzieć "jestem dypozycyjny" ?
2) Ale nie mam takiego obowiązku ? Wybory miałem pod nowym adresem , sądy przesyłały listy pod nowy adres (sprawa nie związana z wojskiem). Zasadniczo wszyscy wiedzieli .
3) Nikt nie odbierał wezwań . Listonosz na tym osiedlu rozdaje listy w godzinach 10-11 rano wtedy gdy wszyscy są w pracy :D Awizo lądowało na skrzynce, nie było i chyba nie ma nadal miejsca na zwroty, teraz są tam jakieś nowe skrzynki oraz nowe na zwroty ale są zapchane reklamami więc nic się tam już nie włoży, jeśli dodamy do tego strajk poczty w ostatnim roku.....
4) List późnym wieczorem dostarczył Dzielnicowy (znajomy - zna mój aktualny adres) na stary adres bo taki byl na wezwaniu. Został odebrany , o tej porze zazwyczaj ludzie są w domu. No chyba że ktoś pracuje na 2 zmiany (np ja :oops1: )


Termin wizyty w WKU na wezwaniu -> 5 grudnia i oczywiście tego dnia się tam pokaże :viktoria:


Czytając wasze wypowiedzi dowiedziałem się że termin wcielenia na grudzień to 2-4.12.08 :) Dysponuje ktoś może jakimś linkiem do tej informacji bo w rozporządzeniach MON chyba nie znalazłem. I mam jeszcze pytanie czy chodzi o dzień w którym wyląduje w JW czy dzień w którym odbiore bilet. Acha chyba tylko na waszym forum padła data 2-4.12.... Media które mylą pojęcia nabór, pobór, wcielenie piszą że niby 6.12 koniec.



Pozdrawiam :cool:
 
 
diesel 
1


Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Witam, czytałem posty powyżej ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Mianowicie mam odroczenie w związku z tym, że studiuje(I rok zaocznie), pani w WKU kiedy wpisywała odroczenie powiedziała tylko żebym dostarczał zaswiadczenie, że się ucze nadal. Pytanie, czy po obecnych "przewrotach" nadal mam taki obowiązek, czy może zlewają już na te zaswiadczenia, a jeśli nadal chcą je otrzymywać to kiedy?, po zakończonej sesji(od razu, a może w trakcie), czy dopiero kiedy zdaje indeks do dziekanatu i rozpoczynam nowy semestr?
Pozdrawiam
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Student korzystający z odroczenia zasadniczej służby wojskowej ma obowiązek przedstawić WKU zaświadczenie (ewentualnie indeks) potwierdzające kontynuację nauki - w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia kolejnego roku studiów.
Nie musisz jednak już się tym martwić. Właśnie wszedł w życie przepis nakazujący przeniesienie do rezerwy wszystkich (no, z małymi wyjątkami) poborowych, również tych korzystających z odroczenia.
 
 
diesel 
1


Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Aha, dzięki za odpowiedź - w takim razie zaoszczędze na znaczku pocztowym :D
Pozdrawiam
 
 
mrn0000 
1


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   Kończy mi się B-12. Co teraz?

Tak jak w temacie. N początku sierpnia zeszłego roku wylądowałem w wojsku. Byłem tam tylko 2 tygodnie (nawet przysięgi nie miałem). Był psycholog, potem TWKL i odroczenie B-12. Co teraz? Zostanę przeniesiony do rezerwy czy co?
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 484
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

mrn0000 napisał/a:
Był psycholog, potem TWKL i odroczenie B-12. Co teraz? Zostanę przeniesiony do rezerwy czy co?

Nie odroczenie, ale czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej na okres 12 miesięcy.
Zostałeś przeniesiony do rezerwy na podstawie art.18 ustawy z 9 stycznia 2009r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. Możesz iść do WKU po wpis do książeczki wojskowej o przeniesieniu do rezerwy. :D
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group