Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrona naszych kolegów z EPMI
Opublikował Wiadomość
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   Obrona naszych kolegów z EPMI

Piszmy co myślimy o dymisji naszych kolegów kontrolerów z EPMI, przecież każdemu z nas mogło się to zdarzyć, to wina systemu a nie kontrolera PAR/APP/TWR :!: Jak to wpływa na morale personelu MIL ATC :?: Wk....a (K_S - nie te słownictwo :nie3: Stevie) mnie to na maxa :!:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Popieram, to mogło wielu spotkać, niektórzy dostali dymisję tylko dlatego że feralnego dnia nie rzucili zwolnieniem lekarskim. Rzuciliby mieliby spokój a za to że służyli Ojczyźnie to dostali po...
Nie żebym znał kogoś, nie wiem czy to dobrzy czy źli żołnierze, niemniej pełniąc odrobinę podobne służby, wiem jak to bywa w takich sytuacjach, szuka się winnych i winnych się znajduje. Tymczasem cała wina polega na tym że w całym tym burdelu akurat oni mieli służbę. O tym że sprawcą burdelu jest w dużej mierze MON i SG to już nikt nie stwierdzi w raporcie.
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Dokładnie, ja akurat znam kontrolera PAR/APP z EPMI i m.in dlatego nie zgadzam się z takim potraktowaniem go.
Ten cały raport i dymisje to moim zdaniem BULLSHIT :!:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

A może to minister Klich powinien podać się do dymisji i wraz z poprzednimi ekipami rządzącymi RP od 20 lat skazać się na dożywocie za obecny stan polskiej armii, stan sprzętu , wyszkolenia (nie zarzucam tu nic żołnierzom, bo nie mają na czym się uczyć), niegodziwe zarobki... :zly4:
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Heja!
Powiem tak: nie zgadzam sie z tym, że nasz kolega został przeniesiony do rezerwy kadrowej i jest chamstwem robic takie rzeczy w ten sposób--->jest to czysto decyzja polityczna- jak dla mnie- Klich zwolnił tych panów żeby dac pożerke dla mediów, na zasadzie a macie ochłapy hieny i roztrząsajcie!Tak naprawde winny jest cały system szkolenia kontrolerów SZ RP jak już zresztą zauważył nasz kolega Trocin!(((zaczynając niestety od naszej Alma Mater poprzez SSRL...itd)))oraz niedopuszczalna sytuacja niekompetencji na wielu stanowiskach.....juz szkoda wymieniac gdzie...
Szkoda, bardzo szkoda tych dymisji))))))!
:vi(ktoria:
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

trocin napisał/a:
Dokładnie, ja akurat znam kontrolera PAR/APP z EPMI i m.in dlatego nie zgadzam się z takim potraktowaniem go.
Ten cały raport i dymisje to moim zdaniem BULLSHIT :!:


Przy okazji
Gdzie jest ten odtajniony raport ?
Druga godzinka się zbliża od odtajnienia i d...

Ps. Wiem, że nie ma być załączników ( w tym plików dźwiękowych bo rzekomo rodzina sobie nie życzy ) ale chociaż te 40 stron bym poczytał żeby sobie wiedze pogłębić nt
 
 
bongo9 
1
nikt


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Wielmożnych panów co nic nie umieją, nic nie wiedzą i są wiecznie zdziwieni z Dowództwa Sił Pow. Szefostwa SRL to nie pociągna do odpowiedzialności. Chłopcy z EPMI wykonywali ich bzdurne zarządzenia i rozkazy. To ci na wysokich etatach są w głównej mierze odpowiedzialni za to co się stało W EPMI.
 
 
romeq 
2
romeq


Wiek: 73
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 70
Skąd: okolice
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Do moderatora: czy nie warto tej wymiany poglądow przenieść na stronę o wypadku Casy ?
Do dyskutujących: nerwy nerwami, ale czy te osoby nie były bezpośrednio związane z wypadkiem samolotu ? Mogły być błędy w szkoleniu ( miejmy nadzieję, że ktoś za nie odpowie ), ale czy na pewno dane osoby dostosowały się do wszystkich obowiązujących procedur ?
_________________
romeq
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

romeq - nie warto, to jest wątek w obronie naszych kolegów kontrolerów, każdy kto chce coś powiedzieć n.t. znajdzie to i się wypowie...
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
sar 
3



Wiek: 58
Dołączył: 30 Lip 2004
Posty: 120
Skąd: -=> EPDA <=-
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   Re: Obrona naszych kolegów z EPMI

trocin napisał/a:
Piszmy co myślimy o dymisji naszych kolegów kontrolerów z EPMI,


Z góry zaznaczam, że nie znam całej treści raportu komisji badania wypadków lotniczych ale jeżeli obasada wieży EPMI znała aktualnie panujące warunki meteorologiczne na obszarze lotniska to jej dziłanie ... nie wiem jak nazwać.

trocin napisał/a:
... przecież każdemu z nas mogło się to zdarzyć, to wina systemu a nie kontrolera PAR/APP/TWR :!: Jak to wpływa na morale personelu MIL ATC :?: Wkurwia mnie to na maxa :!:


Owszem każdemu ... tylko jeśli błąd zdarzy się dajmy na to łącznościowcowi (do łącznościowców nic nie mam :gent: - to tylko przykład) to najwyżej ktoś z kimś się nie dogada ale jeśli błędy popełni kontroler to sprawa kończyć się może tak jak 23.01.2008.

pzdr.
Witek

ps.
w kwestii formalnej -> co to jest "wina systemu" ?
 
 
franz28 
2



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 55
Skąd: Z wielu miejsc....
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

System dał ciała...już wiele lat temu. Do du..szkolenie, sprzęt, brak procedur, stara metodyka nauczania kontrolerów swojego fachu, brak symulatora...TO JEST SYSTEM. Z ludzi robią tarcze...a system kula sie dalej :( . I po co służyć w takich Silach Zbrojnych? Żeby paść ofiara systemu?....
_________________
True Controllers Never Die... They Just Fade Away
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Dwie sprawy:
1. Rozbieżności między wersjami-2 podejście z 20km czy z ciasnego zakrętu (pierwsza wersja), lakoniczne przedstawienie ostatniego etapu lotu na konferencji - jak było naprawdę :?:
2. Różne głosy słyszane przez kontrolera, czy podczas 1. i 2. zajścia ta sama osoba pilotowała samolot :?:
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Wg Klicha różne głosy wzięły się stąd że raz mówił I pilot a raz dowódca ale zapisu dźwękowego nigdy nie ujawni z uwagi na dobro rodzin ( ciekawe czy chociaż transkrypcja będzie odtajniona )
 
 
ano_nie 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 156
Skąd: PL
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Co się dzieje!

Komendat ukarany bo wyznaczył porucznika - a kogo miał wyznaczyć jak brakuje ludzi???

Porucznik bo nie spełniał wymagań - ale ktoś go wyznaczył więc nie miał wyboru! Musiał iść na służbę - a skoro nie spełniał wymagań to popełnił błąd...

Ciekawe co zrobi następny komendant przy jeszcze bardziej okrojonej obsadzie. Powodzenia.

Cytat:
generał Błasik nie uczestniczył bezpośrednio w podejmowaniu decyzji tamtego feralnego dnia i feralnej nocy

No tak to wiele wyjaśnia, winni są ci co na dole. Jak zawsze.

Pilnujcie się koledzy, pilnujcie!
 
 
fiodor.mk 
5


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 355
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

http://www.wp.mil.pl/pliki/File/Protokol.pdf

tu macie raport, ja nie mam złudzeń, dymisje jak najbardziej słuszne.


True control never dies!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group