Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Nie 27 Kwi, 2008
WYRAŹMY DEZAPROBATĘ !
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

kolega napisał/a:
Manfred, i inni Panowie, lepiej chyba aby nasze dzieci i wnuki miały możliwość wyboru a nie aby musiały być do jednej opcji wyboru zmuszane.


Popieram.
Po wszystkich stronach musi być wola dla wzajemnej tolerancji.

Cytat:
A wracając do głównego wątku tematu. SZRP nie po to szkolą żołnierzy aby ci biegali za wieńcem i zabierali go obywatelom tego kraju


No i tu też popieram.

Coś tu jest grubo nie tak.
Przejście od sprzątania przez wojskowych wieńców spod pomnika (zrozumiałe) do zabierania wieńców ludziom - no niestety - to jest przejście "o jeden most za daleko".

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Na pewno Adam i koledzy od lat zmuszają nas do jednej opcji. W dodatku bardzo często posługując się brzydkimi chwytami. I ja tego właśnie nie chcę.

Co do interwencji żołnierzy, to poczytajcie sobie o statusie Pl. Piłsudskiego i zadaniach DGW. Prawo nie jest łamane.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Manfred, chłopaku, każdy obywatel ma prawo złożyć wieniec na tym placu.
Wojsko nie ma prawa do gonienia obywateli na placu. Powiem tak jak bym kupił wieniec i przechodził po placu (nie z zamiarem złożeni) lecz będąc na terenie z napisem hipotetyczne "Tu spoczywają z winy polityka x" to ten żołnierz ma prawo zabrać cudzą własność?

To chyba jest kradzież Manfred.

Powtarzam, jeszcze raz. Żołnierze Garnizonu Warszawa nie są od biegania za wieńcami. Nie są od analizowania napisów na wieńcach, chyba że jest wydany rozkaz przez ich przełożonych jakie napisy są wulgarne. A wtedy to ci przełożeni powinni być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej za przekroczenie swoich uprawnień służbowych.

Manfred, może dowódca garnizonu na stronie garnizonu wyda dementi takiego zachowania. :)
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Hm
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Nie zgodzę się.
Przyszli by. Złożyli wieniec z napisem "Ku pamięci". I nikt by ich nie szargał.

Zachciało się dupkom prowokacji.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   

I, nie, prowokacje były, są i będą. Natomiast w tym przypadku od zabezpieczenia prowokacji są służby do tego powołane. Żołnierze powtórzę nie są od gonienia po placu za wieńcami.

Manfred, słusznie pokazał zdjęcie ludzi przebranych w kombinezony z maskami. Czy to była prowokacja ? Nikt nie zabrania spacerowania przechodniom w takim stroju i zrobienia sobie zdjęcia.

Po trzecie, obok MON, na ulicy Niepodległości, na balkonie, widnieje napis Kaczor pod sąd, a obok figurka kaczki polskiej hodowlanej. Czy to również jest obraza osoby która jest wiceministrem i ma podobne nazwisko ?

Moim zdaniem, tyle lat można było wyrażać swój sprzeciw na różne sposoby więc lepiej pozostawić dalej taką możliwość. Czy to będą sprzeciwy w postaci utworów muzycznych Jak np Kazik, czy to będą wystąpienia z ciętą ripostą słowną jak np. Stuhr.

Tyle w temacie.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   

No, widzę, że ci coś świta. Nikt nikomu nie zabrania wywieszać takich plakatów, i jak widać wiszą one i nie są ściągane. I to jest powiedzmy wolność słowa.
Jednak kończy się ona wraz z naruszaniem wolności innego człowieka. Więc jak ktoś przed oficjalnym składaniem wieńców dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego składa wieniec go ośmieszający, to już wolność słowa nie jest. Jest to skurywysyństwo I też są na to jakieś paragrafy.
A jak ktoś robi taką hucpę bo "prezydent był niegodny stanowiska" (bo był z innej opcji politycznej, eg "przemysł pogardy") to jest to granda i bolszewizm, który trzeba bezwzględnie tępić.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Czw 15 Lip, 2021   

kolega napisał/a:

Manfred, słusznie pokazał zdjęcie ludzi przebranych w kombinezony z maskami. Czy to była prowokacja ? Nikt nie zabrania spacerowania przechodniom w takim stroju i zrobienia sobie zdjęcia.
Tyle w temacie.

Hmm, akurat to sielankowe zdjęcie które opublikował manfred dotyczy zdarzenia z 10.03.2021 i to nie był jedynie spacer:
Cytat:
Trzy osoby w czerwonych strojach i maskach próbowały złożyć wieniec z szarfą "95 ofiarom Kaczyńskiego" przed pomnikiem smoleńskim na placu Piłsudskiego. Uniemożliwiała im to policja. W pewnym momencie doszło do krótkiej szarpaniny z policjantami i żołnierzami. Ostatecznie ci drudzy wynieśli wieniec.
Grupa podjęła dwie próby złożenia wieńca, obie nieudane. - Byli niestrudzeni, próbowali podejść do pomnika z każdej strony. Najpierw starali się złożyć wieniec przed kordonem. Położyli go przed policjantami, ale przyszło wojsko i odebrało wieniec. Potem podjęli kolejną próbę - położyli wieniec przed kordonem i od razu na nim usiedli. Znowu przyszło wojsko. Doszło do szarpaniny z żołnierzami, którzy próbowali odebrać im ten wieniec i ostatecznie im się to udało - opisywał nasz reporter. - Przez megafon padły oskarżenia w kierunku żołnierzy, że kradną ich własność - dodał Szmelter.

Jest również i film.
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/srodmiescie/warszawa-probowali-zlozyc-wieniec-przez-pomnikiem-ofiar-tragedii-smolenskiej-szarpanina-z-policja-i-wojskiem-5039590
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Jabba01 
5


Wiek: 55
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 309
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 12 Sie, 2021   

kolega bardzo dobrze wg mnie napisałeś, kierujesz się racjonalizmem i prawem. Niestety jak widzisz twoi oponenci kierują się wszystkim tylko nie Konstytucją RP i ustawami. Są łatwym celem propagandzistów z TV i polityków.
Użycia wojska ma wg mnie na celu dołożenie kolejnej cegiełki (cel uświęca środki) do skłócenia polskiego społeczeństwa. Zagrywka socjotechniczna, wyrafinowana inteligenta gra na m.in. skłócenie narodu. Z prawnego punktu widzenia tych żołnierzy tam nie powinno być i nie mieli prawa wykonywać tych czynności (wieniec składali cywile a nie żołnierze, samo to). Oczywiście pomijam szarpanie się i kradzież wieńca... To już powinno być w ogóle karalne. Zrobiono sobie jakieś prywatne podwórko?! Obłęd - sen wariata.
manfred napisał/a:
Na pewno Adam i koledzy od lat zmuszają nas do jednej opcji. W dodatku bardzo często posługując się brzydkimi chwytami. I ja tego właśnie nie chcę.

Co do interwencji żołnierzy, to poczytajcie sobie o statusie Pl. Piłsudskiego i zadaniach DGW. Prawo nie jest łamane.

Najpierw jest Konstytucja RP i ustawy a nie jakieś tam regulaminy i statusy, które nie mogą stać w sprzeczności z ww. aktami.
_________________
"Możesz wykształcić głupca, ale nigdy nie nauczysz go myśleć."
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Uff, na szczęście za chwile już TVNu nie będzie.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Żebyś się nie zdziwił. :lol:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

A nie zwróciliście uwagi na to, iż Policjanci byli bardzo stonowani?
Nie dali się sprowokować.

Nie dziwi was również fakt, iż "od ręki" kamery się tam znalazły?

Żołnierze zareagowali.

Mam swoje zdanie o katastrofie. Ale nigdy by mi do głowy nie przyszło szargać pamięć ludzi, którzy umarli.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

i napisał/a:
Mam swoje zdanie o katastrofie. Ale nigdy by mi do głowy nie przyszło szargać pamięć ludzi, którzy umarli.


Masz rację, ale to dotyczy wszystkich ludzi którzy zmarli. Zarówno po prawej jak i po lewej stronie sceny politycznej.
Zobacz jakie emocję sprawiają niektóre ceremonie pogrzebowe. A asysta wojskowa leży w gestii osób zarządzających a nie jest z automatu przydzielana.

Co do szargania pamięci, to ekspertyzy Pana Ministra Macierewicza które zostały zlecone przy sprzeciwie rodzin też powinny się w tej twojej wypowiedzi mieścić.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Może jestem impulsywny.
Ja bym ich od razu powalił na ziemię i skuł.

Nie po drodze mi z żadną partią. Ale nie po drodze mi również z ludźmi robiącymi sobie "jaja" ze śmierci.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1744
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

i napisał/a:
Może jestem impulsywny.
Ja bym ich od razu powalił na ziemię i skuł.

Nie po drodze mi z żadną partią. Ale nie po drodze mi również z ludźmi robiącymi sobie "jaja" ze śmierci.


Zgodzę się z tobą w jednym, po śmierci należy zostawić człowieka w spokoju. To dotyczy również ekshumacji, przenoszenia grobów, (czy deklarowanych porządków na Powązkach).

Czyny ludzi są nakręcanie działaniem rządzących albo ich sposobem wyrażania pamięci. Pamiętasz jak przebiegał apel poległych na Westerplatte. Nawet z takiej rzeczy zrobiono rozgrywki polityczne.

To sobie pomarudziłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group