Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto rozpocząć karierę lekarza wojskowego? Pomóżcie!!!
Opublikował Wiadomość
??!!Wp 
1
.


Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 3
Skąd: Z daleka
Wysłany: Pon 08 Lut, 2021   

Dzień dobry.

Z ciekawości wszedłem na to forum i przeczytałem ten wątek. Wątek dotyczył możliwości "kariery" w wojsku lekarzy po stażu i bez specjalizacji. Ja niedawno zrobiłem specjalizację z radiologii i zastanawiam się czy w moim przypadku Armia ma coś ciekawego do zaoferowania??
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pon 08 Lut, 2021   

Cytat:
Armia ma coś ciekawego do zaoferowania??


A czego oczekujesz ?
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
??!!Wp 
1
.


Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 3
Skąd: Z daleka
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

Sam w zasadzie nie wiem, szukam jakiejś ciekawej pracy dla siebie bo ciągłe opisywanie rtg/usg/tk mnie nudzi. A zawsze trochę interesowałem się wojskiem.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

Lekarz radiolog to bardzo pożądana profesja także w szpitalach wojskowych. Tym bardziej radiologia onkologiczna w obecnej skali zachorowań na raka w społeczeństwie.

Wojsko jako lekarzowi może zapewnić ci stabilizację i możliwość dalszego kształcenia. Lekarzy wojskowych się nie przesuwa ot tak, bez ich zgody. Tym bardziej że brakuje masę lekarzy, każdy jest wręcz bardzo pożądany aby tylko pozostał w WP.

Wykonaj kilka tel. popytaj kolegów w mundurach jak to jest. W tym zadzwoń na przykład do kadr najbliższego szpitala wojskowego, jakie mają wakaty, jakie warunki służby itd.
_________________
....
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

??!!Wp napisał/a:
Sam w zasadzie nie wiem, szukam jakiejś ciekawej pracy dla siebie bo ciągłe opisywanie rtg/usg/tk mnie nudzi.


Lekarze radiolodzy to pierwsza specjalizacja lekarska która na Zgniłym Zachodzie padła ofiarą pracy zdalnej.

Te zdjęcia coraz częściej są na monitorze a nie na kliszy, stąd opisywać je może także specjalista z innego kontynentu, za inne pieniądze. A owszem, monitor musi mieć porządny.

Wybrałeś ryzykowną specjalizację - może faktycznie idź do wojska.

Cytat:
Lekarzy wojskowych się nie przesuwa ot tak, bez ich zgody. Tym bardziej że brakuje masę lekarzy,


No właśnie.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

??!!Wp napisał/a:
jakiejś ciekawej pracy dla siebie bo ciągłe opisywanie rtg/usg/tk mnie nudzi.


Zależy co kryje się pod pojęciem ciekawej pracy. ? Dla lekarza specyfika służby wojskowej może być tego alternatywą. Wszystko uzależnione jest ''gdzie trafisz". Jednostka wojskowa w etacie której występują Grupy Zabezpieczenia Medycznego, to typowa służba. Zabezpieczenie medyczne związane z obowiązkiem obecności na strzelaniach, różnego rodzaju zajęciach np. opchem. Jak jednostka ma ambulatorium z izbą przyjęć, to obsługa pacjentów. O kwestii ogólnowojskowej nie wspominam - odprawy, ćwiczenia, poligony itd ...
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
??!!Wp 
1
.


Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2021
Posty: 3
Skąd: Z daleka
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

michqq napisał/a:
??!!Wp napisał/a:
Sam w zasadzie nie wiem, szukam jakiejś ciekawej pracy dla siebie bo ciągłe opisywanie rtg/usg/tk mnie nudzi.


Lekarze radiolodzy to pierwsza specjalizacja lekarska która na Zgniłym Zachodzie padła ofiarą pracy zdalnej.

Te zdjęcia coraz częściej są na monitorze a nie na kliszy, stąd opisywać je może także specjalista z innego kontynentu, za inne pieniądze. A owszem, monitor musi mieć porządny.

Wybrałeś ryzykowną specjalizację - może faktycznie idź do wojska.

Cytat:
Lekarzy wojskowych się nie przesuwa ot tak, bez ich zgody. Tym bardziej że brakuje masę lekarzy,


No właśnie.


Zdjęć na kliszy prawie wcale już nie ma. Techniczne możliwości żeby zdjęcie Polaka opisywał np. Hindus już są, są też bariery prawne musi być to lekarz z UE lub z nostryfikacją i tu jest problem bo w UE mało kto za polskie stawki chce pracować poza Rumunami i Bułgarami ale oni jak mają się uczyć języka to wybiorą pewnie angielski.
Dzięki za informację, popytam w najbliższym szpitalu wojskowym i WKU.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

Od dobrych kilku lat, nie widziałem lekarza na zabezpieczeniu zajęć. Robią to ratownicy medyczni.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

Ustawa się dawno zmieniła. Ich obowiązki w karetkach, w tym wojskowych mogą i wykonują ratownicy medyczni. A swoją drogą, wakaty, wakaty....
_________________
....
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

Tytan w dresie. napisał/a:
ie widziałem lekarza na zabezpieczeniu zajęć.


Przykro mi. W mojej instytucji ostanie zajęcia z ''pgaz+komora" zabezpieczał lekarz z 30 letnią służbą w stopniu majora. W etacie jednostki która zabezpieczała medycznie zajęcia jest GZM i ambulatorium z POZ-etem. Przedsięwzięcie szkoleniowe realizowane było w lutym 2020 r. Co kraj, to obyczaj. ;)
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 10 Lut, 2021   

U mnie na "komorze" miał być, ale nie dojechał. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group