Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy armia Gruzji jest wyposażona w karabinek Tantal i/lub...
Opublikował Wiadomość
wiarusik 
5


Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 596
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   Czy armia Gruzji jest wyposażona w karabinek Tantal i/lub...

...inny sprzęt produkcji polskiej?
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Armia gruzińska nie jest wyposażona w 5,45-mm kbk wz.88, co się tyczy innego polskiego sprzętu, to owszem, spekuluje się, że takowy posiada.
 
 
Dziad Borowy 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 497
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Gruzja posiada samoloty AN-2 oraz śmigłowce Mi-2. Niepotwierdzone informacje mówiły o posiadaniu przez ten kraj przenośnych pzr Grom.

Pozdrawiam
 
 
MarcinekNu2 
5
czysty amator



Wiek: 48
Dołączył: 08 Lip 2005
Posty: 842
Skąd: z lasu
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Na pewno jak dojdzie do konfliktu to Rosjanie będą pokazywać zdobyczne Polskie Gromy w rekach Rosyjskich żołnierzy na wystawie sprzętu przeciwnika z podpisem "Polska wspiera terrorystów".

Jak w tym dowcipie: "Spokojnie orzący pole Radziecki traktor został zaatakowany przez siły imperialistyczne. Traktor odpowiedział ogniem po czym odleciał do bazy".

Jak nic embargo na mięcho i gaz murowane.
_________________
Ja nic nie wiem...
 
 
 
Moltke (starszy) 
5



Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 800
Skąd: Truskawki w Milanówku
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

REMOV napisał/a:
Armia gruzińska nie jest wyposażona w 5,45-mm kbk wz.88, co się tyczy innego polskiego sprzętu, to owszem, spekuluje się, że takowy posiada.


Nie żebym się kłócił, ale w takim razie czym mogło być coś co widziałem na zdjęciu w rękach gruzińskiego żołnierza. Miało to coś tak charakterystyczne dla Tantala "gwizdek" i "pogrzebacz", oraz magazynek o krzywiźnie typowej dla amunicji 5,45. Na 90% nie był to enerdowski AK-74.
 
 
wiarusik 
5


Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 596
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Stąd moje pytanie.
Wyczytałem w jakimś czasopiśmie kiedyś tam(może nawet w starym Raporcie albo NTW?)jedno zdanie sugerujące,że Gruzini posiadają ten karabinek na stanie.
Oczywiście nie jako standardową broń,ale wiadomo że podczas konfliktu kupuje się każdy demobil.
 
 
Nemo5576 
4



Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 263
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

To był tekst w NTW o ZM Łucznik pióra zdaje się L. Erenfeichta. Było w nim jedno zdanie o Gruzinach używających kbk wz. 88.
 
 
 
wiarusik 
5


Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 596
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Pamiętasz może numer tego miesięcznika lub chociaż sam rok?
 
 
Nemo5576 
4



Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 263
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Trochę musiałem w makulaturze pogrzebać, ale znalazłem ;) Leszek Erenfeicht, Broń z Radomia, NTW 9/99
A zdanie o które chodziło brzmi tak:
Cytat:
Potem w prasie można było zobaczyć Gruzinów z polskimi Tantalami, którym z walce z popieranymi przez Rosjan Abchazami pomagała CIA
 
 
 
wiarusik 
5


Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 596
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Właśnie o to zdanie mi chodziło,dzięki.
Czyli piłka dalej w grze i pytam dalej-jak to jest z tymi Tantalami i inną bronią?
Wszystko w tym temacie-co?Kiedy?Kto?Gdzie?Po co?Za ile?Ile? ;)
I dlaczego to taka tajemnica,skoro inne kraje śmiało z Gruzinami handlują bronią?
I czy ktoś z naszej strony interesuje się obecnie eksportem polskiej broni do tego kraju?
Ponoć Gruzini na zbrojenia wydają jedną trzecią budżetu.
 
 
Nemo5576 
4



Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 263
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Zdanie jak zdanie ;) Ja tych zdjęć nie widziałem, zresztą żadnym ekspertem nie jestem. Ale skoro Moltke (starszy) twierdzi że coś podobnego do Tantala jednak u Gruzinów widział to kwestia pozostaje otwarta. Być może była to jakaś pojedyncza dostawa kilku sztuk kbk wz. 88?
 
 
 
TomSon 
6



Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 1308
Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   

Papla napisał/a:
MarcinekNu2 napisał/a:
Na pewno jak dojdzie do konfliktu to Rosjanie będą pokazywać zdobyczne Polskie Gromy w rekach Rosyjskich żołnierzy na wystawie sprzętu przeciwnika z podpisem "Polska wspiera terrorystów".(...)

Jak nic embargo na mięcho i gaz murowane.


A jest juz wystawa szczatkow ichniego bsl-a z podpisem "Izrael wspiera terrorystow" ?


Wizy tranzytowe dla polskich podróżników od 15 maja będą obowiązywać w Rosji.
Cytat:

Rząd Rosji wprowadził wobec obywateli Polski obowiązek wizowy przy podróżach tranzytowych przez terytorium Federacji Rosyjskiej - podała ambasada RP w Moskwie.

Decyzja ta będzie obowiązywać od 15 maja 2008 roku.

Według ambasady strona rosyjska poinformowała notą, że z tą datą przestaje obowiązywać zapis o tranzytowych podróżach bezwizowych obywateli polskich w umowie między rządem RP i Rosji o warunkach podróży obywateli obu krajów, podpisanej 18 września 2003 roku w Warszawie.

Jerzy Malczyk

http://wiadomosci.wp.pl/w...15d2c&_ticrsn=5
 
 
REMOV 
9


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 5214
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Maj, 2008   

Moltke (starszy) napisał/a:
Nie żebym się kłócił, ale w takim razie czym mogło być coś co widziałem na zdjęciu w rękach gruzińskiego żołnierza.
Nie mam pojęcia, co widziałeś na zdjęciu. Musiałbyś zaprezentować to zdjęcie.
Cytat:
Miało to coś tak charakterystyczne dla Tantala "gwizdek" i "pogrzebacz", oraz magazynek o krzywiźnie typowej dla amunicji 5,45. Na 90% nie był to enerdowski AK-74.
Może widziałeś po prostu broń... rumuńską, która na pewno w Gruzji była (oni tam w ogóle sporą mieszankę broni 5,45 mm i 7,62 mm z nowymi dodatkami w kalibrze 5,56 mm). Tantala bym jednak zostawił w spokoju.





 
 
Dziwan 
1



Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17
Skąd: Bielsko DS-2
Wysłany: Czw 26 Cze, 2008   

Nemo5576 napisał/a:
To był tekst w NTW o ZM Łucznik pióra zdaje się L. Erenfeichta. Było w nim jedno zdanie o Gruzinach używających kbk wz. 88.


"Potem w prasie można było zobaczyć Gruzinów z polskimi Tantalami, którym w walce z popieranymi przez Rosjan Abchazami pomagała CIA."
Erenfeicht Leszek: "Broń z Radomia", Nowa Technika Wojskowa, 9/99, strona 47.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Sro 22 Paź, 2008   

MarcinekNu2 napisał/a:
Na pewno jak dojdzie do konfliktu to Rosjanie będą pokazywać zdobyczne Polskie Gromy w rekach Rosyjskich żołnierzy na wystawie sprzętu przeciwnika z podpisem "Polska wspiera terrorystów".


Nie do końca tak, ale medal i tak Ci się należy.

http://www.altair.com.pl/start-1929

Teraz mogą je sobie rozebrać na czynniki pierwsze.

Arrakis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group