Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem zdrowotny a przyjęcie do szkoły
Opublikował Wiadomość
Janusz-91 
1
wczuwający się w forum :)



Wiek: 32
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 4
Skąd: ja się wziąłem
Wysłany: Pią 07 Sie, 2009   

michal , moja grupa to grupa I ? Nie jestem pewien i dlatego pytam
_________________
Nie pytajmy, co może zrobić dla nas ojczyzna. Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić
 
 
 
hunta 
1


Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: ok. Garwolina
  Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   Brak śledziony, a służba wojskowa

Witam. Mam pytanie. W dzieciństwie uległem lekkiemu wypadkowi w wyniku czego straciłem śledzionę. Moim największym marzeniem (od dzieciństwa uznawałem to za powołanie) było dostanie się do zawodowej służby wojskowej (głównie chodzi mi o Szkołę Podoficerską w Zegrzu) . Na komisji wojskowej w styczniu 2008 dostałem kategorię A, ponieważ wszystkie badania wyszły mi pomyślnie. Podczas badań do szkoły w Zegrzu, zatrzymano mnie na ul. Koszykowej w Warszawie, twierdząc że brak śledziony nie pozwala mi na bycie zawodowym żołnierzem. Informację tą zniosłem strasznie. Poszedłem na studia, pracuję ale jestem załamany bo zrozumiałem, że moim jedynym powołaniem jest slużba wojskowa. Ile ja bym dał by móc iść do Szkoły Podoficerskiej... dał bym wiele. Szanowni koledzy ( - koleżanki) , proszę Was o pomoc. Oceńcie proszę moje szanse jasno - czy jest szansa, bym dostał się do szkoły podoficerskiej, czy warto próbować ? Może znacie podobne przypadki ? Z góry dziękuje. Łukasz
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

hunta napisał/a:
Podczas badań do szkoły w Zegrzu, zatrzymano mnie na ul. Koszykowej w Warszawie, twierdząc że brak śledziony nie pozwala mi na bycie zawodowym żołnierzem.

A dostałeś to na piśmie ? Z tego co mi wiadomo, to można być żołnierzem zawodowym bez śledziony. Nie na wszystkich stanowiskach ale można. Dziwne...
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

hunta napisał/a:
W dzieciństwie uległem lekkiemu wypadkowi w wyniku czego straciłem śledzionę.


hunta napisał/a:
Na komisji wojskowej w styczniu 2008 dostałem kategorię A, ponieważ wszystkie badania wyszły mi pomyślnie.


Nie jestem lekarzem, lecz domyślam się, że śledziona została usunięta operacyjnie ?

Jeżeli tak, to jesteś niezdolny do służby na podstawie przepisu ....

Rozporządzenia MON z dnia 10 maja 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach - Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 133 poz. 1422 - Rozporządzenie - Klik.

Rozdział XIV - INNE CHOROBY WEWNĘTRZNE

§ 56 pkt 2 (3 - choroba ułomność)

Grupa I (kolumna czwarta wykazu) obejmuje:

- żołnierzy zasadniczej służby wojskowej, żołnierzy nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, podchorążych odbywających przeszkolenie wojskowe oraz żołnierzy rezerwy ubiegających się o powołanie do zawodowej służby wojskowej.

- poborowych, ochotników przedpoborowych, żołnierzy zasadniczej służby wojskowej, żołnierzy nadterminowej zasadniczej służby wojskowej i żołnierzy rezerwy ubiegających się o przyjęcie do służby wojskowej w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

focus, :gent:

1.
focus napisał/a:
Nie jestem lekarzem, lecz domyślam się, że śledziona została usunięta operacyjnie ?
Sarkazm ?! :???:
2. Czyli kandydatem na żołnierza nie można być bez śledziony a jak się straci śledzionę będąc żołnierzem zawodowym, to można dalej służyć ?

Ciekawe... :czytanie:
 
 
hunta 
1


Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: ok. Garwolina
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

focus napisał/a:
[Nie jestem lekarzem, lecz domyślam się, że śledziona została usunięta operacyjnie ?


Niestety tak ...

kempczol napisał/a:
A dostałeś to na piśmie ? Z tego co mi wiadomo, to można być żołnierzem zawodowym bez śledziony


Skąd wiesz, że jest taka możliwość ?
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

hunta napisał/a:
Skąd wiesz, że jest taka możliwość ?

Od lekarza wojskowego. :-o
Najwidoczniej źle go zrozumiałem... :efendi2:
Focus zacytował przepis. :brawo:
 
 
hunta 
1


Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: ok. Garwolina
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009   

Ale nie mam tego nigdzie udokumentowanego. Wyjdzie pewnie tylko na jakimś prześwietleniu. Krótko mówiąc błagam Was poradzcie mi, bo od tego zależy moja przyszłość... warto próbować, czy mam się nawet nie łudzić nadzieją, bo takowej nie ma... ?
 
 
 
Krzysiek 
2


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 62
Skąd: zza rogu
Wysłany: Sro 28 Paź, 2009   Re: Brak śledziony, a służba wojskowa

hunta napisał/a:
Na komisji wojskowej w styczniu 2008 dostałem kategorię A, ponieważ wszystkie badania wyszły mi pomyślnie. Podczas badań do szkoły w Zegrzu, zatrzymano mnie na ul. Koszykowej w Warszawie, twierdząc że brak śledziony nie pozwala mi na bycie zawodowym żołnierzem


Najpierw komisja uznała Cie za zdolnego a później stwierdzili, iż jesteś niezdolny do służby wojskowej?
Dziwne :(
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 28 Paź, 2009   

Kategorię "A" to się dostawało normalnie chyba, że ktoś już naprzynosił papierów.

Badania na "kandydata do zawodowej służby wojskowej" wyglądają nieco inaczej i są bardziej skrupulatne.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
nedved 
1


Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: kraków
Wysłany: Pią 27 Lis, 2009   

A ja mam pytanie: Czy osoba ze stwierdzoną astmą ma jakiekolwiek szanse przejść przez badania lekarskie, chodzi o służbę jako żołnierz zawodowy. Problemów fizycznych żadnych nie ma, wręcz powinienem kategorię najlepszą otrzymać ale stało się jak stało, mieszkam w dużym mieście i astma mnie dopadła....
 
 
pabloss269 
1



Wiek: 39
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: Wto 08 Gru, 2009   W trakcie badań do zsz

Witam
Jestem w trakcie badań do ZSZ okulista mi napisał na karcie obiegowej "rozpoznawanie barw -"
wszystkie kolory rozpoznaje ale w książce gdzie są narysowane cyfry za pomocą kolorowych kropek nie za bardzo mi idzie, czy przez to mogę nie dostać się do służby :?: lekarz mi powiedział że to nie koryguje koliduje ze służbą, ale chciałbym znać wasza opinie :?:
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak zdawałem już kiedyś psychotesty to czy wsiąść wziąć to zaświadczenie jak będę zdawał w wojskowej poradni psychologicznej :?:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Gru, 2009   

pabloss269 bądź łaskaw wpisać do naszej wyszukiwarki słowo daltonizm (to nie jest takie trudne) i :czyta:

 
 
Explicite 
1


Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Piła
Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

A wiec tak: mam kat A. Jednakze wykryto umnie stan po przebytym zapaleniu naczyniowki czyli jezeli dobrze patrzylem rowna sie kat D ... ! : ( Moja droga do wojska jest juz zamknieta ? Czy np tak jak w policji,strazy graniczej, sw jest mozliwosc kandydowania na stanowiska administracyjno/kierownicze jezeli stan zdrowia jest dobry tyle ze poprosotu jest organizm po przebytym zapaleniu?

ps. nie mam polskich znakow :(
 
 
waser 
3



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 122
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 01 Lut, 2010   

Jak wyglądają badania do Marynarki Wojennej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group