Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem zdrowotny a przyjęcie do szkoły
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   Problem zdrowotny a przyjęcie do szkoły


Stworzyłem ,,przyklejony" temat, by wszystkie problemy zdrowotne były w jednym miejscu i kandydat na żołnierza zawodowego mógł łatwo znaleźć informację.

Proszę umieszczać tu swoje pytania i problemy.

Dziękuję :gent:

 
 
achmed
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   Badania do SPSP

Jestem po 70 dniowym cyklu strzały i tabsy. Dokładniej sustanon i metanabol ale nie wiem jak to się ma do badań. Czy takie substancje bedą wykryte i jeśli tak czy mnie dyskwalifikują?
 
 
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Tak przyjmowanie takich substancji Cię dyskwalifikuje ! Jest wysoce prawdopodobne, że będziesz miał przekroczony poziom pewnych wskaźników, np. chociażby poziom transaminaz.
Nie rozumiem jak można łykać hormony bez wskazań medycznych i zaleceń lekarzy specjalistów ? Czy nikt Ci nie uświadomił do tej pory, że przyjmowanie takich specyfików to brutalne ingerencja w regulację hormonalną swego organizmu, która może mieć opłakane skutki takie jak chociażby wady genetyczne potomstwa.
But it`s Your life! Good luck.
_________________
"Primum non nocere"
 
 
Kucik 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

A jeśli podczas TWKL było się na strasznym kacu to badanie krwi lub moczu może wykazać jakieś nieprawidlowości ?
 
 
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Oczywiście, że TAK.
Skąd Wy takie pytania bierzecie /oderwane od rzeczywistości/? Od kiedy to na badania jedzie się "na bani" ? Trochę zdrowego rozsądku nigdy nie zaszkodzi.
_________________
"Primum non nocere"
 
 
Kucik 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

czyli co dla przykładu?
 
 
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Przekroczony poziom GGTP, transaminaz, jonogram, stwierdzona obecność C2H5OH.
_________________
"Primum non nocere"
 
 
Kucik 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Pytam Cię dlatego, bo posiadasz określoną wiedzę i warto jakbyś się tym dokładniej podzielił i powiedział czym to skutkuje... Warto chyba stworzyć tu teoretyczne sytuacje, tak aby ludzie wiedzieli jak się zachować.
 
 
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

A już myślałem, że chodzi tutaj wyłącznie o kombinacje. Wybacz, ale co to za pytanie - Czy jak byłem na kacu to coś.........to jest coś nie tak ,aby wiedzieć, że staje się na komisję a przedtem upijać się albo brać jakieś bliżej nieokreślone specyfiki w skład których wchodzą preparaty hormonalne!
_________________
"Primum non nocere"
 
 
Pan_Mikołaj 
1


Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: lubelskie
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

No to i ja wykorzystam Szanownego Kolegę.
W tym roku spróbuje sił do SO (12mies). Niestety od 2 mieś. mam problemy z kręgosłupem/biodrem. Wstępne dignoza lekarza rodzinnego wskazuje na chorobę schoiermana (chyba tak się to pisze), guzki schmorla i zwężenie miedzy kręgami L5-S1.

Generalnie boli coraz mniej, ale skakać po dołach w lesie nie mogę. Mam nadzieję, że jesli wzmocnię mięsnie brzucha i prostowniki grzbietu + zrzuce kilka kilogramów, to jakoś się z tym uporam (przynajmniej żeby odzyskać sprawność na przyzwoitym poziomie). Choć ze spdochronem to już nie poskaczę :( .

W związku z powyższym mam pytanie czy opisane dolegliwości TWKL wykryje i skasuje moje plany związane z wojskiem. Dodam jeszcze, że interesuje mnie służba w ŻW w pionie dochodzeniowo-śledczym (prawnik z wykształcenia) więc może sprawność komandosa nie będzie mi aż tak potrzebna.

Sorry za przydługi post. Z góry dziękuję za pomoc
 
 
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Pan_Mikołaj napisał/a:
Wstępne dignoza lekarza rodzinnego wskazuje na chorobę schoiermana (chyba tak się to pisze), guzki schmorla i zwężenie miedzy kręgami L5-S1.


Choroba ta nazywa się Chorobą Schoermana (czyt. szojermana).
Nie chcę Cię martwić, ale spójrz tutaj
Paragraf 34 od pkt 1 do 11 nie są niestety przychylne dla Ciebie. Może Ci się uda jak nie będziesz się chwalił i pokazywał wyników dotychczasowych badań. Czy to etyczne sam sobie na to pytanie odpowiedz. A co zrobisz jak warunki służby nie pozwolą Ci kontynuować służby i Twój stan zdrowia się pogorszy?
Proszę nie traktować moich wypowiedzi jako wyrocznie i ze tak musi być! Staram się odpowiadać zgodnie z moja aktualną wiedzą medyczną, lecz nie jestem lekarzem.
_________________
"Primum non nocere"
 
 
lukasz92 
1
Bruce Lee= Legenda



Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008   

Mam pytanie odnośnie wzrostu. Mam 175 cm wzrostu i wiem, że to mnie w żadnym stopniu nie dyskwalifikuje do bycia żołnierzem zawodowym ale czy jest jakaś jednostka gdzie mógłbym się nie dostać z takim wzrostem?
_________________
Ból najlepszym nauczycielem ale nikt nie chce się u niego uczyć.
 
 
 
Świstak 
3



Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 135
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Chłopie, masz 16 lat, przez najbliższe 3 lata twój wzrost może sie jeszcze zmienić...
_________________
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę. Wybrali hańbę. A wojnę będą mieli i tak.

Winston Churchill
 
 
 
private Pimo 
1
imposible is nothing


Wiek: 43
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: Milicz
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Witam!!!
Mam takie pytanie. Mam wadę wzroku -3, kategoria A pragraf 13p2. Oprócz wady wzroku nie mam żadnych innych schorzeń, jestem zdrowy i względnie wysportowany. Czy taka wada dyskwalifikuje mnie w procesie ubiegania sie o przyjęcie do SO. Wszędzie gdzie dzwoniłem lub pisałem wszyscy mówili, że to zależy od komisji. Może ktoś wie jak takich jak ja załatwia komisja, może ktoś miał kontakt z taka sytuacją. Poza tym mam ukończony uniwersytet w stopniu licencjata, ale na kierunku politologia - administracja publiczna i samorząd lokalny. Czy taki kierunek przejdzie podczas rekrutacji, bo z tego co mi wszyscy mówili to od przyszłego naboru można ubiegać się o przyjęcie do SO z ukończonymi studiami I stopnia. Tak czy siak rozpoczynam studia magisterskie ( europeistykę ). Ogólnie to jak oceniacie moje szanse na dopuszcznie mnie do egzaminów??

Z góry dziekuję za odpowiedź!!! :D
 
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Misha napisał/a:
W przyszlosci chcialbym sluzyc w wojsku skonczyc jakies studia w Warszawie a pozniej moze we wroclawiu oficerke
Jeżeli zaczniesz pracę w wojsku to zapomnij o nauce nikt ci tego nie umożliwi. Jak to się mówi: za wąskie plecy (żarcik). A twoje skrzywienie oceni komisja lekarska. Jeżeli chcesz znać jej opinie odnośnie pleców proponuję przejść się do lekarza rodzinnego on na pewno Ciebie ukierunkuje w tej sprawie. Powodzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group