Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawa emerytalna
Opublikował Wiadomość
BIED 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 491
Skąd: WIELKOPOLSKA
Wysłany: Sro 01 Lut, 2006   

Cytat:
A może jest tak, że od 12-miesięcznej płacę t y l k o 20% i ta cała "roczna" kupa pieniędzy nie wpływa na mój podatek?


I tak właśnie jest :mrgreen:
(Tylko oprócz 20 % musisz jeszcze odjąć skł. zdr.) :gent:
_________________
-"Nic tak nie drażni przełożonego, jak podwładny znający prawo".
 
 
gulczas7
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lut, 2006   Re: emerytury

dziamdziak napisał/a:
Oczywiście BIED ma rację, jest tylko jeden mały problem. Otóż emeryt wojskowy, który był uprzejmy zasilic rezerwy św. Piotra, a zdecydował się na śwaidczenie,,co miesiąc", zrobił psikusa zstępnym. Gdyby wziął z góry za 12 mcy to OK, rodzina ma pare groszy. Jesli jednak zrezygnował ze współpracy z WBE i ..., to od nastepnego miesiąca obrachunkowego świadczenie przepada, gdyż warunkiem jego uzyskania jest życie w dniu wypłaty kolejnej raty... Zalecam brac z góry za 12 mcy, tak na wszelki wypadek...

Cześć Koledzy, dziękuję Dziamdziak za radę. Zaden z nas nie wybiera się jeszcze do św. Piotra, ale... przypadki chodzą po ludziach, masz rację. Mam jeszcze jeden kłopot. Wśród naszej czwórki przyszłych emerytów tak się złożyło, że dwóch złożyło wypowiedzenia w grudniu 2005 (dokładnie 06.12.) a dwóch na początku stycznia. Zaden z nas nie wnosił o skrócony okres wypowiedzenia. Tymczasem w decyzji (Rozkaz nr .... z dn. 06.01.2006), które otrzymali ci "grudniowi" zaznaczono, że "zwolnienie z zawodowej służby wojskowej nastąpi po upływie skróconego (?!) okresu wypowiedzenia z dniem 30.06.2006 roku. W uzasadnieniu zoznaczono, że "Decyzja jest zgodna z żądaniem strony". Czy przypadkiem to samowolne i bez naszej prośby skrócenie okresu wypowiedzenia nie przyniesie jakiegoś skutku prawnego? Może to jakiś kruczek? Rozkazy wręczono nam niedawno, jeszcze nie minęłó 14 dni - jakby co, możemy się odwoływać. Czy trzeba coś z tym zrobić?
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Kwi, 2006   

Deron - prezentowany przez Ciebie na początku tekst jednolity ustawy nie jest ostatnim. Znalazłem późniejszy tekst jednolity ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żz oraz ich rodzin w Dz.U. z 2004 r. Nr 8, poz. 66
 
 
Egon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Maj, 2006   

W 1998 roku przeszedłem po 15 latach służby na emeryturę wojskową. Od razu podjąłem prace w cywilu, pracodawca odprowadza do ZUS wsystkie składki (emerytalną również). Po jakim czasie czasie i jaki wiek muszę osiągnąć (mam 43 lata) abym miał naliczoną nową emeryturę.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 14 Maj, 2006   

Egon napisał/a:
W 1998 roku przeszedłem po 15 latach służby na emeryturę wojskową. Od razu podjąłem prace w cywilu, pracodawca odprowadza do ZUS wsystkie składki (emerytalną również). Po jakim czasie czasie i jaki wiek muszę osiągnąć (mam 43 lata) abym miał naliczoną nową emeryturę.


Wyjaśnienie znajduje pod tym oto adresem...
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Jupraw
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2006   

Jednolity tekst ustawy emerytalnej ze wszystkimi zmianami znajdziecie na mojej stronie:
http://jupraw.vip.interia.pl/
 
 
Petra
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   co z ustawa emerytalna??

:?: Witam, mam pytanie odnosnie ustawy emerytalnej
Mianowicie czy od nowego roku beda jakies zmainy emerytalne??
- zmniejszenie odpraw miesiecznych
- zlikwidowanie rocznej pensji
- czy bedzie wprowadzona pomostowka
- czy bedzie z 15 lat zmienione na 20 lat podstawa emerytalna
 
 
Meridan 
6
Pracujący emeryt :)



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1088
Skąd: Już inna bajka :)
Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   

Nie :nie2:
 
 
SyD69
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   

Nie w ogóle czy nie na razie???? I na jak długo to na razie???
 
 
Meridan 
6
Pracujący emeryt :)



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1088
Skąd: Już inna bajka :)
Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   

Zwykłe NIE poco się martwić zawczasu kiedy ludzie sami sobie wmawiają zmiany. Jeżeli nawet KIEDYŚ natąpią to my malućcy nic nie zrobimy, więc cieszmy sie pogodą i dobrym ( każdemu życzę ) zdrowiem bo jakby nastąpiły te zmiany to wtedy zdrowie i hart ducha bardzo wszystkim sie przyda . :gent:
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   

Cytat:
Stanowisko MON w sprawie zasad odejścia żołnierzy na emeryturę z dnia 04.04.06

W dniu 04.04.06r, podczas odprawy instruktażowej kierowniczej kadry MON i SG WP, Sekretarz Stanu w MON p. Aleksander SZCZYGŁO oficjalnie (jeszcze raz!) podkreślił, iż w resorcie ON oraz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej nie prowadzi się żadnych prac nad zmianą ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ustawy pragmatycznej, które miałyby ograniczyć uprawnienia przysługujące świadczeniobiorcom wojskowym, ani żadnych zmian mających na celu zmniejszenie wysokości świadczeń (np. emerytury pomostowej).


Pozdro
 
 
SyD69
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   

Miałem przyjemność widzieć Pana wice-ministra w akcji.
Od tej chwili podchodzę z dużą dozą ostrożności w stosunku do jego zamiarów a także słów.

Godna pozazdroszczenia determinacja w niszczeniu WSZdrowia. ( Ot taka PiS-owska determinacja ). :tongue10:
 
 
Petra
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

czy odejscie w styczniu 2007 roku obejmie emerytura pomostowa???? i czy bedzie obejmie mnie roczna penja??? :?:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

Petra napisał/a:
czy odejscie w styczniu 2007 roku obejmie emerytura pomostowa???? i czy bedzie obejmie mnie roczna penja??? :?:


Sprecyzuj swoje pytanie ..., zarazem proszę :efendi2: stosuj zasady poprawnej pisowni gramatycznej :cool:

1. Pomostówka - nie dotyczy żołnierzy.
2. Roczna pensja?, czy masz na myśli 12 miesięczne uposażenie po zwolnieniu?

Nie wiem co odpowiedzieć na zadane pytanie w takiej formie gramatycznej :-o
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
kapi
[Usunięty]

  Wysłany: Wto 03 Paź, 2006   

czy ktoś może przedstawić mi jakie okresy służby są zaliczane do podstawy emerytury.służbę swą pełniłem od poboru, poprzes służbęnadterminową.obecnie jestem żołnierzem kontraktowym.czy cały okres jest zaliczany do naliczeń?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group