Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy WF jest pępkiem świata?

WF w armii w obecnej postaci to:
Przegięcie
53%
 53%  [ 227 ]
Rzecz jak najbardziej normalna
31%
 31%  [ 133 ]
Za niski poziom i wymagania
11%
 11%  [ 49 ]
Nie mam zdania/nie obchodzi mnie to
4%
 4%  [ 19 ]
Głosowań: 428
Wszystkich Głosów: 428

Opublikował Wiadomość
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

Przez sport do kalectwa....... A tak serio uważam, że wszystko powinno być w granicach zdrowego rozsądku. Jeśli załóżmy jestem świetnym specjalistą a nie zdam w-fu to co na bruk?
Uważam, że tak nie powinno być. Przede wszystkim trza być dobrym specjalistą w swej profesji a później dopiero tężyzna. Bo co po tężyźnie jak pusto w głowie i brak umiejętności? To takie moje prywatne przemyślenia. Ankietę popieram.
_________________
"Primum non nocere"
 
 
benji 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   wf

Oh lubimy sobie na tym forum pomarudzić.
A ja uważam że żołnierz który nie potrafi uzyskać z WF oceny dostatecznej nie robi NIC, jeszcze raz powtórze, NIC !!! by ta ocena była lepsza. Wojsko to nie miejsce dla inwalidów.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Rysio, jest też i takie przysłowie: "W zdrowym ciele, zdrowe ciele" :roll:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Sprawnym być jak najbardziej tak ale to co teraz sie u nas wyprawia, to prawdziwe szaleństwo. Na co dzień nie ma kiedy iść na halę, a miesiąc przed terminem egzaminu biegają ci, którzy maja na to czas. Ja dobrze wiem, że żołnierz sprawnym być musi, ale żeby zaraz tak wyśrubowane normy dla wszystkich? Nie na każdym stanowisku jest potrzebna taka sprawność fizyczna. niektórzy potrzebują większej umysłowej, a na to sprawdzianów rocznych już nie ma :(
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
A.P.
1


Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 11
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

trzeba sprawdzić jak wzrosła ilość urazów w ostatnim okresie!
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

U mnie na jednostce do tego doszło że na halę gimnastyczną jest oddelegowanych 16 osób, ci żołnierze są oficjalnie na pododdziałach ale naprawdę tylko trenują na hali, poza tym są zwolnieni z wszelkich obowiązków i służb nawet nie ubierają się w mundury, wszystko po to ab nakrecać wyniki w sporcie.
 
 
wojtek1 
4


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 233
Skąd: pomorze
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

W wojsku nie ma miejsca dla specjalistów ...........jest tylko dla tych co szybko biegają. :zly3:
 
 
rybcew 
4



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 267
Skąd: pomorze
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Według byłego Ministra ON, jak sięteraz okazuje ministra uniwersalnego - Pana Sikorskiego, sprawność fizyczna była jedynym czynnikiem określającym wartość żołnierza, zawodowego, przede wszystkim.
Prawda, każdy żołnierz ma obowiązek utrzymania sprawności fizycznej na odpowiednim poziomie, w przeciwnym przypadku szeregi WP wyglądałyby groteskowo, ale tworzenie ze szkolenia fizycznego jedynego kryterium oceny dowodzi braku wyobraźni i przeogromnej niekompetencji osoby sprawującej nadzór nad armią. Na szczęście zauważył to kolejny MON i "genialne " rozporządzenie rozmiękczonego Radosława czyli Radka, zmienił.
Jak widać Panowie z olimpu wojskowości nie zauważyli jak bardzo zmieniają się armie świata, jakie powstają zagrożenia i podejmowanie jakich wyzwań szkoleniowych oraz sprzętowych wymuszają.
Niech każdy robi swoje, tak aby spełnić stawiane przed nim zadania, kto ma być bardzo sprawny, bo biega i strzela niech będzie, to jego zadanie, kto ma byż mózgiem od komputerów lub łączności niech będzie, ale z innymi wymagamniami ze szkolenia fizycznego niz ten pierwszy. WP potrzebuje fachowców, ludzi wyszkolonych, odpowiedzialnie wypełniających postawione zadania, a nie skaczące i biegające kukiełki które kończą szkoły oficerskie w trzy lub dziewięć miesięcy i pierwszym wyzwaniem jakie podejmują jest namalowanie portretu z konikiem dla potomności.
 
 
benji 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

sprawnośc fizyczna powinna być kryterium podstawowym przy naborze do armii. Inna sprawa że powinno się żołnierzom tyle płacić by przyciągnąć i sprawnych i inteligentnych. Zamiast siedzieć przed komputerem i płakać nad ostrymi normami idzcie pobiegać :viktoria:
 
 
benji 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

żołnierz powinien być sprawny i inteligentny ..... czym te dwie cechy stoją na wyższym poziomie tym lepiej. Jestem podoficerem i wiem jedno, na normy z WF narzekają tylko ci którzy nie mają żadnej, żadnej ochoty na codzienną serię kilku ćwiczeń, a to forum stało się miejscem na ich zbiorową flustracje. Zamiast 2 kaweczek w pracy, czas jednej poświęćcie na trzy okrążenia w okół placu apelowego, naprawde warto choćby dla własnej satysfakcji. I nie piszcie że w natłoku codziennych obowiązków nie ma na to czasu .... :cry: :nie2: :viktoria:
 
 
benji 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

nie liczy sie dla mnie i sprawność fizyczna ( nie mylić z siłą) i inteligencja. Z WF miałem tylko 4 więc nie należe do mega hartów ale uważam że normy nie powinno się obniżąć nawet o kilka %.
 
 
benji 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Maruda napisał/a:
benji, dla Ciebie liczy się (jak to napisał szara eminencja) brutalna siła nie poparta intelektem :zly3: Żołnierz musi umieć szybko biegać, podciągać się 20 razy, zrobić 500 brzuszków i... mamy taki stan armii jaki mamy.



a jaki mamy ???? przecież przed każdym WF ludzie myslą jak sciemnic lub komu zanieść flaszke. Popatrz jaki jest stan naszej armii ..... ani inteligentów ani ludzi sprawnych fizycznie. Nie generalizuje ale jak chcemy zmieniać armie zacznijmy od samych siebie.
 
 
benji 
1


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: szczecin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

zadajmy sobie proste pytanie .... co robię by wiecej wiedzieć na zajmowanym stanowisku i co robię by być sprawniejszym fizycznie???

jesli chodzi o twój cytat to uważam że normy z WF sa na właściwym pułapie i osoby które nie potrafią uzyskać oceny 3 nie robia NIC by to zmienić.
 
 
Robin Hód
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

A ja rozwinę pytanie Mr. Królika o następne osobę.
Wiesz kto TO jest?
 
 
mumia 
1


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 27
Skąd: Lepiej nie pytać
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Panowie, koledzy, drodzy przyjaciele,

Nic tylko płakać nad waszą niedolą, jak to tak można? Gnać zarobionych ludzi? Toż to sadyzm, znęcanie się zarówno psychiczne jak fizyczne, oraz mobbing wyższych przełożonych. Może jeszcze zaprawa poranna bez pierwszej kawy oraz papierosa a już broń Boże bez śniadania.
Człowiek to taka bestia która musi narzekać na swój los, inaczej jest nieszczęśliwa, przekonałem się o tym będąc mężem zaufania, czego człowiek nie zrobi to zawsze znajdą się osobnicy którzy będą narzekać że zupa jest za słona.
Uszanowanie dla osobników którzy twierdzą że godzinka dziennie to jednak zbyt wiele dla ich organizmu, oraz ich życia rodzinnego :gent:
_________________
Dobrze że jestem wojskowym, bo w cywilu byłem wariatem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group