Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekonwersja
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

W sali wykładowej. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
skalator
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 34
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

W jednym miejscu to znaczy , że wykłady i zajęcia praktyczne na strzelnicy odbywają się w jednym budynku
Agvo taki posiada , chłopaki byli i tak tam właśnie jest.
 
 
tadeusz77 
2
tadeusz77


Wiek: 46
Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 75
Skąd: poznań
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

Czy ktoś wie ile czasu czeka się na decyzję od DSS w sprawie odbywania praktyk zawodowych?
_________________
rts
 
 
sierżant H. 
5
Eng_Branch



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 647
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

:gent:

Ja dostałem w terminie 13 dni (ciągiem) od day wysłania listem poleconym (priorytet)

:gent:
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla....
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1214
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   

tadeusz77,
tel. 261845599 - najlepiej dowiedzieć się u źródła :D
_________________
BORN TO RIDE
 
 
tadeusz77 
2
tadeusz77


Wiek: 46
Dołączył: 05 Kwi 2012
Posty: 75
Skąd: poznań
Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

Dziękuję za info :viktoria:
_________________
rts
 
 
szmerol 
1


Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Nowogard
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018   

Witam, w lipcu mam zamiar złożyć wypowiedzenie i od razu wystąpić z wnioskiem o praktyki. W mojej JW powiedziano mi że o zgodę Dowódcy i wniosek do DSS mam puścić droga służbową. Czy można pominąć to i od razu zanieść cała dokumentację do jawnej do Dowódcy? Pytam się bo jest napięta sytuacja z moim bezpośrednim przełożonym i jak znam życie będzie robił pod górę. Już miałem przykład pisząc wniosek o rekonwersje(kursy) wtedy wszystko szło drogą służbową. A nie mam ochoty ponownie walczyć z wiatrakami.
Pozdrawiam
 
 
Jamboree 
3


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 111
Skąd: ....
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018   

szmerol napisał/a:
o zgodę Dowódcy i wniosek do DSS mam puścić droga służbową.


Drogą służbową TYLKO wypowiedzenie, do informacji. 2 kwity wymagające podpisu twojego dcy jednostki czyli zaśw. o wysłudze i zgodę d-cy, załatwisz w kadrach z ich pocztą lub bezpośrednio w jawnej w pocztę do dcy i czekasz na podpis. Jak będziesz miał już wszystko podpisane czyli to co powyżej +wniosek do DSS i zaświadczenie od pracodawcy (jego zgoda na twoje praktyki) oraz poświadczoną kopię wypowiedzenia to w pocztę do wysyłki do DSS i czekasz na odpowiedź (podobno do 3 tygodni).
Ja wczoraj zebrałem wszystkie powyższe kwity z podpisami, żeby mieć 100% pewności wybrałem się z nimi do OAZ żeby potwierdzić czy wszytko jest ok i dziś poszło w pocztę do DSS.

Ważne żeby podpisał sam DOWÓDCA. Jeżeli podpisze zastępca to wymagany jest jeszcze wyciąg z r-zu dcy ze z-ca jest upoważniony do podpisywania (decydowania) spraw rekonwersyjnych itp

Powodzenia.

[ Dodano: Wto 24 Lip, 2018 ]
Dziś odebrałem na poczcie pozytywną decyzję DSS w sprawie praktyk. Czyli od wysłania do odebrania minęło dokładnie 21 dni kalendarzowych. Pewnie jakbym był wczoraj w domu to byłoby to 20dni. :brawo:
_________________
Krzyknęli:Hop, hop !!! Po chwili ciszy jeszcze raz: Hoop, hoop !!!.... a echo miało ich w :pupa:
 
 
bettyo23 
1


Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Pon 18 Lut, 2019   

Witam! Nurtuje mnie taka rzecz: zarabianie w czasie praktyk rekonwersyjnych. Mam decyzję DSS a mój "praktykodawca" (organizator praktyk) nie bardzo wie jak do tego podejść. Boi się, że jakaś kontrola zarzuci mu robienie przekrętów i chce pdpisać ze mną umowę o pracę na najniższą krajową. Nadmienie że chcę praktykować jako kierowca zawodowy i tu dochodzi jeszcze kwestia diet. Czy ktoś wie czy można zarabiać na praktykach? Jak rozliczać diety nie mając umowy o pracę?
 
 
rydz 
4



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 270
Skąd: PL
Wysłany: Pon 18 Lut, 2019   

Bo te praktyki to w ogóle są słabo umocowane prawnie patrząc od strony pracodawcy, który ma kogoś przyjąć. Od strony wojska tylko ładnie to wygląda...
Byłem na szkoleniu z panami z OAZ i mówili, że praktyki to w zasadzie maja postać wolontariatu.
_________________
Inna miała być codzienność.
 
 
3Mat 
1


Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 24 Lut, 2019   

Nurtuje mnie takie pytanie. Może ktoś wie jak to jest albo już skorzystał.
mianowicie chodzi mi o sytuację kiedy w ramach kursu jest możliwość otrzymania sprzętu, który jest wliczony w koszt ów kursu.

Czy jest taka możliwość i jakie muszą być spełnione warunki. Wiadomo że mając całą kwotę z rekonwersji trzeba by było zrobić parę kursów mniejszych. A co z przykładowym wykorzystaniem rekonwersji całej na raz.

Kurs + sprzęt = cena kursu. ?
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019   

Jak będzie na fakturze tylko usługa- kurs (a w tej cenie sprzęt) to tak. Ale w innym przypadku to nie przejdzie.
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
HurWujów 
Banita


Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 27
Skąd: Tu
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019   

Czy na rekonwersje łapią się studia (np. jeden semestr) ?
 
 
kole77 
1


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 23
Skąd: POZNAN
Wysłany: Pon 22 Lip, 2019   

Witam.Mam 2 pytania.Pierwsze czy na czas rekonwersji jestem zwolniony z zajęć w Jw czy tylko po godzinach robię kurs..Drugie odnośnie praktyk ile miesięcy mogą trwać..na pół roku przed odejściem zaczynam i do kiedy mogą trwać..z góry dzięki za odpowiedzi
_________________
kole
 
 
pitt45 
1


Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 28
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 23 Lip, 2019   

Nie. Nie jesteś zwolniony z zajęć. Rekonwersję możesz rozpocząć na dwa lata przed planowanym terminem zwolnienia i masz do niej prawo przez dwa lata po zwolnieniu.
_________________
pitt45
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group