Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyszłość bwp w WP
Opublikował Wiadomość
Złośliwiec 
6



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2005
Posty: 1222
Skąd: Otwock
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

A czy te Mardery nie będą w podobnym wieku co nasze BWP-y? Bo stan techniczny pewnie będzie lepszy. Martwi mnie tylko ten wiek i opłacalność modernizacji/polonizacji.


Ogólnie pomysł z Bradleyami i Marderami uważam za kiepski. Ile miał kosztować program Puma? Ile za to kupilibyśmy używanych CV90?
_________________
Boże widzisz i nie grzmisz, piorunów nie zsyłasz, mądrością władczych nie obdarzasz...
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Królik napisał/a:
Diver napisał/a:

jak do wnętrza Pumy można upchnąć ośmiu facetów ubranych

To fakt, że w czasach gdy projektowano to podwozie, ludzie jakoś byli mniejsi. Przykładem Golf I, którego wymiary ma dzisiaj Polo, czyli samochód o klasę niższy. Można jeszcze zmienić organizację drużyny i do wozu upchać np. 6 ludzi.
Albo (tu żart) upychać facetów nie ubranych ;)
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Realnie albo CV90 albo Puma do wyboru. Wszystko inne to egzotyka (Bradley, ASCOD). Pytanie, które jest najciekawsze, to przede wszystkim, czy nowy BWP będzie kołowy. Po drugie, czy 30mm to nie za mało.
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Znaczy niemiecka Puma ? Szczerze wątpie.

Ps. Co trzeba zrobić dla NFOW, żeby mieć taką ładną tarczę (może niekoniecznie z oszkleniem :-)) ?
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

ajzik napisał/a:
Co trzeba zrobić dla NFOW, żeby mieć taką ładną tarczę
Wspomóc. Czytaj. Oszklenie musisz mieć już swoje.
 
 
G. Hołdanowicz 
Gość Specjalny
ś.p.



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 6431
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Zapewne pomóc NFOW :)

A co do meritum to naprawdę nie ma jeszcze jakichkolwiek decyzji co do przyszłości, są opcje, rozważania, analizy. I nie prędko to się zmieni. Zatem spokojnie, byle nie przyschło, byle prace trwały w sensownym kierunku.
_________________
Grzegorz Hołdanowicz - RAPORT-wto
O+N+C
Służba!
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Belial napisał/a:
ktoś w końcu puknie się w dekiel
No, no, tylko nie dekiel, wypraszam sobie. ;)
A wracając do głównego wątku, to nasi experci (REMOV czy Królik) twierdzili, z czym się zgadzam, że żadna armia nie ma jednorodnego wyposażenia i to z najwyższej półki. Siłom 1-szo rzutowym (czy jak by ich nie nazwać) można fundować różne Bradleye, CV90 czy Mardery, ale chyba nie stać nas aby BWP zdać na złom. Wyremontowane ew. odpowiednio dostosowane do obecnych trendów na pewno sprawdziłyby się w wojskach II rzutu. W końcu nawet bylejaki pancerz lepszy niż opończa ciężarówki.
Ostatnio zmieniony przez Rewizor Czw 22 Paź, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Problem polega na tym, że o ile nasza pierwsza linia musi sobie poradzić z BMP-33 (co w przypadku ciężkich wersji Pumy i pewnie CV90 jestem sobie w stanie wyobrazić) to druga musi zwalczyć BMP-2 uzbrojonego w działo 30mm. Nie wyobrażam sobie co by się stało z naszymi BWP-1 po załadowaniu takiej ilości pancerza, który dawałby szansę w takim starciu. Kadłub osiadłby chyba na ziemi :)
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Lekomin, czas spróbować przestać widzieć to zagrożenie ze Wschodu, naprawdę. Albo inaczej - czas rozważać w takim samym stopniu zagrożenia z Zachodu jak i Wschodu (bo ich prawdopodbieństwo jest dokładnie TAKIE SAME czyli skrajnie niewielkie). Ale to tak na marginesie.
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

lekomin napisał/a:
Kadłub osiadłby chyba na ziemi
Na pewno. Bo BWP były budowane w/g innej filozofii. Ich atutami miały być szybkość i niska sylwetka. No i miało być ich dużoooo. W końcu projektowali i budowali je wynalazcy* czołgów BT (bystrachodnyje tanki), przeznaczonych na europejskie autostrady. I do Atlantyku w dwa tygodnie :viktoria:

* protoplastą był amerykański czołg Christie
 
 
lekomin
7


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 2578
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

ajzik,
zagrożenie ze Wschodu i Zachodu jest oczywiście niezmiernie niskie, ale jednak uważam, że to pierwsze jest odrobinę wyższe. Szczególnie, że następne wybory na Ukrainie raczej przekreślą nurt prozachodni.

Bardzo mnie też ciekawi nagłe przyspieszenie zakupów artylerii dla naszej armii. Langusty mam głównie na myśli a Kraby chyba też się wreszcie pojawią. Dla mnie to sygnał na wyciągniecie wniosków z tego co się działo w Gruzji.
 
 
jerry71
4


Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Królik napisał/a:

Wystarczy chwilę się zastanowić i wymyślić jak do wnętrza Pumy można upchnąć ośmiu facetów ubranych w UKO (czy coś podobnego) z 8-12 magazynkami każdy + reszta zabawek, którą każdy nosi.


Do Pumy tak jak była planowana nie da się. Ale generalnie to tak.
Wystarczy zdjąć wieżę, bo przecież i tak nieperspektywiczna, czyli z BWP zrobić transporter.
Tak wiem pomysł ani nowy ani oryginalny.
Chciałbym być złym prorokiem, ale pewnie na tym się skończy, jak tu już ktoś wspomniał lepszy taki pancerz niż opończa Stara.
 
 
Pomorzanin
5


Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 904
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

Przepraszam bardzo, a w czym jest lepszy TO bez jakiejkolwiek wieży od BWP ze starą wieżą?
 
 
ajzik 
Banita


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 3557
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 22 Paź, 2009   

lekomin napisał/a:


Bardzo mnie też ciekawi nagłe przyspieszenie zakupów artylerii dla naszej armii. Langusty mam głównie na myśli a Kraby chyba też się wreszcie pojawią. Dla mnie to sygnał na wyciągniecie wniosków z tego co się działo w Gruzji.


A dla mnie Twoje wnioski są za daleko posunięte. Ale mogę się mylić rzecz jasna :-)
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Paź, 2009   

Temat jest o bwp ale skoro lekomin wspomniał o "przyspieszeniu " w artylerii, to warto powiedzieć, ze skoro włożono sporo kasy w opracowanie Kraba, to trzeba go kupować i wprowadzać do uzbrojenia chociażby po to, żeby zainwestowane pieniądze się nie zmarnowały. No i bwp sam nie walczy.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group