Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie służbowe - wszystko o...
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Jeśli były zaświadczenia o wolnych miejscach to wydaje mi się (śmiało niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu) że możliwość istniała. Tym samym złamano Rozporządzenie, które mówi że w miarę możliwości powinniście służyć w jednym garnizonie.
Ja bym tego tak nie zostawił, zbyt ważna sprawa. Może powinniście skorzystać z adwokata? No właśnie jest mały problem, formalnie to każdy pokrzywdzony może dochodzić swoich praw, nieformalnie może liczyć na szereg kar w postaci opiniowania (-1) oraz "przypadkowych problemów" z szukaniem etatu. Niemniej myślę że gdyby ktoś przeprowadził tę drogę od początku do końca, to zakończyłaby się sukcesem. Zarówno dowódcy jak i inni pracujący w MON mają słabe nerwy jeśli chodzi o adwokatów. Ktoś podjął decyzję o tym że nie będzie przenosin. Tylko ta osoba będzie/jest także Waszym przyszłym przełożonym zapewne. No i tu się zaczyna problem. Obowiązki są dla nas, prawa dla nich.
Wcześniej są jeszcze różnego rodzaju drogi włącznie ze spotkaniem z MONem.
Nie chcę być źle zrozumiany jako ktoś kto małżeństwom wojskowym dałby nieograniczone przywileje a na dowódców szukał haka. Po prostu jest Rozporządzenie, jest określone w nim co i jak. I ja się z tym w pełni zgadzam. Możliwość jest, ludzi potrzeba, to niech tam idą pracować. Po co tu sztuczne problemy robić? Żeby ktoś nie miał lepiej niż "ja"?. Znakomicie jest słyszeć odpowiedź dowódcy, w rodzaju: "Ja to mieszkam w internacie".
Czy to powód abym i ja tam mieszkał? Co to ma z tym wspólnego. Chce to mieszka w internacie, nie chciałby to by sobie wynajął mieszkanie jak i ja. Zwłaszcza że pensja x2,5 pozwala dowódcy wynająć coś przyzwoitego.

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 ]
I jeszcze jedno jezykkic, piszesz o 8 miesiącach, i jeszcze nie wiadomo kiedy to było. Rozporządzenie nie jest znowu tak stare, być może jeszcze nie obowiązywało? Teraz byłyby w takim wypadku podstawy prawne. Rozporządzenie weszło w życie 01.01.2008 roku. Zatem w chwili pisania wniosku raczej nie było podstaw prawnych. Chyba że poprzednie coś o tym mówiło, nie pamiętam.

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 ]
Znowu coś dodam, poprzednie Rozporządzenie z 2004 roku nic nie mówiło o wyznaczaniu małżeństw żołnierzy zawodowych w jednym garnizonie. To się zmieniło dopiero w 2008 roku. Na mocy tego:
Cytat:
Dz. U. Nr 243, poz. 1788
* Data ogłoszenia:2007-12-28
* Data wejścia w życie:2008-01-01
* Data obowiązywania: 2008-01-01
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 18 grudnia 2007 r.
w sprawie trybu wyznaczania żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe i zwalniania z tych stanowisk
 
 
Pani Fortuna 
1
Pani Fortuna



Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: wojska lądowe
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008   

Językkic miałam takie same problrmy jak Ty. po 2,5 roku sie udało (bez znajomości!). Proszę o kontakt na priv, być może będę mogła pomóc.
 
 
Magneto 
1



Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 30 Maj, 2011   

Jeżeli giną wnioski to najlepszym rozwiązaniem jest zarejestrowanie wniosku przed oddaniem go do kadrowca w kancelarii jawnej. Z tym też jest nieraz trochę problemu, bo nie zawsze w jawnej chcą takie wnioski rejestrować. Wtedy nie pozostaje nic innego jak taki wniosek wysłać pocztą do jednostki, wtedy łaski nie robią i muszą go zarejestrować. Mamy wtedy podkładkę, że taki wniosek wpłynął i nie może gdzieś się przez "przypadek" zawieruszyć. Poza tym trzeba zawsze robić ksero zaświadczenia przed złożeniem go do kadrowca. Trzeba się zabezpieczać jak to tylko możliwe :gent: .
 
 
kubalos 
4
maniak


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 255
Skąd: KOSMOS
Wysłany: Sro 01 Cze, 2011   

Jestem w trakcie załatwiania spraw związanych z przeniesieniem i czekając na notatkę z jednostki, do której chcę się przenieść otrzymałem nagle informację, że już nie wystawia się takich zaświadczeń ale pisze się sam wniosek o przeniesienie z nazwą stanowiska, a przełożony, który decyduje o tym sam wysyła zapytanie do wskazanej JW o zaświadczenie o etacie :?: :???:

Czy ktoś może podać mi podstawę prawną tej zmiany bo jak pamiętam to zawsze odbywało się na podstawie zaświadczeń o wolnym etacie. Taka sytuacja ma miejsce w WLąd. Jak jest u Was??
_________________
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest lepsza od armii lwów dowodzonej przez barana" - Napoleon Bonaparte
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group