Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o opinię laptop ACER Extensa LX.E870C.028 CM540
Opublikował Wiadomość
Mariusz1988 
1


Wiek: 36
Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 15
Skąd: południowy- zachód
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   Prośba o opinię laptop ACER Extensa LX.E870C.028 CM540

Witam wszystkich, mam taką prośbę do was, czy mogli byście wypowiedzieć się na temat tego modelu laptopa (albo przynajmniej o firmie ACER, jak sprawują się jej laptopy), pytam ponieważ dochodzą do mnie różne opinie i w końcu sam już nie wiem co o nim sądzić. Poniżej podaje pełną specyfikację tego modelu.


Parametry techniczne

Producent Acer
Procesor Intel Celeron-M
Model procesora Celeron M 540 (1,86 GHz, 1 MB cache)
Przekątna ekranu LCD 15,4 in
Nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 px
Typ ekranu Błyszczący (glare)
Wielkość pamięci RAM 1024 MB (jeżeli będę kupował to od razu wzmocnię do 2048 MB)
Typ zastosowanej pamięci RAM DDR2 (667 MHz)
Pamięci RAM rozszerzalna do 2048 MB
Wolne gniazda pamięci 1
Dysk twardy - pojemność 120 GB
Dysk twardy - rodzaj Serial ATA, 5400 RPM
Napęd optyczny DVD±RW DL
Zewnętrzny układ graficzny Nie
Karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator X3100
Karta graficzna - złącza Wyjście video (tv-out), wyjście D-Sub
Czas pracy na baterii 3 h
Karta dźwiękowa Wejście mikrofonu, wejście liniowe
Czytnik kart pamięci XD, SD, MS-Pro, MMC, Memory Stick
Komunikacja WiFi IEEE 802.11a/b/g, podczerwień (IrDA), modem analogowy, LAN 1 Gbps
Interfejsy 4x USB, ExpressCard, FireWire, PCMCIA (card bus)
Zainstalowany system operacyjny Linux
Szerokość 360 mm
Głębokość 267 mm
Wysokość 43 mm
Waga 2,88 kg

Prosił bym również o jakieś informacje dotyczące karty graficznej, która znajduje się na pokładzie tego laptopa. Szczególnie chodzi mi o to czy ona nadaje się do gier (nie chodzi oczywiście o granie z maksymalnymi ustawieniami, ale o takie w miarę rozsądne ustawienia gier typu Twierdza 2, Commandos 3, Need For Speed Most Wanted)

Z góry dziękuje za wszelkie wypowiedzi i opinie

Pozdrawiam :)
_________________
Mariusz
 
 
ajrisz 
3


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Paź 2005
Posty: 122
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Zintegrowana karta grafiki? Do gier? nieeee , stanowczo odpada. (przynajmniej w mojej opinii) Ta grafika nadaje sie raczej do prac biurowych głównie.

Osobiście do gier wybrałabym jakiegoś Asusa, z dobrą normalną kartą graficzną i z prockiem już na pewno Intel Core Duo.

w każdym razie jeśli laptop ma być typowo do gier to lepiej zainwestować w laptopa z grafiką zewnętrzną.
_________________
http://niekochane.org/
 
 
jarek1989o 
1


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: kamienna
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

ACER very good. Ale akurat ta konfiguracja jest nie za ciekawa. Do gier nie nadaje się w ogóle( głównie karta). Za ile masz okazje go kupić ?
 
 
maniutek 
1



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 36
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Witam Kolegów :gent:
polecam ten artykuł http://www.notebookcheck....8.0.html#c24795 myślę, że trochę pomoże a tak naprawdę do grania to należy wybrać komputer stacjonarny :D
Pozdrawiam
_________________
"Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł przeżyć jeszcze jednego dnia" /Arystoteles/
 
 
BoNzo 
4


Wiek: 40
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Witam
Jadąc rok temu na misje kupiłem sobie fajnego Asusa, właśnie z myślą o graniu.
Laptop starcza mi do dziś, w Cala 4 pośmigam po sieci. Myślę ze najważniejsza w laptopie do grania będzie karta graficzna, polecam jakiegoś GeForca serii 7xxx koniecznie GT są one z najszybsza pamięcią i taktowaniem, wydajniejsze są nawet od GF 8600 GS. Ramu wiadomo, z Win. Wista 2GB Ramu to akurat. A czy to będzie Asus czy Acer czy jakiś Compal to już bez znaczenia. Chyba ze zależy Ci również na jakimś fajnym wyglądzie laptopa.
Pozdrawiam
 
 
jaqb 
5
emeryt


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Używam Acera (ale Aspire) już 4 lata. Nie zawiódł mnie jeszcze. Co prawda nie gram na nim namiętnie w gry, ale używam go dość intensywnie. Przez 3 lata jako dodatkowy przenośny komputer, a od roku jako jedyny, używany często przez cały dzień, tzn ponad 12 godzin/24.
_________________
Pozdrawiam,
jaqb
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Mariusz1988, O firmie Acer mówi się podobnie jak i Fiacie. Jeden jest prawie samochodem, a drugi prawie laptopem. Jedne i mimo to drugie mają swoich zwolenników. Jak przedmówcy napisali konfiguracja podana przez Ciebie do grania się nie nadaje. Jeżeli chcesz swobodnie pograć najlepiej do tego kup komputer stacjonarny, jeżeli jednak chcesz pograć musisz wydać od 3000 zł w górę i lepiej poszukać Asusa lub HP.
Takie jest moje zdanie, pamiętaj jednak, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. :)
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Osobiście jestem szczęśliwym posiadaczem drugiego już HP-ka. Pierwszy służył mi pięć lat drugi mam od niedawna.
Kilku kumpli pytało o opinie na temat ACERA i HP. Zawsze odpowiadałem nigdy Acera a oni zawsze go kupowali. Moje HP-ki działają bez zarzutu ich Acery spędzają wiele czasu w serwisach. Hmmmmm.
Tym razem też nie polecam, moim zdaniem bez względu na konfigurację Acery są po prostu do bani. Lapka kupuje się na lata więc warto wyskrobać parę stówek na jakiegoś HP czy Toshibe.
Jeżeli nie dysponujesz aż taką gotówką warto zajrzeć na www.amazon.com Znam wielu którzy kupili tam lapki w tym ja.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
pawoj 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 123
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Odradzam kupno Acera, są bardzo tanie jak na swoje możliwości, ale to dzięki temu że robi się je na podzespołach kiepskiej jakości.
Karta graficzna zdecydowanie nie do grania, sporo slabsza od mojej a na mojej nowosci działąją tylko na minimalnych detalach a i to nie wszystkie :)
Jesli chcesz tani sprzet (również) do grania to compal fl90 bije wszystko inne na glowe (nowe gry smigaja a na allegro mozna kupic fabrycznie nowy z gwarancją 24 miesiące za 2000 PLN).
Polecam zajrzeć na forum notebookcheck ( Tutaj) , gdybym kupowal laptopa to tam bym szukal porady.
 
 
BoNzo 
4


Wiek: 40
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Czy według was ma aż takie znaczenie firma jaka wyda na rynek Laptop? Wiadomo że większość podzespołów będzie wspólna dla HP, Asusa czy Acer. Kolego jeśli chcesz mieć sprzęt na którym sobie spokojnie pośmigasz w najnowsze gry i nie za wielka kasę, to poczytaj fachowej prasy, zapoznaj sie z oferta na rynku i zwracaj uwagę na to co siedzi w laptopie, jakie ma podzespoły a nie na markę. Pozdrawiam i życzę rozsądnego wyboru.
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Kiedyś też myślałem o Acer'ze, ale, tak jak radzi Pawoj, poczytałem co ludzie piszą na forach. Znalazłem między innymi coś takiego . To jedna z wielu stron które opisują problemy, na jakie możesz trafić. Co prawda dotyczy innego modelu, jednak warto dowiedzieć się, czy nie jest to grzech pierworodny wszystkich Acer'ów. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
Mariusz1988 
1


Wiek: 36
Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 15
Skąd: południowy- zachód
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

Dziękuje za rady, może rzeczywiście wezmę inny laptop. Również zastanawiałem się nad HP, ale one podobno strasznie dużo ciepła wydalają (błędy w konstrukcji obudowy, zła cyrkulacja powietrza wewnątrz). Odpowiadając na pytanie jarek1989o laptop kosztuje 1450 zł, do tego gdybym zechciał więcej pamięci RAM to tak ze 100 zł trzeba dodać.


Pozdrawiam :)
_________________
Mariusz
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

Mariusz1988, Mimo to ja bym doradził dołożyć te "parę" złotych i kupić HP lub Asusa.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
BlackM 
1


Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: internet
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

Witam wszystkich,

Szukalem sobie czegos w sieci i przez przypadek google wypluly ten watek i z ciekawosci zaczalem sobie czytac no i nie moge przejsc spokojnie obok tego i nic nie powiedziec (specjalnie sie zarejestrowalem zeby to napisac:) )

Przykre jest to, ze czesto ktos pyta o rade i dostaje odpowiedzi od tzw. fachowcow, nie majacych kompletnie pojecia o czym pisza, a swoja opinie opieraja czesto o opinie zaslyszane od takich samych jak oni lub o swoje bardzo male doswiadczenie.
Pewnie zaraz sie poobrazacie ale jest mi to obojetne.

Wracajac do tematu jedyna sensowna odpowiedz dal BoNzo.
Najbardziej rozbawil mnie quest71 porownujac Acera do Fiata oraz Ozzy, ktory to podal linka do problemu dotyczacego kazdego komputera czy to stacjonarnego czy tez laptopa posiadajacego kontroler oraz dysk pracujacy w trybie AHCI - firma nie ma tutaj kompletnie nic do rzeczy.

Prawda jest taka jak pisze BoNzo, wiekszosc podzespolow glownych jest takich samych, a polowa pozostalych czesci jest robiona w tej samej fabryce tylko dostaja potem inne logo :)

Chcecie miec problem kupcie Asusa, czesto sie psuja, a serwis to jakas paranoja, poczytajcie sobie opinie ludzi w sieci. Czasem czeka sie po 3 miesiace na naprawe.

Polecacie HP :) smiechu warte, juz dawno minely lata swietnosci tej firmy. Te laptopy to porazka, a bateria to juz w ogole jakis zart.

Toshiba tez zeszla na psy. Po prostu kazdy chce sprzedac jak najwiecej wiec cena musi byc tez odpowiednia.

Oczywiscie kazda firma robi modele topowe i przecietne.

Obecne Acer ostro wzial sie do roboty i rowniez nie jest to juz to co kiedys. W tej chwili laptopy te sa bardzo przyzwoite.

Popatrzcie na firme Dell, w Polsce laptopy te, zwlaszcza seria Latitude, uchodzi za jedne z najlepszych laptopow. Bardzo dobre, nie psuja sie, a nawet jesli to serwis jest bardzo dobry - zero porownania do np. HP. Jednak w USA Dell to jedne z najtanszych laptopow, uwazane za zwykly tani chlam.

Ogolnie trzeba sobie zdawac sprawe, ze sprzet jest coraz tanszy wiec i coraz slabszy. Zleca sie wykonywanie poszczegolnych podzespolow w fabrykach w Chinach, a wszyscy wiemy jaka jest jakosc produktów z tego kraju.

Pamietac nalezy tez, ze mozna kupic urzadzenie najlepszej marki i tez moze sie zepsuc.

Na czym opieram swoja opinie ? Na doswiadczeniu nabranemu podczas sprzedazy i obslugi sprzetu komputerowego od kilku ladnych lat. Wierzcie mi lub nie ale najwiecej reklamacji bylo zawsze na laptopy HP i to wcale nie te najtansze, a wrecz te znacznie drozsze. Podobnie jest z Asusem tyle tylko, ze maja ladniej wygladajace obudowy :)

A co sam uzywam ?
Acera od ponad 3 lat ponad 12h na dobe. Dlugo zastanawialem sie co wziac i nic innych marek nie dorownywalo temu modelowi (TM3210) pod wzgledem stosunku wyposazenia do ceny. Do tej pory nie mialem z nim najmniejszych problemow.

Nie mowie oczywiscie, ze Acer jest najlepszy, bo gdyby bylo mnie stac to pewnie kupilbym sobie fajnego Dell'a za 8000zl lub wiecej :)
Po prostu jest to sprawa bardzo indywidualna, a powielanie stereotypowych opinii tylko i wylacznie szkodzi i lepiej jest czasem sie nie wypowiadac w ogole.

Trzeba dopasowc wyposazenie do swoich potrzeb, to raz. Po drugie brac to na co nas stac. A jak ktos chce miec na serio cos dobrego to Dell i IBM (ale nie Lenovo) i Sony (choc serwis w Polsce praktycznie nie istnieje).

Teraz jesli ktos ma ochote moze sobie po mnie pojechac :)

Pozdrawiam
BlackM
 
 
Kucik 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 12 Maj, 2008   

A co powiesz o laptopach Aristo? bo takich chyba tu nikt nie wymienił
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group