Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z życia klienta tepsy.
Opublikował Wiadomość
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   Z życia klienta tepsy.

Z życia klienta tepsy.

W zeszłym roku korzystałem z neostrady w opcji/promocji xxxx (nazwa nieistotna). Kiedy umowa zbliżała się do końca, przedłużyłem ją, korzystając z nowej promocji yyyy (automatyczna umowa na czas nieokreślony to kolejna okazja do skubnięcia klienta). Stara promocja obejmowała pakiet e-bezpieczeństwo - bezpłatny, ale wart 5 PLN.
Po przedłużeniu umowy, na fakturze pojawiła się cichutko i drobnym drukiem dodatkowa pozycja e-bezpieczeństwo, za w/w ca. 5 PLN.
Domyślam się, że takich szczęśliwców jest więcej.
Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

Kolejny numer. Zamawiałem dla kogoś neostradę przez Internet.

Chwyt nr 1:
Opłata aktywacyjna 50,31, ale jeśli zamówię e-fakturę.
Spadać na bambus. Nie chcę e-faktury. Odznaczamy odpowiednie pole.
Efekt? Widnieje cały czas na ekranie (na wydruku końcowym także) informacja "Opłata aktywacyjna 50,31 zł", a pod spodem informacja "Zniżka w opłacie aktywacyjnej wiąże się z koniecznością wyrażenia zgody na e-fakturę". Ani słowa o tym ile przyjdzie zapłacić komuś, kto nie jest tym zainteresowany. Gdyby ktoś podejrzliwy zadał sobie trud odnaleźć gdzieś tę informację, to chodzi w zaokrągleniu o 112 PLN.
Gdyby przypadkiem chodziło o opłatę aktywacyjną i instalacyjną, tu w grę wchodzi jeszcze większa suma. Znalezienie informacji, za co ta opłata instalacyjna - domyślam się, ale wolałbym mieć to gdzieś podane - graniczy z cudem.

Chwyt nr 2:
Co jakiś czas wyskakuje okienko z informacją proponującą zapisanie przerwanego procesu zamówienia (ja coś przerywałem :???: ), z propozycją podania adresu e-mail i wyrażenia zgody na przesyłanie reklam, wszystko oczywiście dla dobra klienta :tongue10:

Chwyt nr 3:
Złożyliśmy zamówienie. Uf. -> Przycisk drukuj. -> Wydruk.
Na wydruku widzimy:
Modem livebox: nie wybierałem czegoś takiego
prędkość: to się przynajmniej zgadza
czas trwania umowy: ja takiego na pewno nie wybierałem. Proponuję zgadnąć, w którą stronę jest błąd.
Opłata miesięczna za modem: 10,06 zł

itd...

Może coś pokręciłem? Ale nie. Na ekranie, z prawej strony, w kolumnie wybrana oferta wszystko się zgadza. Robimy mały zrzut ekranu i czekamy na kuriera. Może to po prostu niewinny błąd systemu, choć po telefonie do konsultanta i jego mało grzecznej reakcji mam co do tego uzasadnione wątpliwości. Umowa zostanie na pewno dokładnie przeczytana (współczuję kurierowi).


Ku przestrodze. Może komuś się przyda.

Arrakis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group