Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drukarka kolorowa laserowa
Opublikował Wiadomość
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   Drukarka kolorowa laserowa

Może ktoś ma doświadczenia z tego zakresu? chciałbym kupić kolorowego lasera i chętnie poznam opinie "z pierwszej ręki" od użytkowników. PS. na google mnie nie zbanowali.... liczę na Wasze opinie.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Do czego ta drukarka ma być wykorzystywana?

Arrakis
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Uzupełnię - drukowanie generalnie niezbyt skomplikowanej grafiki, loga, cliparty kolorowe fonty. Nie ma służyć do drukowania zdjęć.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Przy tego typu wydrukach, osobiście szukałbym używanej HP Laserjet 4500/4550. Lepiej tą drugą, ze względu na większą ilość podstawowej pamięci i szybszy procesor. Pewną wadą mogą być rozmiary drukarki. Materiały eksploatacyjne to 4 różne tonery: czarny na ok. 9000 stron oraz 3 kolorowe na ok 7000 stron (powiedzmy 150 zł sztuka)- 5% pokrycia. Do tego dochodzi dodatkowo bęben światłoczuły przewidziany na 25000 stron cz/b lub też ok 6500 stron kolorowych (ok 250 zł) . Zamiast wymieniać bębny, ludzie kupują za całe 12 zł układ scalony licznika ilości stron.
Zaletą tych drukarek są bardzo trwałe mechanizmy.

Arrakis
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Dzięki ale raczej wolę nowy sprzęt.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008   

Bond,
rozumiem Twoje obiekcje, ale... kilka lat temu jako szczęśliwy posiadacz "plujki" byłem zmuszony co ok. 500 stron kupować tusz za ok. 150 zł. Z konieczności kupiłem używaną HP 4 plus za całe 450 zł, z nowym tonerem i dopłatą do rocznej gwarancji. Pierwszy toner starczył mi na kilka tysięcy stron. Kolejny kosztował ok. 150 zł. Drukarka, odpukać, po kilku latach nadal sprawuje się dobrze. Nie jestem tu wyjątkiem. Inni posiadacze tego modelu też są generalnie zadowoleni. Jednyna wada to jej nieco większe rozmiary i spora waga.
Z HP 4500/4550 jest podobnie.
To są po prostu drukarki przeznaczone dla grup roboczych, do drukowania 20-30 tysięcy stron miesięcznie. Prawda jest taka, że mechanizm takiej drukarki, nawet używanej, przeżyje kilka nowiutkich drukarek domowych i nawet tego nie zauważy. U znajomego taki HP padł po ok. 9 latach. Przebieg ponad milion stron.
Porównaj również koszty wydruku. Drukarki domowe będą droższe w eksploatacji.
Decyzja jest Twoja, ale ja bym się jednak zastanowił.

Arrakis
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 662
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

bond, popieram zdanie Arrakisa - zakup nowej drukarki laserowej/kolor w celu użytkowania jej w domu lub generalnie do drukowania niewielu stron jest niezbyt opłacalny. Finalnie wydruk jednej strony stanie się bardzo drogi. Jednym słowem zakup nowej drukarki jest nieopłacalny jeśli chcesz drukować do kilkuset stron miesięcznie. Ja i moi koledzy pracujemy na drukarkach rodziny HP Laser Jet i z kilkuletniego doświadczenia wiem, że są nie do "zajechania" przy użytkowaniu zgodnym z kulturą techniczną i zaleceniami producenta. Wymieniamy tylko tonery (na razie) i wszystko działa bez zarzutu.
Radzę jednak kupno używanej z uwagi na ceny nowych. Jeśli używana nie pochodzi z firmy i nie wydrukowała setek tysięcy stron to nie powinno być z nią najmniejszego problemu. Koszty eksploatacji to zakup tonerów w zależności od ilości drukowanych stron. Z innymi drukarkami laser/kolor nie mam większych doświadczeń - może ktoś inny się wypowie.
Pozdrawiam
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

"Chłopaki" macie chyba rację. Dziękuje za podpowiedzi. Wybrałem i kupiłem tę:
http://www.allegro.pl/ite..._gwar_f_v_.html
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

:brawo:

a jakby co, to nie my.

Arrakis
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

No teraz się wycofacie:) :gent: :cool:
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Wto 24 Cze, 2008   

Wkrótce sam zamierzam taką kupić.

Arrakis
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Drukarka super. Drukuje ładnie zdjęcia. Moja wyposażona w print serwer. Trochę komplikacji z instalacją ale ogólnie warto. Tym bardziej że tak naprawdę to kupiona za niewiele więcej niż koszt kompletu tonerów. Ale jedno - gabaryty i jej masa są ogromne :) . dobrze że mam dużo miejsca.
 
 
Arrakis 
Guru


Pomógł: 37 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 11771
Skąd: Lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Cytat:
Ale jedno - gabaryty i jej masa są ogromne


A nie mówiłem? Dzięki temu takie ceny (i czołgowa konstrukcja mechanizmu).

Arrakis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group