Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Pią 27 Cze, 2008
[Ważne!] Rozporządzenie MON w sprawie czasu służby podpisane
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 29 Paź, 2023   

focus napisał/a:
Poniedziałek - środa, żołnierz przebywa na urlopie wypoczynkowym, czwartek "pracuje'' 16 godzin, piątek 8 godzin. Normę tygodniową "wypracował w wymiarze 16h+8H = 24h. Wobec powyższego, czy za owy czwartek pracy ponad normę czasu służby (8h) należy udzielić żołnierzowi nadgodzin. W mojej ocenie nie .......

Rzeczywiście, problem niepełnego tygodnia służby - w tym przypadku dwudniowego, nie został uregulowany. Dlatego zgadzam się z Tobą focus, że w przedstawionej sytuacji brak jest podstawy prawnej dla udzielenia żołnierzowi czasu wolnego za ponadnormatywny jednodniowy czas wykonywania zadań służbowych. Należałoby to naprawić.


Inna sprawa. Przeglądając rozporządzenie w sprawie czasu służby żołnierzy zawodowych zwróciłem uwagę na ten zapis:
Cytat:
§ 6. Okres rozliczeniowy czasu służby, o którym mowa w art. 275 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, biegnie od dnia rozpoczęcia realizacji zadań przez żołnierza zawodowego.

A więc chodzi tu o sposób ustalania czteromiesięcznego okresu rozliczeniowego czasu służby. Dla mnie ten przepis jest niejasny. Więc pytania do Ciebie focus i innych praktyków:
- Czy dla każdego żołnierza ustalany jest indywidualny okres rozliczeniowy?
- Który, czy też jaki dzień uznawany jest za dzień rozpoczęcia realizacji zadań?
- Czy kolejne okresy rozliczeniowe dla danego żołnierza zachowują ciągłość, czy też możliwe jest przerwanie tej ciągłości? Co może przerwać tę ciągłość?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 29 Paź, 2023   

Aptekarze... :cry:
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 30 Paź, 2023   

I co z tego? Już gdzieś tu pisałem. Sam widzialem rozkaz dzienny jednej JW, gdzie panowie oficerowie starsi (!) mieli rozpisane po 15 minut nadgodzin. Młodszym bronią, a sami robią dokładnie to samo, aż do przesady?

Wpisy w rodzaju "Stwierdzam, że x, y, z w dniu A w godzinach 15.00 - 15.45 brali udział w ćwiczeniu T, tym samym uzyskując ponadnormatywny czas pracy w ilości 15 minut za dzień" itd. :lol: :lol: :lol: :lol:

I sobie uzbierali za cztery dni po 1 pełnej godzinie nadgodzin :lol:
_________________
....
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 30 Paź, 2023   

Skoro nie pełnią służb, to kombinują.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 776
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Pon 30 Paź, 2023   

Cały myk jest po prostu w osraniu (nie można tego inaczej nazwać) przełożonych, dla których problemem jest wysłać arcusem, że żołnierz przekroczył normatywny czas. Parodia. Oficerowie boją sie pisać.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12844
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 31 Paź, 2023   

Myślę, że ten dowódca na kursie po prostu określił kursantom wymiar czasu pracy, do czego miał prawo, jeśli byli oddelegowani.
Może przecież tak zrobić - dzisiaj pracujesz godzinę dłużej, a jutro wyjdź 15 min wcześniej. ;)
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 01 Lis, 2023   

Czyli manfred,
Cytat:
Sądzę, że założenie "skrócenia" jest takie, że "kursują się" także w dwie soboty, po to aby kurs był krótszy o te dwa dni. Skończą np. w środę, a czwartek i piątek po kursie mają wolny.
:?:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12844
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 01 Lis, 2023   

Tak. Wolny w sensie wolny, a nie do pracy w macierzystej JW, i później wypraszać się o wolne, zaświadczenia, ja ci nie kazałem dłużej pracować itp.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 05 Lis, 2023   

Nie wiem jak u Was ale u mnie do godziny to zawsze trzeba było wliczyć w koszty. Wstyd wpisywać coś poniżej godziny...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15950
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 05 Lis, 2023   

Hallo poinformuj nas jak się całą sprawa zakończyła. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Hudson 
3



Wiek: 43
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 111
Skąd: miasto:)
Wysłany: Wto 07 Lis, 2023   

Może przecież tak zrobić - dzisiaj pracujesz godzinę dłużej, a jutro wyjdź 15 min wcześniej. ;)
Takie puszczanie na tzw. "gębę" może skończyć się dużym problemem gdy np. żołnierz będzie miał wypadek komunikacyjny na takim "wolnym".
_________________
"CIESZ SIĘ MŁODZIEŃCZE W MŁODOŚCI SWOJEJ..."|- KS. KOHELETA
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12844
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 07 Lis, 2023   

Nie na gębe, trzeba to przepuścić przez rozkaz.

A tak naprawdę, nawet jakby miał taki wypadek, to co się stanie? (oprócz tego, że trzeba się będzie 2x więcej tłumaczyć?)
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 07 Lis, 2023   

Nic się nie stanie. Wystarczy w przypadku uzyskania informacji dać pkt do rozkazu stwierdzający że w dniu takim a takim x przebywał na wolnym.

Ale w tej armii biurorakcji, dupochronów może to nie przejść :lol:

Jednak jak wskazałem wyżej, tam gdzie panowie oficerowie widzą własny interes, nie mają problemów z podaniem do rozkazu pierdół jak zbieranie wolnego po 15 minut dziennie. I patrzcie, przechodzi, można :tongue10:
_________________
....
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Sro 29 Lis, 2023   

Dzień dobry.
Czy po zakończeniu wykonywania zadań służbowych o godzinie np. 22.00, kolejny dzień należy się wolny żeby zapewnić 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku? Czy żołnierz powinien przyjść do pracy na późniejszą godzinę? (początek doby pracowniczej 7.30).
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

pio1771 napisał/a:
Dzień dobry.
Czy po zakończeniu wykonywania zadań służbowych o godzinie np. 22.00, kolejny dzień należy się wolny żeby zapewnić 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku? Czy żołnierz powinien przyjść do pracy na późniejszą godzinę? (początek doby pracowniczej 7.30).


pio1771, czy ty pracujesz czy służysz ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group