Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia o żołnierzach zawodowych
Opublikował Wiadomość
verte
Gość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2005   Opinia o żołnierzach zawodowych

Bardzo ciekawi mnie jaką w waszych regionach mamy opinię, jako tzw. trepy.
Ja często spotykam sie z opinia nowopoznanych osób ( szczególnie panie i osoby w podeszłym wieku), że skoro jestem trepem to napewno:


1. piję i to nałogowo;

2. jestem kobieciarzem (chociaż to raczej dosadniej ubierano w słowa);

3. no i oczywiscie "leję" żonę ( taki mały sadysta ze mnie:-))
.

Może opowiecie z jakimi stereotypami o armii spotkaliscie sie?
Zapraszam do dyskusji
 
 
Gość

Wysłany: Wto 04 Sty, 2005   

nieprawda !

1. palę i to nałogowo;

2. jestem sportowcem (chociaż to raczej dosadniej ubierano w słowa);

3. no i oczywiscie "chleję" z żoną ( taki mały statysta ze mnie:-)). [/b]

:-o
 
 
Canadaman
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

A w moich (aktualnie Kanada) stronach, kazdy ma mnie za TWARDZIELA!!! :cool:
Tylko dlatego ze sluzylem w wojsku 10 lat.Poprostu tutaj prawie nikt nie ma najmniejszego pojecia o sluzbie wojskowej. :gwizdze:

PS
Sluzylem owywiscie w Wojsku Polskim :balanga:
 
 
verte
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

He he he gosciu
- palenie, alez oczywiscie bo przeca , kto nie pali ten nie ma przerwy,
- o sportowcu nie słyszałem, chociaz brzuszka nie mam :-)
- odnosnie zony, ona nie pije , bo to ja jestem despota i egoista, cały %dla mnie,a jak sie skończy to w...dol zonie, bo czemu nie kupiła wiecej


Aaaaaaaaaaaaa i jeszcze opinie które mi sie przypomniały:

1Kasy zarabiam zaje.....scie dużo

2. W pracy nic nie robię, tylko kawę piję ( No moze od czasu do czasu wyjdę z kancelarii i mordę wydrę na biednych podwładnych)

3. Wszystkie posiłki mam zagwarantowane w czasie pracy za darmo,

4. Raz na rok mam wczasy dla całej rodziny za darmo

Prawde mówiac, nawet nie chce mi sie juz prostować tych pierdół, bo i tak mi cywile nie uwierzą :-) :cool:
 
 
Gość

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

...i to też nieprawda !

1. zaczynu zarabiam zaje.....scie dużo

2. W nocy nic nie robię, tylko kawę piję ( No moze od czasu do czasu
wyjdę z piwniczki i mordę wydrę na biednych blokersów)

3. Wszystkie próbki mam zagwarantowane w czasie pracy za darmo,

4. Raz na rok za to mam wczasy dla całej rodziny za darmo

:-o
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

A ja jestem zadowolony, służę w MW, nie w WP i idę niedługo na emeryturę, a wszystko co napisano złego o wojsku to... sam już nie wiem.
 
 
Cichy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

ŻONY NIE MAM WIEC SIĘ NIE CZEPIAJĄ ...PIJE I TO HEKTOLITRACH.. ULG BODOWLANO-REMONTOWYCH TO NA 30 tyś MOGE NABRAĆ....MIESZKANIE Z WAM'u TO ZAJ....CIE OGROMNE I FIRMA MI JE OPŁACA A JAK....!! A TAK TO KAWAŁ CH.... ZE MNIE BO TREP JESTEM !!!!
JESLI JEST TAKIE WOJSKO W POLSCE TO JA CHYBA W HARCERZYKACH SŁUŻE !!! :efendi2:
 
 
Tulio
3



Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 143
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Temat jest całkiem niezły i myslę że wart zastanowienia. Dotychczas jakoś mało spotkałem się z bardzo naegatywnym stereotypem żołnierza. Może dlatego że wychowałem się w miejscowości gdzie wojsko było i jest nadal? Może tekie dziwne poglądy powstają tam gdzie zołnierza widzi się tylko w TV (w amerykańskim filmie :-o ). W kręgu swoich znajomych i rodziny spotykam sie raczej z opinia że zołnierz to raczej gość z klasą z którym mozna i wypić ale także i porozmawiać o czyms więcej niż o pogodzie. . A że w każdym towarzystwie (politycy to chyba zły przykład :D ) można spotkać jakiegoś buraka to i w wojsku się zdarzają.
A może zastanowić się jak takie sterotypy zmienia? Dbałościa o własny wizerunek, poszanowaniem samych siebie... Pewnie mozna znaleść jeszcze kilka przykładów.
Pozdrowienia dla wszystkich.
_________________
"Jeśli wojna przypadkiem cię nie zabiła, to musiała skłonić do zastanowienia ..." G. Orwell
 
 
verte
Gość
Wysłany: Czw 06 Sty, 2005   

Tulio.

Ja równiez służę w mieście, gdzie wojsko od wieków stoi.
Nie twierdzę, że wszyscy maja taka opinie o WP, ale od czsu do czasu z takimi sie spotykam. Więc chyba taka opinia gdzies musi byc zakorzeniona.
 
 
Zygmunt 
VIP
ś.p. Zygmunt Gola



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 272
Wysłany: Czw 06 Sty, 2005   Najlepsza opinia !!

Najlepsza opinia to ta którą wygłasza sie nad grobem przy pogrzebie - im młodszy tym lepszy. Proponowałem w czasch dawnych aby zamiast mów pogrzebowy odczytywać ostatnią opinię okresową o Zmarłym + opinia POP. :zly4: :lol: :-o
Słyszałem raz takie zawołanie na cmentarzu - Będzie Cię brakować w budowie socjalizmu - a znając Zmarłego to na pierwszym miejscu miał Baby. na drugim wódę. na trzecim to co na pierwszym itd. na okrągło.
Pozdrawiam :nie2: :cool:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sty, 2005   Re: Najlepsza opinia !!

Zygmunt, a co powiesz na taką mowę pogrzebową?
Towarzyszu, za Tobą pójdą inni :cry:
 
 
Zygmunt 
VIP
ś.p. Zygmunt Gola



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 272
Wysłany: Pią 07 Sty, 2005   Mowa

:zly4: i śpiew Krokiem żwawym i wesołym .... (z kolędy) :cool:
 
 
@sD 
5


Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 856
Skąd: Stamtond
Wysłany: Sob 08 Sty, 2005   

Dr Acula napisał/a:
Zygmuncie Drogi, bo to tak juz jest, iż de mortuis nihil aut bene. I czasem przybiera to karykaturalne wymiary w chwilach ostatnich...Ale cóż poradzić - i Ty wiesz, i ja wiem że tak chyba zawsze będzie...A co do opiniach o wojsku in corpore - to odnoszę wrażenie, że dopiero po II Wojnie te opinie zmieniły sie na niekorzyść armii. W Międzywojniu Wojsko Polskie cieszyło się wielkim szacunkiem, estymą i poważaniem w społeczeństwie, a dopiero w czasach PRL wojsko "spsiało" - co zapewne wynikało z przemian geopolitycznych, z przemian w samym wojsku (niekorzystnych!), a takze z podziału spoleczeństwa na tych pro i na tych anty...I tak zostało do dziś...PZDRWM.

Jak to było przed wojną:.... http://www.zpka.org/bk_19o_korpusie.htm
_________________
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
 
 
szwangier
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sty, 2005   .

Zwiadowco a pamiętasz tę opinię o G-dz ,,że jak się rzuci kamieniem , to albo trafi się w k.... , albo w żołnierza " może to mało nawiązuje do tematu , ale wydaje mi się że wzieło się to jeszcze z lat przedwojennychi ,, ułańskiej fantazji"
pozdrowionka
 
 
verte
Gość
Wysłany: Nie 09 Sty, 2005   

Pamietam, pamietam.
Teraz to niestety częściej tylko w k......można trafic, tak nam restrukturyzacja wojsko z miasta wyplewiła.
Fakt, tej opini nie cytowałem, ale zapewne nie tylko o Grudziadzu tak mówiono.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group