Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chwalili Vistę, bo myśleli, że to nie Vista
Opublikował Wiadomość
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   Chwalili Vistę, bo myśleli, że to nie Vista

Cytat:
Microsoft postanowił przeprowadzić niezwykle interesujące badanie. Przedstawiciele firmy zebrali grupę zwolenników Windows XP, którzy jednocześnie nie przepadali za Vistą, by zaprezentować im nieujawniony dotychczas system o nazwie "Mojave". Kiedy użytkownicy pochwalili oprogramowanie, usłyszeli, że w rzeczywistości widzieli... Vistę.

Badanie przeprowadzono w San Francisco. Zwolennicy Windows XP w trakcie krótkiego nagrania na wideo opowiadali o swych wrażeniach związanych z Vistą, po czym mieli szansę na zapoznanie się z Windows o roboczej nazwie "Mojave", który, jak usłyszeli, "dotychczas nie był ujawniony".

Ponad 90% z uczestniczących w eksperymencie osób było pozytywnie zaskoczonych funkcjonowaniem "Mojave". Kiedy użytkownicy wyrazili już swoje zdanie, dowiadywali się, że "Mojave" to w rzeczywistości... Windows Vista.

Nie wiadomo jeszcze, jak (i czy w ogóle) Microsoft zechce wykorzystać zgromadzony materiał wideo. Wiadomo jednak, że firma ze wszystkich sił próbuje walczyć z wizerunkiem Visty jako systemu niegodnego uwagi - stąd też pomysł na uruchomienie wielkiej kampanii reklamowej dotyczącej Visty, Windows Mobile i Windows Live.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
kwitolog 
2
kwitolog



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 57
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

Ja mam Vistę od jakiegoś roku i nie narzekam. Narzekają Ci, którzy nie próbowali lub zniechęcili się nowym, odświeżonym wyglądem. Więcej optymizmu, Vista jest OK.

Pozdrawiam.
_________________
Mądrzy ludzie tworzą mądre zdania, przemądrzali tylko je cytują...
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

Wygląd XP można w Viście przywrócić, w menu start zmieniamy na klasyczne, w wyglądzie pulpitu także i mamy wygląd XP.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

A kto mówi ,że Vista jest niedobra ;)
Jest super pod warunkiem,że się ma na "pokładzie" 2GB Ram-u . Użytkownicy nowych komputerów mogą się cieszyć z możliwości jakie oferuje , jednakże Ci ,którzy maja starsze komputery raczej na tym systemie nie pośmigają ,a jeżeli już to z poważnym ograniczeniem wrażeń wizualnych :(
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 29 Lip, 2008   

kwitolog napisał/a:
odświeżonym wyglądem.


Dobrze powiedziane - ''wyłacznie'' odświeżony wygląd .... :bye:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 477
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Sro 30 Lip, 2008   

Osobiście pracuję z Vistą Ultimate 32 bit od prawie roku i jestem zadowolony. Oprócz - jak to wcześniej określiono - odświeżonego wyglądu jest jak najbardziej stabilna i funkcjonalna po uprzedniej konfiguracji pod swoje indywidualne potrzeby. Prawdą jest również, że jest niesamowicie pamięciożerna, im więcej pamięci RAM (minimum 2 GB RAM) tym lepiej. Niestety mankamentem wersji 32 bit jest to, że nie "widzi" więcej niż 3 GB RAM :cry: Dlatego na dniach przesiadam się na wersję 64 bit, która jest jeszczcze stabilniejsza od wersji 32 bitowych (przećwiczone na sprzęcie służbowym), no i obsługuje ponad 4 GB RAM.
Osobiście polecam przesiadkę na Vistę pod warunkiem, że posiada się w miarę mocną konfigurację.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
homontos 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   

Z Vistą jest jak z małym dzieckiem, trzeba odczekać jeszcze ok 2 lat zanim wszystko na niej będzie chodziło i wszyscy będą mieli odpowiedni sprzęt do obsłużenia tego. Osobiście używam XP bo póki co króluje na rynku (70 % użytkowników) a i przypomnę, że jak wchodził XP to też były głosy że to bee trzeba było odczekać zanim weszły wszystkie poprawki i service paki. Sytuacja powtarza się zapraszam do przejścia na Viste za 2 lata :)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   

Jest mały błąd w Twoim rozumowaniu, za dwa lata to będzie nowy system MS. Poza tym się zgadzam Vista nie jest taka zła.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
homontos 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   

No tak ale jak wejdzie ten Win Blackcomb Vienna to znów się koło zatoczy bo znów wymagania wzrosną typu kilka kart graficznych, lcd dotykowe i inne perfumy a wiekszość z nas dopiero będzie miało 4-rdzeniowca z 4 gb ramu :) A system będzie niedopracowany jak zwykle :)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 31 Lip, 2008   

Tutaj może być niespodzianka, bo jeśli będzie to system modułowy to wymagania drastycznie mniejsze będzie miał. Trochę jak Linux.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group