Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEFILADA przegięć
Opublikował Wiadomość
awuc 
2


Wiek: 42
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 70
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   DEFILADA przegięć

Jestem młodziutkim żonierzem /żołnierzem/i idealizmu jeszcze troszkę posiadam, i może wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem, jednakże to o czym napiszę poniżej jest dla mnie szczytem absurdów.

Dnia 15 sierpnia odbywa się defilada w Warszawie. Z mojej jednostki, mojego pododdziału wysłano trzech żołnierzy, świerzo/świeżo/ upieczonych st. szer. zawodowych, którym wydano nowe pustynne mundury (bo mają udawać weteranów z PKW, którymi nie są) i wyższe stopnie wojskowe. Zostali "awansowani" na czas defilady.

SZTUKA SZTUK do sześcianu!

Co się stanie jak pana "podoficera" wylegitymuje Pan żandarm i stwierdzi niezgodność noszonego stopnia wojskowego z oznaczonyw w wojskowym dokumencie tożsamości??

Kto za to odpowie?

W moim ototczeniu spotkałem się z niewiarygodną obojętnością na ten fak.
"(,,,) Może jestem nienormalny, za krótko byłem w wojsku..."

Kłaniam się uprzejmie :lol:
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

No właśnie że jesteś młodym żołnierzem to nie wiesz że to normalne :D
Nieraz już nawet i w oficerski mundur przebierano kogoś. Dlaczego? Na przykład dlatego że z generałem z obcej armii wedle zdania naszych "starych" nie wypadało aby ktoś o zbyt niskim stopniu rozmawiał :lanie:
Oczywiście to z sarkazmem pisałem, jest to o tyle normalne o ile normalnych ludzi mamy u władzy w wojsku.
To pozostałość po zżywaniu się z bratnią armią. Tam jak przychodziło do pokazów to potrafili tysiące oficerów przebierać za poborowych że to niby żołnierze z poboru tacy świetni są.
 
 
Agat 
1


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Idą zmiany "Listening to the wind of change".
Wcześniej takich pytań nikt nie zadawał. Tego już się nie zatrzyma.
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

awuc napisał/a:
wydano nowe pustynne mundury (bo mają udawać weteranów z PKW, którymi nie są)
Widać żeś młody, bo nie widziałeś w akcji gen. Głodzia. W szafie miał komplet mundurów wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a wieść gminna głosi że najlepiej się prezentował w mundurze admirała. Miał po prostu chłop zamiłowanie do munduru jak nie przymierzając sam Goering, który dla siebie nawet sam projektował różnorakie uniformy.
Przepisy ubiorcze i regulaminy są dla takich jak Ty i jak ja, a reszta ... reszta jest milczeniem. Szkoda słów.
ps. najważniejsze aby nogawki polowego były w butach. Nasze najwyższe czynniki nie tolerują takiego nowatorstwa, a i mają w czym wykazać inicjatywę, tępiąc tego rodzaju spektakularne wybryki ubiorcze. W końcu robią to, na czym się znają, każdy codziennie wdziewa spodnie. No, może z wyjątkiem tych, którzy spali w opakowaniu :idea:
 
 
Man.Gusta 
5



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 384
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Przebieranki w naszej Armii to rzecz normalna - ile to razy widziałem aż się łezka w oku kręći.
Jeden przykaład - kontrola ze stolicy - wf - podlegają sprawdzeniu żołnierze zawodowi z jednego z dywizjonów - ale wśród biegnących jest pal ższ którzy w cywilu biegali na jakiś zawodach dostali oczywiście piątki - i to nic że zgodnie z danymi powinni wyglądać "troszkę starzej"- komisja po mile spędzonym dniu poprzedzającym nieweile zwracała uwagę na twarze ;)
_________________
Ważniejsze jest, co ty myślisz o samym sobie, niż to, co o tobie myślą inni.
I marsze wojskowe, i marsze weselne prowadzą do walki. Noel Coward
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Ta defilada to przecież ma być teatr dla mas. Stąd dobór aktorów by zagrali role żołnierzy różnych formacji. By podobali się widowni i robili dobrą PR dla wojska.
Może to i dobrze - weterani niech się udadzą na "napój chłodzący" a młodzi, sprężyści, przystojni ("jak puszczańskie sosny") -> na defiladę.
O tych, którzy ciężko tyrają na co dzień a i w razie wielkiej potrzeby są niezastąpieni przełożeni nie zapomną. Ale przecież innego konia zaprzęga się do pługa a innego do powozu.
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
Agat 
1


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Występy artystyczne z udziałem aktorów, czemu nie? W tym przypadku jednak powaga uroczystości staje się wątpliwa. Jeżeli istnieje przyzwolenie na taką mistyfikację, to czemu nie na więcej? Przebierańcy, plastikowe czołgi, dmuchane rakiety. Może lepiej skromniej ale uczciwiej.
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Przebieranie gości w nieco inne mundury można jakoś przeżyć, ale zakładanie na pagony oznaczeń stopnia innych niż te, które się należą, to naprawdę co najmniej lekka przesada. Czy weteranami PKW nie mogą być starsi szeregowi? Dziwne... Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Kiedyś w ZSRR urządzano pokaz możliwości jednostek inżynieryjnych. Sprawa dotyczyła przeprawy przez Dniepr, postawienia mostu i przejechania po nim przez pociąg w ciągu jednej godziny. Zaproszono gości z zagranicy.
Zadanie kierowania pracami powierzono jednemu z generałów. Aż do pokazu praktycznie on rządził w ZSRR bo wszystko było jemu podporządkowane. W tym celu sformowano 1. Dywizję Budowy Mostów Gwardii.
Gdy przyszło jednak do pociągu okazało się że jest dużo za ciężki, i nie da rady. Zaczęto na wszelkie możliwe sposoby ograniczać masę pociągu. Wszystkie możliwe elementy stalowe wymieniono na aluminiowe. Zamiast węgla i wody, mały zbiornik z benzyną.
Pokazu nie było czasu przećwiczyć, gdy pociąg z pustymi wagonami wjechał na most, ten zaczął się uginać i stopniowo zanurzać :D
Przerażeni maszyniści wylegli na górę lokomotywy, główny konstruktor :D powiedział że to elementy obrony przeciwlotniczej ćwiczą i obserwują niebo. Honor uratowano, maszynistów na zdjęciach wyretuszowano, 1 Dywizję rozformowano, a pociąg przetopiono.
Jak widać daleko nam do mistrzów. ;)
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
juliusz11
1


Dołączył: 16 Sie 2005
Posty: 33
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

"Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził."
Co by nie zrobić i tak będą niezadowoleni narzekacze. Widowisko jest dla ludzi, którzy chcą zobaczyć zgrabnych, sprawnych, czystych i dobrze wyglądających żołnierzy oraz lśniący sprzęt. I ludzie to zobaczą. Koniec kropka.
A może lepiej byłoby pokazać weteranów z Iraku w podartych i brudnych mundurach?
A co do "dmuchanych" czołgów - takie też były używane jako pozoracja.
I ostatnia sprawa.
Szanowni moderatorzy, jeśli poprawiajcie błędy i literówki, to róbcie to konsekwentnie wszystkim. "Młody" forumowicz został wyczerwieniony skrupulatnie natomiast "gwiazdkowego" Man.Gustę pozostawiono bez poprawek.
Pozdrawiam
 
 
Man.Gusta 
5



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 384
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

juliusz11,
Akurat to wina mojej klawiatury która została zalana przez syna - a nie brak znajmomości pisowni języka polskiego.

A co do twojego postu: mi wystarczy jak na uroczystości przemaszerują żołnierze - mogą być ubrani w różne mundury, ale musi być komentarz "maszerują żołnierze w mudurach polowych używanych na misjach"a nie przebierańcy nazywani weteranami.
No i oczywiście pagony mają mieć takie jakie mają wpisane stopnie wojskowe w legitymacjach.
_________________
Ważniejsze jest, co ty myślisz o samym sobie, niż to, co o tobie myślą inni.
I marsze wojskowe, i marsze weselne prowadzą do walki. Noel Coward
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

A ja z innej beczki-pozdrowienia dla wszystkich żołnierzy którzy kolejną sobotę i niedzielę spędzili w pracy,po to aby przygotować kolejny pokaz dla gawiedzi.
_________________

 
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

I ciekawe czy za to wolne dostaną?
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   


El Lobo mnie ubiegł: wojtek, to nie gawiedź, to jest społeczeństwo, któremu służymy. Może są to górnolotne słowa ale tak to postrzegam.




 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

przypadeek napisał/a:
I ciekawe czy za to wolne dostaną?


Nie tylko wolne, ale i nagrodowe urlopy jeśli wszystko wypadnie dobrze.
_________________
kornel
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group