Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop HP Pavilion 6000
Opublikował Wiadomość
MarconiKub 
4
Marek



Pomógł: 2 razy
Wiek: 63
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 250
Skąd: Polish Air Force :)
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   Laptop HP Pavilion 6000

Witam!

Mocno nagrzewa mi się laptop HP Pavilion 6000 przywieziony z misji w Libanie podczas nawet kilkugodzinnej codziennej pracy. Znajomi twierdzą, że coś nie działa z chłodzeniem. Inni twierdzą, że to normalne... Ktoś poradził mi udać się do servisu... Pracę "wiatraka" od chłodzenia słychać i wtedy "wydmuchuje" on spod sprzętu naprawdę ciepłe powietrze. Ponadto wykonałem takie podstawki pod nóżki i jest on ponad centymetr nad blatem biurka, na którym pracuje. Proszę o rzeczowe wypowiedzi i ew. porady użytkowników tego typu i podobnego sprzętu. Z góry dziękuję za pomoc i porady. Marek.
 
 
Rewizor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Nie jestem ekspertem, ale wypowiem się na temat jednego przypadku. Laptop złapał jakieś świństwo, trudno powiedzieć czy z sieci, czy z jakiegoś pendrive'a, co jest możliwe podczas częstej wymiany danych. No i cały czas coś "międlił", stąd i temperatura procesora i praca wiatraka. Może najpierw przeskanuj sprzęta porządnym programem antywirusowym :gent:
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

MarconiKub, Ja sprawdziłbym temp proca i reszty przy pomocy darmowego programiku SpeedFan
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
krystianshoota 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: M M
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

Moja rada, to rozebrać laptop i sprawdzić, czy nie jest zapchany kurzem wentylator, oraz ogólnie odkurzyć sprzęt.
 
 
mkow 
1
hobbysta-amator


Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 09 Sie, 2008   

Obawiam się, że czeka Cię rozbiórka. Najprawdopodobniejszą przyczyną problemu jest "zasyfienie" urządzenia w środku, co skutkuje problemami z odprowadzaniem ciepła. Zapewne będziesz musiał solidnie odkurzyć radiator i okolice, kanały powietrzne, które prowadzą powietrze z wiatraka po radiatorze.
Instrukcja rozbiórki Pavilona jest tu ( można też zorientować się co nas czeka w środku):
http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00364919.pdf
na żywo gość robi to tu, można się napatrzeć jaka jest kolejność rozkręcania
http://pl.youtube.com/watch?v=Dl0iCp5JG5Q
Przy okazji rozbiórki i czyszczenia warto też przetrzeć procesor i od nowa przesmarować go lepszą pastą niż daje HP, ja osobiście polecałbym Arctic Silver 5, srebrną pastę w tubeczce za mniej niż 20 zł.
Jeżeli nie masz ochoty na rozbieranie to innym rozwiązaniem jest próba przedmuchania wnętrza przez otwory wylotowe chłodzenia, ale poprawa będzie podejrzewam ograniczona. Można też wyposażyć się podkładkę chłodzącą, która jest zwykle kawałem uformowanego aluminium z wiatrakiem lub wiatrakami pod spodem, zasilanymi z USB.
Kiedyś czegoś takiego używałem, jest z tego jakiś pożytek. Ale trzeba pamiętać, że jak to piszą " długotrwała praca w warunkach podwyższonej temperatury skraca żywotność komponentów" :-( Szkoda by było bo masz naprawdę fajnego laptopa, chociaż rzeczywiście ma opinię dość "grzejnego".
W pastach i podkładkach można się zorientować tu:
http://www.cooling.pl/
Czujniki dobrze pokazuje Everest: http://www.lavalys.com/

Powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group