Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co sądzicie o oficerach po SO??

Jaka jest twoja ocena oficerów po SO??
Bardzo dobrze, nie różnią się od "pięciolatków"
6%
 6%  [ 46 ]
Dobrze, mają małe braki które szybko ndrabiają
9%
 9%  [ 62 ]
Dostatecznie, to pomyłka "zapychacze wakatów"
38%
 38%  [ 261 ]
Nagannie, nigdy nie będzie z nich żołnierzy
13%
 13%  [ 92 ]
Ta ankieta jest potrzebna
15%
 15%  [ 101 ]
Ta ankieta jest niepotrzebna
9%
 9%  [ 66 ]
Nie mam zdania
6%
 6%  [ 45 ]
Głosowań: 478
Wszystkich Głosów: 673

Opublikował Wiadomość
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

Ukończyłeś prawo? Hmmm.. niemożnośc dyskryminacji wynika z Konstytucji.., nie trzeba doszukiwać się treści w umowach międzynarodowych.
Naprawdę :gent:
_________________
Ech....
 
 
 
Fisz 
2


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 50
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

Prawo a co w tym dziwnego??
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

Patrz wyżej :)
_________________
Ech....
 
 
 
Fisz 
2


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 50
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

A co chcesz zobaczyć mój dyplom? Poproszę o mail to wyśle Ci skany. Mogę wysłać dwa dyplomy w tym jeden robiony na koszt MON i tez nie typu pedagogika.
Jeśli chodzi o mój 1szego postu to proszę nie zbaczajmy z tematu nie dywagujmy na tematy źródeł prawa i ich wyższości w stosowaniu. Bo to są tematy dla konstytucjonalistów. Jeśli nim jesteś to z chęcią oddaje się lekturze. Na początek może poproszę o rozwiniecie kwestii uzasadnienia wprowadzenia cenzusu wieku 35 lat dla żz a dla cywili już tego cenzusu nie ma.
Pozdrawiam i ustosunkuje się do odpowiedzi wieczorem bo niestety pracuje na dwa etaty i nie mam czasu (jak widzisz po ilości moich postów) na udzielanie się na tym forum.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

A ja dodam jeszcze jeden fakt, który spowodował, że jest ograniczenie wiekowe. Wielu podoficerów po ukończeniu SO mając 15 lat służby z wyższego U idą na emeryturę. Nie chce tutaj wrzucać wszystkich do jednego worka, ale moi koledzy podoficerowie z SO tak właśnie zamierzali zrobić.

Podoficer1974 trochę zabastuj, bo mnie np. obrażasz, ja na forum nie wypisuje, że gro podoficerów jest do bani a o st.szer. już nie wspomnę mimo, że taki są moje odczucia w związku z praca z nimi. W każdym korpusie są zakały. A to, że ktoś jest podoficerem z długim stażem wcale nie znaczy, że będzie super ekstra podporucznikiem, bo czasem się okazuje, że jest na odwrót. I zapominasz ilu czasem starych wyg po 15ście lat służby boi się dowodzenia. Mam takie przypadki na swoim podwórku.

Pozdrawiam :)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

Agnieszko.., a ja widzę, że wielu więcej idzie na emeryturę, bo nie ma dla nich szansy rozwoju.
Nad tym także pomyśl.
_________________
Ech....
 
 
 
Skas 
1
ex-P



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

Nie jestem w stanie ocenić, jak obecnie sprawują się oficerowie po SO. Sam zostałem oficerem wojska po SPR (oficerem Policji zostałem później po ukończeniu WSPol) i mogę napisać, że dawno temu służba moja i moich kolegów przybierała czasem zadziwiające formy i treści. Działo się za przyczyną zarówno naszą jak i żołnierzy zawodowych:) Jednak na "oficerów z cywila" wojsko chyba jest skazane. W trakcie uzawodawiania armii zawód żołnierza przypuszczalnie zmieni swoją specyfikę, przybliżajac się w niektórych sprawach do profesji cywilnych. To samo dotyczy naboru.
_________________
Brudna walka - od strzelania do butowania
http://brudnawalka.com
 
 
Podoficer1974 
6
Nikt nie wie o co chodzi.


Pomógł: 7 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1119
Skąd: Swiat
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Agnieszka nie bardzo może się wczuć w położenie podoficerów bo też i kiedy miałaby to zrobić ?
Przecież przed nią kariera otwarta - może nawet generałem zostać.
A ja , jak będę miał wojskowe szczęście to za 8 -10 lat powrócę na stanowisko które zajmowałem w roku 2004 , przed wejściem ustawy pragamatycznej.
A znam takich, co z chorążych stali się kapralami. Rewelacja.
I taki chorąży widzi, jak przychodzą ludzie z cywila i nim dowodzą. Ja się nie dziwię że jest rozgoryczenie w szeregach.
Zamiast tych chorążych wrzucać na etaty ppor ( nawet z klauzulą, że mają 3 lata na zrobienie licencjatu - dla tych co chcą) to powołuje się ludzi z cywila. A może tak powoływać na etaty kaprali, żeby się służby nauczyć, pokazać co się umie, poczyć zapach wojskowych butów pełniąc po 8 służb w miesiącu.
Przecież oficer ma byc lepszy od swoich podwładnych, więc bez wątpienia awansuje.
Nawet przecież powiedzenie jest, że każdy żołnierz nosi buławę w plecaku. Mi moją albo ktoś ukradł, albo od razu nie dostałem :)

Wniosek końcowy jest taki: dla podoficerów co mają niewiele do 15: panowie planować przyszłość w cywilu - prawko , język, kursy. No i zdrowie szanować.
Dla tych co zaczynają: Panowie , studia. I broń Boże nie pokazywać się nadaktywnie.

Przykre, ale tak nas wyrolowano, że bajka.
Kiedys były kursy, na których z chorążych robiono oficerów, a z podoficerów chorążych.
Teraz..ech.
 
 
shogun 
4



Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 162
Skąd: MW
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Tak trzymiesięczne kursy szkoły średniej bez prawa zdawania matury i egzaminów na studia wyższe. Zadana praca domowa, tydzień na odrobienie zadanej pracy i sprawdzenie. Tak w koło przez trzy miesiące. Żołnierze służby zasadniczej mieli ubaw bo odrabiali pracę za panów podoficerów. Po zaliczeniu szkoły papierek o ukończeniu szkoły średniej i awans na chorążego. Gramatyka j. polskiego pod zdechłym psem, o ortografii nie wspomnę. Określenie długości odciągu od masztu antenowego, to najlepiej odpiąć i zmierzyć, bo innej metody nie ma. Sama wiedza fachowa bez podstaw wiedzy ogólnej nie zdaje egzaminu w życiu. Oficerowie po SO mają wiedzę ogólną, a umiejętności wojskowe (fachowe) przyswoją w swoim czasie, to jest tylko kwestia ilości powtórzeń.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Przebrzydłe urągające uogólnienie.
Nie zamierzam ripostować, gdyż nie zniżę się do poziomu przedmówcy, ale proszę MOD o reakcję!!!
:zly2:
_________________
Ech....
 
 
 
orson 
2



Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 52
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Podoficer1974 napisał/a:
Zamiast tych chorążych wrzucać na etaty ppor ( nawet z klauzulą, że mają 3 lata na zrobienie licencjatu - dla tych co chcą


Dla informacji ppor można zostać dopiero z tytułem magistra :!: :!: :!:
Chyba że się coś zmieniło od kiedy przeglądałem przepisy :D

Kto jak kto ale Ty taki zorientowany i nie wiesz tego porostu aż mnie zatkało :gent:
 
 
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Cytat:
A znam takich, co z chorążych stali się kapralami. Rewelacja.


Za to "podziękujmy" politykom, a nie oficerom po SO.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

TRY_206, TO jest n/t oficerów po SO? :
shogun napisał/a:
Tak trzymiesięczne kursy szkoły średniej bez prawa zdawania matury i egzaminów na studia wyższe. Zadana praca domowa, tydzień na odrobienie zadanej pracy i sprawdzenie. Tak w koło przez trzy miesiące. Żołnierze służby zasadniczej mieli ubaw bo odrabiali pracę za panów podoficerów. Po zaliczeniu szkoły papierek o ukończeniu szkoły średniej i awans na chorążego.
_________________
Ech....
 
 
 
Podoficer1974 
6
Nikt nie wie o co chodzi.


Pomógł: 7 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1119
Skąd: Swiat
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

orson napisał/a:
Kto jak kto ale Ty taki zorientowany i nie wiesz tego porostu aż mnie zatkało :gent:

Tak właśnie ma być. Projekt że do kpt. licencjat. Nie powiem, ale sam kombinuję..
Ograniczenie wieku również do zmiany , ponieważ jest niezgodne z konstytucją, a więc dokumentem wyższej rangi.
Chyba jednak ktos czyta te nasze wypociny forumowe :)
swoją drogą, przypomniałem sobie , gdy okazało się że aby awansować na mjr. trzeba tytuł magistra. Nie zapomnę, jakie kierunki studiowano.. hih

Kto pamięta co to WUML ?

Shogun, zapytam Cię tak : czy naprawdę sądzisz, że politologia czy historia jest w jakiś sposób przydatna ? Chyba że chodzi o samą umiejętność przyswajania wiedzy - to zgoda.
Co do 10 miesięcznych szkół średnich to żenada. Ale w sumie jak SO można , to czemu szkoły nie ?

Inna sprawa. Mam zaszczyt pracować z oficerami po WAT i ogólna opinia panująca wśród tychże jest taka, że rozżaleni są tym jak armia wykorzystała ich potencjał.
Jeden tylko po usilnych działaniach przeniósł się do instytutu, gdzie wykorzystuje wiedzę nabytą w WAT. Reszta natomiast wykonuje prace d-ców plutonów i kompanii .
Co z tego, że inwestowali w siebie, gdy to samo z powodzeniem mógłby robić ktoś kto byłby zwyczajnie przyuczony do zawodu.
Po co były 2 fakultety, zajęcia ponadprogramowe ?
Co z tego , że zna dokładnie zasadę działania skomplikowanego urządzenia, skoro jego zadaniem jest ustawić cośtam i po prostu na tym pracować ? Po co to komu?
mgr.inż przed nazwiskiem, 5 lat studiów a gania po polu tak samo jak inni . Możliwości awansu tez nie do końca są jasne..
Większość toteż kombinuje, co tu zrobić aby wydostać się z armii bez oddawania kosztów nauki. Tam wiedzą jak spożytkować swoją wiedzę.
 
 
orson 
2



Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 52
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 04 Wrz, 2008   

Podoficer1974 napisał/a:
Tak właśnie ma być. Projekt że do kpt. licencjat. Nie powiem, ale sam kombinuję

Z tego co wiem ten projekt o obniżeniu wymagań z Mgr na Inż (licencjat) został odrzucony w pierwszej połowie tego roku.
Wieć aktualnie tylko Mgr może zostać ppor. :gent:
Przejrzyj sobie ustawę pragmatyczną wraz z poprawkami i plany reform.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group