Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebna krew dla chorego
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008   Potrzebna krew dla chorego


Szanowni Państwo,

pilnie potrzebna krew dla chorego, który otrzymał już 15 jednostek krwi i potrzebuje jej jeszcze więcej. Rozpropagujcie tę wiadomość wśród kolegów i podwładnych.

Grupa krwi nieistotna. Adresat: Szpital Powiatowy w Kartuzach.

Za okazane serce dziękuję. :efendi2:



 
 
zwyczajny
Banita


Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 502
Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008   

Jakieś hasło? Chętnie oddam,ale co mam powiedzieć w punkcie krwiodawstwa, nie w Kartuzach? Wystarczy adresat?
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   


Wystarczy adresat. Dziękuję.





 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

Cytat:
Dwuletni Piotruś ma ostrą białaczkę. Pomóżmy mu!


Dwuletni Piotruś ma ostrą białaczkę. Jest leczony w Szczecinie. Regularnie dostaje krew. I tu może być problem. Bo ma bardzo rzadką grupę 0Rh-. A jeszcze długo będzie jej potrzebował.

Chorobę zdiagnozowano półtora miesiąca temu. Chłopczyk jest już po pierwszej chemioterapii. A czeka go pięć cykli. - Pierwszy tydzień, gdy brał chemię, był fatalny. Prawie nie jadł, wymiotował, miał biegunkę, bolał go brzuszek - opowiada Kazimierz Czarnecki, dziadek Piotrusia. Mówi, że wnuczek, mimo że taki mały, jest bardzo mądry i wie, że choruje. Wkrótce będzie miał ponownie pobierany szpik kostny.

Piotruś w szpitalu jest od początku maja. Dwukrotnie był w domu w Gorzowie, ale za każdym razem jego stan tak się pogarszał, że musiał wracać na oddział hematologii dziecięcej w Szczecinie. - Ta choroba jest straszna. Ale mamy nadzieję, że uda się z nią wygrać - panu Kazimierzowi drży głos. Mówi, że leczenie na pewno potrwa długo. A wnuczek przez cały czas będzie potrzebował krwi. - Od początku ją dostaje. W sumie chyba już dziesięć litrów - dodaje.

Tymczasem tak rzadkiej grupy krwi, jaką ma chłopczyk, brakuje w szpitalach. Znajomi pana Kazimierza zorganizowali w Gorzowie akcję i prosili wszystkich z grupą 0Rh-, by zgłaszali się do punktu krwiodawstwa i wskazali, że to dla Piotrusia. Ludzie zareagowali na apel. Wczoraj w punkcie przy ul. Dekerta było znacznie więcej osób niż zwykle. Ale okazało się, że to nie takie proste - oddać krew w Gorzowie i przekazać do Szczecina. Bo punkty działają regionalnie.

Szpital, w którym jest leczony chłopiec, musiałby złożyć u nas zapotrzebowanie. Wtedy ją przekażemy - wyjaśnia Wanda Chmielewska, kierowniczka gorzowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Takiego zapotrzebowania Szczecin jeszcze nie złożył, bo pan Kazimierz nie wiedział, że tak to działa. Teraz załatwia formalności. Ale póki co, najprościej byłoby, żeby osoby chętne do oddania krwi dla Piotrusia robiły to w Szczecinie. Rodzina dziecka nie chce jednak nikogo narażać na koszty. Rozwiązaniem jest więc bezpośredni kontakt tych, którzy mają grupę 0Rh-, z panem Kazimierzem. Tym bardziej, że nie chodzi o to, by oddawać krew teraz, tylko w momencie, gdy będzie potrzebna. - A zawsze najgorszy okres to wakacje. Wtedy wszędzie są braki krwi i to każdej grupy, a już o tak rzadką, jaką ma chłopczyk, na pewno będzie trudno - tłumaczy Chmielewska.

Pan Kazimierz utworzy taki "bank” osób, które mogą pomóc Piotrusiowi. Kiedy zajdzie potrzeba, skontaktuje się z nimi i poprosi o oddanie krwi. - Jeśli szpital w Szczecinie złoży zapotrzebowanie w krwiodawstwie w Gorzowie, będzie można oddawać ją właśnie tam. Jeśli nie, to dowieziemy ludzi do punktu w Szczecinie - deklaruje Czarnecki.

Źródło: http://www.gazetalubuska....IAT04/808364383

Wszyscy, którzy mają grupę 0Rh- i chcą pomóc Piotrusiowi, mogą kontaktować się z Kazimierzem Czarneckim, tel. 602 330 101
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010   

Rozmawiałam dzisiaj z p.Czarneckim, dziadkiem Piotrusia. Przez ponad 2 miesiące chłopcu przetoczono 20 l. krwi. Od kilku nastąpiła poprawa, Piotruś nawet wyszedł na pierwszy, od tak długiego czasu spacer. Jednak leczenie trwa i krew na pewno będzie jeszcze potrzebna.
Kontaktowali się tylko z Regionalną Stacją Krwiodawstwa w Szczecinie. Ja ze swojej strony poprzez syna, który już od długiego czasu jest dawcą postaram się czegoś dowiedzieć w 109 Szpitalu Wojskowym. Niestety ma inną grupę krwi i w tym wypadku nie może pomóc.
0 RH (minus) ma za to mój mąż :D
http://nk.pl/profile/5445446/gallery
To zdjęcia Piotrusia na profilu jego dziadka.
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
kosaelk 
5
Animo Et Fide



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 303
Skąd: Z piekieł ku niebu...
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Mam 0Rh+ ale rozeznam się wśród kolegów ;p

Pozdrawiam
_________________
"Co Cię nie zabije to Cię wzmocni lecz mierz siły na zamiary a nigdy odwrotnie..."
Ratownik z powołania i zawodu...
 
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Mąż oddał już krew, następny raz może dopiero po 2 miesiącach. Syn jest honorowym krwiodawcą i skontaktował p. Czarneckiego z punktem krwiodawstwa w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Mam nadzieję ,że Piotruś będzie miał zabezpieczoną krew.
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

kosaelk, 0RH+ jest grupą krwi, którą każdy może przyjąć. Niestety posiadacz jej może przyjąć tylko taką samą, żadną inną.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
kosaelk 
5
Animo Et Fide



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 303
Skąd: Z piekieł ku niebu...
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Właśnie w tym problem, że różni nas czynnik Rh a przez to także i test Kellera...
Aczkolwiek poruszyłem odpowiednie sznurki, i coś z pewnością popłynie;)

Pozdrawiam
_________________
"Co Cię nie zabije to Cię wzmocni lecz mierz siły na zamiary a nigdy odwrotnie..."
Ratownik z powołania i zawodu...
 
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
  Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   Potrzebna krew dla chorego żołnierza 17 WBZ

Cytat:

30.10.2013
Oddaj krew dla Jakuba


Pilnie potrzebna krew dla strzelca Jakuba Koślińskiego z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich.

Jakub zachorował na bardzo ciężki i rzadki nowotwór żuchwy. Już za trzy tygodnie, tj.19 listopada br., czeka go skomplikowana operacja usunięcia dużej części żuchwy. W tej chwili bardzo pilnie potrzebna jest krew dla chorego żołnierza. Grupa nie ma znaczenia. Przy oddawaniu krwi należy zaznaczyć, że jest ona przeznaczona dla Jakuba Koślińskiego.
Honorowa akcja krwiodawstwa zostanie przeprowadzona w 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w najbliższy poniedziałek, tj. 4 listopada br., w Wędrzynie i Międzyrzeczu w izbie chorych. Akcja będzie trwała od 8:00 do 13:00. Krew można także oddawać w dowolnych stacjach krwiodawstwa.

* * *
Krwiodawca oddaje około 450 ml krwi. Procedura pobrania trwa kilka minut i jest bezbolesna.

Tekst: por. Martyna Fedro-Samojedny

LINK
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
zolnierz.info.pl 
1


Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 43
Skąd: Z redakcji
Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, potrzebna jest pilnie krew dla 4letniego bratanka mojej znajomej, przebywa w tej chwili w szpitalu w Poznaniu.
Informację o jego stanie można znaleźć pod adresem: https://www.facebook.com/...544876195599630
Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękuję.
GRUPA KRWI NIE MA ZNACZENIA!!
Wystarczy że jako biorcę wpisze się Olaf KULIK.
Jeżeli już ktoś odda krew to poproszę o kontakt, przechwycę w jakiś sposób potwierdzenie.
_________________
Bo w wojsku jest jeszcze wiele do zrobienia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group