Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: makary21
Pon 03 Sie, 2009
ANAKONDA '08
Opublikował Wiadomość
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008   

Konkrety Panowie, konkrety...
Jak na razie to jest jak w czasie kontroli pododdziału przez przełożonego: "Jest źle Panie chorąży". "Ale co jest źle Panie Pułkowniku ?" "Wszystko jest źle !"
Konstruktywne raczej to nie jest...
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008   

W moim odczuciu była lepsza niż '06.
Wiele wniosków z tamtej zrealizowaliśmy, jednostki ćwiczyły w nowych strukturach i się sprawdziły i mamy całe strony wniosków na przyszłość. Konstruktywnych, a nie tych z gatunku "zupa była za słona".
Było kilka hitów, nie stwierdziłem "kitów".
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
Madzia 
4
Uparta


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 232
Skąd: PL
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008   

Borsukowaty, a możesz mi te konstruktywne wnioski przybliżyć? Nie byłam, nie widziałam, a jestem ciekawa. Szczególnie hitów :)
I ile stron masz tych wniosków? Ja bym poprosiła o dwie ;)
Z góry dziękuję.
_________________
Od pracowitości i przykładu jaki dadzą oficerowie zależy również moralny hart wojska, wytrzymałość, z jaką potrafi ono znieść wszelkie braki.
Marszałek Piłsudski
 
 
mez 
4


Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 151
Skąd: jestem?
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008   

Np. Jednostka nie może uczestniczyć w dwóch ćwiczeniach /aplikacja i realne/ w dwóch innych miejscach /inne aplikacja i inne realne/.
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2008   

Moze teraz trochę kitu:
np. jednostka zabezpieczająca SD dywizji nie jest w stanie samodzielnie tego zrobić bez pomocy z całej Polski;
 
 
gill 
1
gill


Wiek: 52
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 28
Skąd: WL
Wysłany: Sro 01 Paź, 2008   

Merytoryczne przygotowanie Panów z DO - porażka :( . Gratuluję brania pieniążków za brak jakiejkolwiek wiedzy taktyczno-operacyjnej. Ale cóż DO nie jest od ćwiczeń, nie od misji - to ciekawe od czego??? Im wyżej w strukturach WP tym ogół większy.
_________________
Gall
 
 
kłyś 
4
Kłyś


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 249
Skąd: Wojska Ladowe
Wysłany: Sro 01 Paź, 2008   

czarou napisał/a:
Moze teraz trochę kitu:
np. jednostka zabezpieczająca SD dywizji nie jest w stanie samodzielnie tego zrobić bez pomocy z całej Polski;

Z tą całą Polską to lekka przesada.

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu. P_E

 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 08 Lis, 2008   

Madzia napisał/a:
Borsukowaty, a możesz mi te konstruktywne wnioski przybliżyć? Nie byłam, nie widziałam, a jestem ciekawa. Szczególnie hitów :)
I ile stron masz tych wniosków? Ja bym poprosiła o dwie ;)
Z góry dziękuję.


Brawo Szanowna Koleżanko za "konstruktywne" pytanie i konstruktywną ciekawość. Przyłączam się do tych pytań.
Ze swojej strony mogę tylko dodać, że też nie byłem, ale rozmawiałem z tymi co byli i nie było w tych relacjach nic z zachwytów nad organizacją, przebiegiem i osiągniętymi celami podczas tego ćwiczenia.
Po tych rozmowach powstało w mojej głowie tylko szereg pytań , np.:
- Dlaczego specjalistami od rozpoznania ogólnowojskowego w jednej z komórek zostało 2 przeciwlotników?
- Dlaczego specjalistami od użycia wojsk OPL na szczeblu Korpusu byli oficerowie łącznikowi - tłumacze?
- Dlaczego "dwugwiazdkowy" generał przepytał oficerów w pewnym zespole , każdemu powiedział, że nic nie wie i że to nie tak powinno być, a jak jeden z odważniejszych oficerów zapytał - Panie Generale , to jak powinno być? - odpowiedział - ma być dobrze i wyszedł.
- Dlaczego rodzaje SZ zamiast zgrywać się w prowadzeniu działań połączonych realizowały oddzielnie swoje zadania nic nie wiedząc co robią pozostałe rodzaje SZ? Czyż nie było tak, że MW coś tam robiła na morzu, lotnictwo coś tam robiło w powietrzu ,a Wląd. przesuwało znaczki na mapie oraz wykonywało wyreżyserowane strzelania dla Vipów? Czy na tym polegają (operacje)działania połączone ?
- A jakież to zgrywanie stanowisk dowodzenia było realizowane, jak wszyscy w armii wiedzą, że stary WSyD jest nie aktualny,a nowy nie wszedł - co więc zgrywano i na podstawie jakich normatywnych dokumentów?

Dlaczego też znowu ćwiczono ten sam scenariusz przetrenowany już przez poprzednie lata ,a nie skupiono się na obecnie wykonywanych zadaniach (ekspedycyjnych) przez nasze SZ?
Można by tak bez końca.
Z mojego punktu widzenia podniecanie się osiągniętymi rezultatami podczas tego ćwiczenia w stosunku do nakładów oraz osiągniętych celów jest zdecydowanie przesadzone. :
:gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group