Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Nie 28 Wrz, 2008
Czym jest forum?
Opublikował Wiadomość
MichałAnioł 
2


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 85
Skąd: Poland
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   Czym jest forum?

Czy forum to miejsce do dyskusji? Czy tylko strona informacyjna? Nie ukrywam, że piję do uporczywego zamykania wątków o wf w tym roku. Mam dziwne wrażenie, że komuś dyskusja na ten temat przeszkadza. Może zanim któryś z Modów zdecyduje, żeby zamknąć temat, zorientuje się w opinii forumowiczów? Bo coś mi się wydaje, że ten temat ich interesuje.
Do Modów: nie zapominajcie, że to forumowicze stanowią o sile forum.
Waszą rolą jest opieka administracyjna, dbanie o kulturę słowa i o to, by nie nie przekraczać pewnych norm dyskusyjnych (tematy niejawne, ubliżanie, itp.). Czy temat się wyczerpał, niech decydują uczestnicy dyskusji. Bo jeśli dyskutują wciąż i chcą dyskutować, to chyba temat nie jest zamknięty, nieprawdaż?
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

W zasadzie na każdym forum nie toleruje się zakładania dwóch lub więcej wątków na ten sam temat.
Wątek na temat który chciałeś poruszyć już istnieje, gdybyś znalazł właściwy wątek i tam umieścił swojego posta to, mało prawdopodobne że, zostałby skasowany przez moderatora.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Leo63
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Rozpleniło się tematów o forum ponieważ coś złego dzieje się na NFoW, o czym założyłem temat.
:gent:
 
 
Makawity
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Leo63, a dzieje sie, ale o tym napisałem tu >> http://www.nfow.pl/viewtopic.php?p=371435#371435.
:gent:
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Na tak postawione pytanie ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Moim zdaniem forum powstało chyba dlatego, że na proste pytania żołnierza związane ze służbą wojskową nikt z przełożonych nie był w stanie odpowiedzieć. Jak widać na forum jest bardzo dużo tematów specjalistycznych i nawet ja służący w SP nie mam aż takiej wiedzy, żeby wiedzieć wszystko o swoim rodzaju wojsk. Poprzez dyskusję pogłębiam swoją wiedzę. Można uczciwie powiedzieć, że w niektórych dziedzinach dowiedziałem się więcej przez 1,5 roku bytności na forum niż przez xxx lat nauki. Oczywiście zdobyta wiedza wymaga weryfikacji.
Czym jest forum ? Przy takiej różnorodności charakteru, stanowisk, wykształcenia, jest źródłem różnego rodzaju wiedzy. Wiedza przekazywana na forum wynika najczęściej z praktyki usera i poparta jest przepisami prawa. To, że czasami tematy się powtarzają, niestety samo życie lub młody user niedokładnie czyta. Jest jednocześnie trochę odskocznią od rzeczywistości, może czasami warto popatrzeć w monitor i nawet o głupotach porozmawiać na czacie. Ponadto żeby wyrobić sobie pogląd na niektóre zagadnienia trzeba porównać trochę opini i wtedy można mieć określone zdanie w temacie.
MichałAnioł napisał/a:
Czy temat się wyczerpał, niech decydują uczestnicy dyskusji. Bo jeśli dyskutują wciąż i chcą dyskutować, to chyba temat nie jest zamknięty, nieprawdaż?

Nie bardzo wyobrażam sobie zamykanie tematów przez
Cytat:
Mamy 13999 zarejestrowanych użytkowników
jest to chyba fizycznie niemożliwe. Tu dopiero byłyby przepychanki...... Uważam, że właśnie rolą moderatorów jest pilnowanie tego i owego /patrz regulamin/. Każda społeczność musi mieć swego przywódcę, porządkowych, podporządkowanych. Każdy z użytkowników życia ma swoją w nim rolę i wbrew różnym opiniom każda z tych ról jest ważna. Może zbyt drastyczne słowa ale tak już jest w życiu społecznym.
Kwestia koloru nicka użytkownika jest to wolny wybór każdego usera, jeden niebieski, drugi zielony, trzeci brązowy, czarny, żółty, czerwony.
MichałAnioł napisał/a:
Do Modów: nie zapominajcie, że to forumowicze stanowią o sile forum.

Tak owszem siła forum to userzy, ale czym byłaby ta siła w przypadku nieuporządkowanego działania jak nie anarchią. Wtedy żadna dyskusja nie byłaby możliwa.
Takie moje krótkie przemyślenia.
Jeżeli kogokolwiek uraziły moje słowa z góry przepraszam.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

miki, nic dodać, nic ująć.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Dziękuję Stevie za dobre słowo. W swojej wypowiedzi starałem się tylko przypomnieć proste zasady forum, które rejestrując się przyjąłem do akceptacji.
Uważam, że odrobina kultury jeszcze nikomu na złe nie wyszła, a wiedzy nigdy nie dość. Natomiast pomoc drugiemu człowiekowi raczej jest pojęciem ponadczasowym.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
MichałAnioł 
2


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 85
Skąd: Poland
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

A ja coraz bardziej się przekonuję, że nasi Modkowie to albo działają pod czyjąś presją, albo ich działania są wynikiem jakichś kompleksów. Ciekawe przed kim? Potrzebujecie coś udowodnić? Stevie i miki, pisząc, że
Cytat:
"Czy temat się wyczerpał, niech decydują uczestnicy dyskusji. Bo jeśli dyskutują wciąż i chcą dyskutować, to chyba temat nie jest zamknięty, nieprawdaż?"
miałem na myśli właśnie to, że jeśli chcemy o czymś dyskutować to pozwólcie nam to robić. Nie wiedzieć czemu zostało to odebrane jako atak na ich przywilej zamykania dyskusji. Czyżby jakiś kryzys Modów? A może ich subiektywizm i nieudolność?
Co do licznych tematów o wf, to proszę mi wskazać choć jeden, gdzie mogę porozmawiać o aktualnej sprawie tegorocznego egzaminu z wf. Wszyscy czekamy, nikt nic nie wie. Nie wiemy kiedy, jak i czy w ogóle. I zabrania się nam o tym już dyskutować.
Drodzy Moderatorzy, to ja Wam daję czerwony pasek, za nieudolność i blokowanie dyskusji.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Facet jesteś nudny jak...
Normalnie i tak podziwiam Moderatorów.
Bo jak czytam teksty-fochy takich jak Ty, to...
Weź facet daruj sobie pisanie i czytanie, to nie jest kącik towarzyski.
Zapoznałeś się z regulaminem ?!
Jak nie, to przeczytaj. Jak tak i dalej nie kumasz czaczy, to proponuję wizytę u lekarza.
Sam sobie pasek daj na czoło a potem... :x
 
 
MichałAnioł 
2


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 85
Skąd: Poland
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Możesz mi rozjaśnić, co Twój post wnosi do rzeczy? I co takiego przeoczyłem w regulaminie? Bo bez tego wygląda, jakbyś lizał tyłek komuś (Modom).
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

MichałAnioł napisał/a:
Drodzy Moderatorzy, to ja Wam daję czerwony pasek, za nieudolność i blokowanie dyskusji.

Zbytek łaski, doprawdy :efendi2:

MichałAnioł napisał/a:
że nasi Modkowie to albo działają pod czyjąś presją, albo ich działania są wynikiem jakichś kompleksów. Ciekawe przed kim? Potrzebujecie coś udowodnić?

My nie, a Ty :?:

MichałAnioł napisał/a:
Czyżby jakiś kryzys Modów?

Tak, kryzys, nazywa się popuszczeniem dyscypliny na forum . Jeszcze jakieś pytania :?:

MichałAnioł napisał/a:
Bo bez tego wygląda, jakbyś lizał tyłek komuś (Modom).

Radzę wyhamuj :!: :nie2:

kempczol, proszę i Ciebie o spokój i bardziej wyważone odpowiedzi :efendi2:

Chcecie dyskutować ? Proszę bardzo ale na przepychanki i osobiste wycieczki nie ma miejsca. Dotarło :?:
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   Re: Czym jest forum?

MichałAnioł napisał/a:
Czy forum to miejsce do dyskusji? Czy tylko strona informacyjna? Nie ukrywam, że piję do uporczywego zamykania wątków (...)
Dalej, w cytacie, było o "wf", ale sadzę iż można odnieść to do większej ilości wątków, tematów i wypowiedzi (kasowanych i wyrzucanych jako "zbyt dalekie od brzegu"). Moderowanie - owszem, ale w zakresie określonym zainteresowaniem użytkowników, a nie widzimisię moderatorów. To użytkownicy winni decydować, jaki temat ich interesuje (zatem: jest właściwy na forum), a co za tym idzie - jaki winien się rozwijać, a jaki zemrzeć. Dyskusja winna dotyczyć spraw interesujących użytkowników, a nie zgodnych z linią i zapatrywaniami. Jeśli chodzi o kulturę (pojętą wyłącznie literalnie, zgodnie z przyjętymi przez cywilizowane narody standardami) - ingerencja moderatorska winna być natychmiastowa i bezwzględna.
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Dehumanizer napisał/a:
Moderowanie - owszem, ale w zakresie określonym zainteresowaniem użytkowników, a nie widzimisię moderatorów.


To może jeszcze postulat do Założycieli forum niech zmienią Regulamin :?:
Bo to Oni określili w nim zadania i uprawnienia Moderatorów, jak również zasady funkcjonowania forum, jakoś do tej pory Im to nie przeszkadzało i nie przeszkadza.
Jeszcze jakieś twórcze wnioski :?:
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008   

Odpowiedź mało konstruktywna, "nic nie wnosząca do dyskusji", nieco histeryczna i dość nieuprzejma. Nie sądzisz?

P.S. Pisałem o "generalnej" zasadzie (co podkreśliłem, jak sądzę, dość wyraźnie). Wątek "wuefu" interesuje mnie akurat w mierze równej kanonizacji Wojtyły, czyli żadnym. Chodzi o tzw. "ogół", a nie "wf".
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008   

"Góra" nie do Ciebie, ale do drugiego interlokutora. Tzw. "P.S." - owszem. Bez ironii i całkiem serio (jedno i drugie).
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group