Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MSBS 5,56 x 45
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

ToMac napisał/a:
Karabinek GROT jak każda nowa konstrukcja jest rozwijany w ścisłej i bardzo efektywnej współpracy z producentem. Pojawiające się w przestrzeni publicznej zwykle jednostkowe uwagi nie stanowią dla Dowództwa WOT punktu odniesienia, gdyż nasze wnioski co do rozwijania konstrukcji są oparte o zbudowany system zbierania wniosków i doświadczeń, który obejmuje już około 40 tysięcy użytkowników.

Przy powadze i wzajemnym zaufaniu stron taki system jest dobry. Przy szukaniu kozłów ofiarnych, uciekaniu od odpowiedzialności itp. taki system jest nieskuteczny. Stąd audytorzy wewnętrzni a potem zewnętrzni.


Dokładnie!
Te usterki ktore wskazano realnie i poprawia się realnie, należy przedstawić jako przykład na pozytywne działanie tego systemu zbierania doświadczeń.
Na tym należało się skoncentrować, a nie na totalnym zaprzeczaniu, ponieważ całość odpowiedzi z tak totalnymi zaprzeczeniami przypomina nam stary dowcip, o dwu sąsiadkach które przyszły się sądzić do Rabina o oddanie garnka.


Pozwana o oddanie zaprzecza:

"Rebe! Ja po pierwsze, żadnego garnka nie pożyczałam. Po drugie, to on był dziurawy, a po trzecie - już dawno go oddałam."

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

michqq napisał/a:
odpowiedzi z tak totalnymi zaprzeczeniami przypomina nam stary dowcip, o dwu sąsiadkach które przyszły się sądzić do Rabina o oddanie garnka.

Pozwana o oddanie zaprzecza:

"Rebe! Ja po pierwsze, żadnego garnka nie pożyczałam. Po drugie, to on był dziurawy, a po trzecie - już dawno go oddałam."


Ano. I teraz wiecie, skąd się biorą i dlaczego są potrzebni są Rebe..
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

Piekarz napisał/a:
Czyżby FB Łucznik startował w jakimś przetargu i jest to próba dyskredytacji MSBS czy też jest to kolejny przejaw wojny Onetu z wszystkim co polskie?

Po wsi chodzą głosy o państwie na wschód od nas. Były nawet wskazania na Ukrainę.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

ToMac napisał/a:
Ano. I teraz wiecie, skąd się biorą i dlaczego są potrzebni są Rebe..


Wiedziałem że dla niektórych to dowcip należało przerobić na aryjski.
Ale nie będe tego robił.
Ten dowcip to nie tort, nie cebula, nie ogr. Nie ma warstw.

[ Dodano: Pon 25 Sty, 2021 ]
KornikAmator napisał/a:
Po wsi chodzą głosy o państwie na wschód od nas. Były nawet wskazania na Ukrainę.


Oczywiście bo krytykant to nasz wróg.

Szanowni Czytelnicy, Bracia, Rodacy. Popatrzcie na tą gębę plugawą - czyż takiemu człowiekowi można wierzyć? No to jak wierzyć nie można to czemu się zastanawiacie ile tou prawdy? Zero prawdy! Mniej niz zero! Garnka nie było, dziurawy i oddany - taka jest prawda!
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

michqq napisał/a:

Wiedziałem że dla niektórych to dowcip należało przerobić na aryjski.
Ale nie będe tego robił.
Ten dowcip to nie tort, nie cebula, nie ogr. Nie ma warstw.

Jest taki jaki być musi. Chińskie "niekoniecznie" jest tu zbędne.

KornikAmator napisał/a:
Piekarz napisał/a:
Czyżby FB Łucznik startował w jakimś przetargu i jest to próba dyskredytacji MSBS czy też jest to kolejny przejaw wojny Onetu z wszystkim co polskie?

Po wsi chodzą głosy o państwie na wschód od nas. Były nawet wskazania na Ukrainę.


Wcześniej było zainteresowanie z Pakistanu.

michqq napisał/a:

Szanowni Czytelnicy, Bracia, Rodacy. Popatrzcie na tą gębę plugawą - czyż takiemu człowiekowi można wierzyć? No to jak wierzyć nie można to czemu się zastanawiacie ile tou prawdy? Zero prawdy! Mniej niz zero! Garnka nie było, dziurawy i oddany - taka jest prawda!

Zważywszy na dobrowolne odejścia za dobrej zmiany czy zaglądania do teczek to jest to racjonalne. Tyle że to nie sfinansuje i nie wprowadzi poprawek do broni. Realizm.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

ToMac napisał/a:
Zważywszy na dobrowolne odejścia za dobrej zmiany czy zaglądania do teczek to jest to racjonalne. Tyle że to nie sfinansuje i nie wprowadzi poprawek do broni. Realizm.


Ja należę do bardzo umiarkowanych w entuzjazmie gdy mowa o MSBS, no ale nie róbmy sobie jaj. Po pierwsze te karabinki strzelają, po drugie pewien niewielki procent ich się psuje na różne sposoby, po trzecie mają pewne swoje wady wbudowane i nieusuwalne, jak ta masa śrubek (bo modułowosc nie jest za darmo), po czwarte mają swoje wady dające się usunąć, po piąte - FAKTYCZNIE działa mechanizm poprawiania wad i problemów w nowych transzach produkcyjnych (jak to je zwał tak zwał).

No nie jest tak źle.

Jak Pani Posłanka tyle zrozumiała z tego tekstu że Polska jest bezbronna to można tylko załamac ręce.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
fix16 
5


Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 437
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

W tym raporcie to mi się podoba test z wystrzeleniem 30 magazynków pod rząd. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żołnierza przenoszącego 30 magazynków równocześnie :)
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

michqq napisał/a:

Cytat:

Do strzelania po zmroku służą trytowe źródła swiatła typu Beta-Light. Jeden punkt umieszczono na muszce, a dwa po bokach szczerbinki w dolnej części ramienia celownika – wystarczy obrócić ramię o 180 stopni do przodu, by zamiast przeziernika można było korzystać z nocnego celownika typu otwartego.



Jak więc wyposażyć wszystkie Groty w WOT w coś takiego? Systemowo? Przy miliardach za granicę to chyba warto by było?

michqq napisał/a:

Ja należę do bardzo umiarkowanych w entuzjazmie gdy mowa o MSBS, no ale nie róbmy sobie jaj. Po pierwsze te karabinki strzelają, po drugie pewien niewielki procent ich się psuje na różne sposoby, po trzecie mają pewne swoje wady wbudowane i nieusuwalne, jak ta masa śrubek (bo modułowosc nie jest za darmo), po czwarte mają swoje wady dające się usunąć, po piąte - FAKTYCZNIE działa mechanizm poprawiania wad i problemów w nowych transzach produkcyjnych (jak to je zwał tak zwał).

No nie jest tak źle.

Też tak widzę. Usunąć wady usuwalne. Co z wcześniejszymi transzami? Na kiedy planowane? Wydajność zakładu?

No te kolby zastanawiające i "tańsze" magazynki. Zawiasiki?

michqq napisał/a:

Jak Pani Posłanka tyle zrozumiała z tego tekstu że Polska jest bezbronna to można tylko załamac ręce.


Trzeba mierzyć pojemność w bitach. Przed wyborami.

H&K - ile zakup, gdzie personel, maszyny, jaki wolumen zamówień to utrzyma. Co z licencjami itp.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

fix16 napisał/a:
W tym raporcie to mi się podoba test z wystrzeleniem 30 magazynków pod rząd. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żołnierza przenoszącego 30 magazynków równocześnie :)


Nowa norma dla WOT ? :cool:
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

fix16 napisał/a:
W tym raporcie to mi się podoba test z wystrzeleniem 30 magazynków pod rząd. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żołnierza przenoszącego 30 magazynków równocześnie


No niezabardzo, z drugiej strony jednak projektanci zakładali że z tego karabinka będzie można robić km, podpinając magazynki czterorzędowe i bębnowe, na 60 czy 100 nabojów.

(Karabinek maszynowy ma jednak mieć inną lufę, a artykuł krytyczny opisywał problemy właśnie z lufą.)

Ja do listy wad nieodmiennie dopisuję rezygnację ze strzelania granatami nasadkowymi.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3246
Skąd: z cywila
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

Głupie pytanie - gniazdo na maga jest zgodne z jakimś tam stanagiem - co powinno dopuszczać rózne typy magazynków.

Co do wystrzelenia 30 magazynków (domyślam się jeden po drugim) - cóż żaden kbk nie jest przewidziany do strzelania tak intensywnie...
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

michqq napisał/a:

Ja do listy wad nieodmiennie dopisuję rezygnację ze strzelania granatami nasadkowymi.


Kwestia piasku to gdzie? Irak? Afganistan? Pustynia Błędowska czy plaże Bałtyku?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

ToMac napisał/a:
Kwestia piasku to gdzie?


Filmik pokazuje co Ten Pan zrobił.
Posypał garściami piasku po obu stronach i potelepał.
Nie mam skali porównawczej jak inne karabinki cos takiego znoszą, i też ciekaw jestem co praktycy powiedzą na ten konkretnie punkt programu.
Rozumiem jednak że normalnie nikt z własnej woli swojemu karabinkowi tak nie robi.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

No tak robili dla reklamy np. na mokro (z rkm):

https://youtu.be/QK0DYBW4rHY?t=179
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

JA o zapiaszczaniu broni to wiem tyle co poczytam. czyli nic.
https://greenmenclan.com/wplyw-roznych-srodkow-smarnych-na-dzialanie-broni-strzeleckiej/#more-842
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group