Strona Główna

<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MSBS 5,56 x 45
Opublikował Wiadomość
morelowy_gosc 
4

Wysłany: Nie 12 Lip, 2020   

mjacenty,
To nie tak. Szyna w Berylu nie jest mocowana do pokrywy tylko do do wycięć (frezowań) w podstawie szczerbinki oraz zacisku na "dynksie" obsady kolby. O ile ten "dynks" jest raczej stabilny to z frezowaniami może być różne. Mnie osobiście z tym mocowaniem nic się nie działo i celność miałem dobrą.

Gveir 
6

Rozwiązaniem było zrobienie pokrywy komory zamkowej już z szyną, jak ma to AK-12 czy przywoływany przeze mnie Beryl wz.2004

MDS 
7

Generalnie można było Beryla zmodernizować, w o wiele tańszy sposób niż wywalać pieniądze na nową konstrukcję, wprowadzaną do użycia w ekspresowy, nieprzemyślany sposób, niczym nieuzasadniony.

Gveir 
6

Wiele rzeczy można by było zrobić z Berylem i jeszcze bardziej wycisnąć z tej konstrukcji. Ja bym zlikwidował selektor ognia, bo jest zbędny moim zdaniem. Albo zostawić tak, jak jest to w AK, albo zamiast ciągłego budować Beryle strzelające trzystrzałową serią i pojedynczym. Albo rybka, albo pipka.

Papla 
6
Ojejku a moze bardziej

Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

239099 napisał/a:
Papla napisał/a:
Przy dobrych checiach i zdolnosciach, Beryla mozna wyprodukowac przy pomocy dwoch mlotkow, kontownika, paru nitow, blachy, stalowej linki, drutu na sprezynki i rurki.
Ta jasne - ach te mity o prostocie radzieckiej broni...
Tyle że to nie Sten...
Papla napisał/a:
Linie produkcyjne AK/Beryla zamortyzowaly sie 30 lat temu.
Szczególnie beryla który nie ma 30 lat...
A naprawdę poważne zamówienia na beryla to dopiero ostatnie lata.

Mity o prostocie radzieckiej broni???? Mialo byc prosto, szybko, tanio i na poziomie zrozumialym dla kolchoznika spod Irkucka, i tak jest. To nie dzieki jakosci materialow, niespotykanej celnosci czy precyzji obrobki kalach kroluje wsrod afrykanskich watazkow i niepismiennych pasterzy koz.

Jak probowali cos bardziej skomplikowanego, to przegieli w druga strone i stworzyli potworki w rodzaju an94, ktorego zadaniem bylo osiagniecie dwoma pociskami tego, co nowoczesniejszy i precyzyjniejszy karabinek moze osiagnac jednym.

Przykro mi, ze nie rozumiesz stwierdzenia o amortyzacji linii produkcyjnych kalacha.

Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun

Wysłany: Pon 13 Lip, 2020   

https://www.youtube.com/watch?v=Tlk1nFGh9fI

Prawie na czasie względem ostatnich postów :) Ktoś bardzo nas lubi. Szczególnie od strony wojskowej.

Papla 
6
Ojejku a moze bardziej

Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   

Kilka takich filmow na YTubie moze miec wiekszy efekt niz wszystkie dzialania FB w USA przez ostatnie dwie dekady... pamietacie FB Radom LLC? Ja tez nie.

Ciekaw jestem, moze sie myle, czemu nikt z FB nie wpadl na pomysl, zeby wyslac pare Grotow do USA do chlopakow z milionami subskrybentow na yt.

philiprvn 
4

Cytat:
czemu nikt z FB nie wpadl na pomysl, zeby wyslac pare Grotow do USA do chlopakow z milionami subskrybentow na yt.

Po prostu nie mają szczęścia do ATF.
https://www.altair.com.pl...d=18458&q=Beryl

Raven24 
5

...albo ATF tak bada, żeby nie było szczęścia ; nos mi podpowiada, że tak właśnie jest :roll:

Papla 
6
Ojejku a moze bardziej

Wysłany: Sro 15 Lip, 2020   

Albo, co jest bardziej prawdopodobne, Lucznik nie czyta przepisow, nie robi tego czego inni wymagaja, zapomnial tutaj pieczatki a tam podpisu, a tego przelacznika nie usuniemy, tamtego nie zmienimy, lufy nie skrocimy itd itp.

A pan amerykanin ma napisane drukowanymi literami w broszurce, ktora moze udostepnic Lucznikowi - bron ma miec tyle i tyle czesci amerykanskich, kolba ma byc taka dluga, lufa ma miec tyle i tyle, magazynek tyle a tyle, przerobka na pelny automat ma byc niemozliwa, tutaj ma byc tak, a tam ma byc tak. I jak cos sie nie zgadza, to nie ma "panie, co pan mi bedziesz mowil" tylko jest krotkie "niet", po angielsku "no". I pan urzednik jakby badal tak, zeby nie bylo "szczescia" a nie tak, zeby bylo zgodne z prawem, nie bylby dlugo "urzednikiem", ale bylby panem bezrobotnym z zakazem zatrunienia w panstwowym urzedzie.

Ile razy to przerabialismy? Ile razy to widzielismy? Jak przy ofercie na kamuflaz mialby byc probki kolorow, to spece nie dali i zostali udupieni, a potem plakali jacy oni biedni. Jak mieli dac oferte na autobusy, to sie "spoznili", bo wstyd im bylo przyznac sie, ze nie maja produktu do sprzedazy. Jak oferowali samochody ktore mialy kosztowac pareset milionow, to wycenili na dwa miliardy...

A jak rozumny gosc, taki radomski pionier, ktory robi kopie PPS 43 chcial zarobic, to poczytal przepisy, przyspawal kolbe do korpusu, dodal dwie srobki i sprzedaje awtomat sudajewa jako .. pistolet. Jemu ATF dez badala :)

deacon fr3y 
5
wieczny student

Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Warto zauważyć, że kałasz Pionier ma straszną opinię pośród użytkowników angielskojęzycznych sformułowanie "bubel żerujący na marce Radom" jest najłagodniejszym ale też i najczęściej spotykanym.

porze 
7
porze

Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

Cytat:
sprzedaje awtomat sudajewa jako .. pistolet

7,62-мм пистолеты-пулемёты образцов 1942 и 1943 годов системы Судаева (ППС)

czyli żaden awtomat, tylko pistolet kulomiot.
Sprzedawanie złomu nikogo w USA nie wzrusza - tam to coś jak u nas czarnoprochowce.

Czyli oni najpierw sprawdzaja skąd jest broń, a potem mają pomysł, zeby najmniejszy kaliber był 5,56, a nie 5,45, żeby chronić swój rynek.

Dla laika (jak tego wyżej), oba są "pięć i pół, więc o co chodzi?" wystarczą dwie śrubki i trochę lufę rozwiercić.

morelowy_gosc 
4

Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

Nie to żebym się czepiał ale o co Tobie porze, chodzi???
Jakie rozwiercanie lufy?
W języku polskim określenie kulomiot oznacz człowieka uprawiającego sport zwany ,,pchnięcie kulą", a ten Twój pistolet kulomiot to po ,,naszemu" najczęściej pistolet maszynowy albo pistolet automatyczny.

[ Dodano: Sro 26 Sie, 2020 ]
Ja obstawiam że prędzej Dżon zrozumie o co chodzi w sklepie z takimi zabawkami awtamat Sudajewa niż pulemiot Sudajewa.

porze 
7
porze

Wysłany: Czw 27 Sie, 2020   

Chodzi mi o to, że "złota recepta na sukces" w postaci zaspawania kolby działa w przypadku złomu z demobilu. Tam, gdzie się chroni rynek wprowdza się zastrzeżenia dotyczące ułamkowych części milimetra i są one nie do przeskoczenia.
Nie rozwiercisz lufy kalibru 5,45 do kalibru 5,56 żeby sprzedać sowiecki karabinek w Niemczech. To coś takiego jak ustawiony przetarg. Ustawionego przetargu nie wygrasz spawając dwie śrubki.

Przykład z naszego sklepu - jeśli AR 15 Fedarm ma krótką lufę to nie może mieć kolby, i wtedy jest pistoletem. U nas na legalu kupujesz pistolet i zamieniasz kikut w gąbce na pełnowymiarową kolbę, W USA jest to przestępstwo federalne. Krótka lufa ma strzelać z dwóch a nie trzech punktów podparcia.

Tak jak u nas broń myśliwska ma mieć swoją długość i nie wolno sobie z dubeltówki zrobić lupary (obrzynka).

Ktoś kto myśli kategoriami "odkręce-przykręce" - na dodatek twierdzący, że kałach zawojował swiat marną jakością - delikatnie mówić "mąci" i "szkaluje".

Cytat:
Ja obstawiam że prędzej Dżon zrozumie o co chodzi w sklepie z takimi zabawkami awtamat Sudajewa niż pulemiot Sudajewa.

A ja obstawiam, że Dżon zrozumie słowo pistolet - a mieszanie broni szturmowej (awtomat) z peemem zakończy starania o dopuszczenia do rynku zanim się zaczną, bo certyfikaty wydaje nie zwykły Dżon, tylko cwany urzędnik.

Harpooner 
5

Wysłany: Czw 27 Sie, 2020   

porze napisał/a:

Tak jak u nas broń myśliwska ma mieć swoją długość i nie wolno sobie z dubeltówki zrobić lupary (obrzynka).

Podstawa prawna?
D.J.T. 07/06/2017

Odpowiedz do tematu