Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MSBS 5,56 x 45
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Gveir napisał/a:

Nie jest też tak, że wyszkolony strzelec z czasem zacznie kontrolować broń strzelającą ogniem ciągłym na tyle, by większość kul nie leciała Panu Bogu w okno?


Zapewne tak jest - ale czy to o to chodzi?

Akurat TA właśnie komplikacja konstrukcyjna by mieć trzy tryby prowadzenia ognia a nie dwa - mnie laika przekonuje. I to uproszczenie funkcji (w porownaniu Grota do Beryla) mnie laika - dziwi.
:gent:

michqq napisał/a:
W Grocie mamy regres w porównaniu do Beryla.


porze napisał/a:
Dobry spust zamiast skrzydełka to progres.


Może przestańmy dowcipkowac na temat sporu kolegów
;)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Czw 28 Sty, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Gveir napisał/a:
KornikAmator napisał/a:


Gveir,
To, że nazwiesz jabłko pomarańczą nie sprawi, że jabłko zmieni kolor. Zachęcam do użycia Googla - przekonasz się, że niektórych zwrotów używasz tylko Ty.




Dajcie spokój, szkoda życia...

https://www.youtube.com/watch?v=2EbaaSa1juo
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

porze napisał/a:
Praca na spuście to element szkolenia.


No dobra, ja to rozumiem - z tym że w przypadku trójpozycyjnego przełącznika w Berylu praca na spuście jest innym elementem szkolenia niz w przypadku dwupozycyjnego przełącznika Grota.

Ja doskonale rozumiem że i tak sie da i tak się da - dyskusja jest głównie na temat tego jak jest LEPIEJ.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

ToMac napisał/a:
Gveir napisał/a:
KornikAmator napisał/a:


Gveir,
To, że nazwiesz jabłko pomarańczą nie sprawi, że jabłko zmieni kolor. Zachęcam do użycia Googla - przekonasz się, że niektórych zwrotów używasz tylko Ty.




Dajcie spokój, szkoda życia...

https://www.youtube.com/watch?v=2EbaaSa1juo


Tylko, że nie ja to zacząłem. Z całej mojej wypowiedzi, gdzie wyjaśniłem co i jak, ten typ wybrał sobie jedno słowo, by rozkręcić aferę z czapki. Dosłownie.
Jest jeszcze na tyle bezczelny w swoim pajacowaniu, że sugeruje moją nieznajomość definicji słowa "regresja".
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

KornikAmator napisał/a:

Akurat M-LOK/KeyMod jest całkiem niezłym pomysłem.


No więc - są dwie rozbieżne filozofie.

Jedna mowi że wiele kłopotów daje się uniknąć gdy np. kolba jest jednolitym kawałkiem drewna lub tworzywa. Tak. Prawda. Ale wiadomo że będzie względnie niewygodna dla strzelców co maja 150cm i dla takich co maja powyżej 2m wzrostu.

Coś za coś.

Przeciwna filozofia mowi że najlepiej jak kolba ma dwadzieściakilka komponentów i każdy sobie ją doreguluje. Też ma sens, z tym że tej pierwszej kolby piasek nie ruszy, smarowac nie potrzeba, psuc się nie ma co.

MSBS jest - CAŁOŚCIOWO skoncentrowany na filozofii "maksymalnej customizacji wszystkiego" co sie bardzo ale to bardzo podoba hobbystom modyfikatorom (i wśród wojskowych tez takich jest sporo, hobby jak hobby, nie gorsze od innych.)

Natomiast bardzo sie to niepodoba piewcom prostoty (i wśrod wojskowych wielu takich jest też).

Niekoniecznie przekłada sie to na wielbienie Kałasznikowa.
Wiara w zalety prostoty bynajmniej nie musi oznaczac wielbienia Kałasznikowa.

Filozofie te są chyba nie do pogodzenia.

Grot faktycznieautentycznie ma sama tylko kolbę składającą sie z dwudziestupięciu elementów ( https://www.milmag.pl/mag...e_id=16&page=30 ) a dodajmy dla porządku że to nie jest system Stonera - w tej kolbie żadnych suwadeł czy powrotników nie ma.

Toż niejeden (historyczny) pistolet maszynowy miał chyba mniej elementow niż ma sama kolba od Grota.
(Edycja - Sten miał 47 elementow, więc chyba przesadziłem z tym porownaniem)
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Czw 28 Sty, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 508
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

W tej całej dyskusji o skrzydełku bezpiecznika niepokoi mnie to umiejscowienie pozycji ogni ciągłego. W kbk AK jak żołnierz (w stresie) przestawił bezpiecznik „do pory” w dół to miał ogień pojedynczy. Tutaj odruchowo jak da „cała wstecz” to będzie strzelał serią. Po co marnować amunicję?
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Gveir napisał/a:

Tylko, że nie ja to zacząłem. Z całej mojej wypowiedzi, gdzie wyjaśniłem co i jak, ten typ wybrał sobie jedno słowo, by rozkręcić aferę z czapki. Dosłownie.
Jest jeszcze na tyle bezczelny w swoim pajacowaniu, że sugeruje moją nieznajomość definicji słowa "regresja".


Czapki to są aferą w godzinę "W"...

michqq napisał/a:

MSBS jest - CAŁOŚCIOWO skoncentrowany na filozofii "maksymalnej customizacji wszystkiego" co sie bardzo ale to bardzo podoba hobbystom modyfikatorom (i wśród wojskowych tez takich jest sporo, hobby jak hobby, nie gorsze od innych.)

Natomiast bardzo sie to niepodoba piewcom prostoty (i wśrod wojskowych wielu takich jest też).

Niekoniecznie przekłada sie to na wielbienie Kałasznikowa.
Wiara w zalety prostoty bynajmniej nie musi oznaczac wielbienia Kałasznikowa.

Filozofie te są chyba nie do pogodzenia.



Ależ są. Za pieniążki w sklepie niech będą kolby proste, kastomizowalne i kolby kałasznikowopodobne...

Oczywiście dla przeszkolonych i zaawansowanych...
 
 
Bol3k 
4


Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 205
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Cytat:
O Ile Wiem Ale Mogę Się Mylić:

Częściowe rozkładanie broni wiąże się z wyjeciem tłoka gazowego i instrukcja przewiduje że będzie sam wypadał. Jak zgłaszają ludzie - nie wypada i należy go wystukać, co w praktyce sprowadza sie do łomotania wylotem lufy o coś twardego, jak o tym pisał ChybaRemov jakiś czas temu.


Tłok wyjmuje się przed rozłożeniem broni - po zdjęciu regulatora można wypchnąć tłok działając suwadłem na popychacz. Jeżeli ktoś rozłożył broń i dopiero wtedy zabiera się za wyjecie tłoka może go wypchnąć naciskiem sprężyny popychacza. TAM NIE TRZEBA NICZYM STUKAĆ.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

ToMac napisał/a:
Ależ są. Za pieniążki w sklepie niech będą kolby proste, kastomizowalne i kolby kałasznikowopodobne...


Pewnych zakresów prostoty nie dokupisz - komora zamkowa ma te dwa okienka, rura gazowa ma te swoje dziurki.
Zreztą - czy to o kupowanie w sklepach chodzi - w przypadku szeregowych z przewidzanymi 16 dniami szkolenia?
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Bol3k 
4


Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 205
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Te" sławne" otwory do odprowadzania nadmiaru gazów:

Na schemacie pod literą "g". Są elementem węzła gazowego, który jest schowany pod łożem. Nic tam nikogo nie parzy. Gdyby nie ta " z dupy" afera, tobym sie nawet nie zainteresował że tam sa..
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Bol3k napisał/a:
TAM NIE TRZEBA NICZYM STUKAĆ.


Z "wystukiwaniem" to ja tego nie wymysliłem, tylko przepisałem z pamięci co wyczytałem:

https://www.milmag.pl/mag...e_id=48&page=30

Autor pisze o wystukiwaniu tłoczyska i uszkodzeniach urządzenia wylotowego w akapitach: "Czyszczenie i lufa" oraz "Fruwające urzadzenie".
Czy treśc jest prawdziwa - nie wiem.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Bol3k napisał/a:

Tłok wyjmuje się przed rozłożeniem broni - po zdjęciu regulatora można wypchnąć tłok działając suwadłem na popychacz. Jeżeli ktoś rozłożył broń i dopiero wtedy zabiera się za wyjecie tłoka może go wypchnąć naciskiem sprężyny popychacza. TAM NIE TRZEBA NICZYM STUKAĆ.


A jednak stukają ....

michqq napisał/a:

https://www.milmag.pl/mag...e_id=48&page=30

Autor pisze o wystukiwaniu tłoczyska i uszkodzeniach urządzenia wylotowego w akapitach: "Czyszczenie i lufa" oraz "Fruwające urzadzenie".
Czy treśc jest prawdziwa - nie wiem.
:gent:


....jest opisane. Może przyczyną jest właśnie to 16 dni szkolenia..

Bol3k napisał/a:
Gdyby nie ta " z dupy" afera, tobym sie nawet nie zainteresował że tam sa..


Jeśli ktoś ma ranić kolegów, to może jednak potrzebna jest ta afera.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

porze napisał/a:


Dziurki w blaszanej rurce, co jest prostszego?
Metr szyn, na ktorych nic nie wisi? Jescze zaślepki sie zaklada, bo drapią.
1500 zeta za puste szyny to już zniecheca.





Cos w tym jest.
:oops1:
Jeżeli robi się dziurkowaną szynę do montowania szyny bo szyna właściwa do montowania akcesoriów ma za ostre krawędzie i nierealistyczną cenę, to cos chyba z całą koncepcją szyno-szynową jest mocno nie tak.
:cool:
No ale - my tego nie zmienimy.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Gveir,
Widzę, że potrzebujesz rozszerzonego wytłumaczenia.
Gveir napisał/a:
zepsucie produkty na tyle sposobów, na ile wymyśli, ale zgodnie z scenariuszami testowymi. To nazywa się potocznie destro testami, od destroy czyli zniszczyć.

Mieszasz tutaj testy scenariuszowe, testy ad hoc i DPA. Swoją drogą, Google na tą "potoczną" nazwę zwraca całe 2080 wyników, z czego sporą część po włosku.

Cytat:
To nazywa się regresją, gdzie tester sprawdza nową wersję produktu pod kątem niewystępowania błędów, które zgłoszono developerowi.

Ech... Testowanie pod kątem regresji to nie sprawdzenie "pod kątem niewystępowania błędów, które zgłoszono" tylko zachowania oryginalnej funkcjonalności po wprowadzonej zmianie. Żeby to zobrazować: załóżmy, że jest problem z pękającymi magazynkami i pada decyzja o rozwiązaniu go przez wprowadzenie grubszych ścianek. Po rozwiązaniu problemu sprawdzamy, czy magazynki dalej pękają - ale to weryfikacja, czy problem został rozwiązany. Za to testem regresyjnym w tym wypadku będzie np. sprawdzenie, czy magazynek dalej podaje naboje i czy mieści się w gnieździe.



michqq napisał/a:
Jeżeli robi się dziurkowaną szynę do montowania szyny bo szyna właściwa do montowania akcesoriów ma za ostre krawędzie i nierealistyczną cenę, to cos chyba z całą koncepcją szyno-szynową jest mocno nie tak.

Mniej-więcej tak. Był okres zachwytu, bo wszystko wszędzie da się montować i jak komu wygodnie. A potem ktoś się połapał, że może i montować wygodnie ale trzymać już mniej. A do tego to swoje waży i kosztuje. Do tego jeszcze zauważono, że niby można montować gdzie się chce, ale zwykle chce się w tych samych miejscach.

ToMac napisał/a:

....jest opisane. Może przyczyną jest właśnie to 16 dni szkolenia..

Albo podoficerowie. Właściwie to stawiałbym na podoficerów.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

KornikAmator napisał/a:
Testowanie pod kątem regresji to nie


Powiem tak: Różne korpo maja różne lingo a w praktyce nazywasz sprawy tak - jak nazywa je szef.
Jak mówi "dwumlask myszy" to potakujesz, a po co sie narażać.

Ten podtemat więc - uprzejmie proponuję - moglibyście już dyskontynuować

Cytat:
Testowanie pod kątem regresji to nie sprawdzenie "pod kątem niewystępowania błędów, które zgłoszono" tylko zachowania oryginalnej funkcjonalności po wprowadzonej zmianie.


Nie żebym stawał po czyjejkolwiek stronie - ale tak w naszej korpo też tak jest.
U Gveira jak najbardziej mogli to nazywac inaczej, niby kto im zabroni.
Branża młoda jest, słownictwo stopniowo się ustala.

[ Dodano: Czw 28 Sty, 2021 ]
KornikAmator napisał/a:
Był okres zachwytu, bo wszystko wszędzie da się montować i jak komu wygodnie. A potem ktoś się połapał, że może i montować wygodnie ale trzymać już mniej. A do tego to swoje waży i kosztuje. Do tego jeszcze zauważono, że niby można montować gdzie się chce, ale zwykle chce się w tych samych miejscach.


Cytat:
michqq,
Akurat M-LOK/KeyMod jest całkiem niezłym pomysłem. Chodzi o to, że szyna waży dużo a dziurkowane łoże mało.


Ustalmy jednak jedno. Czy ja dobrze rozumuje:
Strzelcowi dają karabinek jako komplet i jako komplet ma go mieć. Jak te kawałki pikatiny sobie odkręci, żeby było lżej, to i tak regulaminowo je musi ze sobą targać, tyle tylko ze już niee na broni (w przyborniku z narzędziami, w plecaku, albo gdzieś).
Tak więc - zysk na wadze jest, ale no nie taki jak sie wydaje.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group